Skocz do zawartości


Zdjęcie

4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Ha jeszcze sobie przypomniałem .... Filip już od długiego czasu powtarza, że ćwiczenie dla samych form jest ogólnie i lekko mówiąc bez sensu. Formy same w sobie nic nie znaczą i opanowanie ich nawet sposób doskonały nie daje nic poza doskonałym opanowaniem formy. :)


To wspaniale, że ta bardzo istotna kwestia dotarła do ciebie z właściwą siłą . Potwierdza to klasę Filipa jako nauczyciela. Kiedy był w Polsce jesienią rozmawialismy o problemach interpretacji kata Kashima. To mądry i skromny człowiek.

Jeśli naprawdę zrozumiałeś Filipa i cytujesz go z przekonaniem, to pewien oblany nie tak dawno egzamin uda ci się szybko poprawić. Dopiero niedawno o fakcie się dowiedziałem z pierwszej ręki, dlatego o tym wspominam.
Oblać egzamin u swojego mistrza to nie wstyd, to po prostu lekcja. Więc mam nadzieję że się nie obrazisz, bo chyba nikt o tym na forum nie wspominał.

  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Oblać egzamin u swojego mistrza to nie wstyd, to po prostu lekcja. Więc mam nadzieję że się nie obrazisz, bo chyba nikt o tym na forum nie wspominał.


Takie rzeczy powinno się chyba pisać na priv, a nie na forum publiczny :?: Tak mi się wydaje...
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Jeżu, to się nazywa wyczucie. :oops: :wink:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Wielce szanowna redakcjo :)
To wręcz zaszczyt, iż o mej skromnej osobie i jej egzaminie wiedzą już wszyscy i gdzie bym się nie pojawił pojawiają się pytania i pomocne sugestie... 8)
Co do Filipa to on od dawna mówi o braku formy i nie jest to dla mnie żadną rewelacją... Może 4 lata temu było to pewne zaskoczenie i zbużyło u mnie pewne schematy, ale obecnie jest to coś, co po prostu jest...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
A fe redakcjo :oops: :oops: :oops: Taki niski chwycik, że aż się robi jakoś smutno.
No bo jak uwierzyć w troskę i dobre intencje kierujące Twą osobą, jeśli ma się w pamięci, jak bardzo zabolał cie brak zachwytu nad formami kashima podczas stażu z Tanaką wartykuowany przez Wallacea. Nie trzeba miec mentalności Maciarewicza, czy komisarza Dziierżyńskiego, żeby wietrzyć w tym malutki rewanżyk majacy vortalowiczom nieść wiesć " A widzicie to co mówi Wallace jest guzik warte, bo zna sie jak kura na pieprzu i oblał u swego mastera egzamin". Bardzo mi przykro widząc w Twoim wykonaniu taką akcję,


Łabędź (zaskoczony, zasmucony i zgorzkniały) :( :cry:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Oblać egzamin u swojego mistrza to nie wstyd, to po prostu lekcja. Więc mam nadzieję że się nie obrazisz, bo chyba nikt o tym na forum nie wspominał.


Takie rzeczy powinno się chyba pisać na priv, a nie na forum publiczny :?: Tak mi się wydaje...


Podobno o sprawie wszyscy wiedzieli, ja jednak nie wiedziałem.
Egzamin jest publicznym testem, i wielokrotnie egzaminy i poziom zdających były przedmiotem dyskusji tu na forum. Jeśli są to oblane egzaminy na wyższe stopnie mistrzowskie i egzamin prowadzi taki mistrz jak Tissier shihan (dotyczy to nie tylko Wallacea ale i jego klubowego senseia) to jest to lekcja dla wszystkich.
Z takiej lekcji warto wyciągnąć wnioski i opowiedzieć o nich. Może to się przydać innym. Po to właśnie jest forum o aikido.
Czy sie ze mną zgodzisz Jeżyk, czy też forum jest wybiórcze?

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Łabądku!!!
Wyjdź proszę poza prosty paradygmat lubi-nie lubi.
Rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.
Po prostu zaskoczyła mnie niedawno uzyskana informacja.


Wróg klasowy nie czai się tuż za rogiem te czasy mamy już za sobą - obudź się. :) :roll: :)

  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Z takiej lekcji warto wyciągnąć wnioski i opowiedzieć o nich. Może to się przydać innym. Po to właśnie jest forum o aikido.
Czy sie ze mną zgodzisz Jeżyk, czy też forum jest wybiórcze?


Nie wiem, może masz rację... Po przeczytaniu twojego komentarza, taki było moje pierwsze wrażenie i tyle. Może inni mają inne :roll:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Jureczku, poza schematy musi wychodzić ten co w nich tkwi - mnie to raczej nie grozi :) :)
Zawsze zakakiwała mnie Twoja zdolnosc do konfigurowania rzeczywistosci w sposób wygodny. Ale może po prostu czas kiedyś się przyznać, że z intencja lub nie jednak z ta informacja walnąłes jak dzik w sosne lub gołąb na parapet. To znacznie lepiej posłuży Tobie i Twoim sprawom (w tym wizerunkowi ) niż obrona okopów Trójcy świętej.
Popełnić błąd może kazdy, zaciekle w nim trwać tylko- osoba dalece nierozsądna, zaś wmawiać, że jest to element misternie przemyślanych decyzji.....:oops: :oops: :oops:

Ł. (w pełni obudzony po 2 kawkach porannych)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Wyjść poza paradygmat to nie znaczy go odrzucić.
Oczywiście że nie lubię przerostu ambicji i zadufania jakie prezentował w swoim czasie Wallace, i żadnych okopów bronić nie będę.
Reaguję po prostu (czasem emocjonalnie) na informacje i rzeczywistość która mnie otacza i nie knuję żadnych złowieszczych zemst.
Lepiej wypowiedz się w sprawie zasadniczej o którą zapytałem Jeża.
Czy forum służy tylko do wirtualnego podszczypywania nastolatek czy ma jakiś lepszy cel?

  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Ależ Szanowna redakcjo jakże ja lub inna zdająca osoba(a gwoli wyjaśnienia były jeszcze 2 i jedna zdała na 3 dan :D ) możemy opowiadać o własnym egzaminie jeśli go nie widzieliśmy, a uczestniczyliśmy. Jedynie co z naszej strony można uzyskać to pewne osobiste odczucia i tyle. Również niestety ty też nie specjalnie możesz się wypowiedzieć, bo jedynie słyszałeś opowieść o tym jak było, a nic nie widziałeś, więc i komentarz z twojej strony jest raczej nie na miejscu :wink:
Łabądź: Redakcja jak każdy dobry polityk kształtuje światopogląd ogólu, tak aby zgadzał się z jej interesami, więc nie należy mieć do niej żadnych pretensji, czy robić wyrzutów. Jak w każdym takim przypadku miło jest siedzieć z boku i przyglądać się kolejnym tego typu występom .... 8)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
Widzę, że temat zszedł nieco na inny tor .... więc zachęcam do jego powrotu.... Jeśli Szanowna redakcja chciałaby kontynuować dalej swoje wywodu proponuje założyć temat: "Wallace a sprawa polska..." :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Wyjść poza paradygmat to nie znaczy go odrzucić.

Ta mysl jest tak głeboka, że aż niewiele znacżaca- zechcesz przyblizyc w wersji dla słabszych :P

Oczywiście że nie lubię przerostu ambicji i zadufania jakie prezentował w swoim czasie Wallace, i żadnych okopów bronić nie będę.


No całe szczęcie, przywracasz mi wiare w człowieka jak mówia w jednej reklamie :lol: Przypominam ci, że bez tej odrobiny młodzieńczej buńczuczności i przekonania, że nie święci garnki lepią także Ty czekałbyś jeszcze kilka ładnych latek na pierwszą sekcję aikido w W-wie. Więc niech nie zapomina wół jak cieleciem był (sorry Wallace ;) ) i wykaże więcej zrozumienia i luzu

Reaguję po prostu (czasem emocjonalnie) na informacje i rzeczywistość która mnie otacza i nie knuję żadnych złowieszczych zemst.


Emocje to zły doradca, nie tylko w tym przypadku "Niech twój umysł będzie jak palec wskazujacy ksiezyc. Nie zwracaj całej uwagi na palec , bo przegapisz niebiański blask książyca"- że się tak posłuże cytatem z klasyki kinematografii :)

Lepiej wypowiedz się w sprawie zasadniczej o którą zapytałem Jeża.

Czy forum służy tylko do wirtualnego podszczypywania nastolatek czy ma jakiś lepszy cel?


To chyba pyatnie bardziej do Fiodora niz do mnie. Ja jest tylko jednym z setek użytkowników. Ale zeby nie było, ze się uchylam:

- forum to inicjatywa prywatna; cel najlepiej zna Fiodor
- wszelaka misyjność w moim odczuciu jest przerostem formy nad treścią. Jak nie masz kontroli nad ostatecznym kształtem tego co robisz to gdzie tu miejsce na takie farmazony. Zawsze moze sie skończyc jak z tymi partyzantami i Niemcami w lesie - przyjdzie gajowy Fiodor i pogoni jednych i drugich.
- oczywiście, ze forum może być polem wymiany ciekawych i waznych myśli, ale jak mawia mój znajomy z 30 letnim stażem w zarządzaniu "takie ono bedzie jakie je zrobimy" a raczej jego uczestnicy. To od nich zalezy, w którą stronę będzie to szło. Internet jest nie tylko demokratyczny, ale czesto też anarchistyczny i infantylizujacy. Na palcach obu rak wszak można policzyć tych, ktyórzy mają wystarczające doswiadczenie, aby sie sensownie wypowiadać. Ich głos jednak czesto ginie w zalewie dyskusji o skuteczności, odmianach kombat aikido itp ale to naturalna kolej rzeczy

To tyle w skrócie

Ł. (wywołany do odpowiedzi)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Egzamin jest publicznym testem, i wielokrotnie egzaminy i poziom zdających były przedmiotem dyskusji tu na forum.


......mhmhmh przednia mysl!!!! :) :) Ja, a takze pare innych osob, posiadamy video bodajrze z 25 lecia polskiego aikido. Sa tam tez egzaminy na "wysokie" :lol: dany. Myslisz ze dobrym pomyslem byloby je tu wrzucic jako video clipy i zaczac dyskusje na ich temat? 8)

Sz(z gory cieszacy sie na pozytywna odpowiedz)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Egzamin jest publicznym testem, i wielokrotnie egzaminy i poziom zdających były przedmiotem dyskusji tu na forum.


......mhmhmh przednia mysl!!!! :) :) Ja, a takze pare innych osob, posiadamy video bodajrze z 25 lecia polskiego aikido. Sa tam tez egzaminy na "wysokie" :lol: dany. Myslisz ze dobrym pomyslem byloby je tu wrzucic jako video clipy i zaczac dyskusje na ich temat? 8)

Sz(z gory cieszacy sie na pozytywna odpowiedz)


a co to jest "wysoki dan"?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

a co to jest "wysoki dan"?

Taki, co zwykle uprawia "twarde" aikido :) :) :) :lol: :peace:
  • 0

budo_shodan-andrychów
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Andrychów

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja
wracając do tematu...
żałuje, że się nie pojawiłem na tym stażu... :(
faktycznie zdjęcia by się przydały, być może będą na bielskiej stronie aikido: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zaraz sprawdzę.

----------------------------------------------------------------------
A co się tyczy egzaminów to chyba to jest normalna sprawa, że nie zawsze sie wszystko da zdać za pierwszym razem.

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

Egzamin jest publicznym testem, i wielokrotnie egzaminy i poziom zdających były przedmiotem dyskusji tu na forum.


......mhmhmh przednia mysl!!!! :) :) Ja, a takze pare innych osob, posiadamy video bodajrze z 25 lecia polskiego aikido. Sa tam tez egzaminy na "wysokie" :lol: dany. Myslisz ze dobrym pomyslem byloby je tu wrzucic jako video clipy i zaczac dyskusje na ich temat? 8)

Sz(z gory cieszacy sie na pozytywna odpowiedz)

Szczepan ,polecam wersję nieocenzurowaną . :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

a co to jest "wysoki dan"?

to taka gleboko zaowalowana zaluzja do wypowiedzi redakcji :wink:

Jeśli są to oblane egzaminy na wyższe stopnie mistrzowskie i egzamin prowadzi taki mistrz jak Tissier shihan (dotyczy to nie tylko Wallacea ale i jego klubowego senseia) to jest to lekcja dla wszystkich.

od kiedy to 2 czy 3 dan jest wysokim stopniem mistrzowskim :roll: 8O

Szczepan ,polecam wersję nieocenzurowaną


aaaaa...to przepraszam :lol: jaka jest roznica miedzy obiema wersjami?

sz(szczerze zaciekawiony)
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 obóz z Philippem Orban w Bielsku relacja

od kiedy to 2 czy 3 dan jest wysokim stopniem mistrzowskim :roll: 8O

aaaaa...to przepraszam :lol: jaka jest roznica miedzy obiema wersjami?

sz(szczerze zaciekawiony)


Wszystko zalezy z jakiego punktu patrzysz. Dla 6 kyu, 1 dan jest wysokim stopniem mistrzowskim.

Dla redakcji, ktora zapewne uwaza, ze ma wysoki stopien (w sumie drugi po najwyzszym w PFA) trzeci, a zapewne i drugi dan sa wysokimi stopniami, bo skoro to juz sa wysokie stopnie to co dopiero czwarty....

Co do roznicy wersji, to ta nieocenzurowana moze zawierac egzaminy na 1 dan - tam biegaja tylko w "bieliznie" :) ))

Uzdrawiam
Emerque
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024