Skocz do zawartości


Zdjęcie

lekarz sportowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

lekarz sportowy
no musialem jak to co roq isc sie przepadac do lekarza sportowego
wiec dostalem zaswiadczenie noi poszlismy z kumplami
wizyta wygladala nastepujaco :
Lekarz:masz jakies choroby
Ja:nie
Lekarz:jakies zlamania,zwichniecia,urazy glowy
Ja:nie
w tym momencie lekarz zbadal oddychanie
Lekarz:dobra powiedz ile wazysz i ile masz wzrosty
Ja: powiedzialem :P
noi doktorek zapisał mi na tym zaswiadczeniu ile waze ile mam wzrostu z mojej wypowiedzi noi podpisał zaswiadczenie

ze wzrostem i waga moglem mu walnac scieme
moglem miec choroby,chory kregosob, a on by tego nie zauwazyl :|

Co otym sadzicie ?
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Może się nie znam ale tego typu sytuacje są chyba w naszym pięknym kraju jak najbardziej normalne (patrz chociażby komisja wojskowa)...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
nawet łapowki nie trzeba bylo i odrzu podpisał :)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
a u mnie zdarzyła się śmieszna sytuacja. Przy zdejmowaniu kurtki do badania, z kieszeni wyciągnąłem portwel by go włożyć do kieszeni w spodniach. Na widok portwela lekarz lekko zmieszany odpowiedział:..yyy, być może się bez łapówki obejdzie... :D :D:D:D:D potem zauważywszy swoją głupotę próbował wszystko zamienić w żart :P
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
dobre :D
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Kiedyś badął mnie lekarz sportowy, który całą procedurę sprowadził do pytania "Czy czuje się pan zdrowy ? " :)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
no czyli wychodzi na to ze ten od nas itak dobry :P
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Jak chodzilem na judo to tez musialem latac do lekarza sportowego ale nie co rok tylko co 3 miesiace :? Dokaldnie ta sama sytuacja : Jestes zdrowy ? Tak Nic Cie nie boli ? Nie TO chodz cie zwarze i tyle ....

I po co komu takie "badania" ?....
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy

wizyta wygladala nastepujaco :
Lekarz:masz jakies choroby
Ja:nie
Lekarz:jakies zlamania,zwichniecia,urazy glowy
Ja:nie
w tym momencie lekarz zbadal oddychanie
Lekarz:dobra powiedz ile wazysz i ile masz wzrosty
Ja: powiedzialem
noi doktorek zapisał mi na tym zaswiadczeniu ile waze ile mam wzrostu z mojej wypowiedzi noi podpisał zaswiadczenie


sorata, a jakie miałeś oczekiwania po wizycie u lekarza? a co wg. Ciebie miał jeszcze zrobić?, mógł zmierzyć ciśnienie, tętno, odruchy motoryczne, wysłać prewencyjnie na badanie krwi i to wszystko.
Przecież z założenia idąc do lekarza człowieknie nie sciemnia, że wszystko Ok (ponieważ działałby przeciw sobie domniemuje się że robi wręcz przeciwnie strzykło mnie w plecach to może mi dysk wypadł itp.) tylko mówi co mu dolega
Ty na wszystkie jego pytania (to się nazywa wywiad) odpowiedziałeś jak człowiek zdrowy podumowując wszystko w jak najlepszej formie i nigdy żadnych kontuzji nie miałeś - zdrowy jak ryba!
Więc co lekarz miał na siłę szukać w Tobie urazów, chorób? a może wysłać na EKG,EEG,tomografię i co tam jeszcze pytanie a po co? przecież na nic się nie skarżysz!!!
Przecież nie uprawiasz sportu zawodowo (nie chodziłbyś do takiego lekarza)
Może by się zainteresował jakbyś narzekał na to na tamto, a tak zrobił wywiad i to mu wystarczyło.
Pomyśl on już lata pracuje i tysiące ludzi badał i podchodzi do takiego badania jak rutyniarz nie narzekasz to jest Ok.

pozdrówka
Jaca

p.s.
Następnym razem ponudź trochę o wyimaginowanych doligliwościach powiedz, że po jakimś sparingu głowa Cię długo bolała itp. jak wyśle Cię na EEG to znaczy, że jednak nie taki zły lekarz i na podstwie wywiadu chce się upewnić czy wszystko Ok.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Dziękuję przedmówcy. Mi się już nie chciało tłumaczyć. Lekarz jest po to by ponosić odpowiedzialność za swoją decyzję i swoją pieczątkę. Jeśli wystarczy mu głęboko spojrzeć ci w oczy (zakładając, iż nie zgłaszasz dolegliwości) to jego sprawa. Przecież nie będzie cię przesłuchiwał z akumulatorem na jajach!
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
są tacy co ukrywaja i narazie ich dwoch widzialem
poprostu powiedzili ze zdrowi zadnych wad a to nie byla prawda
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Na głupotę to nawet psychietra nie pomoże, a co dopiero lekarz sportowy. Z założenia sie gość głupimi nie zajmuje. Jak wyłapie to dobrze, jak nie gorzej. Kwestia czasu, podejści, możliwości technicznych, wiedzy i doświadczenia. Mnie życie oduczyło podpisywania czegokolwiek po znajomości bez badania.
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Właśnie zastanawiam się czy ma sens pójście do lekarza sportowego (oczywiście za wizytę trzeba zapłacić bo NFZ refunduje tylko osobom do 21 roku życia) tylko po to aby zmierzył mi ciśnienie przed i po zrobieniu 20 przysiadów (tak opisała mi wiztytę pani recepcjonistka tego lekarza). Opinię o moim stanie zdrowia po zmierzeniu ciśnienia mógłby wydac mi lekarz z przychodni (który ma kartotekę jakby nie było 20paro letnią i coś niecoś na ten temat może powiedzieć). Jeżeli zaś lekarz z przychodni wysyła mnie do sportowego to oczekiwałabym czegoś więcej niż to co mogę dostać za darmo w przychodni.

Ale może się wybiorę - heh trzeba zaświadczenie zdobyć :P
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy

Dziękuję przedmówcy. Mi się już nie chciało tłumaczyć. Lekarz jest po to by ponosić odpowiedzialność za swoją decyzję i swoją pieczątkę. Jeśli wystarczy mu głęboko spojrzeć ci w oczy (zakładając, iż nie zgłaszasz dolegliwości) to jego sprawa. Przecież nie będzie cię przesłuchiwał z akumulatorem na jajach!

:) do usług, staram się troszeczkę, kiedyś w czasach młodości i wielkości pałaców młodzieży obijałem się o lekarzy sportowych :)



AMIOKO, a w jakiej sprawie chcesz pójść do lekarza sportowego?, jak nazwa wskazuje to jest lekarz;-))) wiec chodzi się do niego w konkretnej sprawie jak coś dolega!.
Pójście zdrowym - w jakim celu? po co? tak dla dobrego samopoczucia?, specjalistycznych badań nie wykona z racji, że są nieuzasadnione bo np. na nic się nie skarżysz!
Zawsze możesz zrobić testy wydolnościowe i sprawnościowe itd. zapłacisz to się dowiesz na co cię stać (kiedyś na Judo, kajakach - miałem takie badania praktycznie co kwartał - ale byłem zawodnikiem, więc wszyscy to musieli przechodzić, żeby startować na zawodach i sprawdzać swój organizm i postępy w treningach)
Podejrzewam, że chcesz właśnie zrobić sobie takie testy (jak "ligowi" zawodnicy):))), bo tylko na takiej podstawie lekarz może stwierdzić jaki z Ciebie terminator i co trzeba poprawić (w zależności co ćwiczysz) paru innych specjalistów Cię przeglądnie i się dowiesz co i jak.
Więc wizyta u lekarza pozwoli Tobie zdobyć informację gdzie możesz to zrobić, jak to wygląda i jakie, jakiego typu są badania, ale nie oczekuj zbyt wiele, najpiew musisz przejść testy żeby dowiedzieć się co sobą reporezentujesz i co trzeba zmienić, poprawić...
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
JacaTB - ja potrzebuję na zajęcia zaświadczenie że mogę uprawiać sporty walki i niestety lekarz z mojej przychodni powiedział mi że on w żadnym wypadku nie może wystawić takiego zaświadczenia i że to tylko może ucznić lekarz sportowy.
Zgadzam się że do lekarza trzeba chodzić jak coś dolega - ale w tym wypadku ten wymóg pochodzi od trenera.
Ja nawet nie myslę o żadnych testach dla ligowych zawodników :P na tyle dobrze się znam - tylko bez sensu jest fakt że po zaświadczenie wskazujące na dobry stan zdrowia musze iść do lekarza sportowego, który zajmuje się tak jak piszesz zawodnikami z konkretnymi problemami - heh ale to jest polskie ustawodawstwo :( .
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Hmmm... gdy przychodziło do zaświadczenia lekarskiego, to zawsze prosiłem o papierek mówiący, że mogę REKREACYJNIE uprawiać karate - taki papier może wystawić lekarz w przychodni.
Dopiero przed wyjazdem na zawody dreptałem do lekarza sportowego i robiłem badania do karty zdrowia sportowca.
  • 0

budo_aspire
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Zna ktoś DOBREGO lekarza sportowego w Krakowie?
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy

Hmmm... gdy przychodziło do zaświadczenia lekarskiego, to zawsze prosiłem o papierek mówiący, że mogę REKREACYJNIE uprawiać karate - taki papier może wystawić lekarz w przychodni.
Dopiero przed wyjazdem na zawody dreptałem do lekarza sportowego i robiłem badania do karty zdrowia sportowca.


ja też tak chciałem podejść swojego lekarza rejonowego, ale dziad stwierdził, że przecież mu nie zagwarantuje, że nie wystapie na zawodach :lol: . musiałem więc udać się do lekarza sportowego i zapłacić "ustawowe" 5 dych. popatrzył, postukał, obejrzał, sprawdził podstawowe zdolności motoryczne (umiejętność utrzymania równowagi i takie tam) dał garść "dobrych" rad, napomknął, że jakiś klub, którego już dawno nie ma, dalej wisi mu kase za badania, uśmiechnął się, podpisał i papa... w każdym bądź razie 50 za 15 minut to niezła stawka :lol: ...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
Mniej niż ślusarz za otwarcie zamka w tym samym czasie :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: lekarz sportowy
A tak z innej strony - idę do przychodni studenckiej i proszę o kwit że mogę jechać na obóz na wakacje. Badanie tętna, ciśnienia i pierwsze kłopoty. Pilne skierowanie do kardiologa i wywiad czy nie słabne na ulicy i nie mam omdleń :) . No to zapycham do sportowego i śmieję się że poprzednia pani doktór w szoku była. A koleś koleś po spojrzeniu na EKG mówi że jak się przychodzi z takim tętnem z ulicy to dziwi się że karetki nie wezwała. I kopara mi opadła. Bo to co dla sportowego normalne, to w medycynie juz patologią pachnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024