Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże dla leworęcznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_werdandi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Franz Güde GmbH

Katternberger Straße 175
42655 Solingen

Telefon 0212 / 81 61 66
Telefax 0212 / 81 58 40
  • 0

budo_werdandi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

Na dobra sprawe lepszego foldera dla leworecznych od sebenzy left hand jeszcze w rece nie mialam.


A z jakims Benchmadowym axisem mialas kontakt? ;)



Nein
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

Franz Güde GmbH

Katternberger Straße 175
42655 Solingen

Telefon 0212 / 81 61 66
Telefax 0212 / 81 58 40


Eee...? ;)

Ale ja przeciez znam adres, bylem na tej stronie, ktora podalas.
Chodzilo mi o to, co napisalem (i kmicic zreszta tez ;) ) - nie ma czegos takiego, jak "firma Solingen", tylko jest wiele firm robiacych noze w miescie o nazwie Solingen.

Ktos kto taka informacje podaje na swojej stronie, nie bardzo ma pojecie, czym handluje.


Co do nozy z axis-lockiem - spytalem, bo wiele osob je uwaza za najlepsze noze dla [b]obu[/]recznych ;)
Nie ma znaczenia, ktora reka sie poslugujesz, axis obsluguje sie identycznie, bo jest "symetryczny", jak backlock, tyle, ze duuzo mocniejszy.

Moze sprobuj pomacac, jak bedziesz miala okazje, a nuz Ci beda odpowiadac.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Disclaimer:

jest "symetryczny", jak backlock, tyle, ze duuzo mocniejszy.


oczywiscie nie dotyczy to backlockow ER, zeby sie nikt nie czepial ;)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
I Chinooka/Manixa :)
  • 0

budo_werdandi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Z axisem w innych nozach owszem ( firma Benchmade ogolnie malo mnie interesuje), lekka i latwa w operowaniu zarowno lewa jak i prawa reka, zostane jednak przy FrameLock'u w sebi left hand. :wink:

Btw, 'firma Solingen'- jakis czas temu na "Galilego" ( Pro7) ogladalam o nozach z Solingen ciekawy 'Beitrag' (?), mozliwe ze zle cos zrozumialam ( moj deutsch jednak kuleje z latami nie uzywania).
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

I Chinooka/Manixa :)


No nie wiem.

Juz tu kiedys fotki Manixowego locka wklejalem ze dwa razy chyba ;-)

W najlepszym razie moze byc podobna wytrzymalosc ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

Z axisem w innych nozach owszem ( firma Benchmade ogolnie malo mnie interesuje), lekka i latwa w operowaniu zarowno lewa jak i prawa reka, zostane jednak przy FrameLock'u w sebi left hand. :wink:


Nieee, no jasne ;)

Ale axis-lock ma tylko Benchmade, wiec nie wiem, o jakich "innych nozach" piszesz. Byc moze bylo to cos podobnego, albo podroby ;-)

Btw, 'firma Solingen'- jakis czas temu na "Galilego" ( Pro7) ogladalam o nozach z Solingen ciekawy 'Beitrag' (?), mozliwe ze zle cos zrozumialam ( moj deutsch jednak kuleje z latami nie uzywania).


Moze tak, a moze nie - zapewne mowili ogolnie o "nozach z Solingen", tak, jak czesto o tym mowia. Jesli nie omawia sie konkretnych firm, to na ogol jest mowa o "Solingen" wlasnie.

Poza tym Galileo to jednak popularnonaukowy program jest, a nie stricte dla historiomaniakow ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Z "firmą Solngen" jest podobnie jak z innymi zagłębiami nozowniczymi, że wymienię największe - Sheffield, Seki, Lagiuole, Toledo czy Tuła.

Przyjęło się wrzucać wszystkie firmy z regionu do jednego wora a wiadomo, ze Lagiuole Lagiuolowi nierówny.

Wracając do noży dla mańkutów - też jestem mańkut i kilka fajnych nozy mnie z tego powodu ominęło. Z fixedami nie jest najgorzej, foldery jak cię mogę, ale jaja zaczynają się dopiero przy multitoolach. Ktoś próbował się pobawić Leathermanem lewą ręką? Kuuurnia.... JA CHCĘ MULTITOOLA DLA MAŃKUTÓW!!! :(
  • 0

budo_werdandi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Np:

HECKLER & KOCH AXIS FOLDER

Quality arms maker, Heckler & Koch Inc. shines new light on knives with the introduction of the HK34 AXIS™ Tactical Folder series. Custom knifemaker Mike Snody designed these knives for HK® around Benchmade’s patented AXIS. locking mechanism -- an ingenious creation that has been touted by some as quite possibly “the strongest folding lock ever.” HK has proudly teamed with Benchmade®, one of the world’s most innovative and high quality knifemakers, in designing and manufacturing a complete line of Heckler & Koch knives.

As a leader in all-out, no compromise performance and utility, HK will offer the AXIS Tactical Folder in several configurations—each suited to different individual’s applications and cutting tasks. The series consists of the following blade styles: Drop point, plain edge (HK34FDP); tanto point, plain edge (HK34FTP); drop point, combo edge (HK34FDC) and tanto point, combo edge (HK34FTC). The 3.4" blade is constructed of 154CM, an American made premium grade stainless steel known for good corrosion resistance with excellent toughness and edge quality. All of the tanto and drop point blade options are given a non-reflective matte grey finish.

HK has also introduced the AXIS Tactical Folder in black blade configurations---The HK34FDCB is a drop point, combo edge blade with a tough, black, non-reflective polymer coating. The HK34FTCB features a black, tanto point, combo edge blade. Each of the AXIS Tactical Folders features cast aluminum handles with a scalloped over-mold for an enhanced grip and exceptional durability. A removable, black metal pocket clip offers the choice of left or right side clip mounting.

Ad. Solingen- troche czasu temu to ogladalam, ale pamietam ze mowili stricte o jednej firmie prowadznej juz od 4 generacji w Solingen ... Pewnie to jeszcze beda mieli gdzies w archiwum na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jakby Cie interesowalo.

Co do Galileo- widac mam male wymagania :wink:
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
te Hecklery i Kochy robi Benchmade...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Ale ten HK34 akurat to jest noz Benchmade wg projektu Snody'ego :)

A Galileo tez ogladam czasem, fajny programik. Tylko nie mozna wsyzstkiego brac na serio, podobnie zreszta jak tego, co jest w wiekszosci na Discovery Channel ;-)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
Aaaaa... tak BTW, tak mi sie przypomnialo, ze Sebenza to nie jest to, co policja w Denmarku lubi najbardziej, nawet leworeczna, he?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

Cool, zwlaszcza "Doskonałej jakości nóż do warzyw. Wyprodukowany przez firmę Solingen."
Jak ktos znajdzie "firme Solingen" to stawiam piwo.

Po piwo się zgłoszę. Znam dwie firmy "nożowe", mające w zarejestrowanej nazwie słowo "Solingen". Jedna czysto chińska, nawet podobnie nazwę wiochy, gdzie się mieszczą, zmienili na "Solingen". Druga zarejestrowana w Hollandji i handluje chińskimi folderkami (w ogóle nie hartowanymi) pod nazwą "Mertz-Solingen". Tworzy "dostojną" konkurencję tandecie sprzedawaną pod nazwami "Fortuna Austria" i "Viking Norwey".
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
E tam, Eugene - to sie nie liczy ;)

Firm co maja "w nazwie" "Solingen" to troche jest, zeby daleko nie szukac, to jest "Linder-Solingen", "Burgvogel-Solingen". Z Solingen sa Böker i Eickhorn.

Wiesz przeciez o co mi chodzi, o firme "Solingen" co zrobila te noze ze strony podanej przez Lothiana, a nie o jakies chinskie podroby.

A piwo i tak chetnie.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

E tam, Eugene - to sie nie liczy ;)
Firm co maja "w nazwie" "Solingen" to troche jest, zeby daleko nie szukac, to jest "Linder-Solingen", "Burgvogel-Solingen". Z Solingen sa Böker i Eickhorn.
Wiesz przeciez o co mi chodzi, o firme "Solingen" co zrobila te noze ze strony podanej przez Lothiana, a nie o jakies chinskie podroby.

Dlaczego myślisz, że firma, co zrobila te noze ze strony podanej przez Lothiana, ma jakiś stosunek do niemieckiego Solingen?

A piwo i tak chetnie.

Dobra! Ale, kręcisz.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych
no ale leworeczny leatherman wave to by sie przydal, wtedy dopiero byloby to wartosciowe narzedzie, a teraz jest do bani :P

a z wiekszoscia "obustronnych" folderow to jest tak, ze niby maja wielkie dziury, albo koleczki z obu stron, ale nikt nie pomysli o tym aby rowniez ksztalt rekojesci dopasowac do reszty, chocby zrobic symetrycznie , a tak wychodza gnioty ktore sie nie daja otworzyc albo czyni sie to z wielka trudnoscia! to po kij mi taki "obureczny" sprzet?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

Dlaczego myślisz, że firma, co zrobila te noze ze strony podanej przez Lothiana, ma jakiś stosunek do niemieckiego Solingen?


Dlatego, ze w choinke nozy kuchennych ma stempel na ostrzu tylko i wylacznie "Solingen", albo "Solingen rostfrei", czy "Solingen stainless".

I jak pojdziesz do przecietnego sklepu to Ci powiedza, ze to jest noz z firmy "Solingen", bardzo dobry prosze Pana, bardzo ostry i absolutnie nierdzewny - przerabiane nieraz ;)
Wiec sadze, ze tu jest po podobnie.

Chociaz jest tez mozliwe, ze oni sprzedaja jakies chinskie badziewie i wtedy sie poddaje i stawiam przegrane duze piwo przy okazji ewentualnego spotkania.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże dla leworęcznych

a z wiekszoscia "obustronnych" folderow to jest tak, ze niby maja wielkie dziury, albo koleczki z obu stron, ale nikt nie pomysli o tym aby rowniez ksztalt rekojesci dopasowac do reszty, chocby zrobic symetrycznie , a tak wychodza gnioty ktore sie nie daja otworzyc albo czyni sie to z wielka trudnoscia! to po kij mi taki "obureczny" sprzet?


Benchmade z axisem.

Benchmade z axisem.

Benchmade z axisem.

:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024