Skocz do zawartości


Zdjęcie

Male, skorzane... cos?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
Ten po prawej ma rączkę z fiszbin wieloryba. 8O
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
Ja robiłem sleepery z obciętych pałek policyjnych, tych starych elastycznych, obciążonych na końcu, teraz mam z parcianych pasków ze stalowym wałkiem na końcu. Wszystko nie to... To nie powinno być ani zbyt sztywne, ani zbyt elastyczne. Poza tym na końcówkę najlepszy jest ołów, bo ma odpowiednią masę przy niezbyt wielkiej objętości. Stalowe zakończenia są gorsze. Świetne podobno sleepery robiła kiedyś firma Bianchi, najlepsze były skórzane, ale ze sprężystym drutem jako rdzeniem i ołowianą koncówką. Ale teraz w USA policja używać nie może, inne służby chyba też, to zaprzestali produkcji. Można je kupić np. tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Chyba ściągnę przez kogoś znajomego z USA.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
No nie wiem, czy i unas, ktoś nie mógłby tego potraktować jak pałkę z twardym zakończeniem lub rdzeniem... :?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
Racja ŻW, to raczej podpada pod ustawę. Ale gdybym miał się przejmować takimi detalami. :) Chyba mnie nie wsypiecie?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?

moj sleeper ze sznurkow - troche duzy - w srodku kulka fi 40 :)

Skad wziac kulke?
Jezeli z lozyska to mysialoby byc jakies ogromne, a zeby takie rozwalic to problem, bo ciezko mi szlo nawet z malymi...


Ech, młodzierzy... Starzy kulopraktycy wiedzą, że można kupić w specjalistycznych sklepach z łożyskami itp akcesoriami. Wbrew pozorom w każdej większej aglomeracji są takie sklepy, w Trójmieście np. 3 czy 4. Kulki można dostać w różnych rozmiarach aż do takich ok. 60- 70mm średnicy. Moje kule do rzucania, fi 39 mm, jakieś 3 lata temu kosztowały 9 zł/szt.


Wosiu
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
W wędkarskich sklepach można kupić różnej wielkośći kule ołowiane służące wędkarzom jako ciężarki. Największe widziałem o średnicy jakichś 2 cm.
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
kulki stalowe fi mniej wiecej 2cm mozna wyciagnac z myszek komputerowych, mam z 5 w domu gdzies pochowanych :]
  • 0

budo_nikt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
Witam Koledzy. Ja swojego Sleeper'a kupiłem we Włoszech w 2000 roku, legalnie w sklepie z bronią. Ołowiany ciężarek na sprężynie obciągnięty skórą. Ale można zrobić sobie coś takiegho w prosty sposób. Etui skórzane na klucze i garść monet 1 złotowych. Dawniej modne były gumowe węże z ołowianymi ciężarkami wędkarskimi. Wygodne, tanie i nie żal wyrzucić. Jest też prosty sposób, reklamówka i trochę monet tak z 30 złotych. Każdy wymięknie i wszystko legalne.
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
A do sklepu z zabawkami po twardą piłeczke kałczukową to nie łaska??
Twarde to i boli jak diabli a legalne:)
  • 0

budo_gienek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
ja mam ze sprężyny (takiej do rozciągania) i na końcu wielkości paczki zapałek bryłkę ołowiu ,ale ta sprężyna jest trochę za mięka
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
Mam taka prośbe mógłby mi ktoś walnać jakiegoś linka (albo zdjecia) jak splatać sznurek do czegoś takiego.... byłbym bardzo wdzieczny bo ostatnio mnie naszło na zabawe sznurkami i pomyślałem sobie ze było by miło sklecić sobie coś takiego :-)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?

Mam taka prośbe mógłby mi ktoś walnać jakiegoś linka (albo zdjecia) jak splatać sznurek do czegoś takiego.... byłbym bardzo wdzieczny bo ostatnio mnie naszło na zabawe sznurkami i pomyślałem sobie ze było by miło sklecić sobie coś takiego :-)

Robisz tak jak bat.
Splotu bata poszukaj w poscie moim, Guldana czy G3d na tym forum.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
nooki.... jak sobie nieporadze to podejde do znajomej zeglarki ;) A takie pytaniko jeszcze jaki materiał byłby według was optymalny.... alpinistyczna.... czy starczy zwykła?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?

nooki.... jak sobie nieporadze to podejde do znajomej zeglarki ;) A takie pytaniko jeszcze jaki materiał byłby według was optymalny.... alpinistyczna.... czy starczy zwykła?

Kazda.
Ja robilem z jakiejs 3mm polipropylenowej.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
Dołączona grafika

Proszę bardzo... :wink:
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Male, skorzane... cos?
buehehe :D To akurat umiem zrobić ;-) chodzi mi o sam poczatek i plecenie raczki ;-) sama gałke jako tako umiem zaplatać. Niemniej jednak dziekuje :-) gif sie napewno przyda :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024