Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze podejście do noży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze podejście do noży
Kaligula:

moje noze nosza slady uzywania (oczywiscie te, ktore sie do czegokolwiek nadaja ), ale nie jestem z tych, ktorzy scinaja nimi drzewka. wole wziasc siekiere (jak moge) - szybciej i latwiej. mimo wszystko noze sluza glownie do ciecia (szczegolnie foldery), a to czesto nie pozostawia sladow. natomiast ogloszenia "noszony, nie ostrzony/raz podostrzony" to okazje

natomiast folder to dla mnie "proteza" fixed - uzytkowo gorszy, ale mozna bez problemow nosic przy sobie.


Moje wszystkie noże nosza ślady używania, i co tu mówic po to są dla mnie noże. Nie uznaje czegoś takiego jak trzymanie pod szkiełkiem w szafce tak ze by mu sie nic nie stało. Owszem są noże które osczędzam i nie wykonuje nimi robót typu wyważanie drzwi, bo szkoda a łonik też nie problem znaleźć. Ale jeśli trzeba to w wyjatkowej i krytycznej sytuacji nie wahałbym się użyć noża do takiego celu. A co do rąbania drzewek nozami to zdażyło mi się pare razy. Nie miałem nic pod ręką poza nozem a drewno było potrzebne. Nie jest to specjalnie wygodne, ale lepiej tak niz sobie odpuscić. Z drugiej strony to kiedys parę razy uzyłem do tego celu kukri i sprawił się nawet lepij niż zwykła siekiera. Uszkodzenia? - nic mu nie było, o zarysowaniach nie wspminam - nóż to nie lakier samochodowy i używany bedzie predzej czy później porysowany.

Folderów nie używam. Nie kocham protez. Może kiedys sobie sprawie ale to bedzie kiedys. Zawsze znajde jakiś mały wygodny fixed do noszenia codziennego i uzywania. Jest i tak spory wybór.

O co do takich ogłoszeń "noszony nie ostrzony" to są to albo okazje, albo panowie którzy sa tylko kolekcjonerami i swoich nozy do niczego nie używają, i chyba by sie popłakali jakby na ich świetym ostrzu pojawiła się jakaś najdrobniejsza rysa. No comment.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze podejście do noży
no widzisz, to mamy inne zdanie tylko co do tych nieszczesnych folderow :) szczerze mowiac to lubie takie zabawki - mechanicznie sa bardziej skomplikowane niz fixed... faaaaajnie :) a automaty sa jeszcze bardziej skomplikowne!!! :) :) :) co ja na to poradze, ze to lubie?
pozdrawiam
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze podejście do noży
Ale wiesz pobawic się folderkiem tez jest miło, wiec Cie rozumiem 8)
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze podejście do noży
Kobra napisał:

O co do takich ogłoszeń "noszony nie ostrzony" to są to albo okazje, albo panowie którzy sa tylko kolekcjonerami i swoich nozy do niczego nie używają, i chyba by sie popłakali jakby na ich świetym ostrzu pojawiła się jakaś najdrobniejsza rysa. No comment.

Pisząc post nie wziąłem pod uwagę, że to może być faktycznie okazja :D , zwłaszcza że kupując (bez możliwośći dotknięcia) można się rozczarować.
Ale mimo wszystko uważam że nóż to narzędzie pracy, i hańby mu nie przyniesie widoczny na nim przebieg i piętno czasu.
A zastosowanie ma nieograniczone, z różnym oczywiście efektem końcowym :) .
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze podejście do noży

Zawsze znajde jakiś mały wygodny fixed do noszenia codziennego i uzywania. Jest i tak spory wybór.

Ano, ano... ostatnio na prawdę wpadł mi w oko Sportster Snody'ego. Tyle, że na razie muszę się zadowolić Benchmade'owską wersją czyli Activatorem. Ale i tak jest cool. Tylko uwaga, on jest na prawdę mały! Mniejszy niż się to po zdjęciach wydaje... i to jest w nim właśnie piękne :D

Dołączona grafika

A tu w wersji "made by Benchmade"...

Dołączona grafika
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze podejście do noży
wlasnie taki styl mi bardzo odpowiada
Piter ja bym wolal ostrze dlugosci 4"+ tak jak w twoim TUK'u :)
ktos robi takie nozyki po ludzkiej cenie ? (chyba najblizej jest Spyderco Perrin - chodzi mi o takie ladne wyciecie w rekojesci - ale nie wiem czy to ukryty ful-tang czy cus innego :? , i pewnie padnie na F1 mimo ze nieco odbiega stylistyka)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024