Skocz do zawartości


Zdjęcie

nabranie masy mięśniowej i siły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

hardy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nabranie masy mięśniowej i siły
Witam. Chciałbym trochę nabrać masy mięśniowej i siły. Nie posiadam żadnych przyrządów do ćwiczeń, więc proszę o porady jakimiś domowymi sposobami. Jednak mam możliwość naprzykład zrobienie sztangi lub innych przyrządów jakieś ciężarki mam od łódki pochodzą one od pralki chyba. Wiem że w więżieniu jakoś tak dawali radę jakieś butelki podnosili czy coś dokładnie nie pamiętam znajomy mi kiedyś mówił że tak ćwiczył takie domowe sposoby i wykorzystanie tego co mieli.
Macie jakieś pomysły? Bardzo bym prosil o odpowiedź.
I jaka powinna być dieta on coś mówił że godzine przed treningiem nie jad, później jakieś jogurty i płatki jadł.
Pozdrawiam.
  • 0

motloch
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:62
  • Wzrost [cm]:176

Napisano Ponad rok temu

Re: nabranie masy mięśniowej i siły
Dużo pytań jak na jeden temat,

Siłownie da sie oczywiście zrobić we własnym zakresie, bo sam taką posiadam.
Ale musisz pamiętać o bardzo wielu czynnikach, aby ćwiczeniem na takich samoróbkach nie zrobić sobie krzywdy. Zrobienie ławki w zasadzie jest proste gdyż konstrukcje możesz opracować na podstawie zdjęć z neta.

Ale zastanów się nad tego sensem ja robiłem własnoręcznie od podstaw ławkę (regulacja stojaków, skośne oparcie) gdyż miałem wszystkie potrzebne materiały. Aktualnie podstawowy model ławki dostaniesz już za 150 zł tak wiec nie jest to wcale ekonomiczne podejście do sprawy. Robiąc własnoręcznie tracisz materiał, czas, prąd suma summarum wyjdzie Cie drożej.
Bardzo istotna jest również geometria ławki musi być idealnie pionowa, pozioma itp. W innym razie będziesz miał bardzo duże zagrożenie poważnymi kontuzjami a nawet zniekształceniem ciała, urazami kręgosłupa. Bardzo ważne są spawy gdyż podnosząc coraz więcej istnieje ryzyko rozkraczenia się sprzętu. W tym akurat przypadku jak i w każdym innym swojej konstrukcji wieże w 100% czas od czasu poddaje ją testom na wytrzymałość He He orz sprawdzam, jakość połączeń.

W własnym zakresie może Ci to się nie udać. Chyba ze znasz się na rzeczy.

A jeżeli chodzi o obciążenie to musisz być jeszcze bardziej wyczulony na równomierne rozłożenie ciężaru musisz mieć pary obciążeń o identycznej wadze w innym wypadku grozi to kontuzjami a w długotrwałym używaniu asymetrycznością masy mięśniowej np. jeden piersiowy większy będzie większy od drugiego.
  • 0

Batooon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja
  • Staż [miesiące]:44
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:83
  • Udo [cm]:66
  • Wyciskanie [kg]:170
  • Martwy ciąg [kg]:190
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: nabranie masy mięśniowej i siły
Zapisz się na siłownię tam się wszystkiego dowiesz najlepiej ;]
  • 0
"Uważaj jak tańczysz, bo życiowy parkiet bywa śliski..." "Bądź bliski dla bliskich"



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024