Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bijatyka dwoch murzynow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow

Roy Jones swego czasu dostał ofertę walki w MMA.


miała to być walka z Ralphem Gracie a magazyn Penthouse oferował Jonesowi 1 mln $ za każdą przetrzymaną minutę :)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
a nie przewidzieli zadnego zastrzyku pieniężnego za samo wyjście ?
jeśli nie to w sumie RJ się nie dziwię. Przegrywa w 50 sek. i wyjeżdza z pustymi rękoma

;)

pzdr
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow

a nie przewidzieli zadnego zastrzyku pieniężnego za samo wyjście ?
jeśli nie to w sumie RJ się nie dziwię. Przegrywa w 50 sek. i wyjeżdza z pustymi rękoma

;)

pzdr


albo w 59 ;) wkurwilbym sie troche na siebie :)
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Muchol nie chce urazić ale chyba troszku nie jestes w temacie MMA.
Poczytaj o konfrontacjach międzystylowych ....poszperaj w necie...na forum....pooglądaj troszke filmów, zobacz co Ci szaleńcy najwyższych lotów od MMA wyprawiają na Pride a zapewniam żę szybko zmienisz zdanie.
Ja sam trenuje boks i dopóki nie poczytałem nie obejrzałem pewnych rzeczy, turnieji itp. a bazowałem jedynie na walkach bokserskich i k1 nie mogłęm za żądne skarby świata uwierzyć ze Ci najniebezpieczniejsi ludzie na planecie, jak to sie zwykle określani byli przez niezorientowanych w walce bez reguł dziennikarzy - bokserzy, moga mieć sobie równych przeciwników . A prawda stary jest taka, ze ani wspomniany przez Ciebie Roy Jones Junieor ani Mike Tyson ani nawet swego czasu Joe Luis nie podejmowali ( mimo ogromnych pieniędzy) wyzwań rzucanych przez mistrzów parteru.... i to o połowe mniejszej wagi... dlaczego ? Bo statystycznie rzecz biorąc przedstwaiciel jakiegokolwiek stylu uderzanego ( pod warunkiem ze go nie uzupełnia niczym) dostaje w 10 sekund łomot nawet od 3 klasy chwytacza ! Przykre ale prawdziwe. OIbalenie, wejscia w nogi to dla boksera abstrakcja .
Ameryki nie odkryłem ale pamietaj ze to właśnie dlatego mamy do czynienia z MMA - to nie jest jakaś formuła, która powstałą od tak dla checy. A bokserów w MMA nie ma nie dla tego bo im sie tam nie chce występować czy jest kasa za mała. Ich tam nie ma bo nie mają najmniejszych szans!! Skończyły sie te czasy w których można było sie sperać ze ten styl w realnej walce jest lepszy od drugiego. Włąśnie te turnieje _ to zweryfikowały i okazało sie ze należy terenować przekrojowo ! Do stójki włąśnie najlepiej boks lub taja :D , ale jako samodzielne dyscypliny na tych zawodach raczej szans nie maja.
Zresztą poczytaj co sam Tyson mówi o MMA ....a interesuje sie tą formuła oj interesuje. Pozdrawiam !
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
O masz pzrykąłdowego linka o konfrontacjach i "osiągnięciach" bokserów w "idzie wszystko" ...[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
a ja mam kuźwa czarny obraz i tylko fonie ... ehh pewnie cos z codekami ... ale wsztsystko inne chodzi co sciagam :/
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow

O masz pzrykąłdowego linka o konfrontacjach i "osiągnięciach" bokserów w "idzie wszystko" ...[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przeplaszam moge skomentowac ? ;)

A wiec po koleji pojdziemy z tym "obiektywnym" textem.

Realne warunki to konfrontacja uliczna (niekoniecznie 1 na 1) lub też turnieje walk bez reguł.


Co za bzdura nie ma walk bez regol.

W realnych warunkach walki nie ograniczają przepisy ani zasady. Używane są dowolne techniki.


No to wszelkiej masci UFC nie sa realne.

Walka kończy się dˇwignią, duszeniem bądˇ uderzeniami na ziemi.


No to autor jest bardzo pewny pewnie przeprowadzil setki badan statystycznych na ulicznych fighterach ;)

Wyższość chwytów nad uderzeniami została wielokrotnie udowodniona. Niedowiarkom polecam obejrzenie kaset z pierwszych turniejów Vale Tudo.


Znaczy tych organizowanych przez chwytaczy i w ktorych zasady byly zrobione totalnie pod chwytaczy ? Aha dopsze ide ogladac ta realna walke.

Dlaczego Brazylijskie Jiu-jitsu ma być NAJ?


No to mnie juz zabilo. A dlaczego piwo jest lepsze od kobiety ? ;)

Bjj rozwinęło się w środowisku walk ulicznych w slumsach Rio de Janeiro.


A autor textu pewnie widzial to na wlasne oczy bo przeciez nie uwiezyl by komercyjnemu gadaniu rodziny Gracie ?

Wszyscy zawodnicy walk vale tudo włączają do swoich oficjalnie reprezentowanych styli chwyty parterowe Bjj.


Czyli jak dobrze rozumiem BJJ to tylko dodatek, ale ja podobno czytac nie umiem. Ale wedlug mojego rozumowania to BJJ jest conajweyzej NAJlepszym dodatkiem.

Po wielkim sukcesie tego stylu na amerykańskich turniejach walk "bez reguł" (UFC) Bjj zostało przyjęte na wyszkolenie amerykańskiej armii. Co prawda ich wojsko ćwiczyło już różne dziwne rzeczy, ale teraz jest to właśnie jiu jitsu. Artykuł na ten temat znajdziesz na stronie Czarny Pas


Jak napisal sam autor amerykanskie wojsko cwiczylo juz rozne dziwne rzeczy ;) Pozatym jakos w innych krajach wojskowi fighterzy nie leca tak z wywalonym ozorem by nauczac BJJ ;)

Jest to styl Ricksona Gracie, najlepszego fajtera na Ziemi.


O KURWA. I ja mam traktowac powaznie tekst kolesia ktorego najwiekszym marzeniem jest chyba zrobienie laski Ricksonowi ? 8|

Dalszej czesci nawet nie chce mi sie komentowac.

A na koniec chcialbym tylko dodac swoje ciche marzenie coby w koncu ludzie zrozumieli, ze zawody vale tudo to nie zawody BJJ. Bjj to tylko czesc umiejetnosci ludzi ktorzy tam walcza. A do tego chcialbym coby w koncu zrozumiano, ze zasad w tych turniejach jest bardzo duzo.

Pozdrawiam wszystkich cwiczacych najlepszy, najskuteczniejszy pod sloncem i jedyny sluszny styl BJJ ;)
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Gubrin zapewniam Cie ze podajac link do tego tekstu nie miałem najmniejszego zamiaru oświecać tutaj kogoś przy pomocy retoryki - "skoro slamsy Rio deJanero to jedno z najniebezpieczniejszych miejsce na planecie a tam rozwinęlo sie Bjj - tym samym znaczy, ze bjj jest najskutecznieje etc.. " ani też rozpoczynać po raz tysięczny dyskusję na temat co mamy rozumieć pod pojęciem " walka bez reguł " .........Ty sam pokusiłeś sie o skomentowanie tego tekstu, który również moim zdaniem zawiera sporo uproszczeń, czy wręcz może być już w jakimś stopniu nie aktualnych na dzień dzisiejszy.
Moją intencją było ustosunkowanie sie do ...że tak powiem wątku bokserskiego w całym tym temacie ( zresztą sam od tego wyszedłęś cytując mnie na samym początku, po czym przeszedłęś do komentowania nie interesujacej nas w tym aspekcie reszty tekstu). Informacje, które są zawarte na ten temat ( boksezry vs bjj) na tej stronce powielane są również na innychg stronach, wystepowały także w prasie i programach dokumentalnych dotyczących sztuk walk. Bezdyskusyjne są porażki Jimmersona, Warringa czy Portugala i tylko to interesuje mnie w aspekcie tej dyskusji. A sa to fakty niezaprzeczalne, gdyż ktos podczas tych konfrontacji wpadł na pomysł by wziąć ze sobą kamerkę i nagrać jak miszczowie świata w boksie dostają w przysłowiowe bęcki. No chyba ,ze wychodzisz z założenia , że te konfrontacje ( chodzi rzecz jasna o przypadki opisane na stronie, tj. walki z pierwszych UFc gdzie walczyły style a nie mixowcy i walki z wcześniejszego okresu ) miały tak niewiele wspólnego z walką bez reguł, żę wyników tych w żaden sposób nie można uznać za miarodajne. Ale to już zupełnie inny temat, chodź jeżeli interesuje Cie on tak bardzo, to spróbuj ugryźć go z innej strony i przeanalizuj również to, co ciągle powtarzają mistrzowie boksu...
Co do "pozabokserskiej " reszty tekstu .... jak zaznaczyłem wyżej - w tym aspekcie nie interesuje mnie ona kompletnie. nie interesuje mnie czy jest ona adekwatna do rzeczywistosci i odpowiada ze 100% słusznością na pytania, które po dzień dzisiejszy wzbudzają tutaj (i nie tylko) liczne polemiki i są powodem zażartych sporów. Pozdrawiam :D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Faust: Hehe wiem jakie miales intencje w tym texcie, lecz po przeczytaniu jego, az za bardzi mi sie w oczy rzucilo to, ze koles trenuje na 90% BJJ i text jest przesiakniety "uwielbieniem" dla tegostylu ... Wiec napisalem tamten post pol zartem pol serio.

Co do boxu vs BJJ to moje zdanie jest takie, ze zasady turnieji VT faworyzuja chwytaczy. Juz same rekawice sa nieporozumieniem bo amortyzuja ciosy boxerow a co za tym idzie oslabiaja ich zdolnosci "bojowe". Nic wiec dziwnego, ze boxerzy nei chca nawet za kupe kasy walczyc z nimi.

Coz takie moje zdanie. ale kazdy mzoe miec swoje ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
A moje zdanie jest takie ze rekawice nie pomagaja chwytaczom w chwytaniu
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Rekawice od vale tudo faworyzuja chwytaczy, a czynia ciosy bokserow slabszymi?

Czy Ty sie na pewno slyszysz? Miales kiedys profesjonalne rekawice od vale tudo na rekach? Zapewniam Cie, ze wole dostac z tradycyjne rekawicy "bokserskiej".

Za chwile ktos powie, ze walka uliczna tez faworyzuje chwytaczy, a nie bokserow, bo mozna szarpac za szmaty i sprzedawac kopy.

Panowie wiecej rozwagi.
K_P
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow

Co do boxu vs BJJ to moje zdanie jest takie, ze zasady turnieji VT faworyzuja chwytaczy. Juz same rekawice sa nieporozumieniem bo amortyzuja ciosy boxerow a co za tym idzie oslabiaja ich zdolnosci "bojowe". Nic wiec dziwnego, ze boxerzy nei chca nawet za kupe kasy walczyc z nimi.


No i chyba chodzi tu też o pieniądze i prestiż.
1. W boksie jest jednak kasa. Taki Lennox Lewis nie dostałby 10% tego co miał w boksie.
2. A jego fani to głównie fani boksu. I co on by zyskał gdyby przegrał z jakimś chwytaczem. Tylko status niepokonanego by stracił (wtopa z McCoy'em raczej się nie liczy :wink: ). A jakby nawet wygrał to na grupie fanów boksu i tak by tym wrażenia nie zrobił.
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow

Co do boxu vs BJJ to moje zdanie jest takie, ze zasady turnieji VT faworyzuja chwytaczy. Juz same rekawice sa nieporozumieniem bo amortyzuja ciosy boxerow a co za tym idzie oslabiaja ich zdolnosci "bojowe". Nic wiec dziwnego, ze boxerzy nei chca nawet za kupe kasy walczyc z nimi.


Co do tych założeń - trudno jest mi przyjąć które kolwiek. Po pierwsze, Czy jesteś w stanie pokazać mi ów przepis, który zawodnikom VT nakazuje noszenie odpowiednich rękawic. Być może w chwili obecnej coś sie pozmieniało wieć sporostuj mnie, bo ja o niczym takim nie słyszałęm. Czy to, żę je ubierają to konieczność, czy poprostu chęć zapewnienia ochrony swoim dłoniom ? O ile jestem zorientowany w temacie to przynajmniej w przypadku Pride, zasady na jakich do ringu wychodzą zawodnicy mogą być w znaczącym stopniu uzgodnione pomiędzy tymi zawodnikami i ich promotorami. Np. Walka Royce vs Saku. Nie ma tam aż tak ścićle restrykcyjnych zasad w tym względzie. Przypomina mi sie w tej chwili walka CroCopa z.. ( Nagatą ?) niestety nie jestem pewien nazwiska na 100 % w tej chwili ... w każdym razie koleś miał na głowie jakąś maskę rodem z sexshopu i po dziś dzień nie mam zielonego pojęcia dlaczego.. Ponadto, czyżbyście zapomnieli że w pierwszych edycjach UFC zawodnicy nie używali żądnych rękawic !!! Niestety Gubrin nie pomogło to ani bokserom ani innym uderzaczom.
Piszesz również, że te rękawice amortyzuję siłę ciosu. Tutaj nie pozostawało by nic innego jak skwitować to uśmiechem, lecz aby było rzeczowo to przytocze co mówił na ten temat Royce Gracie pytany o ewentualne stracie z Tysonem czy Lewisem. Nie wiem jak Ty sobie wyobrażąsz amortyzowanie siły uderzenia zawodowego boksera kat. ciężkiej przez kawałek szmaty na reku, czyżbyś patrzył przez pryzmat tego ze ważący 115 kg. Lewis mógłby złąmać ważącemu 80 kg. Roycowi nosek czy rozbić łuk brwiowy ???? To w tym aspekcie ma być ta amortyzacja ? Stary Royce sam powiedział, żę taki ważący 115 kg. Lewis nie musiał by go trafic w główkę, wystarczyło by aby go uderzył celnie w tułów ... brzuch, żebra, żołądek gdziekolwiek a on mógłby sie znaleźć juz po pierwszym jego ciosie na lepszym świecie.

Muchol ty znowu o kasie... nie otworzył Ci sie link z textem, który podesłałem ? Naprawde nie przemawiają do Ciebie te niebotyczne sumy , które proponowano bokserom. Roy Jones miał otrzymać 1 mln za każda minute w klatce !! Gdyby był pewny zwycięstwa to by wyszedł i znokautował w ciągu minuty Ralpha i dostał milion dolarów ... żyć nie umierać ... ewentualnie mógły znokautować go w minucie 20stej a wtedy dostał by 20 milinów dolarów, nie narażajac swojej głowy na zbieranie ciosów od ważącego zaledwie 70 kg. zawodnika BJJ. Przypominają mi sie również słowa Tysona z jedenego wywiadu jaki ukazał sie w "Bokserze" gdy długi Bestii osiągnęły niebotyczny pułap... Tyson powiedział wtedy ze jest w takich tarapatach, że jest w stanie walczyć nawet ze zmutowanym gorylem aby wyjść z długów. Nie znam sie na biznesie ale sądze ze Pride jest na tyle bogatą organizacją zę zaproponowali by mu nie małe pieniążki, gdyby chciał spróbować swych sił. Jak później sie okazało wyciągnął jedynie dłoń w kierunku k1.
Na koniec ciekaw jeszcze jestem tych zasad, które mają zapewniać przewage chwytaczom nad uderzaczami. Na moje oko to ze chwytacze generalnie wygrywali z uderzajacymi w tych turniejach brała sie poprostu z przewagi chwytów nad ciosami. Jest im tysiac razy łatwiej skrócić dystans i wejść w klincz niż uderzaczowi zadać czysty nokautujący cios. W UFC I nie było rękawic i nie można było jedynie grryźć i wkłądać palców w oczy ... czego byście jeszcze chcieli ? Popatrz jeszcze na wspaniałych zawodników, którzy całę życie trenują pod k1 a notorycznie przegrywają z 3 klasy chwytaczami ( Ignaschow , Lecko) mimo , że wychodzą do ringu po liznięciu elementów chwytanych i parterowych.
Sory za przydługi post ale nowy jestem i może mi z czasem przejdzie :D
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Faust :

Może masz rację może nie.
To można byłoby dopiero wtedy powiedzieć gdyby doszło do takiej walki i to kogoś naprawdę dobrego i o silnym ciosie (boksera).
A pisząc o tym 1mln$ za 1min to nie masz racji. (że to tak bardzo dużo)
Tyson podchodził pod 30mln$ podczas walk z Holyfieldem.
A tu byłaby krótka walka (szybkie KO albo zejście do parteru i porażka).

Nie rozumiem dlaczego miałby nie trafić chwytacza czysto skoro lepszych (w blokowaniu i unikaniu ciosów) trafiał. Może by trafił może nie.
To tylko gdybanie ... :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Juz pomalu wymiekam...

muchol, ogladales UFC47?

Tam byla walka Chuck Liddell vs. Tito Ortiz.

Tito nie byl w stanie go zlapac i poskladac, mimo, ze bardzo chcial, skonczylo sie nokautem na poczatku drugiej rundy - cala walka wygladala, jak boks z paroma probami wejscia w nogi i paroma probami lowkickow.

Nie trzeba wymyslac, "co by bylo, gdyby", wystarczy sobie obejrzec.

Ta cala obecna dyskusja jest co najmniej dziwna i nawet nie tylko dlatego, ze juz wszystko bylo pewnie ze sto dwadziescia razy.
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Bijatyka dwoch murzynow
Muchol - jasne że tak, co do szczegółów myśle podobnie :D ... gdyby miało nastapić starcie Tyson vs Royce Gracie i nie musiałbym stawiać pieniędzy to bym ich nie postawił, lecz gdybym jednak musiał, to postwaił bym je na Gracie. Jak by sie to skonczyło ? Bóg jeden wie. Może Gracie został by pożarty przez stres mając na przeciw siebie znaną na całym świecie Bestię, która wykorzystująć to rozprawiłą by sie znim w pół. sekundy... Nie sposób mówić ze 100 % pewnościa o przeypadkach jednostkowych zwłąszcza gdy dotyczą one tak wybitnych atletów. Ale ja cały czas odwołuje sie w zwiazku z tym do statystyk - ze znanych mi meczów bjj vs boks zwycięsko wychodzili Ci drudzy i to min. włąśnie dlatego nie obstawiał bym boksera.
Natomist co do idei bardziej ogólnej ... piszesz ze nie rozumiesz czemu nie mógł by trafić chwytacza skoro trafiał lepszych w unikaniu ciosów ?? Stary on trafiał ale bokserów !!!! Raz jeszcze mówie poobserwuj jak wyglądaja np. wejścia w nogi speców od vale tudo a napewno pojawia się wątpliwości. Dziwi mnie też, ze piszesz o tych fajterach tak jakby brakowało im elementarnych umiejętności w poszczególnych dystansach. Fakt jak sie trenuje pare rzeczy na raz to w jednej nie możan być geniuszem tak jak Tyson, ale wierz mi ze poziom umijętności czysto bokserskich tych panów co to ich Pride czy UFC zaprasza, jest dziś naprawde imponujący. Przecież Vitor Belfort miał reprezentować na najbliższych igrzyskach olimpijskich Brazylię w boksie. Od boksu swą karirę rozpoczynał równiez Baroni i to z rekordem 10 zwycięstw z czego wiekszość przez KO. Co do kasy ... hm czy Tyson wtedy aby nie był na szczycie, gdy zgarniał te prawie 30 mln ? Teraz natomiast ma problemy i to bardzo poważne, ciekawe na jakiego rzedu zyski mógłby liczyć dzis, chyba latka największej popularności i opłacalnośći ma juz za soba . Pozdro !!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024