Skocz do zawartości


Zdjęcie

test ostrości i nie tylko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
Trza było powiedzieć, że u rebiaty na Bema Ty pakupił!!!!

Samoje silnyje noże za 30 zołotych!!!
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
Podczas minionego weekendu scialem Amphibianem na mazurach kilka malych ale bardzo twardych drzewek. Postrugalem tez troche patykow na ognisko, pomogl mi przy grillu i cytrynce do tequili :) Klinga dalej jest ostra ale juz nie goli...

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
tylko nie weźcie mnie za kompletnego oszołoma :wink: ale mam głupie pytanie : jak to jest z tym "goleniem" ?? W czasie moich testów stwierdziłem, że Tarani goli z włosem i pod włos (taki miły dzwięk słychać), tak że można dosłownie wybranego włosa ściąć 8O Za to Boa i Military golą TYLKO z włosem i to bardzo efektywnie (Mili), a nijak nie mogłem ich zmusić do golenia pod włos :( Od czego to może zależeć ?? coś czuje, że to pytanie retoryczne..., a ja już mam łyse pola od testów na udzie i przedramieniu :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...

nijak nie mogłem ich zmusić do golenia pod włos :( Od czego to może zależeć ?? coś czuje, że to pytanie retoryczne..., a ja już mam łyse pola od testów na udzie i przedramieniu :)


Od kąta ostrzenia, ziarnistości osełki i struktury stali...- mniej więcej w takiej kolejności, ale trudno powiedzieć jak to wygląda w twoich nożach /jak je naostrzono i jak zahartowano/.

ps: Z drugiej strony można z wieką dozą pewności zaryzykować tezę :wink: , iż zarówno CPM 440V (Boa) jak i CPM S30V (Mili) to stale znacznie bardziej agresywne (carbid contrast) i lepiej trzymające ostrość od ATS34. Do tego S30V jest wytrzymalsza.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
a ja wlasnie stary scyzoryk na triangle ostrze i za cholere nie moge doprowadzic do ostrosci razor. Ostrze katem 30 bo w ogole ten noz chujowy szlif ma, otrzymuje ostrosc prawie taka, ja miala Sebenza fabrucznie (czyli ostra ale nie goli) i dalej nic.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
eee tam golenie. fajnie ja kgoli, ale i tak sie stepi. szybko. wazne jest jak trzyma "normalna" ostrosc...
a moj scyzoryk goli po ostrzeniu na jakims kamieniu za 3.50 :)
pozdro
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
nie no wiadomo, że golenie nie jest najważniejsze, ale to w końcu jakiś wyznacznik ostrości noża i punkt, do którego zmierzamy ostrząc nasze "zabawki". Faktem jest (sprawdzone), że Mili tnie bardzo "agresywnia" 8O
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
Vince, kwestia wprawy IMHO

KKamiLL
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...

a ja wlasnie stary scyzoryk na triangle ostrze i za cholere nie moge doprowadzic do ostrosci razor.


ja mam podobnie...
może za mało nad tym ostrzeniem siedzę, za mało znam mojego triangle'a, może coś źle robię?...
doprowadzam do ostrości takiej, że ostrze mojego ARES'a nie ślizga się na paznokciu kciuka - co jest w zupełności wystarczające :!: - ale tyle się naczytałem o każdorazowym naostrzeniu do poziomu golenia sobie włosów na ręce, a gdzieś nawet była mowa o goleniu włosów na policzku 8O - -aż samemu chciałoby się sprawdzić

chociaż chyba raz mi się udało golić włosy na przedramieniu :roll: ale samo ostrzenie jakoś bardzo długo trwało... za długo :?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
Hymm ja po naostrzeniu trianglem socoma uzyskuje taki efekt, ze pod wlos to tak ze 3 razy trzeba przejechac no i goli. Ale fakt, ze brzytwa to to ni ejest tak do konca.
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
No bo w koncu powinni zrobic dobra ostrzalke automatyczna :? sa niby takie wynalazki ale kiepsko to dzala.
Naostrzyc noz tak zeby golil ,co prawda, umiem ale cholernie tego ostrzenia nie lubie.

Noz ktory nie goli uwazam za tepy a ostrzenie to zdecydowanie nie jest moje hobby :evil:
Dla tego wiekszosci moich nozy nie uzywam :)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
nowi "zawodnicy" i nowe opinie:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
moja opinia:
MT Sockom Elite Auto
Kurcze strasznie lekki i mały (+), 0 B.P. , sprężyna to potęga w porównaniu do mojego Boa
ktoś napisał "nie miałeś chyba MT" i właśnie się o tym przekonałem...
MT... bez konkurencyjny jeśli chodzi o ostrość 8O jak to tnie papier szkoda pisać - rewelka. Golenie: dziwne uczucie kiedy ostrze zaraz po dotknięciu skóry po prostu "wgryza" się we włosy z charakterystycznym dzwiękiem... BEZKONKURENCYJNY !!!!
tylko mi się ten bezpiecznik nie podoba. Mam wrażenie, że sie zaraz rozklekocze bo jakoś tak luźno chodzi...
CRKT Companion
jak wygląda każdy wie, w ręku leży fajnie, ale pare rzeczy bym zmienił np. przesunął bym ząbkowanie górnej krawędzi około 1 cm w tył. Pochwy... mi jakoś zytel nie podchodzi (klekocze i brak mu "miękkości" kydexu)
Ostrość: chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do "brzytew" bo 2773 jest... tępy. Goli, ale ostrze się jakby "ślizga". Bezkarnie przejeżdżałem palcem po ostrzu dość mocno dociskająć. W wolnej chwili wyląduje na Lanskim...
Więcej fotek później w galerii
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...

Ostrość: chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do "brzytew" bo 2773 jest... tępy. Goli, ale ostrze się jakby "ślizga".

To moze egzemplarz taki...

Moj golil bez robienia laski (łaski, ze tak dla pewnosci wkleje :) )

Bezkarnie przejeżdżałem palcem po ostrzu dość mocno dociskająć.

Takie cos by mi z nim na pewno nie uszlo na sucho.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: test ostrości i nie tylko...
co do CRKT to slyszałem wiele pozytywnych opinii na temat fabrycznej ostrości ich noży, więc nie będę się sprzeczał i poprawie się pisząc: MÓJ Companion w porównaniu z innymi moimi nożami jest "tępawy" :)
P.S. zanim mi ktoś wypomni, to zamiast "Sockom" :oops: powinno być "Socom" :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024