Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parter w Weng Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Pewnie ze kazdy styl powinien sie rozwijac (osobiscie cwicze dodatkowo bjj dla parteru) Tutaj chodzi o to jakoby parter mial istniec w WT od poczatku a wedlug mnie to troche naciagana teoria
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Witam apnow parterowych
Moim skromnym zdaniem parter byl zawsze w Weng Chun. Biorac pod uwage prace ciala w parterze to jest ona troszke dynamiczniejsza od stojacych form jak Biu Chi czy Mok Yang Chong. ale nie przeszkadza to stosowania technik z tych form w parterze, oczywiscie nie wszystkich jak leci. Jak juz wspomniałem w jednej z dyskusji starczy polozyc sie na podlodze na plecach i wykonac obie formy to samo wykonac w pozycji gory i mamy odpowiedzktore techniki nadaja sie do parteru. I wcale nie trzeba dodawac zadnych technik z innych szkol ani w nich cwiczyc jak robi to Bedar parter uzupelnia Ju Jutsu. Historycznie patrazc to juz Mongolowie za Czyngis hana posiadali zapasy w ktorych uzadzali turnieje. to dlaczego taka kultura jak Chinska miala by ich nie posiadac Do KrzysT jeżeli jest to trzymanie o ktorym mysle to wykonaj podwujny Fak sau z weisciem do lan sau i przylorz goscowi ponownie faksau a potem dowoli tylko nie puszczaj go za szybko lub pierwsze ruchy z piewszej sekwencji manekina man sau chang sau foksau a dalej ile fantazja pozwoli. A z drugiej strony rozumiem wasze watpliwosci.gdyby formy w stylach pochodzacych od Yp mana uwzglednily taka sama prace calym cialem jak np Saam Pai Fut w Chi Sim, bylo by wam latwiej zrozumiec dlaczego parter byl od poczatku w szkolach vt wt wc.
Pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
ciesze sie ze dyskusja sie tak fajnie rozwija. mam nadzieje ze wszyscy wyniesiemy z tego jakies korzysci. swoimi postami i tematami staram sie wam pokazac Wing Chun z innej strony. pokazac ze ten styl to nie tylko sztywne ramy stylu, tradycje itd, pokazac ze mozna rowniez inaczej.
i oby tak dalej
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
w kazdym chyba stylu istnieja wszsytkie pozimy walki, w kazdym razie z Waszej logiki tak wynika...
co do kultury chinskiej, to szkoda ze znawcy historii zapomnieli o pochodzeniu ju-jitsu?! niestety moim zdaniem istrnieja specjalisci, ktorzy wybieraja wlasna dziedzine, jakas specjalna plaszczyzne walki, co nie nie wyklucza istnienia wszsytkich plaszczyzn. Nie ma wogole watpliwosci w istnienie zapasow w chinskich sztukach walki, lecz czy istnieje parter w WC od poczatku to dwie rozne kwestie. Jedna rzecza jest chec aplikowanie technik do parteru, a inna jest fakt ze ten styl ma techniki przeznaczone do parteru!!

PS co do Beddara, to moze zwyczajnie ma inna wizje stylu i nie szuka za wszelka cene parteru w WC? zapewniam ze calkiem sobie radzi w parterze! a co ju-jitsu to nie dorzuca technik, lecz jednak jest otwarty na dobrych specjalistow z danej dziedziny....
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
wiem, wiem... jednak skoro piszemy o wing chun to trzymajmy sie tego stylu i nie mieszajmy z innymi.

najwazniejsze jest to co jest faktem: system Wing Chun powstal na bazie uproszczen roznych bogatych w techniki styli i jako metoda treningowa zostal przekazany nastepnym pokoleniom do rozwijania.

styl zostal opracowany w celu szybkiej nauki oraz w celu realnej i skutecznej samoobrony wiec samo to mowi za siebie iz powinny byc w nim zawarte takie rzeczy jak techniki walki we wszystkich dystansach.

skoro nie ma ich w innych przekazach moze to swiadczyc tylko o niedoinformowaniu i niedouczeniu. geneza i historia stylu o tym mowi...
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
ladnie ujete, powrot do podstaw powstania stylu :
realna walka nie oznacza jeszcze parteru! wydaje mi sie, ze walka w parterze wymaga sporej nauki, nie nalezy do latwych dziedzin, wiec to troszke by sie zgadzalo z szybkoscia nauczania.
nie ma sensu sprowadzac kogos do parteru skoro mozna zakonczyc "dyskusje" w stojce! formy mozna wykonywac nawet w zwisie do gory nogami, co jeszcze nie swiadczy ze styl zostal stworzony do walki podczas skokow na banji!!

wiem, wiem... jednak skoro piszemy o wing chun to trzymajmy sie tego stylu i nie mieszajmy z innymi.

zaprzeczasz sobie piec linijek nizej, poniewaz styl jest mieszanka!!
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Czeisc Yareck
VD ma racje i ty masz racje jest to mieznka pieciu zwierzat a nie ju jutsu, taekwondo i kapoery. Wszystko zostalo w rodzinie. A powracajac do genezy stylu. Skoro mniszka Ng Mui byla w shaolinie To nie uwarzasz ze pozycja ciala i jego przca sa troszke sztywne i brakuje w nich naturalnosci. Lecmy dalej kazdy styl wali [powstal do radzenia sobie wroznych sytuacjach i z roznymi przeciwnikami.Czy tworcy owczesnego systemu nie wzieli by pod uwage mozliwosci upadku badz wyladowania na ziemi. Jezeli tak to co dalej?
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

Skoro mniszka Ng Mui byla w shaolinie To nie uwarzasz ze pozycja ciala i jego przca sa troszke sztywne i brakuje w nich naturalnosci

wiesz ciezko mi sie wypowiedziec, poniewaz wedlog moich wiadomosci to ona tam byla, ale nie bedizemy sie klocic. po drugie, czuje ze chcesz powiedziec, ze w stylu Ng Mui, wiec nie Chi Shima, jest poruszanie nienaturalne i sztywne. Nie moge sie wypowiedziec, nie widzialem odimany Chi Sh, ale dla mnie styl Ng Mui nie jest sztywny. Jesli bedziemy uwazac, ze styl hung gar jest stylem z shaolin (a tak sie zaklada) to w nim mozna zobaczyc spora sztywnosc! nor ale moze rozwiniesz to co chciales powiedziec??
co do upadku, to mozliwe ze zostalo to wziete, a moze nie, gdyz styl mial byc szybko przyswajalny. Celem bylo stworzenie stylu latwego do nauczenia i efektownego w walce... Mamy pewne problemy z udowodnieniem istnienia parteru w kung fu, tak ogolnie...
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Tak masz racje nie jest latwe do udowodnienia cos czego nie nauczalo sie w ostatnim czasie. ale moze ten fakt zuci troche swiatla na istnienie parteru w naszej rodzinie. Mistrzowie Way Yan i Chu Chun Man wraz z trzema innymi Lo Siu Wunem, Tam Kongiem i Tang Yick w doku rybackim Dai Du Land prowadzili badania nad stylem i ich odmianami. W tej piatce kazdy byl specjalista od innej dziedziny ale wywodzacej sie ze szkol WCh. I tak bylo tam dwoch spocy od kija ipo jednym od wolnej walki, nozy motylowych i walk zapasniczych i parteru. dokladnie ni pamietam kto byl od czego ale jak przejrze kasete z seminarium to napewno sobie przypomne. Kwestia sztywnosci. Chodi mi przede wszystkim o to ze tlow jest caly czas prosty co powoduje podniesienie energi do gory a to powoduje 'oderwanie od ziemi. Czy nie latwiej bylo by np Cham kiu wykonac z rozluznionym tlowiem i zmiany pozycji z lekkim pochyleniemtak aby zamknac tlow o obnizyc srodek ciezkosci. Wiem Ze dobrze wykonana klesydra i obnizone ramiona zakozeniaja w ziemi ale jest to pozycja statyczna.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

formy mozna wykonywac nawet w zwisie do gory nogami, co jeszcze nie swiadczy ze styl zostal stworzony do walki podczas skokow na banji!!

:) :) :) Yareck ale ty masz fantazje... :) :) :)
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
JuTe nie wiem czy to samo mamy na mysli, ale w czasie wlaki w WCH klatka piersiowa nie jest napieta i wyprostowana lecz raczej ciut "zapadnieta" Ma to na celu chciazby zapobierzenie polamaniu zeber, uszkodzeniu iorganow wewnetrznych itp. w przypadku zainkasowania strzala. Takze praca ciala jest bardziej zrelaksowana i szybsza. Nalezy takze pamietac ze sama pozycja klepsydry raczej nie jest pozycja w ktorej prowadzi sie walke, raczej ma na celu wyrobinie pewnych cech i nawykow u cwiczacego (no niekiedy moze sie zdarzyc ze bedzi pozycja przejsciowa)
  • 0

budo_andy_hug
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

ani ja ani nikt ze znanych mi mistrzow nie startowal w walkach w klatce i dla mnie nie jest to zaden odnosnik by cokolwiek w ten sposob udowadniac bo jak sam chyba sie orientujesz na zawodach jest roznie, raz wygrywasz raz przegrywasz.

a co do moich filmikow w necie, powiem tak:

WSZYSTKO W SWOIM CZASIE :D :D :D


wszędzie sa jakies techniki, gdy ktos na Tobie siedzi...
ale wytłumacz mi jedno...
dlaczego Hoffman ćwiczył pod Ricksonem, i nie jako mistrz, ale od początku, jako uczeń? po co mu to , skoro ma super parter?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

dlaczego Hoffman ćwiczył pod Ricksonem, i nie jako mistrz, ale od początku, jako uczeń? po co mu to , skoro ma super parter?

to jest juz odrebna sprawa ktora moge opisac ale nie w tym temacie. moze nalezaloby otworzyc kolejny temat w tej sprawie odnosnie A.Hoffmanna. z drugiej strony nie chce tez wywolywac kolejnej awantury, jezeli cie to tak bardzo interesuje to moze na priva?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
ogolnie mozna powiedziec tak:

Hoffmann nie musial - ale chcial
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Witam Wji
Ta o to mi chodziło. Popatrz jak walczą bokserzy są zmknieci łokcie nisko pięści zasłaniają tważ a tłów zgiety a nogi lekko ugiete i to jest ta spreżynka. Miękkośc szybkość i siła
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024