Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nosić duży nóż?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Jak nosić duży nóż?
Nie, nie mam zamiaru ! Ale zaciekawiony bardziej jestem - jakie są patenty na noszenie dużego noża (np. tego Kabara co dostałem od kobiety mojej) "na codzień" ? Oczywiście w formie ukrytej pod ubraniem. Robi się do tego szelki, czy coś?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
Szelki taktyczne założone tak aby wydobycie było płynnym nie łamanym ruchem. Mniej skryte za to wygodniejszy na pasku z tylu poziomo lub na udzie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?

Nie, nie mam zamiaru ! Ale zaciekawiony bardziej jestem...

Dobra, dobra, nie poznaję kolegi! ;-)
Z tym kabarem to trudna sprawa, bo to kawał nożydła jest. W tym fragmencie pewnego kultowego filmu o nożownikach widać stosowne szelki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S. Oooo! Ktoś zamieścił na youtube cały, kultowny film o nożownikach:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
Akahige: film mega ;D już mi sie podoba :) Myslalem na poczatku ze dałeś Nożownika z Del Toro, ale to wyglada na cos fajnego ;D

Warhead: pomysł z nożem poziomo na nerkach mega, 5 minut zabawy ze starym materiałowym paskiem i trytytkami i jest tak:

Dołączona grafika

PS. ponownie uspokajam, nie, nie zabieram (dużego) noża na spacery
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?

Myslalem na poczatku ze dałeś Nożownika z Del Toro...

"Nożownik" może być, ale twórcy nie mogli się zdecydować czy zrobić z niego film survivalowy, czy nożowniczy, w efekcie nie ma on jakiegoś specyficznego klimatu.
"Exposure", aka "Hight Art" aka...jeszcze parę innych tytułów widziałem po raz pierwszy w TVP na początku lat 90-tych ( pod polskim tytułem "Sztuka zabijania", późniejsze wznowienia nosiły tytuł "Kunszt" ). I od razu chciałem zostać nożownikiem! Ten klimacik, Brazylia, Rio de Janeiro, prawdziwe kurwy, bandyci i nożownicy - nie jakieś maminsynki z dobrych domów, co to na Polach Mokotowskich, co weekend udają, że walczą nożami z gąbki dla dzieci... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ;-)
  • 0

budo_mariaczi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw/prawy brzeg

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?

udają, że walczą nożami z gąbki


Zjazd :twisted:

To żadne udawanie, my naprawdę walczymy tymi gąbkami. Udawanie walki gąbką to już byłby soft core :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?

jakie są patenty na noszenie dużego noża

zalezy co masz na sobie:
- jesli masz krotkie ciuchy bo jest lato, to jest problem, ale nadal mozna pocudowac z IWB, czyli noz masz wewnatrz gaci (lub ew wewnatrz przednich kieszeni spodni, glownie jesli masz jeansy bo maja glebokie, sztywne kieszenie)

Dołączona grafika

- jesli masz dluzsze ciuchy (np kurtke) to juz jest pelen luz, bo mozna nosic na szelkach (pod pacha, albo na plecach po skosie w dol) albo na pasku (poziomo na plecach wzdluz paska, albo pionowo w dol z boku ciala tak jak np telefon komorkowy na pasku)

Dołączona grafika

generalnie duzo zalezy tez od tego jaka masz budowe ciala, przyzwyczajenia/mozliwosci z ubraniami itd

ja raz testowo w zimie pod kurtka nosilem ze soba przez pewien czas 32cm noz - nikt nigdy nie wyczail ze go mam na sobie - a bylem w stanie go wyciagnac jednym plynnym ruchem w ciagu sekundy.. innym razem mialem tak wpiety mniejszy noz (22cm) ze ochroniarz w knajpie mimo ze mnie macal po nim, to go nie wyczul (albo go zignorowal)..
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?

ja raz testowo w zimie pod kurtka nosilem ze soba przez pewien czas 32cm noz - nikt nigdy nie wyczail ze go mam na sobie - a bylem w stanie go wyciagnac jednym plynnym ruchem w ciagu sekundy.. innym razem mialem tak wpiety mniejszy noz (22cm) ze ochroniarz w knajpie mimo ze mnie macal po nim, to go nie wyczul (albo go zignorowal)..


wczoraj założyłem na całość polar i cienką kurtę (softshell) no i nie jest aż tak źle, chociaż trzeba pamiętać o tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a także samo wyciągnięcie w razie czego wymaga dla zasłonięcia ruchu odwrócenia tułowia o 90 stopni, podwinięcia dolnego ściągacza kurtki i jeszcze odpięcia zabezpieczenia pochwy noża.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
ja pitolę!
Ura znowu się do jakiegoś klubu wybierasz ?!
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
Nie, tylko pasterka i sylwester na miescie :D
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
a to jeszcze na pasterkach sie takie rzeczy dzieja?
ja pamietam z 15-20 lat temu w kosciele na brodnie byla niezla jatka, kilkadziesiat osob sie pralo na srodku ulicy, ale potem juz chyba nie bylo nic w takiej skali.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?

samo wyciągnięcie w razie czego wymaga dla zasłonięcia ruchu odwrócenia tułowia o 90 stopni, podwinięcia dolnego ściągacza kurtki i jeszcze odpięcia zabezpieczenia pochwy noża.

jesli u ciebie to wymaga tyle skomplikowanych ruchow itd to zle to nosisz

u mnie wyciagalem noz jednym plynnym ruchem, jedna reka.. przetestowalem to raz nieswiadomie jak wyskoczyl na mnie w nocy pies - nie zauwazylem skubanca poki juz nie byl 2-3 metry ode mnie i sie prezyl do skoku.. blyskawiczne skrecenie sie do niego i wyciagniecie noza przed siebie - az sam bylem zaskoczony jak szybko to zrobilem i jak calkowicie bezwiednie.. nie ma takiej opcji zebys musial uzywac np drugiej reki, podwijac cos, odpinac itd
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
dzey: na taki "ruch" mam foldera na klipsie w kieszeni, nie wiem gdzie i jak musiałbym mieć tego kabara schowanego, zeby dać rade go jednym płynnym ruchem wyciągnąć
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosić duży nóż?
Na szelkach lub na pasku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024