Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w Capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Zawody w Capoeira
Tak się zastanawiałem czy w Capoeira organizowane są zawody. Słyszałem coś ,że w grupie Abada coś takiego ma miejsce ,ale nie mam pojęcia jak to przebiega. Czy zawodnicy konkurują w graniu na berimbau, czy tez może wchodzą do roda i grają full contact ? Jeżeli ma ktos jakieś informacje prosze o wypowiedzenie się. :wink:
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
w najblizszym budokanie bedzie na ten temat artykul :-)
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira

Tak się zastanawiałem czy w Capoeira organizowane są zawody.

nic nie slyszalem zeby obecie bylo cos takiego, ale kiedys, w latach 60-tych, takie zawody sie odbywaly... byly organizowany chyba 2 razy, podobno zdarzyl sie nawet wypadek smiertelny... co do zasad to byla to normalna walka (czy full contact?! nie wiem) z wykozystaniem (technik, zasad, malicia) capoeira

oprocz tego zawodnicy capoeira wystepowali takze w turniejach 'walk bez regul'.. jeden - Mestre Hulk - odnosil nawet sukcesy - choc raczej nie dla tego, ze cwiczyl tylko capo :wink:

pozdrawiam
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
a to wlasnie Mestre Hulk

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
ogladalem ostatnio kasete "roda de mestres", na ktorej hulk gra capo w roda i musze przyznac, ze nie zachwycil mnie swoimi umiejetnosciami capo.
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira

w najblizszym budokanie bedzie na ten temat artykul :-)

Powiedz mi jakub kiedy wychodzi ten nowy budokan ,to pójde sobie do empiku i przeczytam.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
Nie wiem. Może coś mi się pomieszało. Ale z tego co pamiętam to w Europie 2 a może więcej lat temu odbyły się takie zawody. Z Polski pojechało Artes Das Gerais. Na trzynaście grup byli na piątym miejscu. Albo to było coś innego, może ktoś się wypowie co zna szczegóły. Zawody wyglądały tak, że po iluśtam z każdej grupy brało udział. Z jednej strony jedni z drugiej drudzy. Wchodzili po jednym po kolei (nie wiem ile grali, mogło to byc czasowo lub punktowo). Liczyły się trafienia (oczywiście niedosłownie, tylko zasygnalizowanie, że się uderzyło a przeciwnik się nie obronił, nie zblokował, nie uciekł). Sędziowie oceniali. Właściwie to słyszałem, że było coś takiego i ADG było piąte, reszty co napisałem nie jestem pewien. Gdzieś mam chyba nawet filmik z tej imprezy. Ale nie bierzcie tego wszystkiego za pewnik. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. :roll: Pozdroowka
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira

Nie wiem. Może coś mi się pomieszało. Ale z tego co pamiętam to w Europie 2 a może więcej lat temu odbyły się takie zawody. Z Polski pojechało Artes Das Gerais.

zdaje sie ze chodzi o Meetingi w Hamburgu... tez kiedys o tym slyszalem, ale z tego co wiem to nie byly walki kontaktowe - tylko wlasnie cos w rodzaju jogo ocenianego przez sedziow
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
z tego co ja wiem to nie 5 lat temu tylko dwa lub rok, nie piate tylko pierwsze i nie walka ale gra(tak jak pisze diesel)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira

z tego co ja wiem to nie 5 lat temu tylko dwa lub rok, nie piate tylko pierwsze i nie walka ale gra(tak jak pisze diesel)


Napisałem, że 2 latka lub więcej. I że uderzenia, bloki były sygnalizowane. Jeśli chodzi o miejsce to :roll: sorry za pomyłkę.
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
Dokładne informacje na temat tego konkursu można znależc na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Swoją drogą było to bardziej zaprezentowanie różnych grup niż zawody.
  • 0

budo_topeti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
wsumie nie wiem skad ludzie takie zeczy wymyslaja :) hehe zmieniaja historie calkowicie ( rozpirdalaja mnie takie teksty, fajnie sie to czyta ) W Hamburgu to byly prezetacje grup ( kazda grupa prezetowala swoje umiejetnosci w spiewaniu, graniu na instumentach , no i w roda , takze w akrobatyce , bylo jury skaldajace sie jak pamietam z 5 osob , byli to znani mestre ( jak ktos zna zawody forda ( capoeira) organizowane w brazyli to powinien ich znac Mestre Acordeon , Mestre Gil Velho, Mestre Paulo Sorriso, Mestre Maurao, Mestre Ousado, Contra-Mestre Rique Joan
Nasza grupa Artes Das Gerais dwukrotnie zajela tam 1 miejsce

W Brazyli sa organizowane zawody w Capoeira widzialem kilka razy na kasecie wideo :) sa nawet federacje ktore to organizuja , ale wielu Mestre nie popiera tego
  • 0

budo_topeti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
Miejsce Osoba prowadząca Nazwa grupy Ilość punktów
1. Mestre Nem Artes das Gerais (czyli My !) 73,5 pkt
2. Mestre Paulo Siqueira Nzinga 70,5 pkt
3. Jacob Quilombo do Norte 69,3 pkt
4. Joel Meia Lua Interia 67,4 pkt
5. Cabana Porto de Minas 60,1 pkt
6. Grilo Volta do Mundo 58 pkt
7. Porquinho Pernas pro Ar 58 pkt

to sa winiki, no i grupy jakie braly w tym udzial , wszystko zostalo opisane w najwiekszej brazylijskiej gazecie o capoeira " Revista Capoeira "
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira

W Brazyli sa organizowane zawody w Capoeira widzialem kilka razy na kasecie wideo :) sa nawet federacje ktore to organizuja , ale wielu Mestre nie popiera tego

Topeti możesz powiedzieć coś bliżej na temat tego co widziałeś.?
Jakiego typu były to zawody?
  • 0

budo_topeti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
kioedys z Formiga i Lagartem bylismy u dziewczyny od ( wtedy jeszcz professo "Marcel") miala mase kaset wideo z brazyli no i ogladalismy caly dzien, puzniej pusciala wlasnie kasete z zawodami , byly nagrane amatorska kamera, ale z tego co zauwazylem, to musial byc podzial wiekowy, albo wagowy, nie byl to pelny kontakt, bylo 3 sedziow , i zaliczali trafienia podciecia i chyba czystosc wykonywania technik , ale tak szczeze to nie bylo nic specialnego, widzialem lepsze kasety z roda ulicznych ,np. z Mestre Museu lub Mestre Nem i Mestre Reinaldo
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
byly kategorie zarowno wiekowe jak i wagowe
teraz ich nie pamietam ale w zamykanym wlasnie nowym numerze budokanu bedzie to opisane.
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
a wiadomo już w jakich dniach się go można spodziewać w sprzedaży ??
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
jak bede wiedzial dokladnie to dam znac
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
No i w końcu doczekałem sie tego Budokanu.
Zachodze dzisiaj do empiku patrze i leży w półce :D

Dowiedziałem się wszyskiego co chciałem na temat zawodów, choć chciałbym jeszcze więcej.
Opisane są tam kategorie wagowe, zasady ,punktacja i niektóre techniki obalające.
Pisze też ,że jedną z grup które takie cos organizowały było Beribazu.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Capoeira
beribazu organizowalo "grande roda brasileira de capoiera" z kilkoma konkurencjami, miedzy innymi capoeira combate. pisalem akurat o tym turnieju bo mialem dostep do wiadomosci z pewnych zrodel (czyli osob ktore organizowaly te turnieje i osob, ktore w nim startowaly)

tego typu turniejow odbywalo sie znacznie wiecej i organizowane byly przez rozne organizacje. najbardziej prestizowym z tego co mi wiadomo byl mistrzostwa brazylii organizowane w sao paulo, gdzie startowala scisla elita wylania w drodze eliminacji na szczeblu miastowym a nastepnie stanowym. inne turnieje postaram sie rowniez opisac bo juz niedlugo przylatuje do nas kolejna osoba, ktora brala w nich udzial (rowniez w tym w sao paulo)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024