Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

mrc1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Siłownia, suplementacja, kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
Ja mam prawko prawie 2 lata no i robiłem je na 3 ms przed ukończeniem 18 roku życia, do tego w szkole jazdy musiałem zostawić zgodę rodziców. Wcześniej prawka kat "B" robić nie można :cool:
  • 0
Life is too short to be small

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
kurwa zla mi .. jakos :(
nie kuamm was
zazdorscie ze w wieku 11 lat jezdizem samochodem po placu i po lesie ??
kurwa huj nie musicie
akurat mialem regulowane siedzenie to dosiegalem

zorietwalem sie i b1 jest od 16 r zycia
  • 0
:)

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko

Kurs na prawo jazdy kategorii B1 może rozpocząć osoba, która ma 15 lat i 9 miesięcy. Teoria trwa 15godzin(odbywa się razem z kursantami na kat.B), a jazdy ok.30godz. Niestety w Polsce jest niewiele szkół, które mają w swojej ofercie kurs B1. Jazdy odbywają się samochodem, którego masa nie przekracza 550kg. Do egzaminu kursant musi wypożyczyć samochód ze szkoły, ponieważ ośrodki egzaminacyjne nie posiadają takich pojazdów.

Posiadając prawo jazdy kat.B1 nie musimy uczęszczać na zajęcia teroytyczne, oraz zdawać egzaminu na komputerach. Obowiązuje tylko 20 godzin jazd praktycznych + egzamin praktyczny.


Rzeczywiście na B1 można robić od 16 roku życia.

A teraz co daje nam prawo jazdy B1:

Kategoria B1 opis: trójkołowy lub czterokołowy pojazd samochodowy o masie własnej nie przekraczającej 550 kg
wiek: 16 lat.
Osoba, która nie ukończyła 18 lat - za zgodą rodziców lub opiekuna.
uprawnienia do kierowania: trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla,
warunki:
inne: Prawo jazdy kategorii B1 uprawnia do kierowania pojazdem w nim wymienionym z przyczepą lekką




W POLSCE NIE MA NORMALNYCH SAMOCHODÓW WAŻĄCYCH 550kg!! Jeżeli będziesz chciał jeździć normalnym samochodem to:
- stary Ci nie da
- da Ci ale jeżeli rozwalisz tak do 18r. życia zapomnij o czym kolwiek
- jeżeli Ciebie stać na własny samochód tak h.uj. Jeżeli zarobiłeś to za własne pieniądze to będziemy bezpieczni
- jeżeli kupujesz sobie samochód za kasę starych tak jesteśmy w niebezpieczeństwie.
  • 0

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
a ja właśnie wczoraj chodziłem z kumplem po tych szkołach i orientowaliśmy się co i jak, bo kumplowi brakuje 6 miesięcy do 18stki, a ktoś mu w szkole powiedział że jeżeli brakuje pół roku to za zgodą rodziców można już zdawac, gówno prawda!! nic takiego nie ma, kurs można rozpocząc 3 miechy przed 18stką. A skoro mowa jeszcze o tym że prawko od 16stu lat, to chłopaki bez obaw :D nikt w wieku 16stu lat nie będzie miał prawka bo taki przepis nie wejdzie, kiedys owszem, był taki... i jeszcze jedno, dla zainteresowanych, chodziły ploty że prawko ma podrożec o prawie 100%, w każdej szkole w której pytaliśmy, nikt nic o tym nie wiedział. Pozdrawiam
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

Colt28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Basketball, siłka

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
Jak ja robilem kosztowalo u mnie w osrodku 1100 a jak konczylem juz 1500 dorbze trafilem... :hyhy:
  • 0

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
tam gdzie ja będe zdawał to 1230 zł dokładnie :D
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko

zazdorscie ze w wieku 11 lat jezdizem samochodem po placu i po lesie


no pewnie zazdrościmy ci jak chuj :rotfl: :rotfl: :rotfl: :wstyd:

Majorka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 763 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko

akurat mialem regulowane siedzenie to dosiegalem

oszukujesz??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: To wybajerowaną miałeś bryke... :D :wstyd:
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
nom sięgnął z fotelika dla dzieci :hyhy:

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko

Od 16 mozna na B1 na 100%
Tyle ze albo jezdzisz z kims obok kto ma prawko na B
lub samochod do 500cm3 a maluch ma 650 cm3 :D czyli gowno pojezdzisz


stare przepisy.
Takie cos bylo w krajach europejskich wczesniej. Budowano specjalnie takie auta, np. we wloszech. Malutkioe 2 osobowe, w sumie obudowane motory (cos jak dla inwalidow)

Aktualnie w wieku 16 lat nie mozna miec prawka, zadnego.. no oprocz A1 (motocykle do 125cm3)

Od czerwca tego roku moze wejdzie ustawa na B1, prawko na auta, ale jezdzisz z doroslym- dla mnie wielki pic i szkoda kasy, bo zdasz majac 16 lat, a po roku i 7 miesiacach mozesz juz normalne zdawac (koszty egzaminu 2x) i po co to komu?

Jak ktos pisal na motor rowniez od czerwca wchodzi prawko od 24 lat. Od 18 bedzie cos w stylu aktualnego A1 (125cm3) Bardzo dobry pomysl- za duzo niedojrzalych dzieciakow ginie na drogach!
Sam jezdze na 2 kolkach od 6 roku zycia, ale sa tacy co motory tylko na plakatach widzieli i maja na 18 dostac sciagacza 600cm3. To doslownie 2 tygodnie i wypadek- jestem pewny.

Fakt chcialbym zdac na wszytko jak najszybciej, ale widze jacy sa rowiesnicy i patrzac na nich ciesz sie ze opozniaja wszystko :wstyd:
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
ja tam pier*dole to prawko juz 3 razy nie zdalem :P
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
GuZu, mądrze mówi. Motor to nie zabawka, jedno wymuszenie i wózek. Samochód jeszcze się wyklepie i do 80km/h przeżyjesz.
datulus, ja dwa pierwsze razy miałem z takim hujem że nie zdałem. Za drugim razem mówił "ja się z panem spotykam chyba po raz kolejny". Myślałem że z tego względu mnie puści a tu huja. Za trzecim razem dostałem starego dziadka który śmierdział w moją stronę ale zdałem. :P
  • 0

Colt28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Basketball, siłka

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
A nie wie ktos co z quadami... Bo kiedys mozna bylo zarejstrowac jako fure i byl luz... :hyhy: jak sie mialo prawko na kategorie B... A teraz to jzu ch. uj wie... :P
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
to wlasnie zalezy jak sa zarejstrowane (tak mi sie zdaje) jak na motor zarejstrujesz to a musisz miec a jak na auto no to b ;p
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Majorka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 763 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
Z tego co wiem qady teraz nie moga mieć homologacji, chyba ze to się zmieniło....
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
Wiem ze tak bylo- rejestracja tylko na ciagnik siodlowy czyli traktor i trzeba bylo miec na to wlasnie prawko zeby jezdzic.
Czy tak jest teraz nie jestem pewny :P
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
no jak nie maja homologacji jak smigaja quady normalnie po drogach publicznych, zalezy jaki quad, musi poprostu miec kierunkowskazy, klakson i te bzdety wtedy nie ma problemu tak mi sie zdaje
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
Dokładnie jak taki quad ma światła,kieunkowskazy,klakson,pasy(żart) :D ,sprawne inne sprzety hamulce itd dalej to taki quad moze mieć homologacje,
to normalne bo każdy pojazd spełniający te warunki moze zostac dopuszczony do ruchu.
  • 0

Colt28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Basketball, siłka

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
Thx ziomy :hyhy: Zawsze chcialem smigac na scigaczu ale to chyba nie jest mi dane :chytry:
  • 0

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawko
heh co do motorow zgadzam sie z toba Guzu w 100%
quady teraz ozna rejsterowac jak normlany pojazd i jezdzic na b albo na b1
wiem bo wlsnie kupilem
kurde chcielm zarjestrowac 400 na 50cm3 zeby motorower byl ale huja :D lol :rotfl: :rotfl:
powiedzieli ze tak do 125 przkerety robia
wyzej to juz zwala straszna
  • 0
:)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024