Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak z tym dekkersem?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
Zadałem sobie trud (jakieś 3 minuty) i dałem radę (jak na posiadacza zacięcia detektywistycznego to kickfan szybko odpuściłeś)
posty przemysława
Największe przekręty zostały usunięte z budo - prawdopodobnie (bo nie mam pewności) z powodu toczącego się dochodzenia w sprawie tragedii - a może po prostu moderatorzy uznali że poziom zaprezentowany przez człowieka był poniżej krytyki. Nie wiem - przyznam że nie pytałam
Więcej sobie mozesz poczytać o
twórczości pioniera
dla którego moderator stworzył nawet osobny temat:
dedykowany 4 pionier

O tych ludkach na tym forum mówiłem z Mar.
Tyle
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
sorry ale te teksty są wyrwane chyba z kontekstu. JAkos nie widze w nich niczego bardzo zdroznego. Ale chyba nie sa wszystkie. Ciekawy jestem co pisala druga strona. Wypowiedzi zlotego rogu są o wiele bardziej chamskie.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
Da rodziny tragedia, ale dla całego środowiska sportów walki to cios. NIe wiem jak u Was ale faktycznie u nas bardzo krytykowało sie tą impreze. czasami słowami bardziej dosadnymi. Moje zdanie jest podobne nie może być dziwnych imprez sportowych wsechstylowych. Widziałem tamten film.
  • 0

budo_bszi
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
Hm....Tye gadaniny o związkach i organizacjach, a poczatek był niezły - czy thai boxing to to samo co muay thai:)....

Ale ja wtrącę małe dwa "ale" : co ma kickboxing do muay thai, co z MUAY BORAN kurde, a, i jeszcze trzecie - dlaczego na Vortalu Budo Muay Thai sąsiaduje razem z boksem i kickiem? 8O
Bardzo mnie to dziwi.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
odpowiedz masz na stronie IFMA - w regulaminach - wyraznie napisano Muaythai (Thaiboxing).

Kickboxing jest szerszym pojęciem niz MT. Kilka formul walki między innymi MT.
Zarówno WMF jak IFMA uznaje iż Kickboxserzy uprawiajaą MT. dowodem na to jest fakt iż zarówno WMF (tu nawet byli polacy) jak IFMA(min druzyna wloska KB z Falsonim na czele-szef światowej organizacji KB WAKO) gosciła druzyny narodowe KB.

Taka ciekawostka : pierwsze turnieje KB często przypominały mma. Przykładem jest turniej organizowany przez telewizję amerykanska(co bardzo rozreklamowało KB) a gdzie wygrał Urquidez. Były kopniecia niskie, rzuty, trzymanie. Ale było to wiele lat temu.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????

odpowiedz masz na stronie IFMA - w regulaminach - wyraznie napisano Muaythai (Thaiboxing).

Ale zdaje się, że terminu "thaiboxing" zaczęto używać od momentu wprowadzeniu kilku amerykańsko-europejskich udziwnień typu: ring, kategorie wagowe, rundy (w latach 20.), czyli zanim w ogóle pojawił się kickboxing (lata 60? nie jestem pewien). Inaczej niż boks tajski / thaiboxing nie można było chyba tego nazwać po naszemu.

Kickboxing jest szerszym pojęciem niz MT. Kilka formul walki między innymi MT.

Tutaj właśnie by można długo polemizować (ale ja nie mam czasu na takie gadki :P ). Teoria ta ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Ja jak nie trudno się zorientować zaliczam się do tej drugiej grupy ;) .
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
mninno - oczywiscie jednak nazwe ą wprowadzili anglicy, podon\bnie jak nazewnictwo chinscy bokserzy. Ale nic nie zmienia że zaprzeczanie, iż to jest to samo jest smieszne. Szczególnie że Tajowie używają zamiennie.

A co do drugiej wersji. Zgadza się że są przeciwnicy również, tylko iż większość ich urodziła się nad Wisłą. NA świecie nikt nie widzi problemu iż MT trenuje się w ramach KB. Nazwa KB jest podobna do LA. LA też zwiększała różne dyscypliny. Już kiedyś pisałem, że kiedyś był podział na lekką i cieżką atletykę. Teraz raczej wyróżnia się sporty rzucane. Ale miło mnino że nie zaprzeczyłeś że kickbokserzy byli też na Mistrzostwach Świata IFMA. Zresztą łatwo byłoby to udowodnić.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????

A co do drugiej wersji. Zgadza się że są przeciwnicy również, tylko iż większość ich urodziła się nad Wisłą. Na świecie nikt nie widzi problemu iż MT trenuje się w ramach KB


W większości krajów na świecie istnieją oddzielnie związki/federacje MuayThai i oddzielnie Kickboxing'u. Pomimo tego, że są dwa-oddzielne to zazwyczaj funkcjonują w symbiozie :) .
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????

Nazwa KB jest podobna do LA. LA też zwiększała różne dyscypliny. Już kiedyś pisałem, że kiedyś był podział na lekką i cieżką atletykę. Teraz raczej wyróżnia się sporty rzucane.


Z kolei moim zdaniem porównywanie KB do LA nie jest na miejscu. LA zawiera w sobie wiele sportów zróżnicowanych znacznie między sobą - biegi krótkie, długie, pchnięcie kulą, skok w dal itd.
Z LA zestawiłbym raczej ogólne pojęcie "Sporty Walki" gdzie również wystepuje znacze zróżnicowanie - Zapasy, Boks, Judo, Kickboxing, TKD, Muay Thai.

Ale miło mnino że nie zaprzeczyłeś że kickbokserzy byli też na Mistrzostwach Świata IFMA. Zresztą łatwo byłoby to udowodnić.


Nie mam nic przeciwko. Dla mnie mogliby na nich być również judocy, jeśli jednocześnie trenują Muay Thai.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
a czym przypomina semi-contact muaythai ? chba tylko rekawicami
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
podobnie zreszta z low i full
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
Ja się tam za bardzo nie orientuję, ale zdaje mi się, że poczynając od Low wszystkie formuły w dół są po prostu bardziej okrojone :) .
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????
semi - to inna pozycja - boczna - w innyc formulach ostrzezenie za odwracanie sie
to przerywana walka - wyobraz sobie MT przerywane po trafieniu
- to mata - inne poruszanie
- sędziowanie

cos w rodzaju shotokanu tylko z mozliwoscia trafienia
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym dekkersem?????

Ja się tam za bardzo nie orientuję, ale zdaje mi się, że poczynając od Low wszystkie formuły w dół są po prostu bardziej okrojone :) .


Semi to takie coś an zasadach szermierki, po każdej udanej akcji przerwanie walki i śędziowie przyznają punkty. Inne za trafienie ręką, inną ilość za trafiernie nogą w tułów, głowę i kopnięcie z wyskoku...
W light to jest ciągła walka tylko, ze nie można uderzać na siłę.. Dlatego w truniejach LC trafiają się strasznie ciężkie knockauty...
Full to już nie ma ograniczeń czyli wali się z pełną parą ale powyżej pasa, tu knockouty są ciężkie ale rzadziej bo przeciwnik wie , ze może dostać w baniaka mocno
Low to wiadomo jest full + low kick
A muay thai wg. ISKA to niemal identyczne MT jeno bez łokci i otoczki kulturowej typu wai kru => i właśnie a propo tych przepisów kiedyś czytałem, że o tym sie mówi thaiboxing.. No ale są różne źródla i różnie podają, więc widać to zaley od swobodnej interpretacji
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024