Skocz do zawartości


Zdjęcie

capoeira vs. ????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_miro
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

capoeira vs. ????
Jestem tu nowy :P i mam pytanko, ale zaczne od poczatku...
Urodzilem sie w roku ..., itd, itp..., uczylem sie w ...., mieszkam ...
Teraz sedno sprawy:
Załozylem sie z kolega, że nie trenujac capoeiry naucze sie robic kilka podobnych wygibasow (chodzi o salto do przodu i do tylu, zwykla gwiazde, gwiazde bez opierania sie rekoma o ziemie i jakis wykop w powietrzu z obrotem).
Zasady zakladu: moge trenowac wszystko poza capoeira; zadnych kursow akrobatyki ( - i tak pewnie takich nie ma).
Termin przydatnosci: Mam tego wszystkiego nauczyc sie do konca wrzesnia.
Stawka zakladu: TOP SECRET.
No i wreszcie pytanie: Co i gdzie trenowac? (moze jakis styl KF, a moze cos zupelnie innego). A propos "gdzie?" Chodzi o Warszawe i okolice.

PS: salto do przodu na materacu lub na trawie (chodzi o te zielona ktora depcza jelenie) zrobie. Parametry fizyczne mam całkiem dobre, moze z glowa troche gorzej, ale jeszcze dziala.
Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi (te nie na temat równiez)

OVER
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
Ja bym Ci jednak radził poszukać jakiegoś studenta AWF, czy trenera mającego pojęcie o akrobatyce. Może to być nawet "pan od wf-u" z podstawówki. Nie sądzę żeby w jakimś stylu kf były salta i gwiazdy/mówię o stylach trenowanych w Polsce/ a szczególnie w pierwszych miesiącach nauki.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
no ja miałem na shuai jiao... ale jeżeli chcesz tego typu rzeczy się nauczyć znajdź kogokolwiek kto umie... albo wynajmnij salę (najlepiej z matą albo materacami) i zacznij ćwiczyć - tak naprawdę cała trudność w tego typu akrobacjach polega głównie na oporach psychicznych (ale raczej radzę robić to pod nadzorem kogokolwiek doświadczonego bo możesz sobie krzywdę zrobić)
  • 0

budo_pawequ
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????

No i wreszcie pytanie: Co i gdzie trenowac? (moze jakis styl KF, a moze cos zupelnie innego). A propos "gdzie?" Chodzi o Warszawe i okolice.OVER


Podpisuje sie pod zdaniem, ze najlepiej znalezc dobrego nauczyciela WF lub zapasnikow, tam takie wygibasy na rozne strony sa na porzadku dziennym, ale do konca wrzesnia??? Postawiles sobie dosyc ambitne zadanie. Dlaczego? Dlatego, ze wygibasy sa wypadkowa pewnej ogolnej sprawnosci, ktora np. na zapasach ksztaltuje sie specjalistycznymi cwiczeniami.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
Sprawa piewrsza i podstawowa - jednak jakis trener, kontuzje rzecz nieprzyjemna.

Bardzo serdecznie polecam SP 220 - jest to szkola podstawowa o profilu sportowym i miesci sie na Jana Pawla II 26 a (za Hala Mirowska w prawo), jest tam duuuuza sala ze sciezka i znakomity trener akrobatyki. Chodza tam rowniez ludzie spoza szkoly - rozni capoeristas, kungfutecy, ogolnie warte polecenia. Mozna przyjsc na wariata i wypytac co i jak. Natomiast nie daje glowy, ze w wakacje sa zajecia. Jajk chcesz moge popytac znajomych, bo tam uczeszczaja - daj znac na priv.

Drugi namiar to klub DKS Targowek na ul. Kolowej, jest tam dobra sekcja akrobatyki i tez podobno mozna sie "doksztalcac" nie bedac czlonkiem klubu.

K.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
W rzeczy samej, Targówek to chyba dość dobra propozycja - jak ja widziałem gości ze wspomnianego klubu na zawodach (akrobatyka), to zbladłem. To, co oni robili, to... to... tak się nie da!
Tyle, że z Targówkiem to trzeba będzie poczekać do końca wakacji... Proponuję w tym temacie cisnąć KasięG, która się tam aktywnie udziela...

I faktem jest, że żeby się tam dokształcać nie trzeba być członkiem klubu. Chodzą tam całe stada podejrzanych typów - Aiki Jitsuki, KungFy, Capoeritas, Karatecy, Judocy, a i tak pewnie o kimś zapomniałem wspomnieć...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
dlaczego przystales na te warunki? przeciez do konca wrzesnia nie nauczylbys sie robuic tego wszystkiego nawet gdybys chodzil na capoeire!
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????

chodzi o salto do przodu i do tylu, zwykla gwiazde, gwiazde bez opierania sie rekoma o ziemie i jakis wykop w powietrzu z obrotem


Tiaa.... gwiazdę "zwykłą" i bez rąk, "jakiś wykop w powietrzu z obrotem" to się ćwiczy u nas (w Modliszce) na codzień... z saltami gorzej, choć niektórzy posiedli tę umiejętność (np. moja gwiazda bez rąk bardziej przypomina salto wprzód :) ). Trzeba jednak pamiętać, że akrobacje ćwiczy się dla rozwinięcia kungfu a nie odwrotnie, więc pojście na sekcję kungfu (jakiegokolwiek - sensownego, oczywiście) z nastawieniem "chcę się nauczyć wygibasów i zmiatam stąd" jest według mnie mocno bezsensowne...

BTW. to że się ćwiczy na codzień, nie znaczy, że każdy to umie i łatwo się tego nauczyć... Do końca września byłoby niezwykle ciężko... szczególnie biorąc pod uwagę, że akrobatyka jest tylko drobnym aspektem naszego treningu... Już lepiej zwrócić się do kogoś, kto jest nastawiony czysto na akrobatykę, choć to równa się złamaniu warunków zakładu 8)
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
Witam
ja osobiście ćwicze capoeira już od dłuższego czasu, nie uważam się w żadnym stopniu za eksperta ale jedno moge stwierdzić: twój kolega jest debilem !!! jeśli sądzi że capoeira to tylko akrobatyka salta i gwazdy. Akrobacji można tych nauczyć się w jeden dzień nawet (poważnie !) ale nigdy to nie będzie capoeira, tylko jakieś wieśniackie akrobacje. Jeśli nawet tych twoich salt się nauczysz to broń cie panie boże nie podciągaj tego pod capoeira, bo to zupełnie co innego !!

Pozdrawiam, AXE
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????

Witam
ja osobiście ćwicze capoeira już od dłuższego czasu, [...] Pozdrawiam, AXE


Biscoitinho, miej nad nami litość i nie wyciągaj na wierzch średnio (delikatnie mówiąc) istotnych wątków sprzed dziewięciu miesięcy, zwłaszcza że opatrzasz je (ten przynajmniej) na dodatek merytorycznie nierewolucyjnymi komentarzami (choć nie mówię że bez sensu). :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
nie jestem akrobata, ale jesli Twa determiancja jest duza to fakt ze najlepszym sposobem jest pojscie do nauczyciela WF-u albo...
ale powinno Ci sie to udac bez wiekszego poroblemu, tylko moze nie bedziesz tego tak sprawnie wykonywal jednym ciagiem jak to robia w capoeira, bo oni pracuja troszke dluzej i ma to byc ciag...
ale jesli maja to byc pojedyncze ruchy, wygibasy to spoko. Jak wykonasz salto do tylu to reszta pojdzie z gorki, taka jest moja opinia... tylko nie zrob sobie krzywdy :)
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira vs. ????
Ja co prawda nie jestem moderatorem i dlatego nie moge narzucic swojej woli, ale moge grzecznie poprosic.. zamknijmy juz ten temat, co? Watek dawno stracil waznosc... Juz blizej do kolejnego wrzesnia niz poprzedniego...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024