Skocz do zawartości


Zdjęcie

FORMOZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
SETT (Submarine Escape Training Tower)
Dołączona grafikaBasen szeroki na 6m gleboki na 30m. Ten obiekt znajduje sie niedaleko miasteczka Gasport w Wielkiej Brytanii.
Dołączona grafikaJest zbiornikiem wykorzystywanym do treningu pletwonurkow z Królewskiej Marynarki Wojennej, a konkretnie do cwiczenia wychodzenia z uszkodzonych lodzi podwodnych na jednym tylko wdechu. 8)
Dołączona grafika
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
bardt: akurat Dziewulski zorganizowal pierwsze AT w Polsce, na Okeciu. Czy bral udzial w akcjach - nie mam pojecia, sadze ze tak.
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Bardt, niezly trening...
Jak koles cos schrzani to mu te 4 atmosfery rozpierd... płucą w kawałeczki przestraszony Cholernie cieżkie cwiczenie...

Co do Dziewulskiego, to tak jak napisał anjin, założył chyba z Misztalem AT na Okęciu, można ich było zobaczyć w jednym z odcinków 07 Zgłoś się (dla niezorientowanych to nie to samo co 007 :P )
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
bardt, czy to coś złego że zajmuje sie teraz polityką? do SLD wstąpił jak dobrze pamiętam w 92gim, wtedy to troche inaczej wyglądało.
A co do jego kwalifikacji, to pzreszedł kompleksowe szkolenie i miał już okazje stzrelać do ludzi.
Kiedys walczył jakiś zcas zeby na Okęciu zlikwidowali kosze na smieciu albo zeby były pzreźroczyste. Dopiero gdy po jakimś telefonie znaleźli ładunek wybuchowy w koszu, ktos się stuknął w głowe.
Jak ktoś organizuje jednostke AT to musi mieć pewne o tym pojęcie.

btw, co do tego treningu. nie znam się na tych rzeczach nichuja(tzn na działaniach niebieskich czy wodnych jak kto woli), ale myśle, ze nie wpuszczą tam ich żeby rozwaliło im płuca :-)
Za dużo kasy by stracili, poza tym o komandosów sie dba :-)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Ale nie we wszystkich armiach :roll:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
szanuje dziewulskiego.
fajne historie krążą o jego domu i o płocie okalającym jego dom:))
pozdrawiam
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Dziewul od urodzenia ma problem z wlosami? Moze od tych akcji w AT mu wypadly 8)
Powinien koles dalej siedziec w AT a nie pchac sie na wiejska. Nie mam racji? Gdyby byl faktycnie dobry to by go trzymali w AT...chocial teraz widze jeszcze inna pozliwosc: specjalnie wyslali go na emeryture i do sejmu zeby bronil dobrego imienia Policji :roll:

Cwiczenie jest przedne:) chetnie bym zszedl na mala narkoze i w blogim stanie wyplywal.
Basen dobry na freediverow. W Polsce taki wiezowiec jest w Gdyni, chyba w OSNiPie.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Torpedowy Zakład Doświadczalny powstal w 1940 roku na Oksywiu.
Obecnie przezywany Formoza jest czescia portu Marynarki i siedziba GSP.
Od torpedowni oksywskiej wytyczono tor poligonu torpedowego
z bazami pomiarowymi parametrow biegu torped cwiczebnych.
Niemcy prowadzili intensywne proby torped,
dziennie z torpedowni Oksywie wystrzeliwano 50-100 torped roznych typow.
Dołączona grafika

Obiekty do strzelan torpedowych wybudowano na Zatoce Puckiej w odległosci około pol kilometra od ladu, torpedownia w Babim Dole (tory poligonu dla torped lotniczych) tzw. Stara Formoza.

Generalnie dzis cwicza tutaj jeszcze dwie inne Jednostki Specjalne:
-Grupa Płetwonurków - Minerów w Świnoujściu
-Grupa Płetwonurków - Minerów w Helu

Dołączona grafika
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
ta rudera calkiem zajebiscie wyglada z plazy.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
A jeszcze lepiej z wody.
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

A jeszcze lepiej z wody.


Bałtyk wogóle jest zajebisty :) Takiego nagromadzenia wraków to dalekoooo trzeba szukać.

Bardt, narkoza na 30m w ciepłej przejrzystej wodzie to raczej zagrożenie niewielkie...

Kapral, nie dopuszcza. Widziałem na Discovery film o takim treningu, mają nurków asekurujących którzy te "bojki" wyłapują :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

A jeszcze lepiej z wody.


Bałtyk wogóle jest zajebisty :) Takiego nagromadzenia wraków to dalekoooo trzeba szukać.


Mialem wprawdzie na mysli ogladanie z powierzchni, ja z tych, ktorych wraki interesuja dopiero, jak wystaja... Ale wierze na slowo :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Jak ktoś się zna na rzeczy i spojrzy na mój avatar... to nic już nie muszę wyjasniać, kto jest dla mnie THE BEST :)
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

Dziewul od urodzenia ma problem z wlosami? Moze od tych akcji w AT mu wypadly 8)
Powinien koles dalej siedziec w AT a nie pchac sie na wiejska. Nie mam racji? Gdyby byl faktycnie dobry to by go trzymali w AT....


Ty to taki ciemny jesteś czy masz 12 lat??? 8O

szanuje i Dziewula i Misztala i aż wstyd czytać jak jakiś frajer co by się zesrał na widok małolata z nożem wyzywa gościa który wyłysiał po akcji gdy zastrzelił w porwanym na Okęciu autobusie pełnym ludzi klienta który trzymał odbezpieczony granat i udało mu się złapać ten granat przed wybuchem.
i co widzisz jaki z Ciebie cienki Bolek ? :twisted:

a tak na marginesie i chłopaki z lotniska Dziewula i Tygrysy Misztala działały w PRL-u - więc po 1989 ideologicznie wyjebali ich dowództwo a oddzialy przerobili na modłę SWAT.

mnie osobiście bliższy jest dawny sposób działania na wzór rosyjski - podstawowym celem akcji jest likwidacja terrorysty,ewentualna śmierć zakładników jest mniejszym złem, niż pedalskie działanie jak dziś : celem akcji nie może być zabicie terrorysty - celem akcji jest jego schwytanie :lol:

gdyby był dobry to by go trzymali w AT - na tym polega polityka że się wypierdala ludzi i ich kwalifikacje nie mają najmniejszego znaczenia- zostają głównie sprzedawczyki i właziwdupy :evil:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

gdyby był dobry to by go trzymali w AT - na tym polega polityka że się wypierdala ludzi i ich kwalifikacje nie mają najmniejszego znaczenia- zostają głównie sprzedawczyki i właziwdupy :evil:

popatrzmy chociaz na afere zwiazana z gromem...
co do sprzedawczykow i wlazidup nie wypowiadam sie,nie zanm klimatow
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
[quote name="Macias do sprzedawczykow i wlazidup nie wypowiadam sie,nie zanm klimatow[/quote"]

miałem na mysli kadrę dowódczą - zawsze jest w ten czy inny sposób z nadania politycznego - każda opcja polityczna obejmując władzę ustawia "swoich" - więc jesli mimo zmiany o 180 stopni ktoś zostaje to zazwyczaj automatycznie wystawia kolegów aby się utrzymać...
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

mnie osobiście bliższy jest dawny sposób działania na wzór rosyjski - podstawowym celem akcji jest likwidacja terrorysty,ewentualna śmierć zakładników jest mniejszym złem, niż pedalskie działanie jak dziś : celem akcji nie może być zabicie terrorysty - celem akcji jest jego schwytanie :lol:

Ty weź swój sfilcowany łeb i wymień na inny.
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA



mnie osobiście bliższy jest dawny sposób działania na wzór rosyjski - podstawowym celem akcji jest likwidacja terrorysty,ewentualna śmierć zakładników jest mniejszym złem, niż pedalskie działanie jak dziś : celem akcji nie może być zabicie terrorysty - celem akcji jest jego schwytanie :lol:

Ty weź swój sfilcowany łeb i wymień na inny.

No wnerwiłem sie ciekawe jakie działania byś podjął gdyby zakładnikami była twoja żona i dziecko- pewnie pedalskie co???.A co do działania ruskich AT to szkoda słów im wsio rawno, ale tu POLSKA i EUROPA a nie ruska dzicz .
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
[quote name="kamil No wnerwiłem sie ciekawe jakie działania byś podjął gdyby zakładnikami była twoja żona i dziecko- pewnie pedalskie co???.A co do działania ruskich AT to szkoda słów im wsio rawno, ale tu POLSKA i EUROPA a nie ruska dzicz .[/quote"]

nie obrażę się (wyjątkowo 8) ) bo po prostu nie zrozumiałeś mojego skrótu myślowego:
mówiąc pedalskie miałem na myśli negocjacje za wszelką cenę - nawet za cenę zaryzykowania że terrorysta nie dotrzyma słowa zabije tych zakładników co ma, weźmie następnych itd. a AT go tylko grzecznie słucha - dobrym przykładem jest wycieczka przez Polskę tych gości z niemiec co porwali zakładniczkę i dopiero Ukraińcy ich zatrzymali..

jeśli chodzi o ruski sposób działania to nie chodzi o to że na hurra walimy z czołgu do autokatu z porywaczami i zakładnikami - tylko o to że (w dużym skrócie,i nie opisuję procedur -żeby nie było że kogoś wystawiam :P więc za szczegółowo nie będzie):
1.pierwszorzędnym celem jest niedopuszczenie za wszelką cenę do eskalacji działania terroystów na innych potencjalnych zakładników -np.jezeli porywacze i zakładnicy gdzieś są to uniemożliwiamy im przemieszczenie się w inne zwłaszcza bardziej zaludnione miejsce
2.jeśli terrorysta każe nam odlozyć bron bo zabije zakładnika to raczej ryzykujemy strzał niż to że nas oszuka i zabije i zakładnika i nas
3.oczywiście staramy się uśpić czujność terrorysty i znienacka go atakujemy starając się go zabić a nie złapać!!!!

i to jest dla mnie podstawowa różnica

a no i jeszcze jeśli terrorysta zabije zakladników i się poddaje to ...tez nie staramy się go łąpać

podejście naszego AT wynika z przepisółw prawa a nawałem go pedalskim bo utworzono takie prawo by przypodobac się Unii Europejskiej - która dla mnie za bardzo troszczy się o cioty :roll:


a dla Ciebie mam przykłąd:
Co zrobisz terrorysta nozem grozi Twojej żonie i dziecku ,Ty masz go w odległości 3,5 metra na celowniku przeładowanego odbezpieczonego pistoletu kal.9mm(załadowany megashockami - wgłębienie wierzchołkowe,miękki rdzeń,półpłaszcz) no i on Ci karze opuścić bron i kopnąc w jego kierunku....

odpowiedz co zrobisz , będziesz go słuchał?? to ja nie wiem czy przerzyjesz i Twoja rodzina , więc nie wyzywaj mnie więcej

Ja bym strzelał , uwazam to za większą szansę na uratowanie rodziny niż słuchanie terrorysty.

a i jeszcze jedno : co zrobisz jak trafisz,ale nie zabijesz bo ma np.kamizelkę, Twoi odskoczą lekko ranni - dobijesz go czy nie?


ja pewnie bym dobił ale mną się nie sugeruj bo nie muszę się przejmować czy mnie prokuratura potem za to nie oskarży 8)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Trzeba też wziąsć pod uwagę, że to wciąż jest policja, i są tu pewne zasady.
Ponadto chyba zapominacie, ze celem AT jest strzelać w ostateczności. A ta ostatecznośc jest ostatnio codziennością.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024