Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wybrac??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_mssg1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
O widzisz i tym postem uleciały wszystkie negatywne odczucia :) Mogliśmy znajomość zacząć od razu w ten sposób :) Ja Kombat 56 traktuję jako uzupełnienie. Karate jest na pierwszy miejscu jeśli chodzi o rozwój nazwijmy to fizyczny i duchowy ;) Ale zabrzmiało :) Kiedy mój sensei pokazuje różnego rodzaju techniki, to każdy stara się je wiernie naśladować bez żadnych swoich dodatków. Jeśli chodzi o KOmbat 56 jest to coś jakgdyby custom. Trener przekazuje Tobie tam pewną wiedzę, przyswajasz ją sobie, a jak coś samemu wymyślisz "to Twoje" :twisted: Osobiście przez szacunek jakim darze karate nie dodaje tam sowich "kwiatków" i staram się aby trwał niezmieniony :) Faktycznie w COmbacie 56 nigdy do końca nie poćwiczysz pewnych ciosów na maxa (wciskanie oczu, skręcanie karku). Zawsze można zakońćzyć technikę swobodnie "gestykulując" lub zrobić tehnikę na pół gwizdka :wink: Sparingi jednak sa rzezca powszechną w Kombacie. Dla przykłądu mogę podać wczorajsze pokazy. Powiedzmy, że czynnie w nich uczestniczyłem. Mój kolega techniki starał się wykonywać delikatnie, no ale jakoś przed widownią mu to nie wyszło. Skończyło się paroma twardzszymi lądowaniami, oraz krwotokiem z nosa. Jednak dzisiejszego ranka spotkała mnie mała niespodzianka. Kiedy próbowałem wstać ... AUĆ ... szyja odmówiła posłudszeństwa. Teraz jest cała odrętwiała i boląca przy każdym skręcie oraz np. przy ziewaniu 8) A pokazywał na mnie techniki na pół gwizdka. Dlatego nawet sparing niesie szeroko rozumiane kontuzje i urazy. Gdzieniegdzie się spotkałem z manekinami 8O Stojące popiersie !!! I tam można spokojnie poćwiczyć skręcanie karku i wyczuć jakiej siły trzeba użyć, aby zrobić delikwentowi kuku. Podobno oczy też da się wcisnąć. Gadżet ten przypomina wyglądem fantoma używanego do resuscytacji oddechowej :P Spotkałem się z tym tylko w wojsku :(
Jeśłi chodzi o mój staż to karate trenuję od 14 roku życia, Kombatem bardziej w sposób mający na celu zwiększenie mojej efektywności w starciach typowo ulicznych, ale tylko wtedy gdy nie da się tego uniknąć :wink: Pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_mssg1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??

Wysłany: Nie Sie 22, 2004 13:42 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

mssg1-to znowu ja .

Koleś, przeczytałem wszystko co napisałeś w tym temacie.

Idź /UWAGA, SŁUCHAĆ/ na BAS lub Vale Tudo, to cos dla Ciebie ( z tego co piszesz).

Serdecznie pozdrawiam!


To coś dla kogoś jak ja ?! Bo nie zroumiałem :roll:

PS. Moim zdaniem Vale Tudo to jush dl aosób lubiących jazdę bez trzymanki :twisted: Ja jednak chyba do taki nei należę :) A BAS kojarzy mi się z KOmbatem :) A może się mylę :roll:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??

mssg1-to znowu ja :-) .

Koleś, przeczytałem wszystko co napisałeś w tym temacie.

Idź /UWAGA, SŁUCHAĆ/ na BAS lub Vale Tudo, to cos dla Ciebie ( z tego co piszesz).

Serdecznie pozdrawiam!


serdecznie proponuje badania:)
mam nadzieje ze admin nie ma pretensji ze sie wtracam ale mnie juz krew zalewa
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
Wracając do tematu to MT bez dwóch zdań.Nie wiem czy znajdziesz dobrą szkołe kung-fu w której uczą skutecznego stylu a są takie- wygląda to wlaśnie troche jak MT + Zpasy ? Trudno powiedzieć. Daj sobie spokój z wszelkimi stylami małp czy modliszek.Shaolin SUCKS! :X
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
Słyszałem że Choy li fut jest w porządku ale brakuje mu troche do Muay thai w końcu wyniki K1 o czymś swiadcza :box:
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
W pewnym sensie tak ale pamiętaj że większość zależy od fightera a nie od stylu. A tak wogole to idz na VT.Bedziesz szczesliwy.
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
Najlepiej idz na Vale tudo albo na BJJ i jednoczesnie na boks by dobrze załapać rece i prace nóg a po około roku zamień boks na Muay thai Dobrze jest tez poćwiczyc kombat albo kravke - jako dodatek Wiem, ze wiaza sie z tym dodatkowe koszty, ale moze w klubie spotkasz kogos kto czai te techniki i Ci pokarze o co loto. Ja np czesto umawiam sie z kumplem z klubu Kyokushin na dodatkowe treningi by ćwiczyć parter ktory jest nasza pietą achillesoewą Przy wyborze klubu patrz na to ile on istnieje bo jak istnieje długo to jest wieksza szansa ze trenują w nim doświadczeni zawodnicy a jak nawet po kilku latach bedzie ktoś od Ciebie lepszy to tylko dobrze dla ciebie To ze jacyś kolesie trenują taki czy inny styl nie znaczy wcale ze w ich wykonaniu jest on lepszy od innego bo to człowiek walczy a nie styl Polecam style wymienione na poczatku ale podstawa to by był w nich wysoki poziom nic tak nie dodaje motywacji jak zdrowa rywalizacja
  • 0

budo_mroq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
Witam...
Przepraszam, że tak trochę off topic, ale tak przy okazji...

Gdzie w Krakowie jest DOBRA sekcja boksu? ...Tak żeby mnie na starcie czegoś nauczyli a nie tylko pobili... :)

A pytam dlatego, że ćwiczyłem pół roku kravkę i teraz myślę, że dobrze by było dać sobie na jakiś czas spokój, bo im dalej, tym bardziej zaczyna mi brakować porządnego wyćwiczenia rąk i pozycji... Jak wszystko pojdzie tak jak chcę to za jakiś czas (dłuższy lub krótszy) zamienię na MT, dopracuję nóżki i wrócę na kravkę.... bo fajna jest :)

pozdr.
Mroq
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??

Witam...
Przepraszam, że tak trochę off topic, ale tak przy okazji...

Gdzie w Krakowie jest DOBRA sekcja boksu? ...Tak żeby mnie na starcie czegoś nauczyli a nie tylko pobili... :)

A pytam dlatego, że ćwiczyłem pół roku kravkę i teraz myślę, że dobrze by było dać sobie na jakiś czas spokój, bo im dalej, tym bardziej zaczyna mi brakować porządnego wyćwiczenia rąk i pozycji... Jak wszystko pojdzie tak jak chcę to za jakiś czas (dłuższy lub krótszy) zamienię na MT, dopracuję nóżki i wrócę na kravkę.... bo fajna jest :)

pozdr.
Mroq


Podaj mi swój meil!
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
Sparingi jednak sa rzezca powszechną w Kombacie. Solówa? może tylko w Twojej sekcji? w Szczecinie jest jedna sekcja i podobno nie mają sparinów, moj koles tam trenuje i tam mi mówił.
  • 0

budo_mroq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??

Witam...
Przepraszam, że tak trochę off topic, ale tak przy okazji...

Gdzie w Krakowie jest DOBRA sekcja boksu? ...Tak żeby mnie na starcie czegoś nauczyli a nie tylko pobili... :)

A pytam dlatego, że ćwiczyłem pół roku kravkę i teraz myślę, że dobrze by było dać sobie na jakiś czas spokój, bo im dalej, tym bardziej zaczyna mi brakować porządnego wyćwiczenia rąk i pozycji... Jak wszystko pojdzie tak jak chcę to za jakiś czas (dłuższy lub krótszy) zamienię na MT, dopracuję nóżki i wrócę na kravkę.... bo fajna jest :)

pozdr.
Mroq


Podaj mi swój meil!


A po co? Jeśli masz jakieś wiadomości i przemyślenia na temat jakości treningów boksu w Kraku, ewentualnie mojego podejścia do sprawy, to pisz tu... Może się jeszcze komus innemu przyda takie info....... a po to chyba to forum istnieje.

Z wyrazami szacunku..
M.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??
Piszczie tutaj takie rzeczy
  • 0

budo_mroq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wybrac??

Witam...
Przepraszam, że tak trochę off topic, ale tak przy okazji...

Gdzie w Krakowie jest DOBRA sekcja boksu? ...Tak żeby mnie na starcie czegoś nauczyli a nie tylko pobili... :)

A pytam dlatego, że ćwiczyłem pół roku kravkę i teraz myślę, że dobrze by było dać sobie na jakiś czas spokój, bo im dalej, tym bardziej zaczyna mi brakować porządnego wyćwiczenia rąk i pozycji... Jak wszystko pojdzie tak jak chcę to za jakiś czas (dłuższy lub krótszy) zamienię na MT, dopracuję nóżki i wrócę na kravkę.... bo fajna jest :)

pozdr.
Mroq


Podaj mi swój meil!


Eeeeee..... po przemyśleniu sprawy....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Człowiekowi chcą pomóc a on sie od razu pyszczy...biorytm jakiś niekorzystny, czy jak....Przepraszam najmocniej....

Pozdrawiam.
M.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024