Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transporter - Cory Yuen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Transporter - Cory Yuen
jest juz na dvd i kasetach film pt: "Transporter" czyli w wolnym tlumaczeniu "Dostawca" w rezyserii Cory Yuen'a i Luc Bessona

oto adres strony:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

warto zajrzec a film obejrzec,

a Polscy producenci filmowi mogliby pozazdroscic...

kiedy takie kino bedzie w Polsce?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
Sorki ze sie nie zgodze. Film jest po prostu cienki. Jedyne co go ratuje to mila chinska pani. Spodziewalem sie walk w stylu porachunkow a nie lysawego kolesia z marines co robi jakies sztuczki jak z komedii Jacie Chana. Plus koles na spadochronie ladujacy na tirze i oczywiscie zaczynaja do niego strzelac dopiero jak wyladuje. itd. Fabula bez sensu. Moim zdaniem strata czasu. Duzy budzet w bloto. Besson sie konczy coraz bardziej.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen

Film jest po prostu cienki.


Howgh. Prawdę rzekleś.

Moim zdaniem "Zabij mnie glino" bylo lepsze, na przyklad.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen

Sorki ze sie nie zgodze. Film jest po prostu cienki. Jedyne co go ratuje to mila chinska pani. Spodziewalem sie walk w stylu .


Też oglądałem film i zgadzam się z Ukyo. To znaczy do połowy film jest niezły, ale potem chyba reżyser wyjechał z planu zdjęciowego w jakiejś pilnej sprawie i wszystko zaczeło się pieprzyć.
Scena pościgu na początku BARDZO mi się podobała. Mam nadzieję, że następna rola Jasona Stathama będzie znacznie lepsza.
Silvio
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
a mnie wrecz przeciwnie - podobal sie ten film. na uwage zasluguje fakt ze Francuzi ostatnio czesto zaczynaja krecic kino akcji z udzialem azjatow i innych aktorow europejskich. i co ciekawe... w j. angielskim.
BRAWO!

a Polacy? Kiedy?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen

Spodziewalem sie walk w stylu porachunkow a nie lysawego kolesia z marines co robi jakies sztuczki jak z komedii Jacie Chana

hmm, moze masz i racje ale spojrz na to z innej strony; mnie na przyklad denerwuja juz ci wypacykowani piekni aktorzy, ktorzy udaja tylko ze znaja sie na MA. strasznie cienko im to wychodzi.... i tutaj wole wlasnie normalnie wygladajacych ludzi jak ten 'lysawy' koles. uwazam ze Jason S. jak na laika w MA poruszal sie calkiem niezle. ma jedynie doswiadczenie w pletwonurkowaniu wyniesionym z wojska. ot tyle. uwazam ze Besson zrobil dobrze zatrudniajac go do tej roli.
  • 0

budo_historyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
Mi też sie film podobal .A co do walk widziałem ostatnio urywki z najnowszego filmu z Jetem Li i Marco Dacascosem tytułu niestety nie pamietam wiem że reżyserem jest Andrzej Bartkowiak,ale do rzeczy mignął mi fragment w którym Li walczy w klatce z Tito Ortizem i jeszcze paroma zawodnikami UFC oczywiscie wykonuja oni jakies nieskoordynowane ruchy ,które maja przypominać ciosy i Li ich leje to jest dopiero komedia jak u braci Marks.A walki w Trasporterze po prostu trzeba usiąść odprężyć się i podziwiać wspaniałą choreogfafie i kondycje aktorów. iI jeszcze jedno ktos napisał łysego marines Statham jest anglikiem w filmie gra Anglika więc jak już to łysego żołnierze SAS. :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
No to żeby was pogodzić - ja mam mieszane uczucia:)

Plusy:muzyka, miejsce akcji (kocham Lazurowe Wybrzeże:)), sceny pościgu (Siódemka i bardzo sprawny montaż), Jason Statham (bardzo dobrze pasuje do roli), reszta obsady (świetny czarny charakter:)), niektóre sceny walki

Minusy:końcówka filmu (lądowanie i walka w ciężarówce),niektóre sceny walki...do obranej choreografii Jason poruszał się za wolno...każda jego akcja była mocno zaakcentowana na końcu - powstały przez to krótkie przerwy, w których Jason naprężałmięśnie a reszta czekała;)

POdsumowując - całkiem udany film akcji.Faktycznie francuzi się podciągają :D

Histroryk - pewnie chodzi ci o Cradle 2 the grave. Komedia mówisz...momentami na pewno.Ale i tak uważam że Jet Li i Jackie Chan to w tej chwili aktorzy NAJLEPIEJ wykonujący założoną choreografie. W tej kwestii nikt ich nie przebija :twisted: Ja na pewno przejdę się na Jeta i Marca...świetni technicy kina MA

POzdrawiam
El Primo
  • 0

budo_historyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
El Primo ja wcale nie twierdze że nie lubie Jeta Li czy Dacascosa podzielam twoje zdanie co do ich umiejętności po prostu są świetni film jak będe miał możliwość z pewnością obejrze a na pojedynek w klatce spojrze z przymrózeniem oka .Również pozdrawiam :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
No to pełna zgoda :)

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
Film calkiem dobry. Walki i w ogole kuglarskie sztuczki z posciagmi, ladowaniem na ciezarowce itp itd traktuje jak Jamesa Bonda :) tj z przymruzeniem oka. Transporter potraktowany powaznie staje sie beznadziejny i glupi, a jesli nie zwracac uwagi nierealnosc sztuczek wykonywane przez aktorow wszystko jest w najlepszym porzadku.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
Tak , zgodze sie ze transporter to film ktory trzeba traktowac z przymruzeniem oka. Popatrzcie na scene kiedy do BMW pakuja mu sie goscie z napadu na bank, dookola juz zbiera sie ochrona a on im mowi ze nie ruszy bo waza za duzo :) .
Craddle to .... - to moim zdaniem tez film z nowego nurtu , polaczenia komedi-sensacji-akcji. Cos w stylu Romeo must die , nie tak komediowe jak Rush Hour czy BadBoys - ale robione z podobnym zamierzeniem.

Popatrzcie na to z takiej perspektywy. Jet li wchodzi do klatki a ty myslisz ja znam tych kolesi 8O . Wiesz ze to co sie teraz dzieje to raczej karykatura tego co by bylo realne ale ogladasz to z usmiechem bo jestes ciekawy jak pokaza tu tych fighterow. :lol:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Transporter - Cory Yuen
Dorzucę jeszcze swoje trzy grosze. Transporter jest reżyserowany przez dwóch ludzi. Niby azjata jest pierwszy ale widac że w pierwszej częsci filmu palce maczał Luc Besson. Scena pościgu za BMW jak z Taxi, muzyka świetna, Jason to mój faworyt (drugi po Pittcie w Przekręcie). Niestety druga częśc filmu to parodia. To tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024