Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja - jak długo czekac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_slavczays
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja - jak długo czekac
witam.oto moj problem.jakies 4 miesiace temu mialem uraz kolana-skrecenie(i wcale nie podczas treningu ale na dyskotece -shit).kolano spuchlo chodzilem po kilku ortopedach,podejrzewali naderwanie wiazadła itd.kazali czekac az stan kolana sie poprawi.jeden to nawet powiedzial ze juz po 2 tyg. to moge uprawiac sport, inny chcial mnie juz kierowac na operacje.kolano co prawda juz prawie nie boli w czasie chodzenia biegania ale czuje ze podczas wysilku (trening) mogło by byc niedobrze.dodam ze mam 21 jeden lat, judo trenuje od ok 1,5 roku.prosze o wasze porady, moze mial ktos podobny problem.chcialbym wrocic do treningow ale nie wiem czy to ma sens. z gory dziekuje za pomoc :-)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja - jak długo czekac
Skrecenia kolana nie mialem, za to inne schorzenie kolanowe.
Czas odpoczynku: pol roku + rehabilitacja.
Dobry Ortopeda winien zdjagnozowac prawidlowo i ocenic jak dlugo, jesli wogule, bedziesz dochodzil do siebie. Z mojego widzi mi sie (a lekarzem nie jestem) powazne kontuzje jak owo skrecenie, to nie jest sprawa tygodni. Niestety.
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja - jak długo czekac
Mnie poszła łekotka (skręcilem kolanko) - lekarz stwierdził ze jak chcę wrócić do judo to najwcześniej za 3-4 mce czyli tak po wakacjach (choć lepiej bym nie wracał bo urazy moga powrócic).

Dobra rada to nie pierwszy uraz kolana (rodzinna tradycja) i zbyt szybki powrót moze sie skończyć tragicznie. (Moj ojciec wrócicił do gry w piłkę nożna 2 mce po skręceniu kolana, a po 2 tygodniach leżał na ortopedii w piekarach śląskich z wyciętą łękotką - wtedy jescze klubyu za to płaciły )
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja - jak długo czekac
popieram - daj sobie spokój na conajmniej 4 m-ce. bolesne ale prawdziwe. ja po regularnie skręconym kolanie kulałem pół roku. nie bój nic, nadrobisz. a na randori świat nie stoi.
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja - jak długo czekac
Popieram przedmówców !!! Ja po głupim obiciu pięty wróciłęm zbyt wcześnie na mate bo zaledwie po tygodniu i skonczyło sie to tym samym co tydzien wczesniej ...... czyli przez kolejne dwa tygodnie chodziłem jak panienka na palcach nie obciążając piety !!! Ale za to teraz jaka mam łydkę ....... :) hahahahaha
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024