Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

norbert410h
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Witam i prosze o pomoc...  mam problem gdzie popełniłem błąd?

 

Pomagam znajomej się odchudzić waży 65kg ma 40 lat 160cm.

 

Wiec tak przez pierwszy tydzień diety miała 1450kcal 180Ww 110B 30T po tygodni obiciąłem 200kcal z Ww na rzecz białka przez tydzień spadło 0,5kg i waga stanęła więc po tygodniu obciąłem 200 kcal z Ww (dieta nie zawsze była trzymana na 100%:() też nie pomogło... po tygodniu dodałem cardio 40 min na rowerze 2 razy w tyg i nic potem po 30 min interwałów 4 razy w tygodniu wciąż słabo... minął miesiąc makro wygląda tak :64kg, 80Ww 160B 30T i wciąż nie wiele się dzieje jedyne co udało sie zrobić to rozkręcić metabolizm a waga czasem podskakuje spowrotem do 65 i wraca do normy... :(

 

Dodam że:

ma prace siedzącą mało ruchu w ciągu dnia

dieta w 90% czysta

białko głownie nabiał w jakichś 70%

ma jeden dzień w tyg gdzie musi próbować nowych rzeczy głównie Ww proste (taka praca)

makro nie zawsze nabite ale nigdy przekroczone

 

 

 Macie jakieś pomysły co poszło nie tak albo co jest nie tak ? 

Może zrobić re kompozycje i zamienić 20g białka na tłuszcze ?

Prosze pomocy!

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Ty ją wyniszczasz.. 1400 kcal to ffchuy mało.. A jeszcze piszesz, że od tego odejmowałeś.. Ja nie mogę.. :/ A pewnie nawet nie wiesz jakie ma BMR, skoro kobiecina jadła może niecałe 1000 kalorii.. Wrzucaj dietę, bo pewnie dieta też masakrycznie ułożona była. Jaki trening też napisz. Makro to kaplica.. 30g T.. tyle białka.. Po chuya? 


  • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


norbert410h
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Ty ją wyniszczasz.. 1400 kcal to ffchuy mało.. A jeszcze piszesz, że od tego odejmowałeś.. Ja nie mogę.. :/ A pewnie nawet nie wiesz jakie ma BMR, skoro kobiecina jadła może niecałe 1000 kalorii.. Wrzucaj dietę, bo pewnie dieta też masakrycznie ułożona była. Jaki trening też napisz. Makro to kaplica.. 30g T.. tyle białka.. 

BMR obliczone według wzoru (9,99*65kg)+(6,25*160)-(4,92*40)-16= ok 1430kcal makro przy tej kaloryce było 50%Ww 30% B 20%T

 

Dieta opiera sie na liczeniu makro zwracałem uwage żeby były w min 80% pełnowartośwciowe a jadła co chciała głowie nabiał ze względu na preferencje nie je mięsa 

Trening to tylko interwały na rowerze 30 min 4 razy w tygodniu

Przykładowy dzień: 

1 Posiłek

Serek wiejski lekki 150g

rogal 60g

pomidor

 

2 Białko izolat 60g

 

3 twaróg chudy300g

jogurt naturalny 300g

wafle naturalne 15g

 

myślisz że to białko przeszkodziło w nadmiarze zamieniając sie w cukier ?

pomóż dobra kobieto :)


Użytkownik norbert410h edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!
Skoro bmr 1400 to po chusteczke schodzisz niżej?! Wiadomo profesjonalista może się w to bawić ale nie zwykła kobieta! Pomyślałes o jej hormonach chociaż? Dieta to dupy serio.. Jak nie je mięsa to chociaż jaja,ryby.. Brak owoców, brak warzyw.. Gdzie tłuszcz.. Pierw Ty sam powinieneś poczytać o podstawach diety i się czegoś nauczyć a nie wykańczasz ludzi. Teraz to ją przeproś i odbuduj organizm, doprowadz do zdrowia.. Daj jej kalorie na cpm, brak treningu, rozkrec metabolizm, poproś o zrobienie morfo i pozostałe badania
  • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


norbert410h
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Skoro bmr 1400 to po chusteczke schodzisz niżej?! Wiadomo profesjonalista może się w to bawić ale nie zwykła kobieta! Pomyślałes o jej hormonach chociaż? Dieta to dupy serio.. Jak nie je mięsa to chociaż jaja,ryby.. Brak owoców, brak warzyw.. Gdzie tłuszcz.. Pierw Ty sam powinieneś poczytać o podstawach diety i się czegoś nauczyć a nie wykańczasz ludzi. Teraz to ją przeproś i odbuduj organizm, doprowadz do zdrowia.. Daj jej kalorie na cpm, brak treningu, rozkrec metabolizm, poproś o zrobienie morfo i pozostałe badania

zszedłem niżej by był ujemny bilans kaloryczny

Zrobie jak mówisz ... dziekuje za odpowiedź źle zrobiłem przyrównują jej organizm do swojego :/

 

Dodam kalorie na cpm ale podpowiedz jaki powinien być udział procentowy makro do takiej kaloryki ? wszyło 1950kcal

50%Ww 30B 20T??

Po doprowadzeniu jej organizmu do ładu co pownienem zrobić taka kaloryka pozwoli palić tłuszcz?

Jeżeli waga by nie reagowała to obcinać kalorie z Ww ? 

Czy ma od razu wejść na taką kaloryke czy stopniowo podbijać kalorie jak tak to czym ?

Czy wliczas tłuszcz z np serka wiejskiego czy może liczyć tylko ten z produktu pełnowartościowego w tłuszcz?

prosze podpowiedz ja juz nie wyjde z twarzą ale nie moge zawieść ... :/


Użytkownik norbert410h edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!
Ja bym od razu weszła na wyższe kalorie. Możesz ją uprzedzić że waga może pójść lekko w górę, ale gdy zrobi to teraz z głową to pójdzie dobrze. Do tej kaloryki dodasz lekki trening siłowy lub HIIT. Z podziałem to oddzielna kwestia. Jeśli jest zdrowa, nie ma nietolerancji to może być. Choć ja postawiła bym na nisko węglowodanowa dietę, fat sam zleci przy niskiej podaży węglowodanów (100-150g/dzień). Na razie nie obcinaj,niech organizm odpocznie chociaż około miesiąca. Wszystkie makro wliczasz ze wszystkiego.
Białko : ryby, jaja, mięso, nabiał (mało)
Węglowodany :dziki ryż, kasza gryczana/jaglana, ziemniaki, bataty, porcja owocami na dzień.
Tłuszcz: olej kokosowy, masło, smalec, oliwa, olej lniany, orzechy, pestki
  • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


norbert410h
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Ja bym od razu weszła na wyższe kalorie. Możesz ją uprzedzić że waga może pójść lekko w górę, ale gdy zrobi to teraz z głową to pójdzie dobrze. Do tej kaloryki dodasz lekki trening siłowy lub HIIT. Z podziałem to oddzielna kwestia. Jeśli jest zdrowa, nie ma nietolerancji to może być. Choć ja postawiła bym na nisko węglowodanowa dietę, fat sam zleci przy niskiej podaży węglowodanów (100-150g/dzień). Na razie nie obcinaj,niech organizm odpocznie chociaż około miesiąca. Wszystkie makro wliczasz ze wszystkiego.
Białko : ryby, jaja, mięso, nabiał (mało)
Węglowodany :dziki ryż, kasza gryczana/jaglana, ziemniaki, bataty, porcja owocami na dzień.
Tłuszcz: olej kokosowy, masło, smalec, oliwa, olej lniany, orzechy, pestki

powiedz jeszcze czy dobrą opcją będzie 2g B/kg 1g T/kg reszta węgle ?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Może być 2gB.. Ale kłóciłabym się, że pozostałość to węglowodany.. NIE!

Znów to samo pytanie! Gdzie Tłuszcz? Kobieta musi jeść tłuszcz! Nie musi tyle co ja,, ale musi, by utrzymać hormony przy życiu i inne ważne narządy.. Czytałeś cokolwiek..? Wątpie. 

Daj jej 2gB, 1,5-2gWw, reszta T


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Ile Twoja znajoma ma lat ?


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Ile Twoja znajoma ma lat ?

Pisał 40 :D 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


norbert410h
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Może być 2gB.. Ale kłóciłabym się, że pozostałość to węglowodany.. NIE!

Znów to samo pytanie! Gdzie Tłuszcz? Kobieta musi jeść tłuszcz! Nie musi tyle co ja,, ale musi, by utrzymać hormony przy życiu i inne ważne narządy.. Czytałeś cokolwiek..? Wątpie. 

Daj jej 2gB, 1,5-2gWw, reszta T

Czytałem czytałem ale troche za mało ;/

 

Dziękuje! bardzo pomogłaś! 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie popełniłem błąd w odchudzaniu? pomocy prosze!

Dla aktywności fizycznej 3 - 5 razy w tygodniu zerowe zapotrzebowanie kaloryczne wynosi wg. kalkulatora na PoTreningu.pl 2391 kcal, a na Fabryka Siły dla aktywności "dość ciężki trening kilka razy w tygodniu" wychodzi 2056 kcal.

 

Na Twoim miejscu za punkt wyjścia przyjąłbym kaloryczność 2391 kcal.

 

Resztę potrzebnych informacji jak ułożyć dietę wyślę Ci w prywatnej wiadomości.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odchudzanie, dieta, redukcja, tkankatłuszczowa, kalorie, waga, obwody, cardio, fit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024