Skocz do zawartości


Zdjęcie

40-lecie szkoły Nghia Long.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomo69
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 172 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

40-lecie szkoły Nghia Long.
W dniach 02-03.11.2013r. w Le Pin nieopodal Paryża odbędą się obchody 40-lecia szkoły Nghia Long. Na zaproszenie założyciela szkoły Mistrza Do Long, polska delegacja udaje się na tą prestiżową imprezę. Obecni będą liderzy wszystkich federacji krajowych VVDI. W planach przewidziano staże szkoleniowe (także polska reprezentacja poprowadzi część stażu). Warto dodać, że szkoła Nghia Long działa od 1973r. tj. początku istnienia VVDI i jest jednym z najważniejszych jej filarów. Spotkanie z Mistrzami będzie także okazją do wielu rozmów, które z pewnością zaowocują rozszerzeniem współpracy i rozwojem kierunku VVDI, a także Viet Tai Chi. Po powrocie obszerna relacja.
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
W związku z obchodami 40- lecia szkoły NGHIA LONG VIET VO DAO chciałbym przybliżyć czytelnikom kulisy powstania ruchu Viet Vo Dao International ( VVDI ). Obecnie mistrz Phan Hoang rozwija kierunek Viet Chi składający się z 8 dyscyplin m.in. Chi Vat-zapasy, Chi Bong – techniki posługiwania się mieczem, Viet Tai Chi itp. Program VVDI jest realizowany przez kilku mistrzów ze „starej” szkoły mistrza Phan Hoang. W Europie działają następujący mistrzowie :

Włochy
Nguyen Van Viet – 7 dang, Bao Lan – 7 dang, Nguyen Thien Chin - 6 dang

Francja
*Do Long – 7 dang

Niemcy
Tran VietTung – 7 dang

Polska
Ryszard Jóźwiak – 6 dang

Portugalia
Carlos Santos – 5 dang

Szwajcaria
Serge Pralong – 4 dang

Jak doszło do powstania ruchu VVDI* informuje poniższy tekst z książki Ryszarda Jóźwiaka ‘Viet Vo Dao – wietnamskie sztuki walki”

„ 15 sierpnia 1964 r. odbyło się pierwsze spotkanie mistrzów wietnamskich sztuk walki w Feyer de Jeunes w Strasbborgu. Utworzono wtedy „ Szkołę Wietnamskich Sztuk Walki - Dai Nghia „. Ta organizacja przez wiele lat była bazą do tworzenia wielu klubów VVD głównie na terenie miast uniwersyteckich. 11 listopada 1965 organizacja Dai Nghia przyjęła nazwę „ Instytut Nghia Long „. Przy okazji odbyła się wielka uroczystość w Paryżu, gdzie mistrz Phan Hoang nakreślił plan rozwoju ruchu VVD na następne 5 lat jak również otworzył pierwszy klubu VVD w miejscowości Montpellier dla ludzi o różnej narodowości. W 1968 przyjechał do Francji mistrz Phan Xuan Tong. Jego działalność w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju VVD na południu Francji. W centralnym rejonie Francji, głównie w okręgu paryskim rozpoczęli oficjalnie swoją działalność na polu VVD mistrzowie Tran Minh Long, Tran Phuoc Tasterye. Stopniowo wszystkie staże, spotkania czy treningi stawały się otwarte dla nie wietnamczyków. W 1970 mistrz Phan Hoang otrzymał zgodę od mistrza Nguyen Dan Phu, jednego z najstarszych i najbardziej szanowanych mistrzów żyjących we Francji na organizowanie struktur VVD na poziomie europejskim. W lutym 1970 roku, w Paryżu dzięki działalności jednego z mistrzów ( mistrza Thinh ) zorganizowano spotkanie wszystkich znaczących mistrzów i ekspertów VVD i innych wietnamskich sztuk walki. Zaproszono również wietnamskich ekspertów, którzy nauczali innych sztuk walki. Nakreślono główne kierunki rozwoju VVD. Dwa miesiące później 1 i 2 kwietnia odbył się wielki staż W Limoges. Zaproszono wszystkich uczestników paryskiego spotkania do współpracy nad rozwojem VVD jak również przedstawiono program szkoleniowy. Postanowiono również, że osoby, które chcą się przyłączyć do ruchu VVD muszą w ciągu 2 lat uzyskać odpowiedni do ich umiejętności stopień szkoleniowy.
Rok później w tym samym czasie i miejscowości ( Limoges ) przed Hotelem Ancetres, mistrzowie, eksperci oraz uczniowie VVD złożyli przysięgę wierności ideałom VVD. Była to wspaniała uroczystość integrująca wszystkich ćwiczących wietnamskie sztuki walki. 3.listopada 1973 roku została zarejestrowana Francuska Federacja Viet Vo Dao. Jej pierwszym prezesem został mistrz Phan Hoang. Po utworzeniu FFVVD Phan Hoang poleciał samolotem do Wietnamu zdać relację ze swojej pracy mistrzowi Le Sang, patriarsze VVD w Wietnamie.
15. 12.1973 r. mistrz Phan Hoang odbył pierwszą po 12 latach pielgrzymkę do Wietnamu. Przed domem rodzinnym swojego mistrza, Nguyen Loc w towarzystwie współucznia i przyjaciela, mistrza Tran Huy Phong odnowił, podczas skromnej i wzruszającej ceremonii przysięgę wierności tradycji. Przedstawił też patriarsze Le Sang projekt rozwoju IVVDna najbliższe 10 lat.
9. 08. 1974 roku międzynarodowa delegacja pod przewodnictwem mistrzów Phan Hoang i Nguyen Dan Phu udała się z oficjalną wizytą do Sajgonu. W wyniku tej wizyty International Viet Vo Dao uzyskało do pomocy w swojej misji 18 ekspertów sztuki walki. Eksperci ci zostali oddelegowani z wietnamskiej Federacji VVD do Europy, Afryki i Ameryki w celu rozwoju VVD na tych kontynentach. Wsród nich znaleźli się m.in. najbliźsi uczniowie mistrza Nguyen Loc, Hoang Quan i Nguyen Van Thu oraz Lien i Duc. Pośród wysłanych ekspertów były również dwie panie - Lan i Hue, które reprezentowały szkołę Bach Long ( biały smok ). Dalej pośród wysłanych byli następni przedstawiciele szkoły Vovinam - mistrzowie Do Long*, Phung Duong ( brat mistrza Tran Huy Phong, prezydenta VVD w Wietnamie ).

* Mistrz DO LONG – jest obecnie szefem szkoły NGHIA LONG Viet Vo Dao
* ruch Viet Vo Dao w latach 1974 – 1989 nosił nazwę International VVD, Obecne używa się nazwy Viet Vo Dao International ( VVD Quoc Te )
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Euro Viet Vo Dao i European Union for Viet Tai Chi
W dniach 2 – 3 listopada 2013 w miejscowości Le Pin pod Paryżem odbyła się uroczystość 40 – lecia szkoły Nghia Long Viet Vo Dao. W święcie uczestniczyli przedstawiciele z 6 krajów i wielu szkół VVD. Można śmiało napisać, że to było również 40 – lecie Viet Vo Dao International w Europie. Komentarz jak również sprawozdanie ze spotkania będą wkrótce umieszczone na VB jak i naszych stronach. Co było dla naszego ruch najważniejsze ?
Po pierwsze powstały dwie nowe organizacje o wymiarze europejskim.
1 – INTERNATIONAL EUROPE VIET VO DAOktóre jest kontynuacją ruchu VVD International. GM Phan Hoang stworzył kilka lat temu organizację Viet Chi, która głównie zajmuje się technikami rozwijającymi energie wewnętrzną oraz stricte zdrowotnymi. Klasyczne Viet Vo Dao, które obecnie ściśle współpracuje z Vo Co Truyen zostało przez GM Phan Hoang przekazane jego uczniom. Powstanie federacje reguluje np. sprawy przynależności do organizacji. Tylko jedna federacja z danego kraju może być członkiem EVVD. Podobnie jak w World Vovinam VVD Federation, nie ma problemów , która grupa jest członkiem organizacji. Sprawami organizacyjnymi w obecnej chwili zajmuje się mistrz Tung z Niemiec.
2 – mistrz Bao Lan z Włoch jest inicjatorem powstania międzynarodowej organizacji European Union for Viet Tai Chi. Polskie Stowarzyszenie Viet Tai Chi założyło wniosek o przyjęcie naszej organizacji do nowych struktur. Naszym przedstawicielem jest mistrz Tomasz Marszałek. Polskie VTC chce rozwijać ten kierunek na bazie programu mistrza Bao Lan – jednego z największych autorytetów zarówno w VVD jak i Viet Tai Chi i Khi Cong. Podobnie jak w EVVD do nowej organizacji może być przyjętą tylko jedna krajowa federacja.
Ma to zapobiegać konfliktom, które niestety ostatnio miały miejsce w kierunku Viet Chi
3 – Mistrzostwa Europy VVD w 2014 r odbędą się w Szwajcarii. Przy okazji stażu były omawiane sprawy związane z zawodami.

 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Nasza "nowa - stara" organizacja przyjeła nazwę INTERNATIONAL EUROPE VIET VO DAO.Mamy już stronę internetowa, co prawda w budowie. Kilka krajów ma dosłać aktualizacje
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niedługo pełne spraozdanie z 40-lecia. Na razie zdjecia zamieszczamy na F
 • 0

budo_k.biadun
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 133 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Tak nawiasem konfliktom ma zapobiegać właściwe podejście "Dzierżycieli" i "Postępowych" - vide list Mistrza Phan Hoanga "How to deal with conflictual situations". Mistrz w liście zawarł decyzje m.in.
1. Odrzucił zarówno indywidualną jak i terytorialną wyłączność na Viet Vo Dao.(wniosek szkoły Duong Luong VVD R.J)
2. Nakazał uszanowanie prawa innych do wolności i brania odpowiedzialności na siebie.
3. Zabronił wciągania i wykorzystywania w sytuacjach konfliktowych osób trzecich - uczniów i instruktorów.
4. Zakazał pisania oszczerczych listów oczerniających drugą stronę konfliktu.

Zawarł swoje pokojowe przesłanie i kodeks zachowania czerwonego i czarnego pasa w tym oto krótkim utworze:
NGHIA
Prawość jest cnotą Czarnego i Czerwonego Pasa,
którą niezależnie od rangi powinni doskonalić po to
aby byli OBIEKTYWNI i postępowali z GODNOŚCIĄ,
wznosząc się ponad gniew

I tak oto korzystając z mądrości i przenikliwości Mistrza, w Polskim VVD nastanie zapewne pokój, ew. współpraca, czego należy mieć nadzieję, życzy sobie każda ze stron.
 • 0

budo_tomo69
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 172 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Po pierwsze: DUNG LONG. Po jakichś 13 latach bycia uczniem wypadałoby wiedzieć... Wstyd...
Po drugie: tematem jest 40-lecie Mon Phai Nghia Long, a nie osobiste wynurzenia...
Proszę moderatora o usunięcie tego posta, względnie przeniesienie do innego tematu założonego przez k.biadun.
Dziękuję.
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Witam,
A ja przypominam, że w listopadzie mamy Staż miedzy stylowy – vide F, gdzie są dokładne informacje,
Pod koniec miesiąca spotykamy się u Krzysia Jankowiaka na stażu w Namysłowie.
Oraz czeka nas wyjazd do Szwajcarii ( niestety listopad )związany z ustaleniami dot. ME IE VVD w Kwietniu 2014 ( Genewa ).
Przepraszam, ze tak spóźniam się ze sprawozdaniem ze Święta Nghia Long, ale od mistrza Do Vincenta miałem dostać kilka szczegółów dot. ww. uroczystości
Ryszard Jóźwiak
DT na Polskę IE VVD
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Tak dla przypomnienia. Moja skromna osoba bedzie prowadziła blok - VOVINAM, techniki Chien Luoc.
Instruktorzy VVNVVD bedą równiez przygotowywani do grudniowego egzaminu na żolty pas ( 1 dang )
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Święto szkoły Nghia Long Viet Vo Dao

W dniach 2 – 3 listopada 2013 w miejscowości Le Pin pod Paryżem odbyła się uroczystość 40 – lecia szkoły Nghia Long Viet Vo Dao. W święcie uczestniczyli przedstawiciele z 6 krajów i wielu szkół VVD. Można śmiało powiedzieć, że to było również 40 – lecie Viet Vo Dao International w Europie. Udział w meetingu brali główni mistrzowie VVDI w Europie :

Włochy
Nguyen Van Viet – 7 dang, Bao Lan – 7 dang,

Francja
Do Long – 7 dang

Niemcy
Tran Viet Tung – 7 dang

Polska - Białoruś
Ryszard Jóźwiak – 6 dang
Tomasz Marszałek – 5 dang

Portugalia
Carlos Santos – 5 dang
Carlos Tavares – 5 dang

Szwajcaria
Serge Pralong – 5 dang

Oraz wielu mistrzów z czerwonymi pasami ( 4 i 5 dang )

Polska ekipa składała się z trzech uczestników, Tomasza Marszałka – wiceprezesa Zwiazku Sportowego Viet Vo Dao, Jerzego Ciszewskiego – rzecznika prasowego związku oraz autora. Podróz zaczęła się z przygodami. Mój bagaż okazał się za „gruby”, a wiec musiałem cześć ubrań włożyć na siebie, przez co nabrałem monstrualnych rozmiarów. Linie Ryanair są pod tym względem bardzo restrykcyjne. Na szczęście na miejscu wszystko odbyło się bez problemów. Zamieszkaliśmy w Hotel Campanile wraz z włoską i szwajcarska ekipą. Mnie i Tomkowi łza zakręciła się w oku, gdy zobaczyliśmy, ze noclegi mamy obok naszego starego hotelu w Meaux ( kiedyś to była sieć F1 ), gdzie przez lata była to nasza baza wypadową na staże w Paryżu. Sam staż rozpoczął się tradycyjnie od powitania gości, przedstawienia celu wizyty. Dalej już proza. Każdy z mistrzów międzynarodowych ( biało czerwone pasy, minimum 6 dang ) pokazywał techniki charakterystyczne dla swojej szkoły.


Staż rozpoczął mistrz Tung z Niemiec w perfekcyjny sposób przedstawiając swój system. Później autor maił zaszczyt prowadzenia zajęcia z czerwonymi i czarnymi paskami. Wraz z Tomaszem pokazaliśmy nasze techniki samoobrony i Chi Vat – zapasy. W międzyczasie z grupą średnio zaawansowaną trening prowadził mistrz Bao Lan. Każdy kto zna V.S Bao Lan wie, że co potrafi ten wybitny ekspert. Później przyszła kolej na mistrzów Van Viet i Do Long.
Wieczorem zaproszeni goście udali się do restauracji w Meaux, gdzie odbyła się Uroczysta Gala. Uczniowie Nghia Long ufundowali swojemu nauczycielowi piękny tort. Dalsza część to przedstawienia – kabaret w typowym francuskim stylu, poczęstunek i wino.
W drugim dniu stażu czerwone pasy omawiały szczegóły dotyczące Mistrzostw Europy w kwietniu 2013 r. Chodziło głównie o przepisy. W Szwajcarii prawo nie dopuszcza pewnych technik na zawodach. Sprzęt zabezpieczający ( kaski, rękawice ) również są objęte przepisami. Ostatecznie ustaliliśmy, że następne spotkanie odbędzie się pod koniec tego roku w Genewie. Wtedy regulamin będzie dopracowany do perfekcji.
Co jeszcze zyskaliśmy w czasie naszego pobytu ?

Po pierwsze powstały dwie nowe organizacje o wymiarze europejskim.
1 – International Europe Viet Vo Dao( IE VVD ), która jest kontynuacją ruchu VVD International. GM Phan Hoang stworzył kilka lat temu organizację Viet Chi, która głównie zajmuje się technikami rozwijającymi energie wewnętrzną oraz aspektami stricte zdrowotnymi. Klasyczne Viet Vo Dao, które obecnie ściśle współpracuje z Vo Co Truyen zostało przez GM Phan Hoang przekazane jego uczniom. Powstanie federacji reguluje np. sprawy przynależności do organizacji. Tylko jedna federacja z danego kraju może być członkiem EVVD. Podobnie jak w World Vovinam VVD Federation, nie ma problemów , która grupa jest członkiem organizacji. Sprawami organizacyjnymi w obecnej chwili zajmuje się mistrz Tung z Niemiec.

2 – mistrz Bao Lan z Włoch jest inicjatorem powstania międzynarodowej organizacji European Union for Viet Tai Chi. Polskie Stowarzyszenie Viet Tai Chi założyło wniosek o przyjęcie naszej organizacji do nowych struktur. Naszym przedstawicielem jest mistrz Tomasz Marszałek. Polskie VTC chce rozwijać ten kierunek na bazie programu mistrza Bao Lan – jednego z największych autorytetów zarówno w VVD jak i Viet Tai Chi i Khi Cong. Podobnie jak w EVVD, do nowej organizacji może być przyjęta tylko jedna krajowa federacja.
Ma to zapobiegać konfliktom, które niestety ostatnio miały miejsce w kierunku Viet Chi.

3 – Mistrzostwa Europy VVD w 2014 r odbędą się w kwietniu, w Szwajcarii. Mamy kolejny sprawdzian przed sobą i możliwość zaprezentowania naszego VVD na zewnątrz.
Pełną relację tzn. ze zdjęciami zamieścimy wkrótce na stronie związkowej.

Ryszard Jóźwiak DT IE VVD na Polskę i Białoruś

PS.
W ramach Viet-Chi systemu, który opracował i obecnie rozwija GM Phan Hoang dwie szkoły zostały na polecenie mistrza opracowane przez mistrzów z VVD Polska.

Chi Vat – zmodernizowane zapasy wietnamskie – program opracował Ryszard Jóźwiak. Co roku w ramach mistrzostw Polski VVD, odbywają się zawody zapaśnicze wg. przepisów Chi Vat.

Chi Bong – to z kolei praca dyplomowa na czerwony pas Ryszarda Gibczyńskiego. On również w ramach systemu Viet Chi jest szefem tej szkoły.

Viet Tai Chi – oficjalną nominację na przedstawiciela tego kierunku posiada V.S Tomasz Marszałek
 • 0

budo_k.biadun
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 133 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Kilka słów sprostowania:
W systemie Viet Chi - nie ma wyłączności, czy też jedynego przedstawicielstwa na żadną z dyscyplin:
Możemy mówić tylko o uprawnieniach i tutaj także uprawnionymi oprócz prywatnej szkoły Mistrza Ryszarda Jóźwiaka Dung Long Viet Vo Dao (Nie nalezącą do International Viet Vo Dao) są wymienieni w poście Viet Chi a VVD, czyli
grupy VMA Viet Chi Żyrardów, Viet CHI VVD Group, gdzie w kilkunastu klubach można ćwiczyć Viet Vo Dao/Vo Viet, Viet Tai Chi, Chi Vat, czy Chi Bong.

Co do powstania organizacji w Europie wymienionych przez VS R.J. organizacji są to na razie plany - przy czym należy podkreślić, że Mistrz Bao Lan z pewnością będzie realizował politykę i założenia swojego nauczyciela Mistrza Phan Hoanga.

Należy także zadać przy okazji pytanie czy Związek Sportowy Viet Vo Dao - czy to w formie Związku klubów sportowych czy Federacji w ogóle istnieje - w latach 2011-13 istniał tylko na stronach internetowych, a mimo posługiwano się tą nazwą bez żadnych podstaw prawnych. Jeżeli istnieje to prosimy o podanie opinii publicznej numeru KRS (ZS zgodnie z przepisami rejestruje się w KRS) oraz daty wpisu. (Przypomnieć należy, że EVVF - wprowadzono tym zakresie w błąd).

Pozostaje mieć nadzieję, że VVD działa na arenie krajowej jak i międzynarodowej na fundamencie i w oparciu o przepisy prawne i zgodnie ze stanem faktycznym i że kolejny raz nie będzie wstydu w tej mierze. Kodeks moralny sztuk walki zobowiązuje do mówienia prawdy.

A zatem wszyscy, którym dobro VVD leży na sercu czekają na KRS i wykaz władz oraz datę wpisu...

Pozdr
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 • 0

budo_k.biadun
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 133 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Zatem, jak wynika z odpowiedzi w Polsce nie ma zarejestrowanego Związku Sportowego czy Federacji VVD, a jedynie strony www. Z tego linku zagranicznego także nie wynika struktura organizacyjna i władze tejże. skromnej jak na razie bo zaledwie cztero krajowej organizacji.

Pozdrawiam
 • 0

budo_tomo69
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 172 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Strona na razie jest w budowie. Niech bystrzak k.biadun wejdzie w zakładkę "Maitres"... I wtedy policzy sobie do 6-ciu... Za to Viet Chi liczy sobie właśnie całe 4 kraje...
 • 0

budo_k.biadun
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 133 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
W każdym razie mam nadzieję, że tych krajów będzie jak najwięcej bo Viet Vo Dao to piękna sztuka walki i sport. System Viet CHI zawiera VVD/Vo Viet(modern Viet vo dao) - nazywając je VMA. I byłoby pięknie aby VMA - stały się sportem masowym, czego by życzyli sobie wszyscy miłośnicy wietnamskich sztuk walki.
 • 0

budo_tomo69
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 172 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Zapomniałem o Białorusi, czyli 7 krajów. VVD nie jest integralną częścią Viet Chi World Organization, tylko Vo Viet. Poza wspólnym mianownikiem jakim jest GM Phan Hoang, programowo nie mają ze sobą nic wspólnego.
Damy sobie radę z tym "sportem masowym".
 • 0

budo_k.biadun
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 133 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Białoruś robi już tylko Vovinam - taką deklarację złożyli mistrzowi Dai Chieu - czarne VP zakładają tylko liderzy na przyjazd "polskich" mistrzów. Czas się obudzić. NIe ma tam już żadnej "czarnej" sekcji. Vo viet?Viet Vo Dao to VMA - pierwsza z dyscyplin Viet Chi - mogę załączyć oryginalne dokumenty MIstrza PH.
 • 0

budo_tomo69
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 172 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
No i wracamy do punktu wyjścia. Znowu zaczynasz pan kręcić, niestety... Białoruś to nie tylko Witebsk i oczywiście chłopaki nadal prowadzą treningi IVVD. Zresztą o ile dostaną wizy, to przyjadą na Mistrzostwa Polski VVD do Włocławka. Żeby było milej, to mam nadzieję, że przystąpią do European Union for VTC. Tak to jest pan zorientowany w temacie. Dalej, wiele szkół używa nazwy VVD, po prostu w celach marketingowych. To najbardziej znana nazwa odnosząca się do VMA. Nie inaczej jest z Vo Viet. Programowo VVD i Vo Viet nie mają ze sobą nic wspólnego, również na płaszczyźnie organizacyjnej. Będąc uczestnikiem LBBS (co prawda w ograniczonym wymiarze ze względu na sporo opuszczonych treningów) powinien pan o tym wiedzieć.
Nie za bardzo rozumiem, skąd taka pana aktywność ostatnimi czasy. Niedawno nawoływanie do spokoju, a tu znowu takie kwiatki. Zresztą "działając" li tylko w Viet Chi World Organization, proszę się zająć aktywnością w w/w strukturze. Nie będąc członkiem innych organizacji, proszę się nie wtrącać w nie swoje sprawy. Rozumiem, że z tzw. ht miało być pięknie i nie wychodzi, ale po co z tej frustracji deprecjonować pracę innych? To nie ma sensu. Zajmijcie się sobą.
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Szasza Drobysz Mohylew 4 - dang VVD Mohylew 1 sekcja
Jura Kaczanow - 4 dang VVD 1 sekcja mix VVD i VVN
1 sekcja w Witebsku pod kuratela Yury Sadowskiego
 • 0

budo_ryszard jóźwiak
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1149 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
W Białorusi działa Białoruska Federacja Vovinam VVD, która podobnie jak Polska Federacja VVN VVD jest członkiem WVVF i EVVF.
Kluby czy sekcje VVD, VTC z wymienionymi wyżej instruktorami zrzeszone są w Białoruskiej Federacji VVD. Koledzy z Białorusi działają podobnie jak VVD w Polsce. VVN VVD jest sportem, VVDI jest sztuka walki. Nasza delegacja co roku odwiedza kolegów z Białorusi, lub Białorusini przyjeżdżają do nas.
VVD International działa Polsce od 1980 roku, autor ww. postu jest prekursorem tego ruchu w Polsce, podobnie jak wprowadził Vovinam, kierunek Wietnamski w roku 1999.
Kierunek Viet Chi jest ruchem różnych kierunków stworzonych przez GM Phan Hoang. Vo Viet jest alternatywą do kierunku Viet Vo Dao International, który rozwija się w różnych szkołach np. Nghia Long, szkoła mistrza Tunga, Dung Long Polska czy włoska szkoła mistrza Van Viet, Bao Lan i Chin, która jest miksem Vovinam i Vo Co Truyen.
Polski kierunek od 1983 roku jest uznany przez Radę Mistrzów VVDI, a Ryszard Jóźwiak jako jedyny "biały" posiada stopień 6 dang VVDI oraz tytuł Mistrza Międzynarodowego ( biało - czerwony pas )
Obecnie tworzona organizacja International Europe VVD - ma na celu rozwój tradycyjnego VVD we współpracy z Vo Co Truyen.
Kierunek mistrza rozwija się bardziej w kierunku rozwoju energii wewnętrze ćwiczącego. Z tego co ja się orientuje to np.
Chi - Bong rozwija tylko Ryszard Gibczyński z autorem
VietTai Chi - Tomasz Marszłek, Ryszard Jóźwiak, Ryszard Gibczyński pod egida PS VTC i Piotr Bonikowski jako jego organizacja.
Chi - vat jest nauczany w klubach VVD Polska i na Białorusi - mistrz Phan Hoang prosił mnie i Tomka, aby ten system nauczać we Włoszech. Na ostatnim stażu we Francji , gdzie wraz z Tomkiem przedstawialiśmy techniki Vat było duże zainteresowanie naszymi technikami. Tak wiec przyszły rok jeżeli chodzi o VVDI może być ukierunkowany przez nas na Chi Vat ( Vat Co Truyen )
Chi Cuoc - nie istnieje,
Chi Kiem - w Polsce to chyba naucza go Piotr Bonikowski, mała grupa ćwiczy we Włoszech
Chi Luc - w Polsce ćwiczą go Krzysztof Zaleski oraz Sergiusz Stawicki ( obaj z VVD POlska )
Viet Khi Phap - ?
Chciałbym przypomnieć, że 14.11 były urodziny, 78 zresztą naszego mistrza, czy jego wierni obecnie uczniowie złożyli życzenia.
Zaznaczam, że moje posty piszę w celach informacji, a nie polemiki i dokopaniu ludziom, których nie koniecznie ….. -

Nasz ruch VVD iVVN nie interesuja kłótnie i wojny podjazdowe - bo to osłabia wszyskie strony.
 • 0

budo_tomo69
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 172 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Warszawa
 • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: 40-lecie szkoły Nghia Long.
Niedawno na Białorusi odbyły się zawody. I nie wiem, czy k.biadun to daltonista, czy celowo kręci... Odpowiedź jest chyba jasna.


 • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019