Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pankration - lista obecnosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
Jarek ,
no i stalo sie , pamietam ze pisalismy o tym jeszcze zanim pojawiles sie na Vortalu , gratuluje wytrwalosci.
Teraz troche sie poczepiam .Historia , po pierwsze Pankration , to "sportowa" forma Panmahia , formy wojskowej duzo brutalniejszej.
Pankration nie zawieral roniez walki bronia , sztuka ta byla zwana jako Oplomahia.
Przyjmujacie nazwe Pankration , dlatego ze to ladnie brzmi , czy tez macie zamiar uczys sie autentycznych technik ( jak tak to skad ?)
Widzialem kilka szkol Pankrationu , ale 80 % nauczanych tam rzeczy to to co mozna zobaczyc w kazej szkole MMA , te 20 % techniki ktore trudno zweryfikowac , na pierwszy rzut oka przypominaj Silat , ale trudno mi powiedziec.
Moze jednak ( i taka mam nadzieje ) Pankration to symbol "anything goes" , czyli to co np. ja robie uczac sie wszystkiego co uznaje za skuteczne , a nie tego co inni uznaja.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci

Moze jednak ( i taka mam nadzieje ) Pankration to symbol "anything goes" , czyli to co np. ja robie uczac sie wszystkiego co uznaje za skuteczne , a nie tego co inni uznaja.


Seiken trafiles dokłanie w 10.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
Seiken - cześć,

Ja wiem jaki był podział starożytnych MA, rzecz jasna jest to teraz ciężkie do identyfikacji, ale fakty są mniej więcej takie, że nie jesteśmy w stanie docierać do oryginalnych technik, a nawet jeśli do sporoa część z nich byłaby trudna do zaakceptowania z punktu widzenia walki dajmy na to sportowej.
Faktycznie skupiliśmy się na doborze technik o wyskoim poziomie skuteczności i w zasadzie nie stronimy od czegokolwiek co wydaje sie być skuteczne a jednocześnie akceptowalne ze sparringowego punktu widzenia. So, actually anything goes indeed :)

Co do broni to doszedłem do wniosku, że elementarne podstawy podstawowych broni powinny być znane osobom mającym poważne podstawy w wolnej walce. Moim zdaniem zaszkodzić to nie musi, chociaż swoją drogą wiem, że jak sie pałce i nożowi nie poświęcisz bardziej niż poważnie nie możesz oczekiwać wysokiego poziomu. No cóż, takie czasy zawsze z czego trzeba rezygnować.
Jeszcze ostatnia rzecz, wiesz dlaczego ja, moi przyjaciele i Pankration, bo wszyscy mieliśmy dosyć sztywnych ram, śmiesznych i irracjonalnych zasad i ustaleń. Dlatego nasz Pankration MMA dopasowany do każdego w zależności od szczególnych umiejętności i predyspozycji.
Nie wiem czy to wyjaśniłem tak jak chciałem, jak nie to zapraszam do mnie :) , żonę wyślę w podróż.
  • 0

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
pytanie kieruje do Wroclawian...(czesc WAR) gdzie i kiedy odbywaja sie treningi pankration we Wroclawiu ?pozdrawiam
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
HI
Treningi sa w poniedzialki i piatki o godznie 18 na nowym dworze w domu klultry na zemskiej ( sala zapasnicza nr 28 ) Najlepiej pytaj o szkole z basenem.
Piotrek
PS. Qrwa mam pekniete zebro :(
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
ostatnia walka pod drabinkami czy hiza? myslalem Piotrek ze na tej Oyamie troche was poobijali a ty tu mi kontuzje lapiesz...pamietaj o tym ze macie prowadzic srodowe treningi z Wojtkiem!!!
  • 0

budo_paker2k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
Lista obecności hmmmmmmmmmmm ja poki co poznaje treningi Pankrationu...

moze kiedys Piotrek podeśle mi emblemat :P ;P ...teraz jest jednak na to zdecydowanie za wczesnie ... mam nadzieje ze wam to nie przeszkadza ?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
:) a z kim bym sie meczyl jakby Ciebie nie bylo? :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
Piotrek ze mna : hehee :D :D :D :D
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
jakbys siadl na Piotrku to bys mogl mu klate polamac :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
:)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
Gorzej , mógł by sobie otrzeć naskórek na piętach :P :P ::P:P
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
ja przypuszczam ze twoja masa to nie mialby szans wyjscia z dosiadu i umarl by z rozpaczy i wstydu... :)
  • 0

budo_paker2k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
...albo z braku dostępu do światła słonecznego ;P
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
.... :D
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci

akurat ludzie ktorzy sie tym zajmuja maja z czego zyc... nie musza naciagac innych na kase, podaj mi drugi klub gdzie ktos placi miesiecznie np. 32zl?sa osoby ktore nie maja kasy i wiem o tym wiec cwicza za darmo...jezeli sala bedzie drozsza to bedzie wiecej, tyle sie placi za zajecia na mojej sali z mata...wiec posadzanie o cele zarobkowe jest tu nie na miejscu...


Ja "płace" 30zl miesiecznie. Płące dałem specjalnie poniewarz zwylke płace kilka razy do roku za kilka miesiecy (płace jak mam) i czasami zdarza sie ze niepłace składki przez pół roku, a jak przychodze w danym miesiacu rzadziej na treningi to płace połowe tej sumy.

U nas wysokośc składki jest w duzym stopniu zalezna od czasu treningu (pocz. "z ulicy" płaci 40 zl miesiecznie + 20 zł na klub tylko 1 w zyciu, a wiem ze osoby znacznie dłuzej cwiczace maja taniej. Dodatkowo sensej udziela nieoprocentowanych porzyczek gdy brakuje komus pieniedzy na egzaminy lub obozy)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
A co masz w ramach tych 30 zl ? Jaki jest sprzęt itp ?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
pepe jezeli chodzi o dokłądne informacje dotyczace treningów zajrzyj do działu "reklama klóbow"

jezeli chodzi o sprzet to mamy:
w szkole podst. - tarcze
w prywatnej siłce - sprzet jak na siłowni (moze wyk. prawie wszystkie cwiczenia na wszystkie partie, worek, materace i duzo wolnej przestrzeni) , oraz 2 drewniane miecze (ostatnio ktos je sobie "porzyczył")

To wszystko jest w ramach tych 30 (a sa osoby które jusz niepłaca)

W okolicach wakacji sensej planuje zmienic tryb płacenia skladki na zalezny od paska zeby było klarownie i po czesci wyruwnac niektórym własny wkład pieniezny włozony w egzaminy.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
oplaty rzedu 30-50 zl sa jeszcze do zniesienia ale jak ktos krzyczy 90-150 zl to juz jest przegiecie...moge zrozumiec koszty sali itp. PIT masz porzadny klub to sie go trzymaj :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pankration - lista obecnosci
wez pod uwage to ze sala z mata jest duzo drozsza...a zreszta tu sa inne zasady, ucze w szkole w ktorej prowadze zajecia wiezc mnie tak nie kroja jak obcego :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024