Skocz do zawartości


Zdjęcie

Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
odpowiedż poszła na PW :-)
adiblue
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
Moze mnie nikt nie zabije: cudny ten... Moose Hunter :)

Simonich zupelnie mi sie nie podobal na pierwszych zdjeciach, rewolucja przyszla ze zdjeciem "od gory", ale dalej cos mi w nim nie pasuje. Nie wiem, co. Oprocz rekojesci - tu wiem, ze rekojesc mi wybitnie nie pasuje :)

No, ale mimo wszystko gratulacje TAKIEGO noza (wlasciwie dwoch) - nawet jesli kawalek stali mi sie nie podoba, potrafie docenic jego walory :)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
specjalnie dla Cynika zdjęcia nożyka po kilku dniach pracy :)
A teraz poważnie.Nóż kiedy przyjechał nie golił a i z cięciem radził sobie kiepsko.Więc coś trzeba było z tym zrobić.Kilkadziesiąt minut nad ostrzeniem i teraz krawędź ma po 15stopni na stronę.Nóż goli ładnie a cięcie idzie mu gadziutko jak manixowi(mimo,że kąt natarcia szlifu jest o wiele większy,a szlif niepełny).No i kilka fotek z nowo nabytymi rysami co by pokazać,że nie więże Salisha w szufladzie ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Na poprzedniej widać,że czubek wymaga jeszcze odrobine pracy.Ale juz nie dzis...
no i obiecane rysy :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


I jeszcze raz...z Marszałkiem :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
Uwaga, poniższy post zawiera treści obraźliwe i szokujące.



No dobra, pooglądałem. Z jednej strony - legendarna marka, wykonanie prawdopodobnie perfekt (choć kurde ... nie znalazłem nigdzie w temacie informacji czy to nowy czy z drugiej ręki, bo jak nowy, to trochę lipa że trza go było ostrzyć :? ). Z drugiej ... kurna. Zwylke proste ostrze, zwykla prosta rękojeść, taki zwykły nóż do cięcia - i tylko cięcia. To ja bym chyba kupił po prostu Gamera. I trzasnął mu full wypas okładki z micarty naprzyklad. I zostaloby pewnie na dziesiec nastepnych gamerow, gdyby pierwszy sie zepsul.

Ale, o gustach sie nie dyskutuje ;-)

Oby dobrze służył właścicielowi,

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
no masz Adam racje,ale...Gamer to 440C,a odkąd zasmakowałem w S30V to jakoś mnie do niej ciągnie.A marka i legenda...tak powaznie to ja laik nozowy jestem i jak go ujrzalem po raz pierwszy to mi sie spodobal - bardzo spodobal.Jak sie pozniej dowiedzialem ze to nie custom(laictwo wyszlo na jaw ;) ) to troche mniej mi sie spodobal(chcialem kupic wlasnie moze troche legendy,duszy tworcy a raczej TWORCY!!!),ale pomyslalem ze chlopaki od Stridera tez raczej lipy nie zrobia i ze jak hartuje Bos(mialem juz jeden taki Buck Sirus tez przez niego hartowany-bardzo dobra robota)to juz sie tak tym nie martwilem ze to nie custom.A ze nowy noz i lipa z krawedzia tnaca...no coz - juz sie przyzwyczailem-łosiowy łowca nie byl ostrzony wogole,skirmish tez przyszedl tepy,tak samo kilka innych jeszcze za podobna kase.A juz docenilem jakosc tego nozyka-krawedz tnaca jest naprawde piekielnie wytrzymala.Wiecej nie pisze bo musze nim jeszcze sporo porobic zeby powiedziec cos powaznego o tej klindze ale mimo ze jak piszesz i z czym sie zgadzam _to jest prosty noz _to widze za co place-poprostu im dluzej na niego patrze tym bardziej mi sie podoba.A z kazdym dniem robiac cos tym nozem mam dla jego tworcow i tworcy projektu coraz wiekszy szacunek.Takiego noza szukalem od dawna-juz nawet leci do mnie BM Fixed Resistor-ale to nie do konca to czego pragnalem.Az pojawil sie Salish-teraz juz mam moj ukochany edc.A poki nie dotrze konus to mysle ze nic innego nosil przy sobie nie bede :)
edit:noz byl nowy ;)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
Adam, jesli potrzebujesz narzedzia to taki gamer pewnie wystarczy, ale jesli chcesz od noza cos wiecej niz tylko to zeby Ci sluzyl w pracy to wtedy warto pomyslec nad czym "z dusza", a taki Simonich napewno cos w sobie ma (mimo ze nie kazdy potrafi to odczuc) - to kwestia podejscia do nozy: hobby czy czysta uzytkowosc.

A co do ostrosci fabrycznej - coz, moj Tichbourne Moose Hunter byl wrecz tepy, i tez trzeba go bylo naostrzyc, ale nie uwazam przez to zeby to byl zly noz.
Ludzie kupujacy noze takie jak np. ten simonich od adiblue, widza w tym cos wiecej niz tylko narzedzie, i koniecznosc naostrzenia noza (nawet nowego) nie jest problemem.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!

Gamer to 440C,a odkąd zasmakowałem w S30V to jakoś mnie do niej ciągnie.


Ja to jakiś prosty jestem, bo miałem 440C (TSEK), teraz mam S30V (Skirmish), i jakoś specjalnie wielkich różnic nie zarejestrowałem.

A w temacie noża z duszą, i oczekiwania po nim czegoś więcej - Adiblue, zróbmy eksperyment - jak następnym razem uda Ci sie ustrzelić jakiegoś customa, czego serdecznie życzę, weź mu zrób poruszone fotki, i wrzuć z informacją że byłeś na bazarze, chciałeś kupić ... ja wiem ... nie wiem, gówno jakieś, i na stoisku obok mieli nóż który mimo tego że kosztował 12PLN bardzo Ci się spodobał i musiałeś go kupić. Ciekawe ile osób się zachwyci :-)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
niby masz racje,ale ja nie kupilem go po to by sie nim chelpic i jakos nie sprawia mi to frajdy ze ktos napisze"ale on jest cudowny"to tak jak nie kazdy kupuje Bentleya czy Jaguara po to by sobie poprawic wizerunek,ale niektorzy poprostu czerpia satysfakcje z tego,ze samochod jest zrobiony z super materialow bo-no wlasnie bo im sie podoba i umieja docenic te niuanse w wykonaniu-polerka oklein drewnianych,spasowanie elementow,design,ogolnie pojeta jakosc.Nie dlatego by bajerowac laski,ale wlasnie by czerpac satysfakcje z samego tylko patrzenia.Bo czy to ze woze dupe w mercedesie s-classe czyni mnie wartosciowszym czowiekiem? :? Jasne ze mozna pokroic jedzenie np kuchenniakiem z marketu za 20PLN.Mozna tez zrobic to Gamerem.Mozna tez kupic np.chleb krojony.Ale mozna tez miec cos co na pozor tylko ma tylko lepsze referencje,ale im dluzej tego uzywasz tym mniej zal wydanej kasy-moze cena jest nadmuchana i moze moglby kosztowac np polowe tego co kosztuje no ale czy nie jest tak tez z gamerem?.Ale taki jest juz ten swiat.Jak sie chce polaczyc jakosc wykonania i materialow to placi sie tez duzo za marketing i za maloseryjnosc!Idac dalej twoim tropem nie powinienem nosic Tissot-a bo rownie dobrze a moze nawet lepiej odmierzy czas casio kosztujacy 1/10 ceny.Ale ja chetnie zaplace za projekt,szafirowe szkielko i full stainles steel.Zaplace za trwalosc i niezawodnosc.Bo lubie ladne rzeczy.Z tego samego powodu wole szklanke z krysztalu kosztujaca np 30PLN niz ze szkla zwyklego po2zeta czy kubek plastikowy ;)
Bo noze jak wszystko na ziemi to tylko narzedzia ,ale nie zawsze-czasme to tez poprostu ladne przedmioty,rzeczy ktore ciesza czy to wygladem czy mozliwosciami jakie ze soba niosa.To jak z formula 1-Kupic golfa GTI-szybki i w miare wygodny.Chcesz szybciej-placisz dwa razy tyle i masz Toyote Celice.Chcesz jeszcze szybciej-ok!Zaplac 5razy tyle i masz Ferrari.Ale jak chcesz jeszcze troszke szybciej to juz formula 1 i cena bolidu jeszcze razy 20 plus sztab obslugujacy to wszystko.Tak i tu -440C jest spoko.Ale jak chcesz lepiej to placisz wiecej.Ja widze roznice.Mialem kilka nozy z 440C,aus8,aus6,ATS43,154CM,D2 itd.I widze roznice.I place bo moge.Nie dlatego ze to mi niezbedne do zycia ale wlasnie ze widze roznice i moge sobie na to pozwolic.
Rozumiem twoje podejscie ale sie z nim nie zgadzam.Poprostu mamy inne podejscie do tego tematu.Co nie jest wcale powodem bym mial do ciebie o to zal-nic takiego-nawet dobrze ze sie wypowiadasz ze swoim punktem widzenia i pewnie nie jestes jedyny ktory tak mysli.I to by bylo chyba na tyle :-)
Pozdrawiam
adiblue
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!

Rozumiem twoje podejscie ale sie z nim nie zgadzam.Poprostu mamy inne podejscie do tego tematu.Co nie jest wcale powodem bym mial do ciebie o to zal-nic takiego-nawet dobrze ze sie wypowiadasz ze swoim punktem widzenia i pewnie nie jestes jedyny ktory tak mysli.I to by bylo chyba na tyle


E, luz :-) Ja tam Twoje podejście też rozumiem, bo Skirmisha też mam "bo tak" oraz "bo lubię", i wykracza on dalece poza moje potrzeby w temacie ;-) Z tym że tego konkretnego przypadku nie lykam ni cholery, bo ten Salish jakiś taki okropnie się na tych fotkach wydaje ... eee ... zwykły :oops: I cieszę się naprawdę przeogromnie że sobie możemy ze spokojem wymienić się spostrzeżeniami na temat, bez używania ulubionych zabawek na swoich trzewiach :lol: No, zresztą chyba napisałem że gratuluję nabytku i życzę żeby dobrze służył :wink:

Eksperyment który zaproponowałem wartoby jednak przeprowadzić, to ciekawy test naszej forumowej "opinii publicznej" mógłby być. Ale zaczyna się robić niebezpiecznie, bo znów wracamy do ciężkiego tematu onanizowania się nad nożami których nigdy nie miało się w ręku, i nieopisanego zachwytu szczegółami których i tak nie widać na zdjęciach 8)

Pozdrawiam z drugiej strony barykady ;) lecz cały czas serdecznie,
AdamD

PS: proszę, nie tłumaczcie mi że taki nóż to coś a tamten to coś innego, i że nie rozumiem bo mam podejście utylitarne a niektórzy to coś by chcieli więcej. Jestem tu od początku istnienia działu o nożach, przeszedłem różne etapy choroby, i wszystko co mi napiszecie czytałem już po dziesięć razy, znam na pamięć, i prawdopodobnie sam już to kiedyś napisałem ;-)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
mnie tez cieszy to ze mozemy rozmawiac od tak bez "wymyslnego slownictwa" i siania propagandy w tą czy drugą stronę.Szacunek 8)
PS
co do wymyslnych materialow...ze wszystkich dotychczasowych nozykow najmilej wspominam chyba kershawa shapphire - ma go teraz Magdalena - ;)
a to nozyk z AUS8 i do tego malenstwo z 3calowym ostrzem...no i zonie sie strasznie niepodobał!!!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
Ja na szczęście z Moją Wybranką mam taki układ, że każde z nas ma własne noże, i wcale nam się na krzyż nie muszą podobać. Choć szczęśliwie - gusta mamy podobne mniej więcej. Z moich zabawek to jej się zdecydowanie nie podobała tylko Endura, no i ma pewne obiekcje co do Skirmisha - bo "za wielkie to jest". Co nie przeszkadza jej mieć Bucka Nighthawka ;-) Ehhh, kobiety ;-)

Swoją drogą ... jakiego koloru jest rękojeść Salisha? Bo mi zależnie od zdjęcia wychodzi że granatowa albo czarna, ale co monitor to inny kolor, o głupiejącym balansie bieli w aparacie nie wspominając ;)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
rekojesc jest prawie czarna-taki baaaardzo ciemny szary.A co do skirmisha-juz to kiedys pisalem...zona byla obrazona jak go.....sprzedalem :wink: do dzis uwaza ze to byl najpiekniejszy z nozy.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
minęło troche czasu od kiedy jest ze mna ten nożyk.Od początku naszej znajomości wziął sie ostro :wink: do pracy.Co mogę o nim teraz napisać?Czy jest to fenomen na skale światową?Czy to najlepszy z nozy jakie do tej pory miałem?Hmmm....
Patrząc na poszczególne jego cechy takie jak profil ostrza,szlif,jakość stali i obróbki cieplnej,ergonomia rękojeści,wygoda noszenia,wyważenie,jakość wykonania i rozpatrując je oddzielnie nie jest to żadna rewelacja.Ot, trzyma poziom liderów noży z jakimi miałem do czynienia.Ale jest jeszcze kwestia całokształtu.I całościowo nóż poprostu rozgromił inne noże.A dzieje się tak z prostego powodu-nie doszukałem się w nim żadnej(poważnie-ŻADNEJ!) wady.Oczywiście drewna nim nie narąbie.Ale to jest fixed edc a nie survivalowiec czy leśny wymiatacz.Na takie zastosowania to jest raczej RAT7.Simonich ma być zawsze z jego właścicielem,ciąć i kroić,sprawdza się w kuchni(nie tylko tej biwakowej),pracy,a i paczke otworzy.Z ciężkich prac używałem go do rozdzielania małych pieńków (oczywiście ze wspomaganiem w postaci drewnianego pobijaka).Świetnie sobie poradził z "demontarzem"palet euro-zamiast usuwać gwożdzie wbijałem salisha pomiędzy deskę a kostkę i wyważałem :)
A poza tym robił to co wszystkie noże którym chcę troche dać w kość i sprawdzić co są warte.A więc standardowo-przez te kilkanaście dni rozciął około 1000 worków z grubego low density polyethylene :wink: niezliczone ilości taśmy klejącej,grubych na milimetr i szerokich na centymetr twardych plastikowych taśm mocujących,wykonał około 600 razy operację krojenia tulei klejowo-kartonowej (o średnicy 8cm i grubości ścianki 3mm-od czasu jak mam salisha piła leży bezuzytecznie),zastrugał na igłę kilkanaście desek wcześniej wyważonych z palety euro :)
A poza tym pokroił niezliczona ilość kromek chleba,pomidorów,ogórków,cytryny,obrał kilka jabłek....no i raz się nim prawie ogoliłem :) prawie bo tylko połowę twarzy-na resztę nie było czasu więc poszła w ruch maszynka-ale test był i z wyników wyszło,że się da :)
Rękojeśc jest świetna zarówno w chwycie szablowym jak i odwróconym.W pracy najczęściej używam go w chwycie szablowym ostrzem do góry-tak rozcina worki z LDPE.Podczas noszenia nie czuc,ze go mam.Rękojeśc dzięki G-10 klei sie do dłoni nawet mokrej czy brudnej z oleju.Pochwa jest znakomita.Rewelacyjnie trzyma nóż,tak że nie obawiam się nosić go rękojeścia w dół.KIlinga jest mocna.Prawie na całej długości grubość jest pełna.Dopiero około 2cm od czubka zwęża się dość szybko - nie jestem pewny,ale tak chyba maja ostrza tanto-niech mnie ktoś poprawi jak pisze herezje ;)
Nóz trzyma ostrośc długo-jak bym miał go odnieśc do noży z jakimi miałem do czynienia to tylko UMS mu dorównuje,może nawet delikatnie przewyższa.Natomiast manix,skirmish i reszta juz trochę słabiej wypadły w zestawieniu z salishem.
Jak wcześniej pisałem musiałem mu trochę poprawić szlif krawędzi tnącej.Ostatecznie stanęło na szlifie 30stopni oraz ostrzeniu krawędzi na 40stopni.Po takim ostrzeniu nożyk goli w locie,kroi niewiele słabiej niż manix a krawędz jest naprawdę wytrzymała.Po tym wszystkim co przeszedł(cięcie twardych materiałow,delikatne rąbanie,walenie po grzbiecie szczapą drewna)na nożu nie ma żadnych uszkodzeń-ani na grzbiecie ani na krawędzi tnącej.Jedynymi sladami,że nóz jest używany sa rysy na pięknym satin finish.Odkąd mam salisha zaczynam się zastanawiać po co mi inne noże!!!
Oczywiście zaraz sobie odpowiadam-żeby mieć :)
Ale tak już chyba jest z dobrymi nożami-jak się trafi na ten jeden jedyny to reszta ląduje w szufladzie :-)
Myślę, że jakis folder też znajdzie miejsce w kieszeni-ale tylko dlatego,że czasem nie wypada lazic z nozem odznaczajacym sie pod koszulka.Zreszta jak jestem z dzieckiem na spacerze i sie nad wozkiem pochylam to noz jest zaraz na wierzchu :)
wiec folder jakis...ale tylko dlatego ze nie zawsze wypada miec noz przy sobie i to na wierzchu.No a poza tym to jakis wymiatacz do lasu sie przyda.I tutaj chyba RAT7 bedzie dzielnie stawial czola.Natomiast co do reszty nozy,hhm.......beda bo lubie,bo mi sie podobaja,bo chce miec......ale jesli chodzi o wzgledy praktyczne to salish zaspokaja moje oczekiwania co do noza w 90% wszelkich zadan stawianych nozom-te pozostale 10% zostawiam Ratowi i Amphibianowi :twisted:
Pozdrawiam
adiblue
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
a jak go nosisz? poziomo z tyłu? pytam bo jakoś nie moge znaleźć optymalnego miejsca dla 5-calowca...
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!
5 cali to on nie ma.
Nawet 4,5 cala ktore podaje Piter to wielkosc liczona do gardy.
Nosze go na dwa sposoby.
1. najwygodniejszy IMHO sposób to poziomo na pasku (tek lok)
2. dyskretny lecz mniej wygodny pionowo wsuniety do spodni (IWB)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024