Skocz do zawartości


Zdjęcie

FAQ gainer.glutamina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

FAQ gainer.glutamina
nie bede sie tu rozpisywal (narazie) poprostu spodobala mi sie dyskusja w temacie hmb + bcaa i pomyslalem ze co tydzien bede tworzyc w suplach jeden temat: "Faq ..." w ktorym wy bedziecie kierowac swoje pytania na temat tego suplementu, a ja jesli bede znal odpowiedz na wasze pytania udziele jej ;). na pierwszy strzal pojdzie gainer, oraz glutamina.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
Joks,
1) dodaj do podwieszonych ten topic o hmb+bcaa
2) moje pytanie: sa jakies "magiczne połączenia" :hyhy: glutaminy tak jak kreatka+hmb+leucyna???
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina

) moje pytanie: sa jakies "magiczne połączenia" :hyhy: glutaminy

z artykulu przegladowego dostepnego w internecie o taurynie ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) mozna przeczytac w kilku linijkach ze polaczenie glutaminy + tauryny tworzy glutatauryne (o czym kiedys nawet pisales Ty). podobną informacja znajdziecie w katalogu olimpu ale jest za malo informacji by napisac cos o tym wiecej a przynajmniej ja narazie nie szukalem nic w tym temacie :D. w kazdym razie wynika z tego jasno ze polaczenie samej glutaminy z tania tauryna jest lepsze niz przyjmowanie samej glutaminy
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
Joks, - wypadło mi to już z głowy :wstyd: odpisz mi jeszcze w tym topicu o hmb+bcaa, co do tego dawkowania plz
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
czekam na jakies pytanie o gainera :D by moc sie wykazac w beznadziejnosci ich stosowania :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


aygor18
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
Ja nie mam żadnych pytań w sprawie gainerów, ale czekam na temat z kretą bo chciałem zapytac jak sie ma połączenie mono z hmb bo słyszałem ze ludzi tak robią i nawet podobno działa. Ale wole znac opinie ludzi którzy trochie wiecej o tym wiedzą :). Zas drugie pytanie to czy ktos jadł (poza mną) białko olimpu X5 PROTEIN? Jesli uznacie ze jeszcze będą o tym tematy to skasujcie ten post jesli zas nie to czekam na pouczającą odpowiedz :).
Pozdrawiam.
  • 0
Cele do połowy kwietnia:
Waga 75kg.
Stracic jak najmniej mięcha.
Uniewidocznic lipo.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina

czekam na temat z kretą bo chciałem zapytac jak sie ma połączenie mono z hmb

w kilku niezależnych ośrodkach ba­dawczych (w polsce byly to min: AWF w Warszawie, AWF w Białej Podlaskiej i Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. gen. Karola Kaczkowskiego w Warszawie) dowiedziono wzajem­nego wzmacniania efektów działania po­między HMB i kreatyną, wskazano nawet kilka mechanizmów, które mogą ewentualnie za te efekty odpowiadać ale o nich nie będę tu pisał bo pytanie nie brzmiało dlaczego się tak dzieje, lecz czy to prawda. Ostatecznie odpowiedz brzmi TAK, hmb dostarcza cen­nych substratów, niezbędnych do syntezy anabolicznej i ergogenicznej kreatyny co więcej okazało się że hmb wpływa nawet na testosteron (taka ciekawostka). Tak więc kreatyna działa o wiele lepiej w połączeniu z hmb, które dawniej mocno negowano ale to tylko dlatego że badania nad nim prowadzone były single...czyli wpływ stosowania samego hmb przez sportowców (prowadząc badania nad hmb + jakiś suplement nie byłoby wtedy pewności czy efekty przyniosło hmb czy ten inny dołączony suplement). Dopiero teraz uwzględniano, że hmb może być cenną substancją w połączeniu z innymi suplementami jak kreatyna czy leucyna poprawiając w ten sposób znacznie anabolizm. Osobiście poszukując teraz badań nad połączeniem HMB z kreatyną znalazłem na szybko 7 wyników :rotfl: Zapodaje link do przeprowadzonego badania w Polsce bo po angielsku zapewne nikomu by sie nie chcialo czytac...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
edit zauwazylem ze Twoj staz treningowy to 1 miesiac wiec u Ciebie tym bardziej hmb zadziala (nawet samo) bo krązy popolarna regola ze hmb nie dziala na wytrenowanych zawodnikow tyko poczatkujacych ale to juz inny temat czemu sie tak dzieje :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
co do hmb + kreta to powiem tyle- brałem i szału nie robi (brałem mono hi-tec i hmb w plynie hi-tec). Wieksza pompe i wiekszy przyrost mialem po nb2.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
przeciez to logiczne ze stack a mono to niebo a ziema. wiec czy to po mono czy hmb pompy nie odczujesz hehe jak po stacku i innych prekursorach no
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
oks to tak czy wg ciebie warto wogole brac glute przykladowo rozchodzi mi sie o L-glutamine
  • 0

aygor18
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
Czyli ostatecznie jak za jakis cza ( 4 - 5 miesięcy mysle) bede sięgał po krete to dołączyc hmb? Czy efekt nie bedzie warty wydanych pieniędzy?
  • 0
Cele do połowy kwietnia:
Waga 75kg.
Stracic jak najmniej mięcha.
Uniewidocznic lipo.

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
nie jesli chcesz hmb dolaczyc to zalezy na czym bedziesz jechac ja bym walil samo mono albo od stacka zaczynal :D bo tera na mono sie kase wydaje jak jest jej malo
  • 0

aygor18
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
aha to spox, czyli HMB oleje, a co do stackow to na pierszą stycznosc z kreatyną to bez sensu, najpierw zrobie poządny cykl na mono a po wakacjach moze jakiego stacka :D.
  • 0
Cele do połowy kwietnia:
Waga 75kg.
Stracic jak najmniej mięcha.
Uniewidocznic lipo.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina

oks to tak czy wg ciebie warto wogole brac glute przykladowo rozchodzi mi sie o L-glutamine

Czysta L- glutamina bo o taką pytasz pomimo 100% zawartości glutaminy nie jest w pełni wykorzystywana przez organizm (szybko opuszcza organizm). Poza tym stosowana w wysokiej jednorazowej dawce jest szybko metabolizowana (przerabiana i wydalana). A więc stosowanie czystej L- glutaminy ma sens jedynie przy bardzo częstej suplementacji (co 1 godz) i stosowaniu małych dawek ok.1-2g. Takie stosowanie jest bardzo uciążliwe...jedynym okresem kiedy L-glutamine można stosować z powodzeniem i kiedy sprawdza się lepiej niż peptyd to okres bezpośrednio po treningu (wtedy deficyt glutaminy jest największy). Po treningu jak wiadomo niezbędne jest szybkie dostarczenie dużej dawki czystej glutaminy (inaczej zostanie ona wytworzona z białek) a jako że czysta L-glutamina jest szybko metabolizowana bardzo szybko uzupełni straty. Będąc w temacie glutaminy napisze, że najlepiej zakupić jej dwa rodzaje (peptyd na nocke)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
Joks, kotry gainer najlepszy ?? :rotfl: :rotfl: :hyhy: :hyhy: bez wzgledu na cene
Maksiu mi pwoiedzial o whey profi mass
  • 0
:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
szczerze powiedziawszy nie jestem zwolennikiem gainerow z racji ich szkodliwosci/kosztow/braku wartosci odzywczych/ i wielu innych przyczyn. zapewne dlatego mimo ze mam kolekcje filmow o bodybuildingu i obejrzalem kazdy to niewidzialem zeby jakis zawodowiec je bral :rotfl: tylko bialeczko, aminki itd. suple
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
hmm
..... no to nie wiem juz co zrobic .. :P
mam 900tab bcaa olimp,x-pand 240 tab, kre-alkalyn 180 tab , zostalo mi kg pro longmatum , no i chcialem dokupic jeszcze gainera do tego
to co innego polecasz ?
  • 0
:)

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
glupie pytanie takie mam przy diecie jako takiej warto wiec zainwestowac w carbo i bialko? chodzi o efekt bo wiadomo gainer to zeby tam sie zapchac weglami i jako taki fast food tyle ze inne wartosci wracajac do pyt czy warto wogole isc w taki tok?
  • 0

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
a ja sie dolacze .. bo czasem nie moge zjesc posilku .takiego jak w dicie i chialbym go uzuplenic np gainerem
  • 0
:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FAQ gainer.glutamina
bialku mowimy TAK, cukrowym smiecia w postaci gainera, carbo NIE :) o ile na gainera jestem zdecydowanie nastawiony na nie o czym zaraz napisze to jak Ramzes17, carbo mialbys stosowac tylko po treningu w celu uzupelnienia glikogenu w dawce 40-50g to ok.

Wiec bedac w temacie gainera czesto widze na forum jak ktos zadaje pytanie: "mam 100 zl co mam kupic na mase", lub " cwicze miesiac to moj pierwszy cykl, co polecacie?", ewentualnie czasami zdarzy sie pytanie "masa nie chce isc, co zakupic?". Ogolnie na wszystkie te pytania kazdy odpisuje malo wegli w diecie kup gainer, nie byloby dnia aby nie padlo o niego pytanie...jest on jak widac "lekiem na wszystko"...tylko teraz Panowie wszyscy wiemy ze poczatkujacy chcacy przytyc (tacy ktorym widac żebra, odstajace łopatki itd.) nie szczedza sobie dawek i kazdy przekracza na bank 100-150g gainera dziennie. nikt raczej nie stosuje go w ilosci 50g do uzupelniania diety, tylko standardowy schemat 100g przed treningiem, 100g po treningu itd. I teraz pytanie wiaze sie z tym, czy to dobrze czy zle?jakby nie patrzec jedna standardowa porcja 100g to straszna duza ilosc cukrow :/. mlodzi adepci kulturystyki po miesiacu wchodza na wage, ciesza sie ze ta wzrosla ale nie zdaja sobie sprawy ze duza czesc z tego co zyskali to nie miesnie tylko tluszcz bo przy takich dawkach wegli tluszcz sie napewno odklada, ale to najmniejszy akurat problem zwlaszcza gdy jest sie szczuplym nie widac tego (choc wielu juz gainer zalal fatem)...ale co wazniejsze przyjmujac takie dzienne mega dawki gainera musicie zdawac sobie sprawe z tego ze przynosi to wiecej szkody niz pozytku. duze dawki wegli powoduja nagle destabilizujace podniesienie insuliny, wprowadza to chustawki glikemiczne. cos takiego przyczynia sie po latach do licznych chorob metabolicznych, ukladu sercowo-naczyniowego, duze ilosci glukozy doprowadzaja z biegiem czasu do przeciazenia trzustki (to ona wydziela insuline). nadmiar glukozy ogolnie piszac niszczy komorki trzustki, które z upływem lat tracą zdolność regeneracji. Trzustka osób starszych, przekarmianych węglowodanami, zawiera jedynie 30% stanu należnego komórek wytwarzających insulinę. W tej sytuacji glukoza staje się wyjątkowo niebezpieczna dla zdrowia. Organizm przestaje ja tolerowac czyli powstaje cukrzycateraz juz wiecie czemu wasze babcie, dziadki ewentualnie rodzice bedac w mlodosci zdrowymi nagle choruja na tą chorobe :/ (wegle) a wy dzieki ladowaniu w siebie tylu wegli pracujecie na swoj stan zdrowia za kilkanascie lat czyli bardzo prawdopodobne ze szybciej staniecie sie cukrzykami. to oczywiscie czarny scenariusz przestagajacy ze niemozna walic w siebie ciagle gainera i innego sztucznego posilku. teraz powstaje drugie pytanie czy gainer jest w ogole potrzebny? jest on stosowany jako zastepnik posilkow i tu musze napisac ze takze sie w tej roli nie sprawdza :hyhy: posiada niby bialko, wegle, witaminy, mineraly czyli to co kazdy produkt ale musicie pamietac ze nic sztucznego nie zastapi wam pelnowartosciowego posilku!!!czemu? a no dlatego ze np w 100g gainera mamy jakies 70g ww, czyli tyle samo co w 1 torebce ryzu. tylko ze ten ryz czy platki owsiane oprocz wspomnianych wczesniej witamin, mineralow, bialka, wegli zawiera takze błonnik ktorego juz w sztucznym jedzeniu niema. błonnik poprawia przyswajanie węglowodanów i aminokwasów przez organizm. dalej platki owsiane bogate sa znow w arginine itd. niektore znow produkty takie jak banany powoduja uwalnianie tryptofanu, i dzialaja prozdrowotnie jedząc dziennie sześć bananów średniej wielkości zmniejszamy ryzyko wystapienia choroby wieńcowej o 40%, co zostało potwierdzone przez badania na Uniwersytecie San Diego w Kalifornii. Sztuczne jedzenie niema juz takich wlasciwosci. to samo nawet z pomidorami. Kto by pomyślał, że jednym z najlepszych czynników chroniących mężczyzn przed rakiem prostaty jest wlasnie pomidor (likopen). teraz rozpatrujac kolejny aspekt cene...co taniej wyjdzie zakup gainera czy zakup w supermakrecie ryzu ? (rozpatrujac wegle na mase 1 torebka ryzu = 100g gainera). tak wiec podsumowując to wszystko mysle ze jesli komus zalezy na masie to zamiast faszerowac sie gainerem lepiej usiasc do stolu poswiecic 10 min i zjesc tą glupia owsianke, ryz, makaron itd. wyjdzie to napewno taniej i zdrowiej. dlatego nie zadajcie glupich pytan w przyszlosci co macie brac na mase i jaki gainer bo odpowiem wam poprostu znanym zdaniem "bierz sie za miske". zamiast ladowac w siebie cos sztucznego poswiecie te pare minut i zjedzcie cos odzywczego to wam naprawde wyjdzie na zdrowie. dlatego amatorzy kulturystyki zacznijcie wrescie jesc a nie narzekacie ze nic nie idzie i kupujecie tylko gainera bo tak wkoncu najlatwiecej, a gainer to nic innego jak 1 torebka ryzu doslownie 5-10 min jedzenia...osobiscie nie stosuje gainerow juz ponad rok, poprostu jem :D a ci ktorzy napisza mi ze nie maja czasu to ja rowniez pracuje, studiuje czyli caly tydzien zawalony ale znajde pare min by przygotowac sobie do pracy w pojemniku piers z kurczaka itd. wiec dla chcacego nic trudnego.

edit: przypomnialo mi sie ze wypijac w kilka sekund gainerka, praktycznie wlewając go w siebie uniemożliwiamy dokładne wymieszanie go z enzymami trawiennym. co innego gdy cos jemy, przezuwamy wtedy pokarm ma stycznosc z enzymami trawiennymi w ślinie. dlatego w niektorych produkatach znajdziemy jakies wynalazki poprawiajace trawienie czyli kolejna chemia :D i plus dla normalnego jedzenia.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024