Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do specow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do specow
nawiazujac do tematu z dzialu capo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], mam pytanko do specow od walki na ziemi:
czy 30 sec to wystarczajacy czas na skonczenie przeciwnika ? (zakladamy, ze nie spotykaja sie osoby, z ktorych jedna 12 lat trenuje powiedzmy bjj, a druga w pozycji poziomej jedynie spi - poziomy nie musza byc rowne ale tez nie ma miedzy nimi duzej roznicy)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
Nie jestem super specem [wogole nie jestem :P ], ale powiem ci ze to jest czas na skonczenie 2 albo 3 przecwnikow :) :):) Dla kolesia po 12 latach bjj :)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
Wedlug mnie to zbyt malo jezeli obie osoby zaczynaja z ziemi. Jezeli ze stojki i poprzez obalenie to zalezy, ale ogolnie uwazam, ze dwie osoby o podobnym stazu w 30 sec ze soba nie skoncza.
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
no troche to malo zalezy w jakiej pozycji spadniesz na glebe
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
hehe nieno ja nie umiem czytac :) nie przeczytalem tego jednego najwazniejszego "NIE". Sorxa :P Nie zmienia to faktu ze jest to mozliwe
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
Jest oczywista ze zalezy to od roznicy poziomow walczacych.Gdy gosc trenuje 12 lat bjj a drugi nigdy to 30sek to az nad to.W miare zmniejszania sie tej roznicy stazow czas ten sie wydluza.
Konkretnie mowiac z doswiadczenia wiem ze po roku srednio intensywnego treningu bjj,osoby o sredniej sprawnosci fizycznej nie potrzeba dluzej niz 30sek na poddanie osoby poczatkujacej o sredniej sprawnosci fizycznej.
Apropo postow powyzej-czy sie zaczyna ze stojki,czy w jakiej sie pozycji wyladuje nie ma w tym przypadku znaczenia, poniewaz przy wyzej wymienionej roznicy poziomow 30sek to zupelnie wystarcza aby wyjsc z najgorszej pozycji, badz sprowadzic do parteru,zajac pozycje dogodna ,oraz znalezc luke w obronie i wykonac technike konczaca.
Oczywiscie sa wyjatki.A takim na pewno jest walka na ostatnim ADCC 2003 Vitora "Shaolin" Ribeiro z Marcelo Garcia.Przy bardzo wysokim wyszkoleniu obu zawodnikow( na poziomie mistrzow swiata) temu drugiemu zajelo zaledwie kilkadziesiat sekund (chyba nieznacznie przekroczyl 30 sek) na zalozenie mata leo.Przyklady mozna mnozyc:ADCC 2000 Renzo Gracie pokonuje mistrza swiata,wspanialego zawodnika Marcio Feitose w 5 sek. przez gilotynowe duszenie.
Mozna tez w druga strone.W finale ADCC 1999 przy moim zdaniem duzej roznicy poziomow Saulo Ribeiro musial sie meczyc z Jeffem Monsenem przez 40 minut po czym przegral przez decyzje.
Z vale tudo moim zdaniem najlepszym przykladem jest walka na Pride 10 Gary Goodriga z Gilbertem Yvelem.Przy moim zdaniem bardzo wyrownanej roznicy poziomow walke rozstrzygnelo jedno jedyne kopniecie zadane po ok.minucie walki przez Gilberta.Przedtem nie zostal zadany ani jeden cios.
To jest moja odpowiedz na pytanie czy 30 sek. wystarczy aby odklepac goscia.Wnioski wyciagnijscie sami.
  • 0

budo_grayfox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
no albo walka Cro Cop'a z Dos Carasem Jr. :) :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
Boruta podal link do filmu, w ktorym od zejscia do parteru do "odplyniecia" jednego zawodnika minelo ok 10 sek. :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
O i tutaj jest haczyk :)
Pierwej trzeba zejsc na ziemie co przy grze pod przepisy nie musi byc takie szybkie (mowie o zawodach). Tak wiec odnosnie tych 30 sekund, to po prostu zalezy.

Jezeli pytanie mialo by tresc:
Czy 30 sekund przy dogodnej pozycji starcza na poddanie przeciwnika ? Zalezy od przeciwnika :lol:
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
30 sekund starczy zdecydowanie w wiekszosci przypadkow....z kolan bez problemu...
faktycznie jezeli walka toczyc sie bedzie ze stojki to moze nie starczyc bo tu trzeba sprowadzic na dol...trreba jeszce upasc....pozniej trzeba zrobic dogodna pozycje...a pozniej skonczyc...aczkolwiek jest to spokojnie do zrobienia dla kogos z takim stazem....


taka moja wola...
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do specow
Jle trzeba zeby popelnic blad ? Ulamek sekundy. Jle trzeba zeby zalozyc balache w powietrzu ? moze 2, 3 sekundy. Wiec 30 sek. to czasem szmat czasu. :lol: Bywa i tak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024