Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból w kolanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból w kolanie
Wczoraj na zadaniówce submission trzeba było bronic sie z tyłka a druga osoba stojąc, miała przejśc nogi. Bronił sie 90 kilowy facet a ja (70kilo) przechodziłem jego nogi. Zaszedłem za plecy i nagle gdy chciałem sie podeprzeć na jednym kolanie poczułem w nim ból :( Teraz gdy chce wyprostować noge to czuje przez chwile dość mocny ból tak z boku kolana lekko (wewnętrzny bok). to samo pozniej przy zgięciu, chwile dośc mocno poboli i przestaje. Myślicie że naciągnąłem więzadło czy to raczej stłuczenie? Moglismy sie jakos zderzyć kolanami bo dosyć szybka akcja była na początku. Kolano nie jest napuchnięte ani rozpalone.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
Więzadła się nie naciągają, co najwyżej nadrywają albo urywają. Idź do lekarza, ewentualnie do dobrego sprawdzonego i godnego zaufania fizjoterapeuty mającego doświadczenie w kontuzjach sportowych.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie

Wczoraj na zadaniówce submission trzeba było bronic sie z tyłka a druga osoba stojąc, miała przejśc nogi. Bronił sie 90 kilowy facet a ja (70kilo) przechodziłem jego nogi. Zaszedłem za plecy i nagle gdy chciałem sie podeprzeć na jednym kolanie poczułem w nim ból :( Teraz gdy chce wyprostować noge to czuje przez chwile dość mocny ból tak z boku kolana lekko (wewnętrzny bok). to samo pozniej przy zgięciu, chwile dośc mocno poboli i przestaje. Myślicie że naciągnąłem więzadło czy to raczej stłuczenie? Moglismy sie jakos zderzyć kolanami bo dosyć szybka akcja była na początku. Kolano nie jest napuchnięte ani rozpalone.


jako ze mialem cos podobnego i kumpel tez ma w tej chwili prawie podobne objawy jak opisujesz teraz tak tez o ile dobrze zrozumialem Twoej objawy to masz meniscus (lekotka) uszkodzone (naderwane lekko) - jezeli nie jest to powazne tzn blokuje ruchy: wyprostowywanie kolana do konca i zginanie do kata mniejszego niz 90 stopni to przechodzi samo ale trzeba zrobic dluzsza przerwe i rehabilitacje. dlugosc przerwy i rehabiltacja zalezne jest od rodzaju uszkodzenia
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
nie czuje ze mnie cos blokuje. Po zgieciu kolana poboli mniej niż 10 sekund po wyproscie nogi to samo. Boli mnie w miejsciu jak na obrazku (tylko u mnie to jest lewa noga) jak dotkne palcem to czuje ból. Przy smarowaniu viprosalem teraz wyczułem to miejsce palcem i w tym dokladnie miescu czuje ból.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


EDIT:

teraz sprobwałem dociagnąc noge do pośladka to jednak jest z tym problem i nie moge tego zrobić
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
USG pewnie będziesz robił.
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
mysle ze przeczekam weekend zobacze co bedzie sie działo i wtedy dopiero do lekarza pojde jak bol nie ustapi wcale. Jeszcze jutro z takim znajmym fizjoterapeuta porozmawiam co to moze byc
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
więzadło może być nadciągniete może być tez naderwane.
jeżeli nie ma obrzęku to raczej więzadło a nie łękotka.

powinieneś zrobić rezonans magnetyczny, bo bez tego cięzko powiedzieć co robic.
leczenie naderwanego więzadła to jest pół roku, i przez to pół roku nie mozna normalnie ćwiczyć
nadciagniętego pare miesięcy
ale jeżeli zaczniesz ćwiczyć nie wiedząc że masz naderwane i urwiesz to juz będziesz mial duzo większy problem

USG nie ma po co to nie jest badanie na którym widac więzadła
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
to więzadło jest tak blisko skóry ze pukając sie w to miejsce palcem mnie boli?? a pukam leciutko, jakbym pisał na klawiaturze. To tak jakby mnie jakaś kostka bolała
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
trudno powiedzieć ,nawet jak dochodzi do uszkodzenia wiezadla to inne rzeczy tez mogą bolec. Dla pewności powinieneś zrobić rezonans.
prywatnie jest drogo a idąc do zwykłego lekarza trzeba będzie pewnie użyć siły bo nie zapisują takich badań z tego względu że sa drogie.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
Sally jak jest lekotka wcale nie musi byc opuchniete tzn jest ale tego nie widac i woda (plyn ) w kolanie blokuje wlasnie ruchy koncowe czyli wyprost czy dociagniecie do posladka - kumpel tak ma i ma naderwana lekotke (meniscus) co wyszlo po zrobieniu rezonansu magnetycznego i bedzie musial miec chyba operacje
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
opuchniecie i sama wode , w przypadku o którym piszesz w zasadzie wykazało by USG, dając podstawę do przypuszczeń ze cos jest tam uszkodzone, ale tak czy inaczej dopiero rezonans mzoe wykazać co

w sumie tez moze byc lekotka, albo nawet przyczep mięśnia- wtedy rezonans nic nie wykaże i będzie wiadomo ze to nie wiezadło ani łekotka

Tomasz niech kumpel próbuje rehabilitacja, operacja może pomóc lub zaszkodzić ale lepiej jezeli zrobi się to bez niej, a doszlifować łektoke da sie dobrą rehabilitacją i lekami, kolagenem itp, nie zawsze jest sens od razu operować.
opuchlizna zejdzie po jakims czasie
lekarz mu tego nie powie bo im sie bardziej oplaca zoperować
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie

opuchniecie i sama wode , w przypadku o którym piszesz w zasadzie wykazało by USG, dając podstawę do przypuszczeń ze cos jest tam uszkodzone, ale tak czy inaczej dopiero rezonans mzoe wykazać co

w sumie tez moze byc lekotka, albo nawet przyczep mięśnia- wtedy rezonans nic nie wykaże i będzie wiadomo ze to nie wiezadło ani łekotka

Tomasz niech kumpel próbuje rehabilitacja, operacja może pomóc lub zaszkodzić ale lepiej jezeli zrobi się to bez niej, a doszlifować łektoke da sie dobrą rehabilitacją i lekami, kolagenem itp, nie zawsze jest sens od razu operować.
opuchlizna zejdzie po jakims czasie
lekarz mu tego nie powie bo im sie bardziej oplaca zoperować


Sally przeciez napisalem wyraznie ze mial juz robiony rezonas i wyszlo ze lekotka..... :roll:

mu woda co chwila wraca nawet po sciagnieciu bo lekotka jest naderwana i kawalek sie przesunal i uwiera w kosc, on nie moze ani nogi wyprostowac ani zgiac mocniej niz 90% i wjego przypadku operacja wydaje sie byc konieczna
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
W sumie robilismy wczoraj rzut przez biodro i ciagle partner rzucał mnie na jedna strone (wlasie upadalem na ta lewa noge) i rzucał do tego bardzo mocno.. moze od tego mam zbite to kolano.. chodziaz ból poczułem dopiero jak oparłem cieżar na tym kolanie podczas walki :/
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie

W sumie robilismy wczoraj rzut przez biodro i ciagle partner rzucał mnie na jedna strone (wlasie upadalem na ta lewa noge) i rzucał do tego bardzo mocno.. moze od tego mam zbite to kolano.. chodziaz ból poczułem dopiero jak oparłem cieżar na tym kolanie podczas walki :/


mzoe to nic powaznego, odpocznij pare dni - ale naprawde odpocznij czyli zero cwiczen jak przejdzie to luz jak nie albo jak bedzie gorzej to mus do lekarza
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
tak, odpoczne obowiazkowo.. jak przez weekend nie bedzie jakos znacznie lepiej to udam sie juz do lekarza
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie

nie czuje ze mnie cos blokuje. Po zgieciu kolana poboli mniej niż 10 sekund po wyproscie nogi to samo. Boli mnie w miejsciu jak na obrazku (tylko u mnie to jest lewa noga) jak dotkne palcem to czuje ból. Przy smarowaniu viprosalem teraz wyczułem to miejsce palcem i w tym dokladnie miescu czuje ból.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


EDIT:

teraz sprobwałem dociagnąc noge do pośladka to jednak jest z tym problem i nie moge tego zrobić


Testy diagnostyczne i badania obrazkowe, bez tego nie ogarniesz.

Z Twojego opisu może to być zarówno w. poboczne piszczelowe jak i łąkotka przyśrodkowa. Co ciekawe i pewnie wiecie, te elementy są połączone więc możliwe są wzajemne relacje.

Co zrastania się łąkotki to jest to możliwe ale zależne od rodzaju uszkodzenia i strefy gdzie uszkodzenie nastąpiło. W białej się nie zrasta ...
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
Dzisiaj rano juz mam wiekszy zakres ruchu w którym nie czuje bólu oraz ból przy prostowaniu i zginaniu nogi jest mniejszy. Smaruje dalej viprosalem i zobaczymy jak bedzie jutro.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
Trzymamy kciuki.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
Zobacz mój temat: http://www.forum-kul...showtopic=97586
Dokładnie to samo miejsce, objawy odrobinkę inne, ale może wpasujesz się w to
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w kolanie
dzisiaj znow zakres ruchu bez bólu sie powiekszył, przy siadaniu i wstawaniu w ogole ta noga mnie nie boli.

@Aczkolwiek

wydaje mi sie ze to moze byc ten przyczep. Możliwe że go nadwyręzyłem lub jest zbity
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024