Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze filmy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze filmy
taka mała refleksja; boli mnie bardzo, że ogląda się na przestrzeni lat kolejne filmy, kolejnych ludzi, prezentujących generalnie wciąż podobny poziom, którzy nie pozostają na stałe z tą capoeira... tak jak gdyby dla 99% ludzi był to epizod, gdzieś tam... brakuje czegoś, co (poza otwarciem i prowadzeniem treningów dla innych osób, a czasem zajawka to mało) by ich trzymało w tym środowisku. Ale poza tym filmik spoko.
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze filmy
Bo w sumie dla wielu osób jest to epizod w życiu. Nie chodzi mi nawet o dzieciaki które przyjdą, poćwiczą i po 3 m-cach im się znudzi, ale o ludzi w Twoim i moim wieku gdzie codzienne życie, nudne i powtarzalne obowiązki potrafią wyssać z człowieka energię i zabrać tyle czasu, że nie starcza na pasje. Schemat praca, dzieci, rodzina potrafi sprawić że człowiekowi niekiedy nie starcza czasu na sen, żeby nie mówić o rozwijaniu się, czy uprawianiu sportu.

Sam jakiś czas temu usłyszałem na niedzielnym obiadku od rodziców: "Synek ty już jesteś za stary na salta, szpagaty i takie tam. W twoim wieku nie powinno się robić takich rzeczy." - normalnie poczułem się jakbym miał co najmniej osiemdziesiątkę na karku, a nie trzydziestkę.
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze filmy
A mnie nachodzi jeszcze inna refleksja. Część z Was uzna, że się czepiam... ale od dłuższego czasu mnie to męczy.
Chodzi o to, że bardzo wiele piosenek w capoeira jest pisanych do konkretnego rytmu berimbau. Fakt, są piosenki, które śpiewa się zarówno do angola, benguela czy sao bento grande, ale są takie, które brzmią okropnie w zestawieniu z innym rytmem niż z tym, do którego pierwotnie autor napisał tekst.
Napisałeś, że na filmiku wiele początkujących, więc się tutaj nie czepiam, ale od pewnego czasu jak przeglądam jakieś filmiki z capo to nie mogę ich oglądać ze względu na słabą muzykę i kaleczenie piosenek. Mój Profesor zawsze zwracał uwagę na aspekt muzyczny w roda i może dlatego tak krytycznie do tego podchodzę... Ale jak właśnie włączę coś czasami na YT to się zastanawiam, czy Ci ludzie tego naprawdę nie słyszą, czy o co chodzi?

Piosenka Dono das tres estrelas (z filmiku) śpiewana przez autora- śp. Professora Esquilo



Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024