Skocz do zawartości


Zdjęcie

tonfa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
anjin ale tylko tonfa z metalowym wypełnieniem w środku...
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
No niby tak... Chociaż nie wiem, czym sie rozni porzadne tworzywo od metalu 9jesli chodzi o zadawane obrazenia)
Pozdrawiam
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
Metal jest twardszy i zazwyczaj cięższy więc bije mocniej oczywiście.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
oczywiscie jak oczywiscie... chodzi mi o to, ze istnieja tworzywa sztuczne, ktore moga miec podobne parametry, jak metal (przynajmniej w kwestii twardosci i ciezaru), stad w przepisach zapis o metalu lub innych twardych tworzywach, czy jakos tak.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
no jest tonfa i tonfa jak idę po mieście i posiadam przy sobie tonfę taką treningową (powiedzmy tradycyjną drewnianą) to nie ma sprawy
a jak paradujesz z tonfą typu policyjna i jeszcze ją używaż to już inna bajka i podlega pod rospożądzenie.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
mysle ze sens noszenia tonfy po miesice jest mały.
bron powinna byc po to zeby była niewidoczna i ukryta.
to tylko prowokuje, a mało kiedy odstrasza?
i co nosic tonfe na plecach jak wiedzmin???
w miejskim korku i w tłoku na ulicach?
suuuper
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
stando
zależy co uważasz za policyjną...
zwykłe tonfy z tworzywa, takie jakie używa np. ochrona możesz nosić i używać tak jak drewnianą. Musisz pamiętać że tonfa nie jest traktowana jako broń tylko jako środek przymusu bezpośredniego i nie musisz mieć na nią żadnego zezwolenia z wyjątkiem tonf z metalową wkładką, takich jakie używa Policja. Cała reszta gadaniny na forum to dorabianie prawa.
Co do wygody noszenia... jest taka tonfa co nazywa się PR-24. bardzo wygodna - teleskopowa.
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
Sorry ale nigdy jeszcze nie widziałem przez 7 lat aby jakiś ochroniarz umiał się posługiawać tonfą... Najczęściej bierze za krótszy koniec jeden z drugim i wali jak pałą. WG mnie umieszczenie tonfy w Ustawie o Ochronie Osób i Mienia to nieporozumienie. Lepszy baton gumowy jest bo ładnie przylega do ciała delikwenta- najlepszy model "Pała Lodowa" :wink:
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
A, no i technicznie łatwiejszy do obsłużenia.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
Ja jetstem ochroniarzem i z tonfa radzę sobie nie najgorzej... Ale ja trenuję kobudo... W zasadzie to macie rację. Nędza, nędza, nędza. Ale za to jak efektownie wygląda. :)
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
Też jestem ochroniarzem i tonfą posługuję się nieźle. Tyle że są ochroniarze i stróże lub jak kto woli ciecie którzy się też nazywają ochroniarze i tonfy służą im jako plastikowe kije bo nie mają pojęcia jak ich używać.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
No i sa jeszcze porzadkowi i dozorcy...ale tych to juz nawet komentowac nie trzeba.
  • 0

budo_samson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
"porządkowi stróże" w myśl ustawy w ogóle nie mogą mieć tonfy bo nie mają licencji. nauka na kursie na licencję dwóch chwytów potrzebnych do zdania egzaminu to stanowczo za mało aby nauczyć licencjonowanego pracownika posługiwania się tym narzędziem.
staram się u siebie organizowac co jakiś czas szkolenia w tym zakresie, ale jak pojawia się temat kasy na wynajem sali i opłacenie instruktora to zaczyna się walenie głową w mur.
jak patrzę na to co się ostatnio dzieje w naszej branży to zaczynam się zastanawiać nad przebranżowieniem. takiej nędzy nie było od lat. cała nadzieja że coś się może zmieni i nastąpi koniec taniochy a zacznie profesjonalizm.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
jak się nic nie zmieni to tragedia
wygrywają firmy przetargi na ochronę kwotami 5 - 6 zł brutto za godzinę to taki pracownik ile dostanie? to, to będzie zdesperowany cieć bo za takie pieniądze żaden profesjonalista pracować nie będzie no i mamy dziadostwo a nie ochronę ale bądźmy optymistami
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
optymistami?
Nie można . Nowy projekt ustawy znowu jest napisany tak aby pracodawcom zbyt wielka krzywda się nie stała. A to nie sprzyja zarobkom pracowników. Jedyna ulga dla pracowników to badania licencyjne ma opłacać pracodawca.
  • 0

budo_adrian soja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Orzysz lub Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
Czesc żołnierz.

Jeśli chodzi o pozwolenie na posługiwanie sie Pałką Wielofunkcyjna Typu "Tonfa" to po pierwsze aby otrzymac takie pozwolenie nalezy przejsc przez egzamin teoretyczny i praktyczny.
Teoria: składa sie z kilku technik obrony, ataku, odbierania broni
Praktyka: dotyczy zakesu prawa polskiego, czyli w skrucie gdzie można uderzac, w jakich sytuacjach można urzywać.

Egzaminy przeprowadza Shihan Grzegorz Krauze, a po zakonczeniu sukcesem, otrzymujesz zezwolenie, ktore jest na mocy polskiego prawa.

Wiecej infomacji koraz kontakt z firma która przeprowadza takie egzaminy na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
hej czy ty jesteś menadżerem shihana i Basi ? co post to reklama :wink:
tia a te techniki na kursie na licencje to zwykle mają się to praktyki tak jakbyś się miał nauczyć jazdy konnej konia widząc na obrazku a to k..a Polska właśnie
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
Na tonfę nie ma żadnych zezwoleń ani licencji. Sprawdzałem w Wydziale Postępowań KW Policji.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
chyba mogę wyjaśnić całe zamieszanie związane z pytaniem żołnierza
lata temu zrobiłem u nadinspektora (chyba) Chachulskiego z Legionowa kurs posługiwania się tonfą na zakończenie którego dostałem dokument stwierdzający iż jestem uprawniony do używania tonfy będąc na służbie
zabawny jest fakt iż byłem wówczas jedynym cywilem na w/w kursie
wspomniałem o tym kiedyś na treningu jako o humorystycznej ciekawostce i chyba stąd całe to nieporozumienie
żołnierz ty przestań wysiadywać przed komputerem! ty przywlecz wreszcie tyłek na trening! :wink:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tonfa
aniol
nikt nie uwzględnił faktu, że takie zezwolenie musi uzyskać Policjant... zresztą na każdą broń czy środek przymusu bezpośredniego. W ten sposób wymusza się w Policji podnoszenie kwalifikacji.
Nie dotyczy to cywilów i pracowników ochrony. W tym drugim przypadku właściwa licencja jest dokumentem wystarczającym, lub kurs pracownika służb porządkowych imprez masowych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024