Skocz do zawartości


Zdjęcie

"szal" tajskich bokserów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
No częściowo się z tym zgadzam, ale MT nie pozostanie zwykłą nawalanką bez tego. Bajdełej to jest radycja tajska, a nie polska dlatego nei widze sensu w tym dla NAS, bo dla nich to coś hmmm... świętego(?). Nas to raczej intryguje i zachwyca.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
ja uważam, że trenować Muay Thai bez tych elementów, oddawania czci dawnym mistrzom, bez poszanowania ich tradycji to jest wyraz braku szacunku dla Muay Thai.
Mamy pzred sobą nie napierdalanie sie po pyskach a około 2000 lat wielkiej sztuki.
  • 0

budo_sonia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
Dokładnie. To jest właśnie piękne w Muay Thai- ta specificzna otoczka, klimat- a nie samo mordobicie.. :-)
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
XaiMoon Polską tradycja jest m.in. picie wódy. Czy mamy to wprowadzić przed walka ringową zamiast wai khru, czy tez może (nie chce w tym miejscu nikogo obrazić) pomodlimy się do Wielkiego Maniutu ....bo to tez podobno Polska tradycja.... Uszanuj nie tylko techiniki Muay Thai ale tez cała resztę tej sztuki walki bo inaczej bedzie to tylko napierdalanka sportowa.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
Nie powiedziałem, że tego nie szanuje tylko to, że tajowie mają inną mentalność i dla nas (tak sądze) nie ma to takiego znaczenia. Wai kru o ile się nie myle to raczej była wizytówka szkoły i oddawanie czci swojemu trenerowi plus zapraszanie duchów zmarłych wojowników do walki. My napewno nie będziemy tak przeżywali tego jak tajowie jeśli w ogóle ...

Tomek nie mówie, żeby coś zmieniać albo dodawać od siebie do Muay Thai. Stwierdziłem ,że europejczycy nie czują tego tak jak tajowie to TYLE.

pzdr

ja:-)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
a moze ja to tak czuje???
  • 0

budo_fmt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
calkowicie zgadzam sie z XaiMoon-em szanuje zdanie innych ale wkurwia mnie ze wai kru jest obowiazkowe (w Polsce) a nawet w tailandii nie jest obowiazkowe
  • 0

budo_wotan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Kato / CHICAGO

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów

calkowicie zgadzam sie z XaiMoon-em szanuje zdanie innych ale wkurwia mnie ze wai kru jest obowiazkowe (w Polsce) a nawet w tailandii nie jest obowiazkowe


Bo w tajlandi jest nie do pomyslenia coby nie zrobic wai kru :) :) :)
  • 0

budo_fmt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
w tajlandii ten kto nie "zatanczy" wai kru moze walczyc a u Nas jak tego nie zrobisz to cie z ringu wyjebia
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów
FMT jeszcze nie widziałem zeby podczas zawodów organizatorzy oraz sedziowie kogokolwiek wyrzucili za brak wai khru. Myslę ze wszyscy podchodzą do tego bardzo liberalnie....wystrczy przejść się koło ringu, pare razy uderzyć w słupki. Może za bardzo liberalnie....sam się bije w pierś że za mało nauczam ludzi tego pieknego rytuału...poprawię się :D
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów

FMT jeszcze nie widziałem zeby podczas zawodów organizatorzy oraz sedziowie kogokolwiek wyrzucili za brak wai khru. Myslę ze wszyscy podchodzą do tego bardzo liberalnie....wystrczy przejść się koło ringu, pare razy uderzyć w słupki. Może za bardzo liberalnie....sam się bije w pierś że za mało nauczam ludzi tego pieknego rytuału...poprawię się :D


noo, na to czekamy :)
  • 0

budo_wotan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Kato / CHICAGO

Napisano Ponad rok temu

Re: "szal" tajskich bokserów

FMT jeszcze nie widziałem zeby podczas zawodów organizatorzy oraz sedziowie kogokolwiek wyrzucili za brak wai khru. Myslę ze wszyscy podchodzą do tego bardzo liberalnie....wystrczy przejść się koło ringu, pare razy uderzyć w słupki. Może za bardzo liberalnie....sam się bije w pierś że za mało nauczam ludzi tego pieknego rytuału...poprawię się :D


Licze na ciebie buahhahaha :wink:


SORKI ALE NIE WIDZALEM POSTU KAPRALA wsumie to glownie mi chodzi o TYCHY ;p buahahah
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024