XMA i MAT - Extreme Martial Arts i Martial Arts Tricks
Napisano Ponad rok temu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
..pozatym na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [którą więksozśc dobrze zna] - sa inne samplery z CLN 2006 - kosmos poprostu .. widać, że czołówka światowa brnie ostro do przodu ... ahhhh miło się patrzy ... jest kogo gonić 8O
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
... no comment 8O
Napisano Ponad rok temu
... dobre i Polskie ...
Ciekawy montaż i ogólnie niezła koncepcja ... 8)
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
... warunki jak sami widzicie :? - taki lajtowy pokazik, prowizorka, bez choreografi itp ale zawsze dla ,,smiertelników,, coś 8)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Pewnie tak jest cool czy jazzy
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
1 . Formy przy muzyce na świecie .
Od dawna zawodnicy trenujący różne sztuki walki odczuwali ogromną potrzebę skonfrontowania swych umiejętności z przedstawicielami innych szkół i styli . W USA coraz częściej przeprowadzano walki między adeptami różnych odmian walki [od wschodnich sztuk walki po boks i zapasy] dla większego bezpieczeństwa stosując rękawice i ochraniacze . Po pewnym czasie powstała nowa dyscyplina wykorzystująca najskuteczniejsze w walce techniki z różnych styli a 14.09.1974r. w Los Angeles oficjalnie narodził się kick - boxing full - contact . Wkrótce powstała światowa organizacja World Association of Kick - Boxing Organizations - WAKO . Dyscyplina rozwijała się bardzo szybko, dzieląc się na różne konkurencje zależnie od sposobu rywalizacji . Na początku przeprowadzano walki w formie full - contact i semi - contact ale w 1987r. Na Mistrzostwach Świata w Monachium wprowadzono również light - contact oraz nową odmianę rywalizacji międzystylowej - formy przy muzyce . W tym samym czasie również inne organizacje podejmowały próby tworzenia podobnej konkurencji np. w NASKA - North American Sport Karate Association oprócz tradycyjnych form japońskich, chińskich, koreańskich, amerykańskich, miękkich i twardych, z bronią i bez przeprowadzano również kategorię open - formy przy muzyce . Wielu późniejszych mistrzów zaczynało swą karierę na podobnych turniejach . W kick - boxingu początkowo formy były pokazywane jako przerywnik między walkami - atrakcja, urozmaicenie turnieju . Później po 1987r. Wprowadzono je do rywalizacji sportowej, ustalono regulamin i uznano oficjalnie za jedną z konkurencji . Z każdym rokiem poziom zawodników wzrastał od bardzo tradycyjnych, statycznych form do bardzo szybkich, dynamicznych i efektownych, niemal cyrkowych popisów . Takie nazwiska jak : Keith Hirabayashi [USA], John Chung [USA], Charlie Lee [USA], Jean Frenette [Canada], Jon Valera [USA], Christian Brell [Niemcy], Antony Spatola [Niemcy], Richard Brandon [USA] a wśród kobiet : Cynthia Rothrock [USA], Christine Bannon [USA], Manon Des Roche [Canada], Karyne Belanger [Canada], Sandra Hess [Niemcy] czy Carla Ribeiro [Brazylia] pozostaną niezapomniane w pamięci wszystkich tych, którzy widzieli ich pokazy doprowadzone do perfekcji .
2 . Rozwój konkurencji w Polsce .
Pierwszą, niezbyt udaną, próbę startu w formach przy muzyce podjęła zawodniczka full - contact Iwona Guzowska, niestety nie mogła dorównać doskonale przygotowanym, specjalizującym się w tej dyscyplinie, zawodnikom amerykańskim . Przez wiele lat Polacy nie brali udziału w zawodach, dopiero, dzięki inicjatywie trenera Kung - Fu z klubu Red Tiger - Warszawa Lecha Jerzego Pałysa, w październiku 1997r. Przeprowadzono eliminacje do zbliżających się Mistrzostw Świata w Gdańsku [26-30.11.1997r.]. Zakwalifikowały się 3 osoby :
Ewa Śliwak [Red Tiger Warszawa]
Jacek Cholewski [Red Tiger Warszawa]
Paweł Pachulski [Ślesiński Klub Kick - Boxingu].
Chociaż nie zdobyli medali, pokazali się na arenie międzynarodowej i przyczynili się do większego zainteresowania tą dyscypliną w kraju .
14.06.1998r. w Warszawie odbyły się I Mistrzostwa Polski, w których wzięło udział 25 zawodników w 6 kategoriach .
W dniach 20-25.10.1998r. w Mistrzostwach Europy w Kijowie wystartowali : Ewa Śliwak [zdobywając 2 brązowe medale !] i Marcin Tarasiński .
Kolejnym sukcesem międzynarodowym było zdobycie przez Ewę Śliwak 2 złotych medali w Pucharze Świata w Piacenza [Włochy, 29-30.05.1999r.] .
4.09.1999r. w Warszawie odbyły się II Mistrzostwa Polski . Startowało już 50 zawodników w 9 kategoriach .
Ciągły wzrost zainteresowania tą konkurencią w kraju spowodował, że 7.11.1999r. przeprowadzono I Puchar Polski w Ślesinie . Wystartowało 42 zawodników w 11 kategoriach .
Puchar Polski był ostatnią próbą przed Mistrzostwami Świata w Caorle [Włochy , 25-29.11 1999r.], w którym wzięli udział : Ewa Śliwak, Henryk Kulanek i Kamila Lewandowska [Konin] . Poziom turnieju był bardzo wysoki ale nasza czołowa zawodniczka Ewa Śliwak nie zawiodła oczekiwań i zdobyła brązowy medal w formach miękkich z bronią kobiet .
Podsumowując trzeba powiedzieć, że chociaż patrząc z boku na występy zawodników wydaje się, że robią oni formę naturalnie, bez wysiłku i z łatwością, ale gdy zaczyna się pracować nad układem okazuje się, że ułożenie i bezbłędne opanowanie 1 formy [ok. 1-2 min.] zajmuje często kilka lat . To nie to samo co tradycyjne kata, które można robić wolniej czy szybciej, zależnie od umiejętności . Tutaj nie wolno niczego zapomnieć ani się zawahać, bo wypada się z rytmu i nie można już tego nadrobić - przegrywa się zawody .
Sama muzyka - z jednej strony utrudnia wykonanie układu, stawia większe wymagania i jest wyzwaniem dla tych, którzy dobrze opanowali sztuki walki i chcieliby pokonywać nowe przeszkody . Z drugiej strony jednak bardzo pomaga tym, którzy kochają ruch, taniec i mają poczucie rytmu, zwiększa wydolność organizmu, podpowiada jaki ruch powinien być wykonany na dany dźwięk [oczywiście po tysiącach powtórzeń], zwiększa widowiskowość poszczególnych technik, potęguje wrażenie artyzmu, piękna i perfekcji, na treningach wywołuje przyjemny nastrój, na zawodach wprowadza miłą, przyjazną atmosferę . Wszystko to powoduje, że z każdym rokiem coraz więcej klubów rywalizuje w turniejach na coraz wyższym poziomie, co rokuje nadzieje na bliskie sukcesy na arenie międzynarodowej . Na zakończenie należy przypomnieć, że nie trzeba trenować kick - boxingu by wystartować w zawodach, konkurencja ta jest otwarta dla wszystkich miłośników sztuk walki ...
[zaczerpnięto z archiwum Red Tiger]
My własnie trenujemy w formie freestylowej ... nie pod kątem startowania na zawodach ale to też się zdarza ...
Napisano Ponad rok temu
... tak bo tricki wywodzą sie ze sztuk walk ...
taaa, bieganie też.
1 . Formy przy muzyce na świecie .
ciach propaganda.
a mnie to bardziej przypomina nieudolną gimnastykę artystyczną.
nieudolną dlatego, że udana jest np. tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak sam pisałeś, część z Was nigdy nie ćwiczyła żadnej SW, więc nie wiesz, jaki cel mają ruchy, które wykonujesz, w jakiej płaszczyźnie coś powinno się odbywać, jak powinno być ułożone ciało stopy czy dłonie.
więc to nie ma nic wspólnego z SW.
pozdr.
Napisano Ponad rok temu
Wrocmy do mojego pytania =D
[quote]Mam do Ciebie pytanie Cheetah. Wiesz moze czy jest jakas grupa cwiczaca XMA w Warszawie?[/quote][/quote]
Napisano Ponad rok temu
Mam do Ciebie pytanie Cheetah. Wiesz moze czy jest jakas grupa cwiczaca XMA w Warszawie?
W warszawie jest jedna czy dwie grupy.
Cheetah napisał:
... tak bo tricki wywodzą sie ze sztuk walk ...
taaa, bieganie też.
Stary jeśli nie jesteś w temacie to nie ironizuj. Tricki wywodzą się z pokazów sztuk walki podczas tych pokazów zawodnicy by urozmaicić swój występ poza samymi sztukami walki dodawali również elementy akrobatyki. Większośc elemetów w XMA to elementy z danych sztuk walki: butterfly kick - kung fu (nie jestem pewien), double leg-capo, 540,540 hook- taekwondo, folha secca-capo, b. twist-maripossa- capo itd itd także na przyszłość zanim sie wypowiesz zapoznaj sie z tematem :wink:
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Lyba Stern ma wg mnie racje jest zasadnicza roznica w treningu "jak kopnac przeciwnika" a "jak zrobic jeszcze jeden obrot wiecej w powietrzu" Wink dziwie sie ze jeszcze sa osoby ktorym wydaje sie ze trening gimnastyki to zabojcze MA Wink niczego nie ujmujac gimnastykom, tancerzom itd... ale to zupelnie inne kategorie.
Ok zgadzam się z tobą ale ja nie napisałem że Trickz to sztuka walki ja napisałem że trickz sie z nich wywodzi a to zasadnicza różnica 8)
Napisano Ponad rok temu
... jest róznica między efektYwnością a efektOwnością ... Tricki sa po to by cieszyć oko a nie by posługiwac się nimi w walce - bo każdy wie, że takich elementów się nie używa bo są poprostu nie realne by wyknać je podczas walki czy coś ... formy kata do muzyki ewoluowały i powastało Trickz ... podpisuje się i zgadam z ludźmi, że ,,podwórkowe,, trenowanie bez trenowania jakiejś SW jest hmmm - sam nie wiem jak to określić hmmm błędem ... ale niestety taka moda teraz powstaje - to, że jakiś małolat wypuści filmik jak coś tam gdzies próboje coś robić to już nie możesz wg tego oceniać i mowić o trickach mając przed sobą wizję jednej osoby ...
Wejdz na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i poczytaj troche na ten temat
Trzeba rozdzielić to i nie kategoryzować Trickz jako sztuki walki - są to jej elementy, skompilowane z elemenatmi akrobatyki i gimanstyki - jeden będzie szedł w jedna a drugi bardziej w drugą stronę - zależnie od gustu - jendak jakiś pion i środek musi być by nie nie zjeść tylko w jedną czy drugą stronę ...
A co do Warszawy to - przejdz się w tygodniu na 20 30 na sale akrobatyczną DKS Targówek ...
pozdrawiam
:wink:
Napisano Ponad rok temu
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Ognista Fura !!!
- Ponad rok temu
-
Wymiana filmami treningowymi
- Ponad rok temu
-
Eurosport - dzisiaj w nocy.
- Ponad rok temu
-
National Geographic 06.08.2004
- Ponad rok temu
-
Pytanie o film
- Ponad rok temu
-
No Rules-Randy Couture i Frank Shamrock w filmie fabularnym
- Ponad rok temu
-
The Blind Swordsman
- Ponad rok temu
-
Christopher Lambert w Mortal Kombat 3
- Ponad rok temu
-
Policjant w klatce
- Ponad rok temu
-
Król Atrur-Wasze wrażenia
- Ponad rok temu