Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tecnika kopania low-kicka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Ścinam lokasa od góry. Uderzam z 'wysokiego kolana' tzn. wyżej kolano - uderzenie niżej.

ps. Malachi tzn. jak teraz kopiesz? Miałem zawsze wrażenie, że łatwiej i bardziej intuicyjnie kopie się w jednym poziomie
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Cóż, to pewnie prawda, że low z góry jest silniejszy. Ale ja zrezygnowałem z takiego wyprowadzania tego kopnięcia, gdyż jest w moim wykonaniu za wolne i, jak nie minie celu, to zostanie sparowane. Natomiast kiedy kopię to tak, że kolano jest minimalnie wyżej, mocno okręcam się na stopie mierząc goleniem najczęściej w wewnętrzną część uda. Wychodzi to całkiem nieźle, raz tylko przeciwnik zdążył cofąć nogę - byłem tak rozpędzony, że przekręciłem się o 180 stopni i w chwilę potem dostałem w potylicę łokciem albo prawym prostym - nie wiem za bardzo :-) Inna rzecz, że bez ochraniaczy na łydkach bałbym się tak kopać - mam filmik jak koleś po próbie takiego lowa ląduje na ziemi z piszczelem w dwóch kawałkach. Techniczny knock out :?
  • 0

budo_porter
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Witam wszystkich.
Na pewno każdy ma inną metodę kopania, chociażby w zależności od indywidualnych predyspozycji.
Ja osobiście preferuję następujący sposób. Nogę na której obracasz ciało przestawiam lekko do przodu i w bok (około 45 stopni) w ten sposób skracasz dystans do kopnięcia i powodujesz już lekki skręt tułowia. Przy kopnięciunajważniesze jest "włożenie biodra", bo to z niego wychodzi siła kopnięcia. To czy zegniesz wcześniej nogę w kolanie, czy nie ma moim zdaniem mniejszy wpływ na siłe a zmniejsza trochę prędkośc. Na pewni nie należy przeprostowywać kolana, bo kontuzja gotowa.
Po prostu musisz sam znaleźć odpowiedni sposób dla siebie.
Trenuj, a sam się dowiesz jak to robić.
Pozdrawaim
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka

mam filmik jak koleś po próbie takiego lowa ląduje na ziemi z piszczelem w dwóch kawałkach. Techniczny knock out :?

Ten filmik to chyba wszyscy maja...jakis czas temu byla dyskusja na budo o tym i pamietam ze sporo ludzi mowilo ze kopiacy mial najprawdopodobniej odwapnione kosci,albo cos w tym klimacie...
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Malachi obkręciłeś się o 180 stopni ,a trzeba było 360 -> kopnięcie przelotowe :)

BTW: Najlepiej (chyba) to kopać przelotowego lokasa z dojścia ;) wtedy ma pełną moc
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Tak apropos skomplikowania lowkicka to jest to chyba najprostrze kopnięcie, w ogóle w Taju mamy dość łatwe technicznie kopnięcia (szczerze to prostrzych chyba już być nie może :wink: ). Przekonałem sie o tym wczoraj jak miałem trening z chłopakami z kicka, tam dopiero mają skomplikowane te kopnięcia :? . Jak ktoś nie wierzy niech skoczy na jeden trening do sekcji KB :)
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Ej a przypadkiem nie jest ważne w która czesć nogi przeciwnika kopiecie?
Bo osobiscie stosuje low kicki z gory i poziome zalezy od dystansu, ale najwazniejsze chyba jest by trafić troche powyzej kolana goleniem bo tam najbardziej boli a czy kopiemy z gory czy poziomo to jak juz komu łatwiej, w tym nie tylko siła sie liczy ale i precyzja, ile razy uda ci sie w to samo miejsce załadowac kopnięcie :wink:
pozdro
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka

Ten filmik to chyba wszyscy maja...jakis czas temu byla dyskusja na budo o tym i pamietam ze sporo ludzi mowilo ze kopiacy mial najprawdopodobniej odwapnione kosci,albo cos w tym klimacie...


Nie rozpoczynajmy tej dyskusji na nowo, ale ja ciągle twierdzę, że i bez odwapnienia kości nie mógłby po czymś takim walczyć. To była zawodowa walka i brdzo silne kopnięcia. :?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
no to pierdzielnij w sciane z calej sily ;p raczej ci sie nozka polamie niz cos takiego zrobi ;p no chyba ze wtedy wlasnie mu sie połamała i poszla w 2 czesci
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka

Tak apropos skomplikowania lowkicka to jest to chyba najprostrze kopnięcie, w ogóle w Taju mamy dość łatwe technicznie kopnięcia (szczerze to prostrzych chyba już być nie może ). Przekonałem sie o tym wczoraj jak miałem trening z chłopakami z kicka, tam dopiero mają skomplikowane te kopnięcia . Jak ktoś nie wierzy niech skoczy na jeden trening do sekcji KB


Ćwiczyłem kicka troszke, teraz chodze na tajski :) i musze stwierdzić że lowki trudniej mi opanować, w kb jest dzielenie kopnięcia na fazy... i dlatego jest ono bardziej techniczne. Natomiast lowkicka trzeba cały czas kopać, aby go się nauczyć. Niema dzielenia, jest to jeden ruch. Pozdrawiam
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka

Ten filmik to chyba wszyscy maja...jakis czas temu byla dyskusja na budo o tym i pamietam ze sporo ludzi mowilo ze kopiacy mial najprawdopodobniej odwapnione kosci,albo cos w tym klimacie...


Nie rozpoczynajmy tej dyskusji na nowo, ale ja ciągle twierdzę, że i bez odwapnienia kości nie mógłby po czymś takim walczyć. To była zawodowa walka i brdzo silne kopnięcia. :?


Joł a ile widzałes walk na których po silnim kopnięciu kopiącemu pęka piszczel ? :wink: ja tylko ten filmik więc coś musi być w teorii o odwapnieniu kości :)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
A może to był po prostu ogromny pech? Czy dopuścili by go do walki z odwapnieniem kości? A może ktoś zna historię kolesia który połamał sobie kulosa, co ujawniło takowe schorzenie(a kolesie odpowiedzialni za dopuszczenie go do zawodów zostali ukarani, czy coś)?

no to pierdzielnij w sciane z calej sily ;p raczej ci sie nozka polamie niz cos takiego zrobi ;p no chyba ze wtedy wlasnie mu sie połamała i poszla w 2 czesci


Erm... Co mi się zrobi? To było do mnie? Jeśli tak to prosiłbym o wytłumaczenie, bo czytam to już trzeci raz i ani w ząb nic nie mogę zrozumieć. :wink:

Pozdrawiam ;p
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
Wiesz u zawodnika tak często nie sprawdza się czy kości są odwapnione, a druga sprawa tego się chyba nawet nie czuje na codzień.

Tak znam kolesia, który miał odwapnione kości i tak sobie złamał kulosa :-)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tecnika kopania low-kicka
No to pewnie miał to odwapnienie... :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024