Skocz do zawartości


Zdjęcie

świadomie unikam wielu bokserskich technik...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...
Wiem wiem, napalency. Faktycznie zdarzaja sie tacy ktorzy napieraja z calej sily. Tez miewalem takich na kicku, traktowali sparing, ktory w sumie sluzy bardziej do sprawdzenia techniki, wyczucia dystansu, jak trening na worku. Wedlug mnie to najczescie, tak zachowuja sie osoby poczatkujace. Ci bardziej zaawansowani maja juz respekt do przeciwnika i szacunek do zdrowia swojego i czyjegos. W sumie to bardzo dobrze ze macie jakies zasady ochronne, bo jak Ci np. mniej sprawni mieliby na kazdym treningu dostawac kolanko na glowe, to ja dziekuje. A powiedz mi jeszcze, ( wiem ze Cie zalewam pytaniami, przepraszam) ile razy masz w tyg. treninig i ile placicie?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...

w zadnym wypadku się z wami niezgodze!!! unik niski i kolano ma na to wejść niby heheh wolne żarty, bokserzy mają tak wytrenowany balans ciałem jak mało kto, a kto nie wierzy niech się zmierzy z bokserem(dobrym) i zobaczy jak mu wejdzie kolano.


oczywiscie ze wejdzie, bo boks z zalozenie nie bierze pod uwage kopniec, wejdzie nie tylko kolano, ale jakiekolwiek szybkie kopniecie. Bokserzy walcza w dystansie rak a nie nog i to jest powod ktory radykalnie zmienia technike walki. w dystansie nog uderzajac podchodzi sie i albo odskakuje albo wlazi w klincz a nie kiwa na boki unikajac ciosow-bo przed nogami to nie uchroni.
I dlatego odkrycie shy1 wydawalo mi sie glupie, poniewaz uwazam to za rzecz oczywista dla kazdego kto nawet taia czy boks ogladal o cwiczeniu nie wspominajac, ale po pytaniu aexa to sie zaczynam zastanawiac...a co do trenera to sie eax nie martw bo w kungfu to wszystko jest co i w taju, a ten kto jest "pochodny" KF to i tak wcale tam nie uczy (a szkoda)....
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...
sally ja sie nie martwie tylko denerwuja mnie takie ignoranckie teksty
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...
sally.

do ciebie na dobry poczatek. przeczytaj mojego posta pod topiciem jeszcze raz. To wcale nie takie oczywiste, i wcale nie pisze o kiwkach i zejsciach, to byl przyklad, ale skoro bierzesz to jako sedno sprawy to masz racje. Otoz przyjacielu tajowie niemal nie bija technik recznych na korpus a to juz nie takie oczywiste. W profesjonalnym KB, ktory jest chyba muay thai najblizszy w swej formule bije sie na korpus i to niemalze wszystkimi dostepnymi w noksie technikami, ale unikanie kiwek jest naturalne.

oczywiste? hmmm... no jaaaasne ze tak!!!

pinecone85.

ludzie przychodza roznie, ja w zasadzie nie trenuje tylko w niedziele, czasami w srode, ale 5 treningow to norma, coponiektorzy 3 inni 2x w tygodniu. cena za 3 treningi/tydzien to 75zl/mies, za 2/tydzien 60zl/mies i tak to proporcjonalnie wyglada.
Sporo sie zmieni od polowy marca, poniewaz skonczymy z treningami w sali szkoly podstawowej, poniwaz mamy juz profi sale treningowa, na ktorej niebawem bedzie ring, a obecnie siedzi ekipa, kladzie wykladziny, itp dziwne rzeczy. Takie centrum sztuk walki, mysle ze calkiem ciekawa sprawa.

eax

moim instruktorem jest Dariusz Ziolkowski - stara ekipa kiokushyn dobrze go zna, podobnie z ludzmi od Oyama, na dolnym slasku to ona wrza z Gizara rozkrecili te organizacje, i byl jej prezesem przez 5 lat. Co do Muay Thai to szkolil sie kilka lat w Niemczech, podbnie jak w przypadku parteru, w Krakowie istruktorsko pod Rafałem Szlachtą. Drukgi instruktor Dragon'a czyli naszego klubu funkcjonujacego tez jako Dolnosclaskie Zrzeszenie Muay Thai, wlasnie wrocil wczoraj z 2 tygodniowego, nie pierwszego zresztą zgrupowania instruktorow polskich, z Tajlandii.

chiba wyczarpalem temat :)

pozdrawiam
Witek...
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...


moim instruktorem jest Dariusz Ziolkowski - stara ekipa kiokushyn dobrze go zna, podobnie z ludzmi od Oyama, na dolnym slasku to ona wrza z Gizara rozkrecili te organizacje, i byl jej prezesem przez 5 lat. Co do Muay Thai to szkolil sie kilka lat w Niemczech, podbnie jak w przypadku parteru, w Krakowie istruktorsko pod Rafałem Szlachtą. Drukgi instruktor Dragon'a czyli naszego klubu funkcjonujacego tez jako Dolnosclaskie Zrzeszenie Muay Thai, wlasnie wrocil wczoraj z 2 tygodniowego, nie pierwszego zresztą zgrupowania instruktorow polskich, z Tajlandii.


ten klub w którym ćwiczysz jest na nowym dworze we Wrocławiu ?
bo z opisu wszystko pasuje tylko nie wiedziałem że będzie jakaś nowa sala :) na jakiej ulicy ona będzie?
pozdrawiam
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...
scorpio.

Dragon faktycznie funkcjonuje na Nowym Dworze, ale takze w sp.71 na podwalu, jako jego druga klubowa czesc, przy czym na podwalu trenujemy tylko i wylacznie muay thai. Szczerze to nie mam pojecia, czy ludzie Witka beda trenowac w naszym nowym obiekcie, czy zostana (w zasadzie w 15LO Witek wypracowal sobie cakiem przyjemne zaplecze, ma mase sprzetu itd.), ale nie bede sciemnial, poprostu nie wiem.

Dragon faktycznie zostal jako Dragon z przyczyn czysto formalnych, nie cala kadra Witka porzucila KB na rzecz Muay Thai.
2 sprawa to to ze ludzie Dragon kojarzą.

Generalnie zarowno Witek Michalski jak i Darek Ziolkowski funkcjonuja jako Dolnoślaskie Zrzeszenie Muay Thai, a kwestie przynleznosci to juz poboczny temat


pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...

tajowie niemal nie bija technik recznych na korpus a to juz nie takie oczywiste. W profesjonalnym KB, ktory jest chyba muay thai najblizszy w swej formule bije sie na korpus i to niemalze wszystkimi dostepnymi w noksie technikami, ale unikanie kiwek jest naturalne.


no wlasnie ze nie, w profesjonalnym KB nie bije sie recznych technik na korpus, a jesli juz to haki na watrobe, zreszta innych uderzen na dol nie ma i nawet w boksie ich sie nie uzywa (proste na dol-to jest smieszne). A dleczego?-poniewaz oczywiste jest ze skuteczniej walnac kogos w twarz niz w brzuch, bardziej zniecheca, wywoluje wiekszy strach, no i latwiej trafic. Bardzo trudno jest wycelowac w brzuch w takie miejsce (splot, lub watroba) zeby koles padł-to jest skuteczne ale znacznie trudniejsze i dlatego rzadko sie to robi.
A w mt zwlaszcza poniewaz (jak sam to przeciez [no moze nie sam :) ] zauwazyles) ze skoro mozna dostac kontre z kolanka, to tylko glupi bedzie sie schylal zeby zadac poprawne uderzenie na dol.
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: świadomie unikam wielu bokserskich technik...
czy ja cos pisalem o schylaniu sie? i prostych na korpus? poprostu nie bija na korpus i juz.
ciosy na glowe faktem, sa bardziej efektowne, latwiej trafic i znokautowac, ale zdecydowania bardziej boli dobrze trafiona watroba, ale to tak poza tematem...

pozdrawiam
Witek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024