Skocz do zawartości


Zdjęcie

Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ
nie Jet zwierzęta są nam bliskie ... ( choć bywają niesforne )

do oceny skuteczności ( poza badaniami / testami producenckimi ) wystarczą nam xxx krotne akcje / testy na ludzikach / bydlakach - którzy srają , szczają i rzygają pod siebie ... błagając mamusię i pana boga aby to się już skończyło , niestety nie jest lekko ...

jednak jak widzę TY należysz do tych co to uważają że technika i lata spędzone na treningach - załatwiają wszystko - !

obyś zatem nigdy nie trafił na takich jak ja w realu ( rozumiem że jesteś osobą inteligentną więc Ci to pewnie nie grozi HE HE ) bo RZECZYWISTOŚĆ Cię przerośnie - choć rozumiem że cokolwiek bym nie dodał Ty pozostaniesz przy swoim zdaniu ...

zatem ciąg dalszy dyskusji pozostawiam do Twojej - wyłącznej - dyspozycji

co miałem powiedzieć - napisałem :)

cizzia
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ

jednak jak widzę TY należysz do tych co to uważają że technika i lata spędzone na treningach - załatwiają wszystko - !

obyś zatem nigdy nie trafił na takich jak ja w realu ( rozumiem że jesteś osobą inteligentną więc Ci to pewnie nie grozi HE HE ) bo RZECZYWISTOŚĆ Cię przerośnie - choć rozumiem że cokolwiek bym nie dodał Ty pozostaniesz przy swoim zdaniu ...

zatem ciąg dalszy dyskusji pozostawiam do Twojej - wyłącznej - dyspozycji

co miałem powiedzieć - napisałem :)

cizzia

Zwolnij chwilkę, w którym miejscu Ty wyczytałeś, że ja sądzę iż " technika i lata spędzone na treningach - załatwiają wszystko" oraz że nie wierzę w skuteczność gazu pieprzowego? No normalnie dam ci konia z rzędem jak mi wskażesz, gdzie ja coś takiego napisałem. :wink:

Tak się składa, że jestem zwolennikiem korzystania z różnego rodzaju broni w samoobronie. Gazu akurat nie mam (mam kubotan), ale jak uzbieram, to mam zamiar kupić sobie kiedyś gazo-kubotan (czyli gaz w twardym zbiorniku, którym można również przywalić jakby co :razz: ). Ja napisałem i twierdzę jedynie, że bez umiejętności użycia broni i właściwego zachowywania się w walce, samo posiadanie broni niewiele zmieni.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ

Zwolnij chwilkę, w którym miejscu Ty wyczytałeś, że ja sądzę iż " technika i lata spędzone na treningach - załatwiają wszystko" oraz że nie wierzę w skuteczność gazu pieprzowego? No normalnie dam ci konia z rzędem jak mi wskażesz, gdzie ja coś takiego napisałem. :wink:


spoko Honey :) odniosłem jedynie takie wrażenie po ostatnich postach które wymieniałeś z Warhead-em

Tak się składa, że jestem zwolennikiem korzystania z różnego rodzaju broni w samoobronie. Gazu akurat nie mam (mam kubotan), ale jak uzbieram, to mam zamiar kupić sobie kiedyś gazo-kubotan (czyli gaz w twardym zbiorniku, którym można również przywalić jakby co :razz: ). Ja napisałem i twierdzę jedynie, że bez umiejętności użycia broni i właściwego zachowywania się w walce, samo posiadanie broni niewiele zmieni.


w dzisiejszych czasach - sprzęt / czytaj gaz / = to podstawa :) a nogi i ręce ostateczność ( nawet z czysto prawnego punktu widzenia ) kubotan , piękna sprawa ale nie widziałem takiego ja Ci się marzy więc raczej sam musisz coś sobie opracować , z resztą zdania - wszyscy się bezapelacyjnie zgadzamy !

czółko

cizzia
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ
Podbijam temat.

m.in. poprzez odgrywanie pewnych konkretnych, najczęstszych sytuacji podczas treningu, wyrobić sobie odruch skanowania lub jak wolisz obserwowania otoczenia i zwracania uwagi na pewne elementy oraz zdolności chociaż częściowego opanowania emocji w sytuacji zagrożenia.


Jet, w sumie racja, ale gdzie tego w Polsce uczą? Oczywiście nie prowadziłem badań w tym kierunku ;-) , ale mam wrażenie, że mało gdzie. Ja na przestrzeni lat trenowałem KM w kilku sekcjach/organizacjach - owszem nie był to IMHO czas stracony - ale te rzeczy o skanowaniu, zapobieganiu itp. to wiem z książek/stron www Rory'ego Millera czy Marca McYounga (ewentualnie wypowiedzi Thufira na Budo ;-) ). Raczej nie spotykałem się z tym aby poświęcano temu jakoś dużo czasu.

Naturalnie trenując inne sporty walki również wyrabiasz sobie pewne odruchy, ale są to odruchy walki sportowej


Na razie głównym odruchem, który wyrobiłem sobie na bjj jest przybicie piąteczki przed sparingiem. Boję się, że w sytuacji samoobrony zanim usiądę na tyłku albo wręcz położę się do gardy to przybiję piątkę ewentualnemu napastnikowi ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ
esds.
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi dla kobiet w ANAKONDA POZNAŃ

esds.


Thx. Nie próbowałem, ale z tego co wiem - racja.
Tyle, ze jakoś ESDS mi osobiście nie kojarzy się z "kombatem" a bardziej z czymś w stylu RBSD, którego w Polsce chyba jak na lekarstwo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024