Skocz do zawartości


Zdjęcie

Anavar


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

EXPERTO

EXPERTO
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPipPip
 • 14273 postów
 • Pomógł: 5
 • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
  - Przyroda.
  - Kulturystyka.
  - Sztuki Walki.
  - Forum.
  - Samochody.
 • Staż [miesiące]:od 2003
 • Wzrost [cm]:188
 • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Anavar
Koncern Searle przedstawił substancję Oxandrolone rynkowi USA w 1964 roku pod nazwą Anavar. Lek cieszył się wielką popularnością przez ponad dwie dekady, w 1989 roku produkcja została wstrzymana. Dzisiaj Anavar jest produkowany pod różnymi nazwami w kilku krajach. Związek o rdzennej nazwie Oxandrolone SPA produkowany przez S.p.A Milano z Włoch jest jedynym oryginalnym sterydem anabolicznym dostępnym w Europie, opartym na Oxandrolone. W USA produkowany jest także Oxandrin [przez BTG]. Jest to łagodny anabolik o niskiej androgenności. Zostało udokumentowane, że Oxandrolone, stosowany w rozsądnych dawkach rzadko powoduje jakieś skutki uboczne. Warto zaznaczyć, że został on wyprodukowany głównie z myślą o kobietach i dzieciach. Anavar jest jednym z nielicznych sterydów, które nie powodują wcześniejszego zakończenia wzrostu u dzieci, poprzez zamknięcie nasad kości długich. Z tego powodu jest głównie stosowany u dzieci by stymulować wzrost i u kobiet by zapobiegać osteoporozie. Wywołuje bardzo małe objawy maskulinizacji. Przez to jest faworyzowanym przez kobiety sportowców środkiem, przy 10-15 mg/dziennie, maskulinizacja jest rzadko obserwowana.

Kulturyści i trójboiści lubią Anavar z trzech głównych powodów. Po pierwsze powoduje on wzrost siły poprzez syntezę fosfokreatyny w komórkach mięśniowych , bez odkładania płynów (wody) w stawach i mięśniach. Trójboiści, wyciskacze itd., którzy nie chcą przejść do wyższej kategorii wagowej, czerpią zyski z tego aspektu. Kombinacja Anavaru i 20-30 mg Halotestin'u dziennie, udowodniła swoją skuteczność, mięśnie wyglądają 'twardo'. Podobne efekty można osiągnąć stosując Anavar wraz z 120-140 mcg Clenbuterol'u dziennie. Jakkolwiek Oxandrolone nie powoduje zauważalnego wzrostu mięśni, może być doskonałym dodatkiem do innych sterydów. Deca-Durabolin, Dianabol oraz różne odmiany testosteronu, dobrze współdziałają z Oxandrolone. Wzrost siły, powoduje dodatkowy wzrost masy na takich cyklach. Stack złożony z 200 mg/tygodniowo Deca-Durabolinu, 500 mg/tygodnio Enantanu Testosteronu i 25 mg/dziennie Anavaru prowadzi do dobrego wzrostu siły i masy u większości sportowców. Deca stymuluje syntezę białka mięśniowego, Anavar fosfokreatyny, Testosteron zaś zwiększa poziom agresywności treningów i przyspiesza regenerację.

oxa2Drugi powód popularności to fakt, że Oxandrolone nie aromatyzuje w żadnych dawkach. W ramach przypomnienia: pewna część testosteronu w ciele jest konwertowana do estrogenu. Ten proces aromatyzacji, może znacznie różnić się u indywidualnych sportowców. Jednak OXA [skrót] jest jednym z nielicznych związków, które nie mogą być aromatyzowane do estrogenu. Co czyni tą substancję interesującą w okresie przedstartowym. W tej fazie ważnym jest aby utrzymywać poziom estrogenu na niskim poziomie, ponieważ estrogen 'programuje' ciało do składowania wody nawet przy diecie nisko-węglowodanowej. W kombinacji z odpowiednią dietą OXA pomaga budować twardą i pociętą sylwetkę. Chociaż OXA nie pomaga bezpośrednio w spalaniu tłuszczu, to jednak pośrednio to ułatwia ze względu iż często zdarza się, że tłumi apetyt. Spotykane są także wzdęcia, nudności i wymioty, gdy połyka się tabletki do posiłku. Ulotka z włoskiego opakowania informuje o wpływie Anavaru na czynności układu pokarmowego. Niektórzy kulturyści skarżyli się także na uporczywą biegunkę. Chociaż te symptomy nie są przyjemne, nadal pozwalają zawodnikowi na wyrzeźbienie i ubicie masy mięśniowej. Ci, którzy przygotowują się do zawodów, albo chcą zdobywać masę o dużej jakości powinni użyć kombinacji OXY z jednym z tych środków: Winstrol, Parabolan, Masteron, Primobolan, Propionat Testosteronu. Efektywny jest stack złożony z: 50 mg Winstrolu co dwa dni, 50 mg Propionatu Test. co dwa dni oraz 25 mg Oxandrolone dziennie. Kolejną zaletą OXY jest brak podwyższonego ciśnienia krwi w czasie cyklu oraz brak ginekomastii. Anavar wraz z Deca-Durabolinem jest dobrą opcją dla tych atletów, którzy słabo radzą sobie i źle czują się na cyklach złożonych z testosteronu, Dianabolu lub Anadrolu. Sportowcy po czterdziestce powinni preferować Oxandrolone zamiast innych substancji.

Trzeci powód, który przemawia za OXĄ to brak jej ingerencji w produkcję własnego testosteronu. Powodem tego jest, iż Oxandrolone nie ma negatywnego wpływu na oś podwzgórze-przysadka-jądra określaną jako HPTA [hypothalamus - pituary - testis - axis]. Oznacza to, że jądra nie 'alarmują' podwzgórza by zmniejszyło albo zatrzymało wyrzut GnRH [hormonu wydzielające gonadotropinę] i LHRH [hormonu luteinizującego]. Nie zmniejszana jest ilość i jakość nasienia.

Oxandrolone dobrze się komponuje z Andriolem, gdyż Andriol nie aromatyzuje w granicach 240 mg/dziennie i ma niewielki wpływ na produkcję hormonów. Dzienna dawka 280 mg Andriolu oraz 25 mg Anavaru powoduje dobry wzrost siły i u sterydowych 'nowicjuszy' także masy mięśniowej, bez retencji wody, bez istotnego wpływu na produkcję własnego testosteronu. Przybliżone dawkowanie według schematu 0.3 mg/kg wagi ciała dziennie [0.125 mg/pound] udowodniło swoją skuteczność w badaniach klinicznych. Tabletki są z reguły podawane 2-3 razy dziennie po posiłkach, co gwarantuje optymalną absorpcję substancji. Osoby, które odczuwają wcześniej wspomniane kłopoty gastryczne, biorą tabletki 1-2 godziny po posiłku lub w ogóle rezygnują z OXY.

Ponieważ Oxandrolone jest słabo toksyczny i wywołuje mało skutków ubocznych, często jest używany przez dłuższy okres czasu. Jednak nie powinien być używany nieprzerwanie przez kilka miesięcy, gdyż jednak jest 17-alfa-alkilowany i wpływa negatywnie na wątrobę. Oxandrolone w zależności od celu sportowca w większości przypadków okazuje sie przydatny. Kobiety wrażliwie reagujące na inne substancje, osiągają dobre rezultaty stosując Oxandrolone/Primobolan tab. i/lub Clenbuterol. Bez mocno zaznaczonej maskulinizacji. Jednak dawka dla kobiet nie powinna przekraczać 15 mg/dziennie, inaczej mogą wystąpić androgenne efekty takie jak: trądzik, gruby głos, nadmierne owłosienie i przerost łechtaczki.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.
Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

1 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018