Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
Z mojego doswiadczenia wynika, ze dzwignie na nogi w aikido istnieja, ale ich cwiczenie zalezy od wiedzy instruktora a nie od stylu aikido.

Glowny problem z nimi polega na tym, ze w zasadzie mamy zalozenie ze atakujacy moze byc uzbrojony w ukryta bron, co powoduje ze jak my zajmujemy sie jego nogami, on spokojnie wyciaga rekami bron i jest po herbacie. Moze dlatego zastosowanie tych dzwignie jest calkowicie marginalne.

W wiekszosci sa one stosowane w hanmi handachi waza. Mozna je stosowac tez w technikach z ataku ushiro, w momencie kiedy nage jest sprowadzany do parteru, albo pozwala sie tam sprowadzic. Wtedy, zanim jeszcze jest zglebiony, jakby 'po drodze' zaklada dzwignie aby obalic atakujacego. Dzwignie te zaklada sie raczej calym cialem, bo nogi sa silniejsze niz rece. Aczkolwiek jest to raczej marginalna praktyka, bo sama sytuacja jest dosc niebezpieczna dla nage - dzwignie zalozyc jest nieslychanie trudno, ale z drugiej strony jak jest juz zalozona, to staje sie niebezpieczna dla uke - stawy nog sa latwiejsze do uszkodzenia. Ja czasem pokazuje te dzwignie, ale niezwykle delikatnie i nie na pelnej szybkosci ze wzgledow bezpieczenstwa.

Poniewaz noga ma tez trzy stawy podobne jak reka, to praktycznie wszystkie dzwignie 'klasyczne' mozna probowac zrobic na nogi adoptujac je nieco. Problem lezy zupelnie gdzie indziej - Trudno tymi dzwigniami kontrolowac centrum uke tak, zeby bylo mu trudno kontratakowac, rozumiem przez to kontrole calego szkieletu a nie kontrole wylacznie przez bol, ktora jest nieefektywna.

Sa tez stosowane dzwignie na nogi w koncowej fazie unieruchomienia uke, np. Chiba sensei lubi to robic. Moje zastrzezenie jest takie, ze to jest latwe do zrobienia przy wspolpracy uke, a prawie niemozliwe jak kontratakuje. Ale warto je znac, bo moze sie zdazyc okazje do ich zastosowania. W Daito ryu te dzwignie sa bardzo rozbudowane, i robi sie je uzywajac wlasnych nog albo calego ciala, zeby miec wolne rece w razie ataku przez kilku atakujacych. Ale w Daito ryu nie mozna oporowac czy kontrowac, wiec oni je sobie radosnie cwicza.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
A więc po kolei.
class private offtop {

Drogi SoS nie rozumiem twoich wypowiedzi ..? Mówisz , że ja reklamuje Yoshinkan ? A co robisz Ty nie zareklamowałeś Bjj ?

Zacytuj mnie gdzie reklamuję, mógłbym przytoczyć definicję z wikipedii ale przykład z życia wzięty działa najlepiej:

Unieruchomienia, dźwignie, kontrole nie działają ?
Może rzeczywiście nie działają lub jest ich mało w Aikikai , ale w Yoshinkan i Seiseikai adept po pół roku nauki zakłada taką dźwignię nie ważne , czy w pozycji stojącej czy parterze , że napastnik jest całkowicie unieruchomiony i wyłączony!!

Pozostawiam to bez komentarza.

Wyśmiewasz mnie ..? Gdy tak naprawdę nie rozumiesz w ogóle tego o czym mówię! Ja przynajmniej pisze o Aikido w Temacie o Aikido.
Drogi kolego ja dłużej ćwiczę sztuki walki niż ty żyjesz na tym świecie. W ciągu ostatnich dwudziestu paru lat miałem do czynienia z różnymi sztukami walki oraz mistrzami, którzy je prezentowali. Podczas tych wszystkich lat można się nauczyć wiele, a przede wszystkim szacunku do każdego wojownika nie zależnie od systemu walki jaki on trenuje czego jak widzę Tobie brakuje.

Przez tyle tych lat przeróżnych sw niedowiedziałeś się jak wygląda walka w parterze? No cóż....pogratulować szczególnie, że poznałeś taaaaak wiele systemów.

Ty natomiast jesteś młodym człowiekiem, którego jak widać nurtuje jaki system walki jest najskuteczniejszy....? Oczywiście według ciebie jest to, to co akurat ćwiczysz lub ćwiczyłeś.
A ja Ci powiem, że skuteczność nie zależy od schematyki sztuki czy sportu walki , a jedynie od człowieka jego własnego zaangażowania, psychiki i wiary w to co robi.
Myślę, że kiedyś to zrozumiesz ........ A teraz oczywiście postarasz się zanegować wszystko co do ciebie napisałem, nie zgodzisz się z wieloma rzeczami, pewnie powiesz , że wiek i doświadczenie nie mają tu żadnego znaczenia itd. No cóż masz do tego prawo ale czy aby na pewno rację....?


Ahhh jakież to wygodne powiedzieć jak wielki mędrzec "a teraz moim bajeczkom sie sprzeciwisz i powiesz, że to nieprawda i ja wyjdę na kozaka"...

Tak, jestem młodym człowiekiem. Skuteczność w tym dziale jest ZAKAZANA!!!! :twisted: a na serio: z tego samego powodu co jeździłem na desce czyli dla rozwoju i nauki nowych ciekawych rzeczy. SW zacząłem bo zależało mi na tym aby nie być bezsilnym itd itp Przerodziło się to w moje hobby. Była ostatnio dyskusja na temat skuteczności i ktoś to ładnie podsumował więc nie piszę nic więcej. Preferuję grapplingowe sw aczkolwiek uderzanym nie powiem "nie". Tyle Panie Sherlocku o mnie.

Nie traktuję Cię poważnie i nie dlatego, że nie masz avatara :lol: ale dlatego, że bajki piszesz.
}
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
mod on
Seiseikai i SoS, prosze przejsc na priva
mod off

  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
przepraszam
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
SoS a taki konieczny jest avatar... ?? Poprostu żenada :? Masz jakiś kompleks ? :wink: Przyglądam się temu tematowi i bardzo fajne są wypowiedzi Szczepana, Seiseikai i reszty ludzi...
Temat jak dla mnie nieznany więc wyciągam wnioski :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
o żebcie grom dobiłeś mnie, czy naprawde do k... myślisz, że dla mnie brak avatara ma jakiekolwiek znaczenie ? :roll: :o
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

opiera się najwyraźniej na tym samym co w innych stylach aikido, czyli jest prostym przeniesieniem technik z tachi waza (pozycji stojącej) do poziomu "na kolanach".

Pozwole sobie na mały offtop, nie we wszystkich szkołach suwari waza jest prostym przeniesieniem technik.
koniec offtopa

nie uważam, żeby to był offtop - trudno mówić o dźwigniach na nogi pomijając kwestię parteru.

przeniesienie proste czy nie (swoją drogą z chęcią bym poczytał więcej o tem), główne pytanie pozostaje w mocy.

w jakim stylu aikido "suwari waza i hanmi wygląda już tak samo jak w Judo lub Bjj", i gdzie można zobaczyć próbkę tego?



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - suwari waza w Yoshinkan dla odmiany: i znów; wysoce nieprzypominające sportów parterowych.

no więc gdzie ten Yeti?
  • 0

budo_seiseikai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
Hej Piotrze.

Filmik jaki wkleiłeś jest demonstracją wykonania konkretnej techniki w suwari waza przed uczniami - jest to akurat zły przykład. Jeżeli ktoś znajdzie jiyuu waze suwari waza lub hanmi handachi to będzie to już przypominało atak i obronę jednak nie będzie przedstawić walki Aikido w parterze.
Jeżeli chodzi o poszukiwanie "Yeti" to myślę, że go nie znajdziemy bo nie odbywają się zawody w Aikido takie jak np: Bjj.
Biorąc to pod uwagę temat według tego co powiedziałeś nie zostanie zamknięty nigdy, choć może komuś uda się znaleźć jakiś filmik z konfrontacji np: Judo vs Aikido czy Bjj vs Aikido.

Mam dla ciebie pewną zagadkę ...? Dlaczego bardzo wiele służb interwencyjnych, spec grup , jednostek specjalnych itd opiera się na zasadzie powstrzymania jak najszybciej ataku i unieszkodliwienia przeciwnika sprowadzając go do parteru ? A nie tarzania się z gościem po ziemi, walki o uchwyt i lepszą pozycję.
Dlaczego większość ludzi wchodzących w skład takich jednostek oprócz systemów combat bardzo często są adeptami Aikido ...?

Nie wiem czy mogę cię przekonać i mówiąc szczerze nie zależy mi na tym, że walka w parterze nie wygląda jedynie tak jak przedstawiają to adepci Bjj, oraz że techniki Aikido są przydatne w realnym zagrożeniu......

Pamiętaj tylko, że skuteczność techniki walki zawsze zależeć będzie od człowieka , a nie od samej techniki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

Filmik jaki wkleiłeś jest demonstracją wykonania konkretnej techniki w suwari waza przed uczniami - jest to akurat zły przykład.

najwyraźniej; jednak prosiłem parę razy o przykład dobry.

Jeżeli chodzi o poszukiwanie "Yeti" to myślę, że go nie znajdziemy bo nie odbywają się zawody w Aikido takie jak np: Bjj.


hmm. jednak wcześniej napisałeś coś zupełnie innego -

jest takie Aikido Tomikyu , w którym odbywają się zawody sportowe według jakiś zasad itp i tam suwari waza i hanmi wygląda już tak samo jak w Judo lub Bjj.


ja zrozumiałem ten wpis tak - być może błędnie - że JEST takie aikido, w którym ODBYWAJĄ SIĘ zawody sportowe, na których suwari waza i hanmi wygląda TAK SAMO jak w Judo lub Bjj.

Nie wiem czy mogę cię przekonać i mówiąc szczerze nie zależy mi na tym, że walka w parterze nie wygląda jedynie tak jak przedstawiają to adepci Bjj, oraz że techniki Aikido są przydatne w realnym zagrożeniu......

nie neguję, że są przydatne (w ogóle tego tematu nie poruszam)

również zgadzam się, że walka w parterze niekoniecznie musi wyglądać jak BJJ.

jednak przypominam, że napisałeś, że "...tam suwari waza i hanmi wygląda już tak samo jak w Judo lub Bjj.". stąd moja ciekawość. i ciekawi mnie (w tym momencie) ta konkretna sprawa, a nie jakieś ogólne.
owszem: co ćwiczy policja lub służby specjalne, czy o skuteczności decyduje człowiek czy styl - to też są dobre tematy, ale całkiem osobne tematy.

pozdrawiam
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

Hej Piotrze.

Filmik jaki wkleiłeś jest demonstracją wykonania konkretnej techniki w suwari waza przed uczniami - jest to akurat zły przykład. Jeżeli ktoś znajdzie jiyuu waze suwari waza lub hanmi handachi to będzie to już przypominało atak i obronę jednak nie będzie przedstawić walki Aikido w parterze.
Jeżeli chodzi o poszukiwanie "Yeti" to myślę, że go nie znajdziemy bo nie odbywają się zawody w Aikido takie jak np: Bjj. ....

Błądzisz Bracie błądzisz a Combat Aikido i co roczne zawody w których występujemy na zasadach jujitsu?
  • 0

budo_seiseikai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
Kita "Bracie" nie chciałem o tym wspominać bo nikt jak do tej pory nie chce uwierzyć , że aikido jest skuteczne. Combat Aikido - jakbym o tym pisał wcześniej to nikt by mi nie uwierzył. Albowiem większość forumowiczów w tym temacie zna jedynie Aikido Aikikai i, a każdy inny system Aikido nie zależnie od korzeni jest kojarzony jedynie z Aikikai. Pomimo znaczących różnic.


Oświadczam iż więcej w tym temacie nie będę się wypowiadał. Nie zależy mi na przekonywaniu. Przepraszam i dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

Oświadczam iż więcej w tym temacie nie będę się wypowiadał. Nie zależy mi na przekonywaniu. Przepraszam i dziękuję.

ja przyjmuję przeprosiny ale nie zawracaj w takim razie głowy. stawiając jakąś tezę prowokujesz ludzi do dopytywania się o szczegóły, a potem kluczysz i wreszcie się wycofujesz. uszanuj cudzy czas. pozdrawiam również.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
Combat Aikido zawsze kojarzyło mi się przede wszystkim z Jasonem Delucia, który nawet miał swój występ w gali mma. Z filmików prezentujacych jego formę treningu wydaje się to bardzo ciekawe.

Combat Aikido - jakbym o tym pisał wcześniej to nikt by mi nie uwierzył. Albowiem większość forumowiczów w tym temacie zna jedynie Aikido Aikikai i, a każdy inny system Aikido nie zależnie od korzeni jest kojarzony jedynie z Aikikai. Pomimo znaczących różnic.

CA niestety nie jest zjawiskiem powszechnym.
kita macie może jakieś nagrania z walk w jj?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai


Pozwole sobie na mały offtop, nie we wszystkich szkołach suwari waza jest prostym przeniesieniem technik.
koniec offtopa

nie uważam, żeby to był offtop - trudno mówić o dźwigniach na nogi pomijając kwestię parteru.

Cóż trochę się nie zrozumieliśmy - ale nic to.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

Błądzisz Bracie błądzisz a Combat Aikido i co roczne zawody w których występujemy na zasadach jujitsu?


czy istnieja roznice pomidzy sztukami walki czy juz nie. czy jak stworze mma aikido t bedzie ciagle aikido?
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

Combat Aikido zawsze kojarzyło mi się przede wszystkim z Jasonem Delucia, który nawet miał swój występ w gali mma. Z filmików prezentujacych jego formę treningu wydaje się to bardzo ciekawe.

Combat Aikido - jakbym o tym pisał wcześniej to nikt by mi nie uwierzył. Albowiem większość forumowiczów w tym temacie zna jedynie Aikido Aikikai i, a każdy inny system Aikido nie zależnie od korzeni jest kojarzony jedynie z Aikikai. Pomimo znaczących różnic.

CA niestety nie jest zjawiskiem powszechnym.
kita macie może jakieś nagrania z walk w jj?


oczywiście ze tak jak bde mial chwilke to umieszcze swoja walke
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
byłoby fajnie, czekam z ciekawością :wink:
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai


Błądzisz Bracie błądzisz a Combat Aikido i co roczne zawody w których występujemy na zasadach jujitsu?


czy istnieja roznice pomidzy sztukami walki czy juz nie. czy jak stworze mma aikido t bedzie ciagle aikido?



hmm a dasz temu jakieś fundamenty.. ? dlaczego mma ( mix martial Arts ?? :| ) Aikido eh ironiczne pytanie... a może tsunami Aikido?

spoko możesz ćwiczyć co zechcesz i jak zechcesz... tylko zastanów się nad tym :

ktoś urozmaica treningi, ćwiczy dodatkowo żeby być lepszym, uczy tego i nagle okazuje się ze jadąc na staż jego uczniowie pomimo jakiś umiejętności nie radzą sobie na macie (mój przypadek zostałem kilka razy opierniczony przez p. Wysockiego za to że przyjmuje wygodną mi pozycje a nie taką jaka jest wygodna dla uke któremu wykonywałem technikę, co dla mnie jest nie logiczne, ale nie drążmy tego.) i kilka tygodni później Ci sami ludzie dla których mój stopień to porostu fikcja i prezent bez mojego wysiłku przyjeżdżają na matę do Jarosławia i nie dają sobie rady, nie umieją podstawowych technik, które każde dziecko u nas zakłada bez trudu. niektóre techniki są dla nich całkiem nie znane, pomimo tego, że fundamenty mamy te same.

jestem od roku instruktorem i od 13 lat ćwiczę Aikido i nie zamieniłbym tego co robię na nic innego bo pomimo trudności cieszy mnie to. co z tego że praktycznie nie robimy yonkyo, że trochę śmiejemy się z "realnego" traktowania uderzeń w innych sekcjach( uważam, że tak naprawdę tego można nauczyć się w miarę bezpiecznie tylko na zawodach), ćwiczymy różne rzuty z judo, jujitsu, duszenia, ćwiczymy parter czy to ważne ?
przecież wszystkim i tak chodzi o to samo.. żeby coś robić.. osiągać jakieś cele..

trochę przenudziłem sorry za offtopa

pozdrawiam
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai

hmm a dasz temu jakieś fundamenty.. ? dlaczego mma ( mix martial Arts ?? :| ) Aikido eh ironiczne pytanie... a może tsunami Aikido?

spoko możesz ćwiczyć co zechcesz i jak zechcesz... tylko zastanów się nad tym :

ktoś urozmaica treningi, ćwiczy dodatkowo żeby być lepszym, uczy tego i nagle okazuje się ze jadąc na staż jego uczniowie pomimo jakiś umiejętności nie radzą sobie na macie (mój przypadek zostałem kilka razy opierniczony przez p. Wysockiego za to że przyjmuje wygodną mi pozycje a nie taką jaka jest wygodna dla uke któremu wykonywałem technikę, co dla mnie jest nie logiczne, ale nie drążmy tego.) i kilka tygodni później Ci sami ludzie dla których mój stopień to porostu fikcja i prezent bez mojego wysiłku przyjeżdżają na matę do Jarosławia i nie dają sobie rady, nie umieją podstawowych technik, które każde dziecko u nas zakłada bez trudu. niektóre techniki są dla nich całkiem nie znane, pomimo tego, że fundamenty mamy te same.

jestem od roku instruktorem i od 13 lat ćwiczę Aikido i nie zamieniłbym tego co robię na nic innego bo pomimo trudności cieszy mnie to. co z tego że praktycznie nie robimy yonkyo, że trochę śmiejemy się z "realnego" traktowania uderzeń w innych sekcjach( uważam, że tak naprawdę tego można nauczyć się w miarę bezpiecznie tylko na zawodach), ćwiczymy różne rzuty z judo, jujitsu, duszenia, ćwiczymy parter czy to ważne ?
przecież wszystkim i tak chodzi o to samo.. żeby coś robić.. osiągać jakieś cele..

trochę przenudziłem sorry za offtopa

pozdrawiam


Ja sie ciesze ze cwiczycie wiele rzeczy ale moje pytanie jest czy to jest aikido czy cwiczycie przekrojowo. nie czepiam sie, nie krytykuje aikido ani zadnej innej sztuki walki. zastanawiam sie nad takim zjawiskiem gdzie ktos mowi ze trenuje teakwon do ale robia tez parter czy jak ty napisales ze trenujecie aikido ale startujecie w zawodach na zasadach ju jitsu i dlatego cwiczycie parter rzuty itp. chodzi mi o to ze zacieraja sie roznice miedzy stylami nowoczesne style ktore powstaja wygladaja jak mma. mma o ktorym mowi sie ze nie jest stylem walki, (a ja sadze ze jest) podczas gdy takie daidojuku stylem jest a od mma rozni sie tym ze panowie bawia sie w kimonach i walka w parterze ma ograniczony czas jednak zestaw technik jest praktycznie ten sam.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzwignie na nogi w Aikido Aikikai
może chodzi o korzenie i to kto i jak uczy.. popatrz na trening tradycyjnych sztuk walki a na taki trening mma.. uważam ze Sztuki walki dają naprawdę lekcje pokory i opanowania a mma nie bardzo..

może to tym się różni sztuka od sportu

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024