Skocz do zawartości


Zdjęcie

JUDO-sport narodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO-sport narodowy
Prędziej Lepper zostanie laureatem naukowej Nagrody Nobla niż judo zostanie wypromowane na sport narodowy! Szkoda, w obecnej sytuacji zostajemy coraz bardziej w tyle za krajami, w których judo traktowane jest poważnie.
Po pierwsze tam doceniono ogólnorozwojowe walory tej dyscypliny. Poza sprawnością człowiek się utwardza a nie jest potem jakąś ciotką - piłkarzykiem... We Francji np. judo jest nauczane w szkołach. U nas też to się przyjmuje ale bardzo powoli. Trenerzy Gwardii Warszawa prowadzą zajęcia w coraz większej liczbie podstawówek. Na efekty jednak trzeba jeszcze długo poczekać. Liczby mówią same za siebie: w samym Paryżu funkcjonuje jakieś 10x tyle klubów co w Polsce.
Aby promować tą dyscyplinę potrzebni są idole, którzy przyciągną młodzierz. Z tym też bywa ciężko ale nie jest jeszcze najgorzej. Tylko kto, mając do wyboru kokosy w drugiej lidze PZPN a niemalże puste kieszenie w kadrze narodowej PZJ, wybierze drugą opcję?
Wracając do Japończyków, to nie ma się co nimi tak zachwycać. Niestety ich mentalność się pogarsza, stają się podobni do Amerykanów a to nie wróży nic dobrego...
  • 0

budo_ujia
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO-sport narodowy
"młodzierz" hmm.. dobre dobre 8)
  • 0

budo_diabell77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO-sport narodowy
to ja już myślę, ze lepper ma większe szanse na Nobla, niż judo na poważne traktowanie :cry: a, że z piłką nożną przegrywa, to sie bardzo dobrze przekonałem-jestem teraz trenerem w moim miasteczku-młodzieżowy sport finansuje urząd miasta...nie dość,że skórokopy dostają 1/3 budżetu, to jeszcze miasto wyłożyło mega kasę na stworzenie szkoły mistrzostwa sportowego-oczywiście p.n., gdzie uczyć się będzie...30 ludzi...poszło ok. 600 tys. złotych...i jak tu się nie wkurzyć...ale nic-dobrze, że choć dzieciaki na judo przychodzą... :P
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDO-sport narodowy
Ujia: "młodzierz" hmm.. dobre dobre 8)
kręciel: czy to cała twoja mądrość na ten temat?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024