Skocz do zawartości


Zdjęcie

szkoły aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_ann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido

Ann trenuj aikido 8) ,gdzies czytalam,ze w dojo u Dziadka zawsze cwiczyly jakies kobiety :) ,mysle,ze sie nie malujesz na trening,nie masz dlugich pomalowanych paznokci,nie poprawiasz ciagle wlosow ,tylko potrafisz ciezko cwiczyc,wiec nawet taki fajny facet jak Aiki,uczyl by Cie jak kazdego :twisted: :wink:


Już trenuję. Rzeczywiście nie maluje sie na trening i nie mam pomalowanych paznokci, potrafie cięzko ćwiczyć - niestety nie zawsze potrafie sie skupic nad tym co robię.
:oops:

A co do Aiki'ego to bałabym się wejść do jego dojo, po przeczytaniu kilku jego postów.
:(

Za to na obiad przez niego przyrządzany, chętnie bym sie wybrała (specjalnie nie użyłam słowa kolacja , bo ta sie zwykle kojarzy dwuznacznie). Chyba jest niezłym kucharzem :-)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
nooo robi sie ciekawie.. a tak sie nudzielm w nocy..
Pasquda

Aiki nie lam mi serca,moglbys mnie lubic chociaz troszeczke

- sorry nie oge.. to zwykla meska konsekwencja. Ale oge zaproponowac cos w zamian ; kolezeństwo, szacunek, sympatie . do wyboru do koloru..
A corke masz fajna.. mało mówi.
Ann
Rzeczywiście nie maluje sie na trening i nie mam pomalowanych paznokci,
hmm a Bog powiedzial jak stworzyl kobiete ,ze ma sie malowac :-))))

niestety nie zawsze potrafie sie skupic nad tym co robię.

tu bym sie nie przejmowal.. to kobiece.
Z tym posiłkiem to jawna prowokacja :-))) Mi sie kolacja nie kojarzy dwuznacznie. posilek jak posilek. Kwestia tego co sie poda na kolecje.. juz po menu mozna sie zorientować co bedzie na "deser". Z reguły gotuje dla tych których kocham z wyjątkami. No czasm ktoś musi stanąc przy garach -ze zwykłej konieczności. A że nie lubie jak ktoś kaleczy rzemiosło biore to na siebie.
Ale ,żeby nie bylo ,ze jestem taki do końca wredny to zapraszam na jakąś wyżerke . Jak się wyrobicie do połowy lutego z przyjazdem to podejmuje sie zapewnic catering.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Aiki,zawsze mi sie wydawalo,ze slowo lubic zawiera sie w kolezenstwie,sympatyzowaniu,tak czy owak o nic innego mi nie chodzilo :)
a corke mam fajna,malo mowi? :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
jestem pracyzyjny - rowniez w określaniu uczuć. Sa takie na które sobie można pozwolic i takie na które trzevba omijać. To naturalne.

a corke mam fajna,malo mowi?

mialo byc:
corke masz fajna, bo malo mowi...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido

Sprawa "Marioli" została przeniesiona tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


watek zostal przeniesiony i skasowany. Od Fiodora dostalem zapewnienie o zablokowaniu mojej skrzynki na usera Mariola.
Pisze o tym by pokazac moderatorom (Szczepan i slaszysz) jak powinna wygaldac wzorowa interwencja moderatora. A nie wzajemne poklepywanie sie po plecach i udawanie Boga.
Panowie - uczcie sie :-)))))))))))
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido

Z reguły gotuje dla tych których kocham.


A jak ma rozumiec to ze dla mnie zrobiles herbatke???
(w koncu tez sie gotuje - wode, bo wode, ale zawsze...)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Smail.. nie dorabiaj filozofii do czajnika z herbata.. mogles powiedziec ,ze podkoszulek dostales.. suchy bo suchy.. next time bedzie mokry .:-)))))
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Ale na ni napisales - to nie moje cialo...
wiec nic pomyslec nie moglem :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Smail.. za duzo wymagasz jak na pierwsy raz.... :-))))) spokonie step by step.. next time wpadnij na schab ze sliwkami.. przy okazji wybirzemy sie do sciemniacza Sochy
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Schab ze sliwami mowisz....
Chyba wpadne :-)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
sliwki juz wstawilem do zalewy*,... :-))))))))))





* - zalewa ( zwykle cos w czym sie namacza składniki potrawy) w tym przypadku białe wino, wytrawne 4 letnie, francuzkie. przycz. kucharza ortodoxa :-))
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Dieta aikidocka?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
trzeba sobie dogadzac...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
JA też chce !!!!!!!
Aiki nie pisz o takich smakołykach, bo mi brzuch protestuje i domaga się odpowiedniej dawki dobrego jedzenia :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
nie widze problemu .. :-))
Waldek dołączysz?
Proponuje zupe cebulową ( jasne ,ze na białym winie) bo dobrze wpływa na trawienie i rzeczony schab ze sliwakami . Na przystawke tatar jest chyba oczywisty.. jak ktos ma inne zapatrywania to zmienie menu..
no i te "męskie rozmowy , takie o zyciu.. a rano zrobie jajecznice " :-)))))))))))))))))))))
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido

nie widze problemu .. :-) )
Waldek dołączysz?
Proponuje zupe cebulową ( jasne ,ze na białym winie) bo dobrze wpływa na trawienie i rzeczony schab ze sliwakami . Na przystawke tatar jest chyba oczywisty.. jak ktos ma inne zapatrywania to zmienie menu..
no i te "męskie rozmowy , takie o zyciu.. a rano zrobie jajecznice " :-) ))))))))))))))))))))


Schab ze sliwkami -prosze o przepis :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
yessu tyle pisania? wez schab i sliwki .. i mixer.. powinno sie udac..
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
pasqda no dobra.. ale bedziesz negocjowac z modem , by mnie nie wyrzucal za tresci niemerytoryczne.. :-))))

porcja na 3-4 Mr. Smaile.
paczka sliwek ( najleopiej amerykaśkie - upewnij sie czy nie ma pestek, bo kwas pruski psuje smak potrawy)1 białe wino, wytrawne!! ( Wermuth nie jest wytrawny) .. polecam sofie swietnie sie sprawdza.. dobrze jest kupic lepszy gatunek . Zasada jest jedna im lepsze produkty tym lepsza potrawa.
jakies 1,5 kg schabu. ( jasne ,ze środek i bez kości ) . Może byc i dwa kg..
Troche oleju ale weż oliwe . Oleju programowo nie uzywam..
1 cebula - duza ( posiekac)
1 duzy por ( nie dwa male tylko jeden duży)
2 marchweki ( byle nie pastewne)
1 lyzka selera naciowego ( w palsterki) seler naciowy a seler to nie to samo!!
Kieliszek brandy.. nie koniaku na milośc Boska! Żubrówka tez nie pasuje. naklepiej kup małego VPS , bo VSOP kusztuje swporo a nie wppływa na smak znacząco. Lepiej juz wypic.
szklanka rosolu (250 ml) .. no. mam dodawac,ze z kury a nie z kostki ?
2-3 lyzki maki qqrydzianej - to wymieszac z 3 lyzkami wody. Nie z kranu!!
4 lyzeczki gestej smietany (22- 24 % ) 30 % sie nie nadaje, choc na wstepie ladnie to wyglada.
przyprawy ; sol, pieprz ( no.. bialy czy czarny ? jasne ,ze czarny)
jak mamy to wszystko to robimy tak.. Butelke win odkorkowac.. i sie napic.. bo sporoczasu nam to zajmie i zdażym wytrzeźwiec zanim wszystko bedzie gotowe.. Sliwki wrzycamy do wina . Ja zostawiam je na 24 h.. zdąża przejsc smakiem wina.
Mięso wytrzec dokladnie , bysmy nie pracowali nad ociakająca sztuka mięsa . Polecam papaierowy rećznik. Gdy juz usuniemy reszte bibuły z mięsan nacinamy mieso . Nie kroimy a nacinamy. Rozgrzac piekarnik - jakies 200 st. C. W brytfance ( chyba wiesz o chym mowie) albo duzym rondku rozgrzac olej i na gorący wrzucamy warzywa.( tu moja dygresja- ja na oliwe wrzucam garam masale, czosnek i czekam az zacznie działac magia) Obsamażamy jakies 2-3 min. Mieszac i nie przypalic. Jak sie ladnie zarumienia.... no. mowielm.. ladnie.. o teraz.. dodajemty brandy (ilośc dowolna - to znaczy pisalem kilekiszek.. ale sa kieliszki i kieliszki) , rosół
No jaka mamy ten wyrwa to wkladamy na niego schab i hyc, hyc do piekarnika. Sączać reszte wina ( nie wypijamy tego ze sliwek!!!! ) czekamy jakies 1,5 h, az mięso zacznie puszczac soki. Taki mily widoczek, po nacieciu mięsa. Jeżeli nam w garze cos odparuje za bardzo to dolewamy wina ( tak.. tego spod śliwek - no.. mowilem by nie wychlac???).
No.. na koniec wyciagamy schab kładziemy na połmuisek i przykrywamy termosem i zopstawaimy na jakies 15 min.. Niech sobie spokonie dojdzie i sie odstressuje. I wracamy do sliwek.. nie.. nie zapomnialem o nich.. :-)).
To co zostalo w rondlu ze schabem ( ten sos ,a nie to co sie przypalilo),przecedzamy do innego rondla i dolewamy wino ze sliwek ( ta reszte) i mieszamy. Tu nastepuje ważny moment podczas ktorego raczej nie mozna bawic dzieci i flirtowac z męzem.. sos ma tendencje do przypalania sie.. Uważac. Gotujemy 3-4 min. Zagęszczamy mąką qqrydziana i gotujemy kolejne 2-3 min.. Jak już mamy sosj o ladneij konsystencji to przecedzamy go do naczynia ze sliwkami. ( chyba nie wlalas sliwek do sosu ????) . Warzyw z sosu nie mieszamy ze sliwkami .. jedynie na cedzaku nalezy je odcisnac , by oddaly jak najwiecej soku.Sporo oddaja. I teraz to co nam zostalo, czyli odcedzonyu wywatr ze schabu i sliwki zuzamen gotujemy na malym ogniu i dodajemy smietane. chwila gotowania, doprawic wg, uznania i voila... :-))
No .. ale to nie koniec.. :-)))))))
teraz aranżacja potrawy.. ja podaje to zazwycaj z młodymi ziemniakami.. jesienia i zima wle frytki.. Robie długie ok. 10 cm. i wiaże je w pakiety za pomoca paskow z pora.
aha.. wracajac do tylulowych sliwek.. jezeli nie rozgotowalas to należy je wyjąc i ulozyc na połmisku,tym ze schabem. Ja z reguły kłade kilka śliwek na brzegu talerza a sos podaje w sosjerce..

No.. to prawie tyle.. pisze prawie, bo wyadalo by podac cos do picuia.. Tu polcam czerwone wino wytrawne.. Cos w okolicach Burgunda.. jakies cięzkie wino. Potrawa tego wymaga..
mozna podac tez jakąs sałatke.. tylko nie kiszona kapuste.. zestaw : marchewka, por, i np. gotowana marchew swietnie wyglada.. moze by ttez gotowana brukselka.. ale bywa gorzka wiec lepiej nie ryzykowac.
I teraz tak.. by to bylo kompletne to mozna swietnie zaostrzyc apetyt kawalkiem sera.. i kieliszkiem wina.. tym samy mozna tez zkaonczyc posilek.. Mi swietnie pasuja gruszki w cynamonie, bo i na cieplo i smak mi swietnie koresponduje.
No.. chyba tyle..
Smacznego :-))))
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido
Mniam mniam :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: szkoły aikido

porcja na 3-4 Mr. Smaile.


Jak mam to rozumiec????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024