Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

boyka2727
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta, poprawka od nowa, metabolizm pod znakiem ?

Witam, miałem diete od "trenera" gdzie miałem bardzo nisko kcal, coś koło 2200 wychodziło przy wadze 95kg wzrost 180cm, 19 lat,, w sierpniu 20. tłuszcze na poziiomie 60-80 aby palic tłuszcz z bruzcha + spalacz, bcaa, gdzie białko powyzej 150 i wegle 300, waga spadła z 96 do 93 potem z zmeczenia psychicznego, z glodu zacząłem podjadac, odpusciłem walke i sie roztylem, miesnie lekko spadły, aczkolwiek kiedys duzo cwiczylem bez diety i coś tam mam miesni i siłą jest, cwiczylem 3 x siłowo co drugi dzien, po silowym bieznia pod gorę i 2 dni przerwy.Zapewne troche sam dałem ciała ale ta dieta z pewnością nie była dla mnie. 

Chce zacząć na nowo, własną diete ułoże, wiem jak to zrobić, czytałem artykuły, wiem co moge jeśc i będzie git, tylko na jakim poziomie mam metabolizm? Czy to prawda, aby palic tłuszcz z brzucha, musze dac mniejsza ilosć tłuszczy, wegle normalnie, i interwały,aeroby? 

Trening by wyglądął tak: 4 x siłowo w tygodniu podzielony (street workout(drązek,dipy) + 2 wolne ciezary-0 maszyn) + bieganie po polach pod góre 60% tempa dałbym rade codziennie biegac tak. ostatnie miesiace prawie bez wysiłku, dodam ze kiedys miałem mega kondycje i sylwetke, gimnazjum i liceum klasa sportowa 10h wfu + 3 lata kickboxingu. 
 Mam w planach dać do 3 siłowych w tygodniu i 3x byłby boks w klubie ale to później. 

I teraz według moich obliczeń na kalkulatorze po treningu, na utrzymanie wagi mam 
3700kcal 
15% B -139G 
30% t -123g 
55% w -509 G 

Chcę palic tłuszcz wiec czy dobrze myślę, biorąc pod uwage mój metabolizm który zapewne jest nicki myślę aby zacząć od: 
Waga 96/95 cel 90kg (palenie tluszczu) 
3000kcal 
24% B - 180G 
23% T - 75G 
53% W - 398G 
 4 x siłowo podzielony co drugi dzien, + po siłowym, aktywnosc bieganie, aeroby,skakanka, po siłowym normalnie bcaa+ ta aktywnosć, w regeneracji, leciutki bieg na podtrzymanie metabolizmu w ten siódmy dzien bez siłowego normalna aktywność bieganie, skakanka itp pod góre. 

Pomóżcie mi rozwiązać ten problem czy dobrym tokiem myślenia idę co do spalania tłuszczy, a będe mógł w koncu ułozyc dietę adekwatną dla mnie, gdzie nie będe głodował, tym razem się nie poddam! 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję z góry za czas poświecony mi. 

Edit: 19 lat Moje wymiary: WZROST 180 cm OBWÓD BICEPSA 41 cm OBWÓD KLATKI 103 cm OBWÓD UDA 65 cm OBWÓD W PASIE 103 cm WAGA 95 kg OBWÓD BIODER 110 cm OBWÓD PRZEDRAMIENIA 33 cm OBWÓD ŁYDKI 43 cm 
BF: 25% 
Było 15 potem 17,5 
 


  • 0

vangriee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Zdrowe żywienie
    Zdrowy tryb życia
    Pizzę też lubię
  • Wzrost [cm]:183

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, poprawka od nowa, metabolizm pod znakiem ?

Spokojnie. Te 3000kcal mają być jednym z punktów, do którego dojdziesz, nie możesz ot tak z dziennego zapotrzebowania wywalić 700kcal, jeżeli tak byś zrobił to wbrew pozorom, organizm zamiast spalać tłuszcz, odkładałby go jeszcze więcej. Ułóż sobie dietę na dobowe zapotrzebowanie, produkty dobieraj tak, by posiłki miały jak najmniej tłuszczu, ale bez popadania w skrajności (chude twarogi, jogurty naturalne, indyk zamiast kurczaka itp.) po czym co tydzień-dwa odejmuj po 100-150kcal.
Piszę o tym dość często, to i teraz również napiszę. Pod koniec każdego treningu, lub co dwa treningi, dorzuć sobie 20 minut treningu na wysokiej intensywności, który jest o wiele skuteczniejszy, niż chociażby bieganie. 


  • 0

boyka2727
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, poprawka od nowa, metabolizm pod znakiem ?

OD razu dziękuję za poświęconą chwilę.

Czyli mam rozumieć, że mam normalnie ułozyć diete, jak wylicza kalkulator pod moją aktywnoś, ale czy 15% białka, 139g to nie za mało? 

Mógłbyś podac jak Ty widzisz mój bilans?
180cm, 95kg, 19lat, 4 x siłowy co drugi dzień, po siłowym własnie coś dorzucę, 2 dni przerwy i 1 dzień bez siłowego aktywnosc fizyczna.

Czyli redukcja na węglach będzie ok :)


  • 0

vangriee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Zdrowe żywienie
    Zdrowy tryb życia
    Pizzę też lubię
  • Wzrost [cm]:183

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, poprawka od nowa, metabolizm pod znakiem ?

To nie jest za mało, aczkolwiek spokojnie białko możesz podnieść do 20-25%, tak samo z tłuszczem 20-25% (normę dla tłuszczu przyjmuje się nawet do 30%), resztą zapotrzebowania powinny być- zazwyczaj- węglowodany (zazwyczaj, ponieważ w przypadku chociażby hiperglikemii, większość zapotrzebowania stanowi białko, a ogranicza się węglowodany).
Tak jak wskazuje Ci kalkulator, dokładnie. 
W jakimś już temacie rozpisałem jednemu użytkownikowi przykładową dietę na dzień (http://forum-kultury...ta-na-redukcji/), możesz powprowadzać sobie produkty i wartości do kalkulatora, a następnie zmień gramaturę tak, żeby zapotrzebowanie było zgodne z Twoim.


Użytkownik vangriee edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dieta, metabolizm, poprawka, nowy, start, walka, pomoc, rada

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024