Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT Crawford Kasper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
Ja mysle, ze on to pisal na trzezwo... :rofl:
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
Nozyk bardzo fajny jak za ta kase, macalem to wiem. :D
Najfajniejszy jest chwyt, naprawde bardzo pewny, zacheca do wbicia w cokolwiek i po uzyciu blokady blokady (lawks) jestem sklonny uzyc calej sily do przebicia np. ksiazki telefonicznej.. (nie zrobilbym tego samego z gripem, czy z sebenza)
Ten dlugi false-edge tez ma jednak zalety, mniejszy opor przy cieciu i lepsze parametry przebijalnosci!
Jednak Kapral zastanow sie dwa razy, zanim otworzysz nim okno... :wink:

GRATULUJE KOSY :)

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
Kapral nie wyciągaj jej przy ludziach, bo jeszcze ktoś zemdleje ze strachu :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper

(...) po uzyciu blokady blokady (lawks) jestem sklonny uzyc calej sily do przebicia np. ksiazki telefonicznej.. (nie zrobilbym tego samego z gripem, czy z sebenza)(...)


Gacor, ale LAWKS powoduje tylko, ze liner nie wyjdzie z gniazda - wyboczeniu (bardzo prawdopodobnemu przy uderzeniu z duza sila) nie zapobiegnie. Spytaj Guldana o jego Buck Stridera, co prawda nie uderzal, ale warto poczytac. A CRKT ma troche ciensze linery z tego, co widzialem.

To ja juz bym chyba wolal te dwa pozostale. W Gripie predzej by musialy sie polamac w takiej sytuacji okladziny (malo prawdopodobne), a w Sebenzie to nie wiem, co by sie mialo stac.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
sebenza rozpadła by sie w drobny mak!
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper

Gacor, ale LAWKS powoduje tylko, ze liner nie wyjdzie z gniazda

wlasnie to jest chyba najwazniejsze, cale palce..
To czy ulegnie wyboczeniu czy nie (faktycznie cienki liner), jest sprawa drugorzedna (jak dla mnie).

A tak w ogole to nie napisalem sobie tego posta ot tak bez przemyslenia i nie po to zeby sie przypodobac kapralowi, bo jestem pewien, ze kasper wbije sie duuuuzo glebiej w ta nieszczesna ksiazke telefoniczna niz np. grip czy sebi.

Swoj sad opieram na wlasnych przemysleniach i eksperymentach, oraz glownie na opini pana Sergiusza Mitina, ktory w swojej ksiazce "Noze" dosyc doglebnie opisal problem przebijalnosci.

No wiec wedlug pana Sergiusza, pierwszoplanowa role w konstrukcji noza majaca wplyw na przebijalnosc ma wlasnie chwyt- im pewniejszy i im wiecej zapewnia komfortu psychicznego i rzeczywistego tym noz wbije sie glebiej (poziom uzytej sily).
A wiec nie ksztalt klingi, czy jej grubosc (ktore oczywiscie tez maja wplyw) jak wiekszosc z nas zapewne mysli.. :)
Dolozmy do tego lawks i naprawde niewiele folderow, nawet trzy, piec razy drozszych jest w stanie mu dorownac w tej jakze przydatnej na codzien konkurencji..

Kap ciesz sie masz naprawde dobry kawalek stali! Jeszcze raz gratulacje, tylko nie posiej za szybko.. :wink:

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
spoko, zgubie go pewnie pijac krunik gdzies z toba... :) :) :)
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
To i ja się tu wstawię:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

i mój ulubiony stalak:

Dołączona grafika
ciekawy szczegół fabryczny:
Dołączona grafika
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
straaasznie mi sie podoba
ta wersja to pro z aus8 ?
(jak ja nie moge sie napatrzec na podobnego w ksztalcie rekat carnivore - cub oczywiscie bo mam male lapy :) )
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper

straaasznie mi sie podoba
ta wersja to pro z aus8 ?


wprawdzie nie mój ale odpowiem bo lubię ten nożyk - nie - pro ma rękojeść z aluminium
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
nie pro tylko "Tactical" :/
Czarny teflon na rekojesci :/
Chcialem bialego i plain edge, ale byl tylko taki, to bralem taki. Bylem ostro napalony na JAKIS noz. A jakbym go nie kupil, to kasa by sie rozeszla na zycie :)

Poza tym, nie wiem skad macie info, ze to jest z AUS6 ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pewnie). Zobaczcie sobie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Tam jest napisane 420 J2, czyli szajs. Ale nic to. Mam koske, ktora mi sie podoba i tyle :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper

Tam jest napisane 420 J2, czyli szajs. Ale nic to. Mam koske, ktora mi sie podoba i tyle :)


Czemu "szajs" Dołączona grafika

To bardzo dobra stal - Monochrome ma z niej rekojesc :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
Hi Gacor,

wlasnie to jest chyba najwazniejsze, cale palce..
To czy ulegnie wyboczeniu czy nie (faktycznie cienki liner), jest sprawa drugorzedna (jak dla mnie).


Wydaje mi sie jednak, ze to sprawa pierwszorzedna, bo cale palce sa zwiazane z tym mozliwym wyboczeniem jak najbardziej.

Nawet jesli sie nie zlozy od razu, to wyobraz sobie, ze w momencie uderzenia zmienia Ci sie wektor dzialania sily przy tym wyboczeniu i zejsciu osi klingi z wspolnej prostej, jaka miala poprzednio z rekojescia.

jestem pewien, ze kasper wbije sie duuuuzo glebiej w ta nieszczesna ksiazke telefoniczna niz np. grip czy sebi.


Trzeba by sprobowac ;)

Swoj sad opieram na wlasnych przemysleniach i eksperymentach, oraz glownie na opini pana Sergiusza Mitina, ktory w swojej ksiazce "Noze" dosyc doglebnie opisal problem przebijalnosci.

No wiec wedlug pana Sergiusza, pierwszoplanowa role w konstrukcji noza majaca wplyw na przebijalnosc ma wlasnie chwyt- im pewniejszy i im wiecej zapewnia komfortu psychicznego i rzeczywistego tym noz wbije sie glebiej (poziom uzytej sily).
A wiec nie ksztalt klingi, czy jej grubosc (ktore oczywiscie tez maja wplyw) jak wiekszosc z nas zapewne mysli.. :)


Z ta sila (i rekojescia) to prawda, jest bardzo wazna, ale jak myslisz, co sie wbije glebiej, zakladajac, ze mamy "bezpieczna" rekojesc - sztylet, czy np. noz z klinga Strykera, albo jakies badziewne "tanto" z bazaru?

Dolozmy do tego lawks i naprawde niewiele folderow, nawet trzy, piec razy drozszych jest w stanie mu dorownac w tej jakze przydatnej na codzien konkurencji..


A ja cos nie bardzo wierze w blokade, ktora potrzebuje dodatkowych zabezpieczen. W dodatku z cienkiej blaszki.

Jak Guldan byl w stanie wyboczyc gruby tytanowy liner od Bucka Stridera...?
IMO liner locki sa OK w nozach do "lekkiego" uzytku i glownie do ciecia, chyba, ze to taki prawie-framelock, jak w AR.

Jak mam w cos przywalic, to wole jednak axis, albo frame - ktory w dodatku jeszcze moge sobie docisnac.

A najlepiej fixed ;)


Co nie zmienia faktu, ze kapral swojego nozyka tez pewnie az tak predko nie zajedzie, ale jak juz sobie tak teoretyzujemy... ;)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper

Poza tym, nie wiem skad macie info, ze to jest z AUS6 ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pewnie). Zobaczcie sobie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam jest napisane 420 J2, czyli szajs. Ale nic to. Mam koske, ktora mi sie podoba i tyle


info stąd że przez długi czas Craword/Casper był z aus6 (pro - z aus8), dopiero w tym roku zmienili na 420 bo (niestety) CRKT schodzi ze stalami w dół w swoich tańszych nożach, ale zbytnio się tym nie chwali.

edit:

tfu tfu - Kasper
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
obadałem go sobie u Kaprala na żywo... i całkiem fajny :) bo na fotkach to raczej śrenio mi sie podobał... tylko rekojeść wydaje mi sie troche śliska... no ale to może tylko złudzenie
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
Jak dla mnie ten nóż to składany fighter - self defence knife. I tu taka stal chyba wystarczy. A jak kto potrzebuje mniej fighter a bardziej utility, to daleko nie szukać - chocby M-21. Czarny znacznie bardziej mi się podoba. Wyciągasz, chlastasz, nikt nic nie widzi i wychodzisz z tramwaju... :) Specjalistyczna konstrukcja wg mnie. Chyba się kiedyś skuszę... Fajne foty.
  • 0

budo_rafalek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Crawford Kasper
wiecie co, kapral ma fajna kose, nie zaprzeczam ale ja wole moja katane i tego sie bede trzmal. Jest piekna i gitens lajtens. Nikt nie zmieni mojego zdania, ale to nie oznacza ze nie moge pogadac z wami o nozach bo sam je bardzo lubie :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024