Skocz do zawartości


Zdjęcie

Treningi techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Treningi techniczne
Dużo się mówi o tym, że w tzw. combatach nacisk kładzie się na taktykę, naukę zachowań w różnych sytuacjach itp. A co z treningiem technicznym, który ma kształtować umiejętność poprawnego uderzania/kopania/dźwigniowania/duszenia czy czego tam jeszcze? Czy jest to stały element Waszych treningów czy jest to traktowane po macoszemu?
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne
Wywolany do odpowiedzi!
No wiec to chyba oczywiste, ze nie cwiczymy zachowania bez techniki. Od groma czasu spedzamy szlifujac uderzenia roznego typu roznymi czesciami ciala, duszenia, obrony przed roznymi sytuacjami, przedmiotami, walki w parterze.
Specyficzne treningi walki np. w autobusie czy w windzie to sa maltretowane na seminariach CQB.
Na normalnych, regularnych treningach technika, wydolnosciowka, zachowanie w tlumie itd.

Aha, pisze o KM w IKMP w Lodzi.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne
Powiem szczerze, że nie widze taktyki bez techniki. U nas w sekcji sa zajęcia typowo taktyczne. Czyli walka z kilkoma napastnikami, wychodzenie z konkretnych zagrożeń., rozwiązywanie problemów. Ale u podstaw tego lezy technika. Nie da sie walczyć z kilkoma napastnikami nie umiejąc udzerzać, kopać, czy stosować uników czy bloków. Przez co sa często całe traningi poświęcone tylko i wyłącznie udzerzeniom lub elementom walki. Na technike u nas jest postawiony b.duży nacisk.

Km w IKMP w Wa-wie
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne
Juz kiedys pisalem na ten temat (oczywiscie posypaly sie gromy od ortodoksow KM). Otoz brakuje mi na treningach prawidlowej nauki uderzania na przyrzadach (worek, tarcze). Oprocz kravki zajmuje sie innymi stylami "uderzanymi" wiec wiem, jak pozyteczne sa takie cwiczenia.
O.K., Krav maga opiera sie na odruchach instynktownych, ale jezeli juz trenujemy, to czemu nie dopracowac techniki i nie zwiekszyc skutecznosci uderzen. Takie markowane uderzenia, to jednak troche za bardzo teoria. Ludziom nawet nie chce sie kupic ochraniaczy na jaja (!) i nie mozna bardziej realne zamarkowac kopniec. W sumie instruktor powinien postawic wymog. Nie wyobrazam sobie, zeby na boksie cwiczacy nie pokwapili sie, kupic rekawic. Do wiadomosci wszystkich fanatykow KM: moj post, to nie atak na styl, ktory sam trenuje, ale proba konstruktywnej krytyki.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne
Tu sie troche z tobą zgodzę. Ja ze swojej strony z kumpem zakupilismy kaski rękawice i nie markujemy uderzeń. Ma być blok z uderzeniem jest blok i strzał w łeb partnera. Co do uderzeń to rzeczywiście zupełny jest brak udzerzeń w tarcze worki itp. A to jest bardzo ważne. Ja ćwiczyłem kiedyś karate gdzie tak ćwiczyliśmy i jest to bardzo ważne żeby umieć kopnąć z dużą siłą i nie zrobic sobie krzywdy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne

Otoz brakuje mi na treningach prawidlowej nauki uderzania na przyrzadach (worek, tarcze).


A u mnie na Krav Maga nie brakuje mi tego, bo praktycznie na kazdym treningu sa tarcze, a co piatek katujemy worki plus inne stacje (opony). Jak widac, nie-cwiczenie na tarczach i workach to nie jest cecha charakterystyczna systemu, tylko raczej sekcji w ktorej sie cwiczy.
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne
Wszystko zależy od instruktora Jeżeli prowadzi treningo jak trzeba i przykłada się do sprawy To wynosi się z nich wiele A co do ludzi któży nie posiadają nawet najmniejszego ochraniacza to są dwie metody: albo obiją sobie to i owo tak że dojdą do wniosku że lepiej mieć coś twardszego niż nie mieć nic albo nie nauczą się niczego i chodzą na treningi żeby pochwalić się w gronie czego to oni nie robią Wszystko zależy od tego czy chodzisz na treningi dla innych czy dla SIEBIE!!!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne

Juz kiedys pisalem na ten temat (oczywiscie posypaly sie gromy od ortodoksow KM). Otoz brakuje mi na treningach prawidlowej nauki uderzania na przyrzadach (worek, tarcze). Oprocz kravki zajmuje sie innymi stylami "uderzanymi" wiec wiem, jak pozyteczne sa takie cwiczenia.


100% racji. W ogole wszystkie MA i kombaty jak mialyby cos dawac
wymagaja solidnego, twardego treningu na worku, gruszce, pilce itp.

Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi techniczne

Wszystko zależy od instruktora Jeżeli prowadzi treningo jak trzeba i przykłada się do sprawy To wynosi się z nich wiele


Ogromnie duzo zalezy czy na sali tr. jest odpowiedni sprzet itp. itd.

I bardzo duzo zalezy od CWICZĄCEGO.

Wszystko zależy od tego czy chodzisz na treningi dla innych czy dla SIEBIE!!!


I po co w ogole trenujesz :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024