Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parter w Weng Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

pozycja taka jak w stójce, techniki tez te same

Brawo Ng Mui, widze ze czytasz moje posty i szybko sie uczysz. adoptujesz wiele rzeczy ode mnie, brawo !!!


jak poszukasz w postach w archiwum to okaże sie ze tak juz wcześniej pisałem... [ja pisz o WT, Ty o WengChunie, więc to nie to samo prawda? :) ]

Cytat:
garda wingtsunowska - pozycja tyż, z tym że zamiast stóp dgleby dotykają plecki
z tym bym mial watpliwosci ale to juz jest inna kwestia. moze w LTWT sie tak cwiczy u mnie nie

sorx za złośliwość - ale hmmm jka u Ciebie w takim razie jest? unoisisz się pół metra nad ziemią :D ?
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
tu kilka fotek z paru walk Leung Ting Wing Tsun z innymi stylami
( nie całkiem legalnych ) w latach 90-91, wtedy jeszcze nikt nie mówił o bjj i walkach w klatce, oczywiście nie jest to trening techniczny tylko walka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Nie wiem kto reprezentowal Leung Ting WT ale na wiekszosci fotek ten pan lezacy na ziemi nie jest w najlepszej sytuacji. Chyba ze oni tam jakies triki maja co ja nie znam:)
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

tu kilka fotek z paru walk

nie tyle ze sie czepiam, ale ja widze tylko jedna walke, wlacza te same osoby, a co do roznych styli?? ale nie bede podwazal zdania...
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
ten w jasnej koszulce bo go osobiście znam, sytuacja zmieniała sie kilkakrotnie, finał był taki :jang sao od dołu w szczękę ( leżąc ) i przeciwnik niestety wyladował w szpitalu,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
a to z innej walki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
jeszcze kilka podstawowych technik:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
może ktos wstawi dla porównania przykłady z innych odmian VC/WC/VT
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Hm...
Poogladalem te obrazki. Co do poniektorych mam watpliwosci, ale nie bede rzucal kategorycznymi stwierdzeniami na podstawie jednego ujecia.
No, moze tylko co do pierwszego stad [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Przeciez wystarczy, ze ten czlek pod spodem leciutko wymostkuje pana na gorze i jest w naprawde dogodnej sytuacji... ja mam wrazenie, ze to jak wrestlig wyglada z udawanym "opadaniem" na przeciwnika - ale pewnie sie czepiam :wink:
A powazniej: wszyscy piszecie, ze "parter w yong chun jest zgodny z zasadami stylu". Znaczy przepraszam gdzie jest w parterze linia centralna? Albo katowe wejscia? Zeby nie bylo nieporozumien i textow w stylu, ze to sie zmienia w zaleznosci od sytuacji, to prosze bardzo o przyklady do sytuacji: mamy trzymanie kesa gatam, takie najbardziej podstawowe z judo. My jestesmy ten trzymany, przeciwnik nas przydusza i stara sie utrzymac. Jak sie uwalniacie? Technicznie i konkretnie prosze.

K.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
linia centrelna to najkrótsza prost między przeciwnikiem a mną - czemu ma nie istnieć w parterze? z wymostkowaniem może być problem bo właśnie dostaje kolanem w głowę.........
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Ja tez widze tu kilka luk w walce obu panow, ale na podstawie zdjec to nie ma sensu rozstrzygac co by było gdyby.
Jesli pozycje w parterze wygladaja tak jak w stojce (oczywiscie WT), tylko sa wykonywane z pozyzycji lezacej, to przeciwnikowi nie sprawi wiekszej trudnosci by przejsc przez te pozycje.
Praca ciala w parterze jest jednak nieco inna od tej w stojce i nie mozna przenosic jej tak bezkompromisowo jak opisuje to Ng Mui.
Na koniec male pytanko: czy na zdjeciu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to jest pozycja klepsydry z Sil Lum Tao tylko w wykonaniu lezacym ?? :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
jeżeli masz niedokładne pozycje , bez odpowiedniej struktury i
sprężystości i nie atakujesz konsekwentnie słabych punktów , nie używasz łokci i kolan, kontroli rąk i wiązania z uderzeniami to oczywiście mozna je przejść w stójce i w parterze ale główną strategia WT jest unikanie parteru - "jeżeli chcesz walczyć z krokodylem to nie wchodż do rzeki", a ten na dole w ciemnej koszulce nie ćwiczy wt więc to chyba nie jest yee gee kim yeung ma :)
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
No i tego u gory ratuje to ze ten na dole parteru tez nie cwiczyl. A co do pozycji wlasnie mi o to chodzi, ze te w parterze sa inne niz w stojce wiec skad wzial sie niby parter w WT? Czy moze Chi Sim, Ng Mui czy inny jeszcze mnich z Shaolinu ktory w jakikolwiek sposob byl zangazowany w powstanie WT wprowadzil go do tego systemu? Ja watpie
Te marek a z tym krokodylem to chyba powinno byc nie wchodz do rzeki co ? :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
chi shim dodał do systemu długi kij a 300lat temu nie było żadnego parteru, oczywiście możeż wątpić , twoja sprawa, nie mam zamiaru nikogo przekonywać, zrozumieć możesz dopiero w praktyce
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
marek, wszystko jasne i pieknie pokazane ale ja pytam czy jestes wstanie udowodnic ze masz takie techniki w stylu? np w formach? bo kazdy przeciez moze powiedziec ze widza tam pozycje i techniki z zapasow i judo wziete.

dla przykladu podam: pozycja kleczaca tzw 'mountain'. u mnie ta pozycja wystepuje w III formie...
  • 0

budo_masterx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
JEST PARTER OGÓLNIE W CHIŃSKICH STYLACH - zapasy chinskie wysoko rozwineły sie w pewnych rejonach chin . lecz sa mniej zpopularyzowane ale sa uzywane . tradycja parteru siega pare setek lat temu wiec nie ma zadnego debugowania styli
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
tak, to prawda. wynika to z tego iz ludzie nie znaja lub nie cwicza chinskich zapasow malo kto ma pojecie o parterze w kung fu a co za tym idzie w Yong Chun
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Hm VD chcesz powiedziec ze mountain wystepuje u ciebie w biu gee (nie orientuje sie jaka forma jest 3 w weng chun), czyli w tej formie schodzisz do parteru? Czy moze jest to w chwili uderzenia palcami?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun
Tytul postu ciekawy , ale argumenty w srodku slabiutkie.
Czy to ze Botzepe przewrocil Cheunga i zaczol go okladac na podlodze swiadczy ze w WT jest parter , nie swiadczy tylko ze , sadzac z wypowiedzi Cheunga , mial on sliskie buty.
Marek przedstawia jakies archiwalne fotki ,ale nie przesadzajmy , w pierwszej klasie podstawowki bijace sie dzieciaki tez maja "garde" , bo po prostu jest ona naturalna obrona.To ze ktos lezy na plecach nie znaczy ze ma jakiekolwiek umiejetnosci grapplerskie.
Wszedzie gdzie mam okazje przebywac , staram sie odwiedzac okoliczne szkoly , cwiczyc , uczestniczyc w seminariach , bylem a kilku szkolach WT, WC , bylem na seminarium z Botzepe , parteru nie zauwazylem.
Oczywiscie nie swiadczy to ze go nie ma , dobry styl musi sie rozwijac , dodawac nowe elementy ( tak jak robi to VingDragon ) , wcale nie zmieniajac swoich podstawowych zalozen szkoly.
Robi to obecnie wiekszosc uwczesnych szkol SW , co jednak mnie irytuje to na sile szukanie , historycznego potwierdzenia tego ze "parter" juz istnial w tym stylu i to juz przed Chrystusem.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

Hm VD chcesz powiedziec ze mountain wystepuje u ciebie w biu gee (nie orientuje sie jaka forma jest 3 w weng chun), czyli w tej formie schodzisz do parteru?

tak... dokladnie tak. znam forme biu chee ktora konczy sie z pozycji stojacej do pozycji kleczacej. ostatnie trzy sekwencje dowodza ze sa rzuty, sprowadzania do parteru a na koncu kontrola w pozycji 'mountain' stad moje spostrzezenia i zastosowania

Czy moze jest to w chwili uderzenia palcami?

nie. forma konczy sie trzema lin wan kuen a potem poklonem buddyjskim. mnichem nie jestem, dlatego wszelkie ruchy i techniki z form przyporzadkowuje i stosuje do odpowiednich dystansow. biu chee uczy sprowadzania i kontrolowania w parterze, natomiast drewniany manekin uczy zastosowan i wyjsc w pozycji lezacej. kto nie chce niech nie wierzy...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter w Weng Chun

dobry styl musi sie rozwijac , dodawac nowe elementy, wcale nie zmieniajac swoich podstawowych zalozen szkoly

swienta racja, Seiken... swienta racja (sorry za pisownie blendy celowe z powodu braku polskich czcionek)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024