Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_headhunter13
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
Witam chciałbym zaprosić na mój nowy blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I przy okazji chciałbym spytać na jakie pytania chcielibyście poznać odpowiedzi i jakie zagadnienia chcielibyście ujrzeć na tym blogu.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
Na początek może parę słów na temat autora? Kim jest, gdzie trenuje albo kogo trenuje, itp. podstawowe informacje.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

Unikamy klubów które:
-Posiadają Nieumiejętnego Trenera
-Posiadają złą opinie


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thinspoon dobrze pisze, coś o sobie, i mniej oczywistych informacji, jest wiele więcej kryteriów które mógłbyś zawrzeć w tym poście, i to takich, w których perspektywa kogoś doświadczone ma sens, zamiast powtarzania rzeczy których każdy domyśli się z minimalnym wykorzystaniem zdrowego rozsądku.
  • 0

budo_headhunter13
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
Ok, dzięki wielkie za podpowiedź ;)
Postaram się poprawić te posty i w następne włożę więcej serca.
Jeżeli chodzi o mnie, to trenuje 2 lata w znanym klubie.
Uważam, że to dobry staż na prowadzenie takiego bloga, ponieważ dobrze pamiętam jak to wyglądało na początku i mam wystarczająco dużo doświadczenia bym mógł doradzić początkującym.
Walczyłem na Pucharze KSW, Almma, SpartanWear i na innych pomniejszych zawodach, więc mogę też co nieco powiedzieć o zawodach.
Postaram się umieścić te informacje na blogu przy najbliższej okazji.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

Unikamy klubów w których:
-Trener jest nastawiony na zyski (tzn. wynajmuje jakąś tanią salkę nie kupuje wyposażenia i nie przykłada się do urozmaicenia treningów)

Wiem o co chodzi ale .. hmm.. dużo osób trenuje na małych salkach nie dlatego, że chcą przyoszczędzić tylko dlatego, że wynajem przewyższa zebrane wpisowe na tyle, że sie nie opłaca. Wtedy szuka sie tańszych opcji i jak prosperuje to może sie zmieni kiedyś na lepsze. Z kolei wyposażenie to też często tarcze/ochraniacze/rękawice, które ktoś oddaje bo i tak już nie trenuje albo ćwiczący przynoszą bo chodzili kiedyś na muay thai i nie mają co z tym zrobić. Trener nie musi wywalać kasy koniecznie ; D
Często małe gówniane salki mają lepszy klimat i poziom niż odpicowane gdzie kadra trenerska jest uboga.
Trzeba zwrócić uwagę głównie na to czy trener nie olewa i czy poprawia technikę, czy można sie go dopytać itp. itd.
Zresztą innej opcji niż "pochodzić miesiąc" nie ma. Po miesiącu każdy wie czy odpowiada klimat w klubie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

Jak już będziecie w 100% pewni to w pierwszej kolejności zainwestujcie w ochraniacz na szczękę i rękawice.

szczękę jak najszybciej. to nie jest duży wydatek a najczęściej dostaje się w zęby niechcący przy ćwiczeniu tehcnik czy kulaniu, zwłaszcza na grupie początkującej

Jeżeli mamy możliwość wybierania pomiędzy klubami, nie idźmy na łatwiznę i nie wybierajmy tego który jest najbliżej. W klubie w którym trenuje są ludzie, którzy dojeżdżają ponad 30km na każdy trening.

ci co dojeżdżają sa już na ogół uzależnieni. na początkującego czeka wiele powodów do opuszczenia treningu, a podstawowy jest: nie mam czasu, mam za daleko i nie zdążę/nie chce mi się/itp. dlatego - na początek blisko jak się tylko da. klub nie żona, kiedy wzrosną ci wymagania to możesz zachować się jak podły creonte i poszukać nowej mety %-)
starsi stażem nie mają z tym problemu bo już sobie poukładali życie pod kątem dojazdów no i nie mogą bez treningów żyć.
  • 0

budo_headhunter13
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
Z pewnością masz racje, ale wg mnie i tak warto zacząć od jak najlepszego klubu.
Wiesz bardzo łatwo jest przywiązać się do klubu i bardzo trudno się z nim rozstać.
Blog raczej kieruje do takich osób, które są gotowe wymagać od siebie jak najwięcej, a nie do takich które będą szukać powodów by nie jeździć na treningi. Dlatego zostanę przy moim zdaniu.

A jeżeli chodzi o kwestie szczęki to zmieniłem lekko tekst

Jeżeli chodzi o sprzęt, nie warto na początek kupować rękawic i innych sprzętów,
jednak warto jak najszybciej zainwestować w ochraniacz na szczękę.
Najpierw pójdźcie na parę treningów i zdecydujcie czy na pewno to jest ten sport który chcecie trenować.
Jak już będziecie w 100% pewni to w pierwszej kolejności zainwestujcie w rękawice.


Dziękuję za podpowiedź : )
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

szczękę jak najszybciej.

Ja sie ponad rok kulalem bez szczeki - nie lubie, natomiast na jiu jitsu nabylbym ochraniacz na jaja dosyc szybko.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
ochraniacz na jaja w bjj? Lekka przesada jak dla mnie... do tego wkurwiające i kontuzjogenne dla współćwiczącego.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

ochraniacz na jaja w bjj? Lekka przesada jak dla mnie... do tego wkurwiające i kontuzjogenne dla współćwiczącego.


Powiem Ci że często kulałem się w ochraniaczu. Czasami jego braki były bardzo przykre

Nie powiedział bym że kontuzjogenne dla partnera, ale na pewno czasami niewygodne (np. jak wpinam sie za plecy)

Mogą też być powodem nieporozumień - kiedyś podczas treningu najpierw kolega - potem ja, poczuliśmy się dość niezręcznie (nie dotarło do niego na początku że dająca o sobie znać twarda część w okolicach moich miejsc intymnych to po prostu suspensor) Biedak chyba pomyślał że trening z nim sprawia mi podwójną przyjemność Dołączona grafika
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

Mogą też być powodem nieporozumień - kiedyś podczas treningu najpierw kolega - potem ja, poczuliśmy się dość niezręcznie (nie dotarło do niego na początku że dająca o sobie znać twarda część w okolicach moich miejsc intymnych to po prostu suspensor) Biedak chyba pomyślał że trening z nim sprawia mi podwójną przyjemność [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


"Stary, to był suspensor, naprawdę!"

Taaaa :roll:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

ochraniacz na jaja w bjj? Lekka przesada jak dla mnie... do tego wkurwiające i kontuzjogenne dla współćwiczącego.

no ja nie wiem :/ ja staram sie byc mily, i przy przechodzeniy gardy czy cos staram sie piszczel prowadzic po wnetrzu uda; a mam wrazenie. ze wiekszosc wspolcwiczacych stara sie zmiazdzyc mi jaja. jedem idiota raz zaczal na chama podciagac mi gi specjalnie tak, zeby robic nacisk na jadra. na zawodach bym zrozumial, ale kurde na sparingu? myslalem, ze mu dam w twarz normalnie :/ i nie wiem, moze po prostu nie mam jeszcze jaj ze stali, ale czasem nie moge nawet balachy skonczyc, jesli reka/organy mi sie zle uloza. ale nic, ciagle proboje bez trenowac...
:oops:
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
To ja nie wiem, może to kwestia sparingpartnerów, bo mnie nikt nie próbuje kompresyjnie kastrować. A jak na sparingu ciągnąc balachę cisnę sobie jajca, to po prostu ją puszczam, bo widać chujowo ją założyłem i nie ma co się szarpać.... Na zawodach to może jeszcze, ale teraz i tak coraz więcej organizatorów zabrania noszenia suspensorów.
  • 0

budo_headhunter13
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
Pamiętajmy tez ze to blog o MMA.
O ile na BJJ kolega mógł się obejść bez szczeki, to na MMA brak szczeki może się to źle skończyć.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
w parterze w bjj suspensor jest zbędny i przeszkadza. przepisy chyba wszystkich czolowych organizacji go zabraniają.
w mma jego użycie to konieczność więc trzeba się przyzwyczajać do jego używania w każdej sytuacji jaka może wyniknąć w walce, zarówno samemu nosząc jak i sparując z noszącym.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

w parterze w bjj suspensor jest zbędny i przeszkadza. przepisy chyba wszystkich czolowych organizacji go zabraniają.
w mma jego użycie to konieczność więc trzeba się przyzwyczajać do jego używania w każdej sytuacji jaka może wyniknąć w walce, zarówno samemu nosząc jak i sparując z noszącym.


serio nie można w bjj używać suspensora? ja tam nie lubię się kulać bez, mi nie przeszkadza w żaden sposób...
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
Mi suspensor chyba więcej razy przydał się w parterze niż w stójce. Trener też mówi, że warto mieć nawet na BJJ.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA

8.3.6 Use of any foot gear, head gear, hair pins, jewelery, cups (genital protectors), or any other protector fashioned of hard material that may cause harm to an opponent or the athlete him/herself is forbidden.


To z przepisów IBJJF. identyczne regulacje są na WPJJC. nie wiem jak jest w FILA czy ADCC.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
w przepisach ADCC nie widzę nic nt. suspensorów
te przepisy bjj hmm zaskoczyło mnie to, głupio byłoby być zdyskwalifikowanym za suspensor :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blog o tym jak rozpocząć przygode z MMA
wow tez sie zdziwilem, u mnie kazdy cwiczy w protektorach na jaja, raz tylko mi kolo odrapal plecy protektorem:) ale to bylo no gi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024