Skocz do zawartości


Zdjęcie

HAPKIDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Przeniosl sie na boks,poniewaz w kicku-full contactowym zamiata sie glownie rekami,a kopniecia,poza sporadycznymi frontalnymi i okreznymi,sa coraz zadziej uzywane.Poza tym kickerzy odstaja z rekami od bokserow,a rece to podstawa!
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Zgodzę się w 100% że ręce są ważniejsze od nóg i sam ich o wiele częścień niż nóg używam ale kopnięcia też się przydają. papieros
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
kickerzy odstaja z rekami od bokserow to dobre ,slyszales o takich zawodach jak walka o zlote rekawice (patronatami tych walk sa michalczewski i saleta )w tych zawodach jest konkurencja miedzy narodowa przyjezdzaja bokserzy z rosij,ukrainy,i z calej polski zwyciescy z tych najciezszych wag maja propzycje 3 miesiecznej szkulki u salety z zawodowymi bokserami ci co sie sprawdza zostaja no ale przejdne do sedna sprwy zawody odbywaja sie co roku w tamtym roku zawody zdominowali kickerzy z karak sportu 6 wystartowalo 5 zdobylo medale w tym 2 zlote (mowa tu o amatorskim boksie)startowali jako bokserzy, przyklad kliczko mistrz swiata w kicku i jak pamietam to nie zmienila mu sie zbytno technika w boksie tak samo stoi jak w 1992 i podobnie walczy tylko bez urzywania nug ,dluzo bokserow przeszlo na kick w poczetkach powstani tego stylu wydal sie ciekawszy a co do slabej techniki bokserskiej to na kadrze sa trenerzy od boksu ci ktorzy niegdys kadre polski w boksie trenowali (czyli stary polski boks )zreszta wiele klubow kickerskich ma licecje na boks przyklad niezyjacy juz andrzej first
pieciokrotny mistrz polski w full trener kadry polski w kicku mial licecje na boks co roku kiedy zyl dostwal wyroznienia za najleprzego trenera malo polski w boksie jego zawodnicy swietie dawali sobie rade w boksie przyklad bugaj mistrz swita w kicku obecnie zawodowy bokser (w stajni salety)boks nie wiele sie rozni od kicka zwlaszcza ze kick wywodzi sie z boksu





(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Kickboxing wywodzi się chyba z full contact karate
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Wybacz aklaw,ale sie z toba nie moge zgodzic!Podawanie przykladu kliczki jest moim zdaniem bez sensu bo ten gosc nie ma co zmieniac-on bije po prostu bardzo :evil: mocno,a jego technika pozostawia ciagle wiele do zyczenia.Dlatego nie jest jeszcze gotow do walki z najlepszymi bokserami swiata jak Tayson czy Lenox.Ty mi tu piszesz o zlotych rekawicach a ja jako kontrargumentu uzyje bardzo znanego przykladu mistrza kicka-Salety.Byl mistrzem w kicku a kim on jest teraz w boksie?
Z cala sympatia jaka mam dla Salety to fakty mowia same za siebie-malo efektowne wygrane z podrzednymi zawodnikami i porazka przez K.O. z jakims murarzem z Holandii.I co powiesz o mistrzasz w kicku i ich boksowaniu.A licencja-ona nie oznacza,ze sie jest Bardzo dobrym bokserem.Ja trenujac boks regularnie sparowalem z kolesiami trenujacymi kicka i to wlasnie oni odstawali z rekami.Po treningu zdarzalo mi sie ogladac sparingi rownych sobie waga:czolowego kickera z Lublina i boksera na rece-to byla walka w ktorej kicker odstawal i to znacznie choc bardzo sie staral.Co ty na to aklaw? papieros
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Dojang powinno byc otwarte na inne sztuki.U mnie czasami prowadzi treningi kolega z JJ a ja czasem prowadze u nich treningi "kopane".O sparringach w lasku nie wspomne.Na fulll,z rzutami,dzwigniami.Czasem zdarzaja sie ciekawe KO.Czesto w soboty,po 2-3 godzinki.Bardzo odswieza...
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
zeby dostac licecje na boks to trzeba miec jakies umiejetnosci i trzeba stoczyc troche walk ,a co do salety to ten zawodnik(jak to mowil first)
ma szklana szczeke i sie nie nadaje do walk w kicku jak startowal byl mlodszy mial slaba konkurecje(poczatki powstania kicka )teraz jest starszy i jak mi widomo to wiecej czasu poswieca zarabianiu pieniedzy niz treninga a co do kliczko to ten zawodnik ma tytul mistrza swiata a co do jego techniki to popatrz (nie mowie tu o brudnych sztuczkach)na michalczewskiego ma podobna dokladie taka jak w kicku a co tam sie wydarzylo u ciebie to nie wiem ale bylem swiadkiem usiebie na sali jak do firsta przyszedl wielokrotny mistrz polski w boksie w wadze okolo 90 kilo powiedzal ze pokarze nam wszystki gdzie nasz miejsce i first go znokaltowal po niecalych 3 minutach mosielismy tego byka za nogi lapac i dogury nogami podnies zeby mu krew do glowy doplynela bo zaliczyl ko
sa na to swiadkowie moi koledzy ,w krakowie jest klub kickboxerski o nazwie krak sport ktory ma 2 zawodnikow z kadry polski w kicku ktorzy miedzy innymi walcza zawodowo i zarabiaja pieniadze w boksie a zreszta jest wiele szkol kicka jedni zawodnicy przechodzili z karate ini z boksu ale kick to caly boks i jeszcze nogi popatrzcie na tajsona lub luisa czy jak by do boksu dodali nogi czy niebyli by skuteczniesi i walki byly by ciekawsze
karzdy kicker na kadrze mosi miec stoczone kilka walk z czolowymi bokserami zeby walczyc w zawodach miedzynarodowych




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
nadal czekam na odpowidz na temat box czy kick ale nic nie widze :(




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Czesc aklaw!Sorry za brak odpowiedzi na temat boksu i kicka,ale ostatnio mialem mase roboty na uczelni i ledwo wyrabialem na treningi.
Co do umiejetnosci bokserskich kickerow to zalozmy,ze sie z toba moge po czesci zgodzic.Po pierwsze moja opinia wynikala z wlasnych doswiadczen czyli sparingow z kolesiami,ktorzy trenowali mniej wiecej tyle kicka co ja boks(prawie 3 lata),ale ani ja nie bylem zawodowcem ani oni.Co do kliczki to jest to klasowy zawodnik,ale zwroc uwage na np.jego walke z tym stosunkowo niewielkim i szybkim amerykaninem,ktory mu sprawil wiele klopotow-pomyl dlaczego!Kliczko dlugo go nie mogl namierzyc swoja prawa bomba,a techniki na walke z kims mniejszym a szybszym mu nie starczylo.Nie kwestionuje Kliczki jako boksera bo to klasowy zawodnik,ale jeszcze sporo mu do najlepszych brakuje-technicznie.Tak samo z Saleta-nie mozna wszystkiego tlumaczyc szlana szczeka!Przeciez on niejednokrotnie nie dawal sie znokautowac jakiemus leszczowi a nie potrafil go skonczyc bo byl za slaby zarowno jesli chodzi o sile ciosu jak i o technike!To wlasnie dlatego ludzie smieli sie z jego planow walki z Golota.
Poza tym aklaw wez to na zdrowy rozum:zalozmy cwiczysz kicka 3 razy w tyg po 2 godz.Ten czas poswiecasz na nogi i rece-innymi slowy dzielisz go pomiedzy rece i kopniecia.Na boksie ten sam czas poswiecasz doskonaleniu tylko technik recznych.Praktyka czyni mistrza.Pisanie o dodatkowych wylacznie bokserskich treningach dla kickerow jest bez sensu bo jak kicer sie doucza rak to w tym czasie bokser je tylko szlifuje.
Takie jest moje zdanie z calym szacunkiem dla kickerow,ktorych mam za bardzo skutecznych fighterow. papieros
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
witam cie czempion .
jesli chodzi o boks kliczko i niedanie sobie rady z tym amerykaninem to zgadzam sei jesli chodzi o witalija ten zawodnik ma naprawde klopoty z szybkoscia mosi jeszcze troszke popracowac nad tym a ja mowie tu o jego mlodszym bracie wladimiru kliczko ktory pozniej poprostu zniszczyl tego mozynka na ringu co do jego techniki i szybkosci to wiem ze jest juz gotowy na takich bokserow jak tajson czy LL jego szybkosc naprawde zadziwia jest cholernie szybki jak na boksera wagi ciezkiej po za tym te jego brudne sztuczki na ringu sa wyniesione z kicka gdzie tam jest tego owiele wiecej niz w boksie po za tym wladimir kliczko ma szeroka postawe jak w kicku stoi luzno na nogach i zadaje sluche ciosy jak w kicku wiele sie u niego nie zmienilo,na temat salety sie nie wypowiadam
bo wiem jedno nie dal by rady teraz w kicku niewiem czy zdobyl by mistrza polski ,a co do szlifowania boksu po kopnieciach to ja mam inne zdanie najpierw jest boks potem nogi najwazniejsze jest w kicku chodzenie na nogach i napieranie rekami kopniecia sa naprawde mniej wazne moj kolega robert grzeda 4 w polsce w full do 79(najbardzej obleganej wadze w polsce)i posiadacz brazowego pasa w kicku nie potrafi dobrze okreznego na twarzkopnac a jego rece sa tak dobre ze juz mial propozycj sartow w boksie (nigdy nie trenowal boksu zawsze trenowal kick)w sparingach z bokserami kaczy sie ich lolami lub kapnieciami na watrobe (niskie kopniecia)czasami sparujemy z czystymi bokserami i widac male ruznice ale nie dluze czesto maja zawysoko rece i odslaniaja
wiekszosc klatki piersiowe po za tym ich pozycja jest bardzej frontalna
a co do obrony przed lolami to popatrz na michalczeskiego mozki strasznie ciekie jak na jego wage bokserzy maja to do siebie ze nie zwracaja bardzo uwagi na rozbudowe miesni nog i na ich ochrone przed jakim kolwiek atakiem jesli by trafili na kolesi co sie podobnie poruszaja i kopia dobrze loly i maja pojecie o boksie i o poruszaniu to bokser by mial powazne klopoty niechodzi mi tu pokazac czy udowodnic ze boks jest gorszy od kicka tylko to ze kick to caly boks i jeszcze dotego mniej wazne dodatki np kopniecia i rzuty co sa rzadziej stosowane (mowa tu o full lub laj nie o semi czy jakis formch przy muzyce)a co do kopniec to bil walo inczej super fut byly mistrz swiata w kicku nokaltowal zawodowych bokserow amerykanskich kopnieciami jest pare jego udokumetowanych walk gdzie zaskakuje kpnieciami bokserow (oczywisce uzywa tez bo bez nich to lipa)sam beny uruklidez niezle kopal i jeszcze z wyskoku nokaltowal samych thai kopniecia nie sa takie zle a w polaczeniu z technika bokserska moga byc naprwde niebezpieczne nie jestem przeciwnikiem boksu bo treowalem pare lat ten styl ale uwazam ze kick nie wiele sie rozni od boksu po za tym wiem cos o tymi o tym bo czasami sparujemy z bokserami i walki sa raczej wyrownane a czasami zdarza sie ze wiecej sie pruszaja na nogach niz za zwyczaj :) po zatym bokserzy glubia sie jak sie ich podcina wybija sie ich z rytmu :)jednak uwazam ze kick jest skuteczniejszy od boksu




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Czesc aklaw,co do skutecznosci kicka to masz racje-jrst bardzirj uniwersalny na ulice,daje wieksze mozliwosci.Co do Kliczki,pozyjemy zobaczymy.Jesli sie sprawdzi na amerykanskim ringu to w niego uwierze,nie jestem jego przeciwnikiem,wrecz przeciwnie.Ale musi swoja wartosc udowodnic z prawdziwymi krolami ringu.czekam na takie walki z niecierpliwoscia.Co do bokserow-ja trenowalem boks tylko dla streetfightingu i rzeczywiscie przekonalem sie,ze mozna sie nadziac np na podciecie czy dobrego buta bo pozycja jest jak sam napisales zbyt frontalna.Teraz by stac sie bardziej uniwersanym trenuje Bjj i to jest to czego szukalem!zaniedbalem jednak uderzenia.Stracilem wyczucie dystansu itd :( .Nie mam na razie czasu tego poprawic bo mnie uczelnia absorbuje.Chyba mnie wyrzuca :cry: :cry: :cry: Jesli nie to znajde czas na troche boksu-przynajmniej we wlasnym zakresie i sparingi z kumplem z kicka.Na razie priorytetem jest dla mnie Bjj bo chwyty to podstawa.A jak ty aklaw stoisz z graplingiem?Widze,ze masz spore doswiadczenie w uderzeniach,a co z chwytami? papieros
Pozdrawiam
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
2 lata zapasy cwiczylem klasyczne a teraz od czasu do czasu sparuje z zawodnikami bjj (ja na temat swoich umiejetnosci w parterze sie nie wypowiadam moze dudu lub orto sie wypowiedza )uwazam ze podtawy mam opanowane wychodzenie z gardy itd ale ciezko walczy mi sie w kimonie wiecej czasu poswiece graplingowi po zawodach kicka mosze sie jeszcze troszke obic zeby osiagnoc jakies wieksze sukcesy ale mam zamiar w pozniejszym teraminie przygotowac sie do zawodow w sportowym jj zobaczymi jak mi tam pojdzie ?




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
Dzieki za odpowiedz aklaw.Pewnie sie zastanawiasz po co sie tak wypytuje o te chwyty?Chce sie po prostu dowiedziec jak sie inni uderzacze(mniemam,ze niezli) sie na to zapatruja.Bo widzisz ja po boksie mam obecnie sylwetke michalczewskiego choc jestem nizszy-174 cm,waga-73-76.Cienki nogi,niezla gora i umiejetnosc boksowania.Wlasnie jest ze mna tak jak napisales-latwo o podciecia,wejscie w nogi czy rzut.Dlatego zdawszy sobie sprawe z roli chwytow zaczalem Bjj i rownolegle judo.Jest coraz lepiej,jak to polacze kiedys z uderzeniami to moze wyjdzie z tego niezle fullkontaktowe jj.Mam juz 20 lat,ale mysle,ze nie jest za pozno. papieros
Pozdrawiam-Czempion
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: HAPKIDO
jesli chodzi o innych uderzaczy to w krakowie nie jest wielu co wiedza o istnieniu parteru jest paru ale to jest mala garstaka w poronaniu do calego miasta lepiej stoja jednak style uderzajace niz chwytajace w krakowie,a co do twojego wieku to moj kumpel z treningow zaczol jak mial 21 lat trenowac kicka a teraz jest 4 w polsce w fullu do 85 i najlepszym zawodniikeom strefowym po za tym trenowal jeszcze na kadrze i niezle mu szlo




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 najnowszych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024