Skocz do zawartości


Zdjęcie

zrob to sam ? BERIMBAU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU

nie wiem czy moje berimbao bedzie wydawalo dzwiek zrobilem je zkijka chyba leszczyna a strone zastapilem linka hamulcowa zwiazalem link i kijek wszystko wyglada jak luk wiec to chyba zrobilem dobrze lecz nie wydaje dzwieku a jutro mam zamiar dodac kokos

czy bez cabasy powinno wydawac jakis brzdek czy nic nie wydaje ?

8O ee to był zart prawda?? 8O
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
eeeee wlasnie niee :cry: :cry:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
8O Jak najesz się zupy grochowej i będziesz mocno uderzał to być może wydasz jakiś dzwięk ale to raczej Ty a nie twój instrument... :wink: Cabasa jest potrzebna do rezonowania bez niej nie jesteś w stanie grać.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
zamiast kasziszi proponuje dziecieca grzechotke, wazne tylko zeby miala uszko przez ktore da sie przelozyc palce no i oczywiscie musi byc w narodowych barwach Brazylii, mozna je dostac w kazdym markecie
idealnie bedzie pasowac do leszczyny, globusa i chinskiej paleczki do ryzu
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
Nie zapominaj o lince hamulcowej... ;)

A tak serio... Beri wlasnej roboty? Ok. Z leszczyny? Ok. Ale linka hamulcowa? I kokos? Co kto lubi... Jeden lubi czekolade, a drugi jak mu nogi smierdza... ;)
Mysle, ze leszczyna + drut z opony + oryginalne cabaca i caxixi z porzadna baqueta brzmia calkiem niezle... Ale po co wiecej 'urozmaicen'...?
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
linke hamulcowa najlatwiejszy dostep mialem do niej ... ana inne skladniki nie mam dostepow a capoeira trenuje dosc krotko i chcem tylko nauczyc sie cos brzdekac dlatego nie planuje zakupu ;)
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
tykwe można czasem kupic na giełdzie kwiatow itp, odpowiednie drut mozesz wyciągnac z opony albo zakupic.. np u kogos kto robi spręzyny... z patykiem i kamieniem raczej nie bedziesz miał problemu... :D zeby nauczyc sie brzdekac trzeba miec na czym :wink: jak zrobisz z linki i kokosa to raczej sobie nie pograsz...
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
To mniej wiecej jak bys chcial nauczyc sie grac na perce, stukajac sztuccami przy obiedzie o stol, talerz i kubek ... :roll: Rytm moze wyczujesz ale......
  • 0

budo_zxair76
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
kij z leszczyny jest super ale musi najpierw wyschnac dobrze i zamiast struny z opony dawac kupny troszke cienszy drut stalowy ze sklepu metalowego bo drut z opony jest gruby i nasza polska leszczyna mega sie nagina czasem peka wiec lepiej kupic troszke cienszy drut nie mialem tykwy to zalozylem duzego kokosa kijek do uderzania z bambusa i gra jak trzea :P pozdrawiam i zachecam do pobawienia sie w robienie berimbau ja juz wyciolem sobie 4 kije i sie bede znow baic heh ;p
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
to tylko tak Ci sie wydaje ze gra jak trzeba
  • 0

budo_baqueta
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
ee co wy gadacie. ja robiłem berimpałki z leszczyny i akacji - leszczyna musi być grubsza i dobrze wyschnąć bo jest strasznie giętka, a akacja raczej cieńsza bo jest mniej giętka ale równie elastyczna. struna oczywiście z opony od malucha (najpierw brałem z vectry ale była dwa razy grubsza więc odpada) - tak jak w oryginale. cabaca z globusa i kokosa(z kokosa ładniejszy dźwięk ale z globusa donośniejszy). całość gra świetnie. w porównianiu do beri z drzewa berimbaowego prawie sie nie różni (brzmieniem itd). warto zrobić sobie taką berimpałke na początek i sie nauczyć grać, a potem ew. kupić berimbau(bo drewno mocniejsze)
axe!
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU

cabaca z globusa i kokosa(z kokosa ładniejszy dźwięk ale z globusa donośniejszy). całość gra świetnie. w porównianiu do beri z drzewa berimbaowego prawie sie nie różni (brzmieniem itd).


:lol:

Cholera... to nasza grupa strasznie przepłaciła... a moglismy sobie globusy kupić :wink:
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
jak to juz napisal degenerat...


to tylko tak Ci sie wydaje ze gra jak trzeba :roll:
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU

Cholera... to nasza grupa strasznie przepłaciła... a moglismy sobie globusy kupić :wink:


sprzedam Ci lepszy patent : wstaw przecieta na pol butelke plastikowa :D
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
mam pytanko: maluję berimauki i cabacy farbą olejną... kładę na drewno normalną emulsję akrylową (jak do obrazów) dobrej firmy, ale powierzchnia jest nierówna(malunek gorzej wygląda), nie mogę jej wygładzić papierem ściernym bo odpryskuje, a sama farba (szczególnie z barimbau) bardzo szybko się zciera. utrwalam to bezbarwnym lakierem ,ale nadal nie daje to satysfakcjonującego efektu. czy ktoś może też malował i zna jakiś sposób?
na codzień maluję na płótnie, ale metody mi znane nijak odnoszą się do tykw, bambusa i beriby :(
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
kupilem oryginalny berimbau, z tym, ze verga jest "naturalna" - nie jest niczym pomalowana.
W zwiazku z tym pytanie: lakierowac?
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
osobiście odradzam,
ale pamiętaj, że doświadczenie mam małe, tzn. mam jeden berimbau. Kupiłem go prawie rok temu, kij jest lakierowany...
W trakcie użytkowania zaczęly pojawiać się stresujące pęknięcia... podejrzewam że to lakier popękał, bo proces się zatrzymał a berimbau gra jak grał.
Poza tym słyszałem pogłoski że lakierowany kij ma brzmienie "gorsze" od instrumentu nielakierowanego.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
az sie boje go mocniej napiac ;) a z drugiej strony mam obawy przed polakierowaniem mojej violi...

jakies inne sugestie?:)
  • 0

budo_fosforo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU
Mój beri pękł mi przy rozpinaniu :) ale naszczęście co sięokazało po chwili, że nie złamał się cały tylko kora czy co tam jest w tej beribie odeszła od środkowej części berimbau. Ale nie ma to jak dobry stary budapren i gra jeszcze lepiej niż przed pęknięciem. Tykwa też mi spadła i pękła to też ją budaprenem potraktowałem.

A co do lakierowania to plusy są takie, że się tak nie niszczy, a minusem jest pojawianie się pęknięć.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: zrob to sam ? BERIMBAU

A co do lakierowania to plusy są takie, że się tak nie niszczy, a minusem jest pojawianie się pęknięć.


ciezki wybor...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024