Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium z Lagarto w Łodzi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Organizowanie zamknietych seminariow uwazam za niedobre dla ogolnych stosunkow pomiedzy klubami w Polsce.

Bzdura, stosunki między klubami są/będą tworzone między innymi właśnie przez takie texty kenjiro, organizujesz kilka seminariów do roku wszystkie są otwarte chcesz coś zorganizować tylko dla swoich żeby podnieść ich poziom organizujesz tylko dla swoich. Prosty przykład, lekcje indywidualne, nikt jakoś afery z tego nie robi, ważne są cele i jeśli ktoś chce sprowadzić tylko dla swoich uczniów to pozostaje przytaknąć i iść na otwarte a nie pleść bzdury czy jest to dobre czy nie dla wszystkich w tym kraju. Mirek robi otwarte cały czas i raptem jak zamknął jedne wielka afera i dusputy, no po cholerę?
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Jest mnóstwo innych seminariów otwartych dla wszystkich, np. w niedzielę macie seminarium z Carlosem Gracie.

Wow. Gdzie? :o Za ile?

zaraz będzie ogłoszenie :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Mirek robi otwarte cały czas i raptem jak zamknął jedne wielka afera i dusputy, no po cholerę?


Moja wypowiedz na temat zamknietych seminariow byla ogolna, nie dotyczyla tylko tego seminarium. Chodzi mi wogole o sens zamknietych seminariow jako takich. Jesli sa zamkniete to po co trabic o nich na forum?

Twoje porownanie do prywatnych lekcji - lekko nie trafione. Placisz - cwiczysz. Seminaria zamkniete - nie ma takiej mozliwosci.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Twoje porownanie do prywatnych lekcji - lekko nie trafione. Placisz - cwiczysz. Seminaria zamkniete - nie ma takiej mozliwosci.

Wręcz przeciwnie, cel jest ten sam indywidualna nauka tylko dla jednej lub grona osób.
Ja chcę ćwiczyć wtedy kiedy ty masz idywidualne bo niby dlaczego masz mieć tylko dla siebie? 8)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Ja chcę ćwiczyć wtedy kiedy ty masz idywidualne bo niby dlaczego masz mieć tylko dla siebie?


No co Ty...ale teraz zes dorobil teorie...
Jak sie Twoje indywidualne koncza to wchodze ja.
Na zamkniete NIGDY nie wejdziesz...

Roznica? :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Jak sie Twoje indywidualne koncza to wchodze ja.
Na zamkniete NIGDY nie wejdziesz...

No właśnie potwierdziłeś to co piszę, ja chcę z tobą na twoich indywidualnych, wejdę na nie? :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
ale dlaczego ze mna...?
To jest juz nastepny etap chujozy ...

Etap nizej, o ktorym rozmawiamy to czy wogole, a nie ze rownoczesnie... :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

ale dlaczego ze mna...?
To jest juz nastepny etap chujozy ...

ano właśnie nie wejdę czyli zamknięte dla innych, zasada ta sama tylko więcej ludzi...
dlaczego? bo chcesz wiedzy dla siebie/swoich
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
Witam wszystkich serdecznie :D

Jestem członkiem GB Polska i razem z Mirkiem współorganizowałem przyjazd Lagarto do Polski.
Fiodor ma rację - jeśli się robi zamknięte seminarium to po to, żeby doszkolić własnych ludzi. Jeśli kogoś na to stać, to nie widzę problemu. Poza tym w Brazylii jest to normalne, że na seminariach w GB ćwiczą tylko ludzie z GB. Lagarto opowiadał, że nie do pomyślenia jest, żeby przyszedł np. jakiś koleś z BTT. Tak samo Roger Gracie - Roger przyjedzie na MP w listopadzie i poprowadzi seminarium, ale - jak sam zaznaczył - przyjeżdża po to, żeby pomóc "Gracie Barra Family in Poland". Dla nich to coś normalnego.

Ale nie przesadzajmy - jest wiele seminariów otwartych organizowanych przez GB Polska. Np. Lagarto był przez półtora tygodnia u mnie w klubie, codziennie 5 - 6 godzin treningów i atrakcje kulturalne :wink: , seminarium było otwarte dla wszystkich, a jednak skorzystali praktycznie tylko (poza jednym wyjątkiem) ludzie z GB Polska.
A cena była jednakowa dla wszystkich.

Myślę, że to czy taka czy inna organizacja robi seminarium otwarte czy też zamknięte, to nie ma akurat zbyt dużego wpływu na atmosferę w polskim BJJ. Atmosferę budują ludzie i jeśli odnoszą się do siebie z szacunkiem - to wszystko gra :D

Pozdrawiam,
Paweł
  • 0

budo_bjjacek2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
Bardzo bez sensu jest organizowanie seminarium otwartego z Lagarto a póżniej zamkniętego z tym samym człowiekiem. Zawody w listopadzie może też bedą dla ćwiczących w GB Polska?. Poza tym w Brazylii chyba nie ma az tak wielkiej potrzeby chodzenia na seminaria gdyz tam sie po prostu roi od czarnych pasków. Poziom brazylisjkiego jiu-jitsu w Polsce nie jest jeszcze na najwyższym poziomie wiec trzeba korzystac z takich okazji jak przyjazd czarnego pasa ktory poprowadzi seminarium. Odbywając staż na takim seminarium podnosimy swoje umiejętności w bjj, a zarazem podnosimy poziom bjj w Polsce, a chyba nie chodzi o podniesienie poziomu tylko i wyłącznie GB Polska?
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Jeśli kogoś na to stać, to nie widzę problemu.

bylismy ostatnio u soci ( soca), i pozdrawia serdecznie...
pozatym porownanie polski z brazylia jest smieszne.
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
Michal_m - cieszę się, że troszkę Ciebie rozbawiłem :)

A poza tym - po co od razu te nerwy? Podałem przykład Brazylii bo dokładnie taki sam przykład usłyszałem od Lagarto. I to Lagarto twierdzi, że przede wszystkim jego obowiązkiem jest pomaganie GB Polska, a nie innym organizacjom i ich ludziom. Tak samo twierdzi Roger Gracie - przeoczyliście to?

Skoro oni mają takie podejście, to co my mamy zrobić? Powiedzieć: "jak tak to nie zapraszamy Was"? Tego zrobić nie możemy, bo zależy nam na rozwoju GB Polska. Tak samo zależy nam na rozwoju BJJ w Polsce, ale jeśli pytam się kogoś, np. Lagarto: Lucio, jest seminarium w Toruniu, jakie są Twoje warunki? A On mi odpowiada: zaproś ludzi tylko z GB, to zapraszam ludzi tylko z GB.

Reasumując: porównywanie Polski z Brazylią nie jest śmieszne, tylko nierealne. Ale właśnie w taki sposób - jak w przytoczonym przykładzie - Lagarto oraz Roger uzasadniali obecność na ich seminarium ludzi z GB Polska. Więc możemy stwierdzić, że to oni są śmieszni, prawda? Ale tego nikt przecież nie zrobi, bo to czarne pasy bjj, lepiej denerwować się na siebie na forum.

I właśnie przez takie dyskusje atmosfera w polskim bjj się psuje :?

Jest jednak rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się uczyć od mistrzów zapraszanych przez GB Polska - niech ćwiczą w Gracie Barra Polska :D

Pozdr.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?

Jest jednak rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się uczyć od mistrzów zapraszanych przez GB Polska - niech ćwiczą w Gracie Barra Polska


:paker:
pierwszorzedna odpowiedz :)
  • 0

budo_rudeboy77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gb uć

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
seminarium sie odbyło, było spoko
sporo prostych ale fajnych technik
i mamy nowy niebieski pasek w łodzi - marcin gratulacje !!!

ps. jako ze jest to mój pierwszy post - witam wszystkich :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
Gratuluje!
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Lagarto w Łodzi?
Również GRATULACJE :!:

Kenjiro: miałem na myśli oczywiście wszystkie kluby w Polsce będące pod opieką instruktorów z Gracie Barra :)

Pozdrawiam,
Paweł
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024