Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy poważny custom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
jebac te rury!
najwazniejsza jest wg mnie
-obroka cieplna
-geometria, zwlaszcza w poblizu krawedzi tnacej
-ergonomia (tu juz gusta wchodza w gre)
a we wszystkich przypadkach przewidywane zastosowania noza i preferencje uzytkownika
cala reszta to wielki chuj
prosze o zjebke i komentaze :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Very nice , naprawde jestem pelen podziwu , znakomicie sobie poradziels Dagron .Teraz tylko zeby nie spieprzyc hartowania.Ciekawy jestem jak tez pojdzie wlasciy szlif ostrza ( ile zostawiles na grubosci ?)
Zwolennikow pretow i rur , moze pogodzisz, dodajac po prostu lanyard dziure .
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
typowy 'multitask'... z pomoca tego mozna wywazyc drzwi, zmienic koło w samochodzie.. poza tym to nawet chate być tym wymurował. Mnie nie podoba sie tylko jedno - mógłby mieć nie 7.5mm ale 17.5 :) A poza tym poklon
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Eeeeeeeeeeeee tam Po co rury do noża kuchennego :lol:
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom

prosze o zjebke i komentaze Smile

Jak zwykle prowokator.
rura jest w deche - bo zawiera dowcip - tam gdzie ma być element spinający jest co?! DZIURA jest! i to jest zajeboza.
Ale piędrolić - zróbisz co uznasz - i tak bedzie w pierwszej piątce na MOS jak dla mnie. Tylko hartowanie Cię czeka - najgorszy moment - powodzenia!
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Ech! rury - no dobra.. zdradzę wam małą tajemnice. Otóż dobrze Seiken pisał. W planie mialem mieć lanyard dziurę. Niestety brat podczas wiercenia otworu użyl wiertła "12" [miało być "10"] i to jeszcze nie była wielka tragedia. Najgorsze, że wywiercił ją nie w tym miejscu, gdzie trzeba. Paskudnie by to wyglądało po złożeniu, więc ją poprostu przykryłem okładziną - Wsio! Rureczek niestety nie będzie. Ze względów estetycznych (w tym nożu mi one nie pasują) ponadto, mogłbym na ostatnim otworze zrobić lanyard jednak ten otwor przykrywa już moja dłon i linka w tym miejscu tylko by mnie irytowala.
Hartować będę w specjalistycznej hartowni. Może w VISie? Na razie mam do ukończenia jeszcze kilka projektow i do pieca wrzuce All [patrz rys. ponizej].

Golmenie - specjalnie dla ciebie, jako dla entuzjasty "dziurek", zastosuję rurko-nity w którymś z poniższych modeli [sa jeszcze na etapie szlifowania]. Tobie pozostawiam do wyboru w którym!

1
Dołączona grafika
1a
Dołączona grafika
2
Dołączona grafika
2a
Dołączona grafika
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Wszystkie sliczne, takie jakie lubie :)
Kongratulejszyns :) Ja dzis jade slifowac :)
Stay Pirate!
G3d
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Dołączona grafikapiekny...po prostu piekny
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom

Ciekawy jestem jak tez pojdzie wlasciy szlif ostrza ( ile zostawiles na grubosci ?)


Zostawiłem 1,5mm grubości - może uda mi się przez to pociągnąć jego wysokość na 5mm no i oczywiście w convex co by bylo mocne.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Dawaj rurki w dwójce- rękojeść optycznie jakby dłuższa sie wydaje od jedynki - czy to złudzenie czy fakt?
wszystkie są z D2? - jak dasz do hartowania - popytaj czy wzieliby do hartowania bohlerowskie K340 i N690 - bede wdzięczny
- oferta kupna "TA(K)SAKA" aktualna - jeśli zrobisz next egzemplaż - pisz na priva ile nań dularsów mam naszykować.
pozdro !!!
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Czołem!
- wszystkie są z D2
- 2 rzeczywiście ma o 1,5cm dłuższa rekojeść i własnie w nim najbardziej mi pasują rurki :) :) :)
- cholerka... co do sprzedaży to musze się głęboko zastanowić. Może bym nawet i prototyp opchnął... dam ci znać jak go skończę ewidentnie.
- Kwestie z VIS bede mial na uwadze.

pozdro
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
"nie gniotsa nie łamiotsa" wytraw na ostrzu, Bardzo fajny podobają mi się takie szlify bo nóż wtedy dobrze tnie i nie wiele ma do tego grubość no chyba że rozcinasz dynie. A do lasu to w sam raz z małym victorinoxem w kieszeni lub czymś podobnym. Kawał dobrej roboty ciekaw jestem jak z obrubką niechartowanej D2 bo leży tego troszke u mnie i czeka aż się podszkole narazie grzebie w strugach od heblarki i tragedia w obróbce takie twarde. Acha na rękojeść daj Cis jak masz drewno ma bardzo piękną fakturę j jest elastyczne i twarde.
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
Jesli chodzi o obrobke niezahartowanej D2 to nie widze w niej problemu. Nie wiem, czemu ludzie kombinują z pilnikami diamentowymi itp. Ja to gryzłem zwykłymi TOPEXowymi pilnikami i szlo jak burza - mało tego, wierciłem w niej zwyklymi wiertłami do metalu i otwory wyszły jak ta lala. Owszem przy taśmówce używalem papieru "40" i "60" [maszyna sie grzała hihi - sprzętu też nie mam jakiegoś zajefajnego - Sabertooth wie!] ale ta stal wcale nie jest taka straszna jak ją "opisują" [No chyba,ze mi sie trafily te TOPEXy jakieś wybitne]. Stal mi sie podoba i wykonam w niej pewnie jeszcze wiele noży. Bądź co bądź - jak to mawia Marcin_s - "potrzeba cierpliwości Mnicha"!!
Co do cisu to nimam [moze byś się podzielił? :) ]
W ogóle to w założeniu potrzebowałem czegoś co zastąpi mi w pewnym stopniu toporek, wiec powstał owy nóż.

zdrowaska!
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy poważny custom
niestety cisem się nie podziele bo zostało mi go na 1 rączkę, kumpel miał taką gałązkę sezonowaną 6 lat i przetarł ją u znajomego stolarza na deseczki 6mm. No ale z tego co od niego dostałem to już koniec zobacz moje "bliźniki" tam widać jak się cis prezentuje ładne twarde i elastyczne drewno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024