Skocz do zawartości


Zdjęcie

VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Co do organizacji, to było naprawdę ok. Był jednak taki moment, że walki pogoniły tak szybko, że w sumie nie wiedziałem kiedy start - lepiej poczekać trochę dłużej, niż dowiedzieć się już po fakcie, że walka minęła, albo Twoja kategoria poleciała godzinę temu. No i brak maty do rozgrzewki, ale to jakoś nie bolało tak bardzo :) Poza tym super wszystko!
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Co do judoczki to przepisy są w miarę jasne. Jeżeli nie brązu (i chyba jest też coś o medalach na imprezach rangi MP) - mogła zgłosić się do białych. Kropka

Zawody znam z drugiego dnia. Ja zauważyłem takie niedociągnięcia:
-brak maty rozgrzewkowej. Ci którzy przyjechali na 9.00 jeszcze chwile się powycierali po macie głównej, przed zawodami. Reszta nie miała takiej możliwości.
-na początku komunikaty wyczytujących były całkowicie niezrozumiałe (szczsdnaskski Jan, kategoria siedemszszsz, zgłosi się do wejścia 1 :wink: ). Na szczęście potem chyba ktoś wytłumaczył czytającym, że czyta się dla ludzi a nie dla siebie :wink:
-różnie było z osobami, które nie walczyły - w większości organizatorzy je wyganiali. Ale przez to osoby walczące na matach dalej od widowni miały gorzej jeżeli chodzi o pomoc sekundantów. Czy nie można na przyszłość wprowadzić 1 osoby koło maty dla zawodnika, która podaje czas + mówi co robić? Bo na razie jak się uda to się współćwiczący lub trener przebije, a czasem nie.

Ale ogólnie poszło b. sprawnie - parę kategorii zaczęło się wcześniej (oczywiście nie było tak, ze ktoś przez to nie zdążył na kategorię).
  • 0

budo_timm
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
To chyba nie czytałes przepisów bjj!!!! w białych nie startuja osoby ktore maja wiecej niz 2 lata dswiadczenia w sportach chwytanych...w niebieskich startuja osoby ktorej maja do niebieskiego pasa w tymwypadku judo ajeslimaja brazowy stratuja w purpurach i wszystko jasne!!!wiec organizator powinien sie tym zajac bo na nastepnych zawodach wogole bedzie wolna amerykanka...albo trzymamy sie zasad albo kazdy sobie sam wybiera gdzie chce stratowac
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Moim zdaniem judocy sami sobie szkodzą. Jeśli oni tak cenią sobie swoje pasy w judo, to tak będą te pasy respektowane. Pewne granice muszą być, trzeba chronić prawdziwie początkujących. Niebieski czy purpurowy pas raczej już nie będzie miał takich problemów ze zneutralizowaniem atutów przeciwnika, ale biały, nawet po roku czy półtora treningu...?

Na zawodach niestety nie mogłem być ze względu na pracę, ale oglądałem zdjęcia w Internecie i wszystko wyglądało bardzo fajnie.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Zawody bardzo fajne. Lipa wyszła z wolnymi losami w -70 niebieskich. Górna połowa drabinki walczyła a dolna patrzyła się :) (przesadzam ale troche śmiesznie to wyszło :) ).Może jakby wcześniej były zapisy i wpłaty to by sie dało to ominąć.

Obiekt ten sam co w 2007 więc bardzo fajnie. Maty był glanc. Zabrakło tylko rozgrzewkowych(w sumie nie muszą być maty, nawet ułożenie materaców z jakiejś szkoły by wystarczyło).
No i czasowo wyszło elegancko :D
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Robi się OT, a nie o to chodzi.

Timm - czytałem przepisy, bo akurat ten fragment mnie dotyczył.

Rok temu były podawane takie wymagania:

- Niebieskie pasy
Trenujący sporty chwytane powyżej 2 lat.

- Purpurowe pasy
Posiadacze brązowych pasów judo i jiu jitsu tradycyjnego oraz uczestnicy MP Seniorów w dyscyplinach pokrewnych

-Elita
Czarne pasy judo i jiu jitsu tradycyjnego lub medaliści MP Seniorów w judo, jiu jitsu i dyscyplinach pokrewnych.


Inna sprawa - tutaj mamy 3 kategorie przenoszenia - które były dla mężczyzn.
U kobiet są tylko dwie kategorie - białe i kolorowe. Nie wiem ile ćwiczy(ła) tamta dziewczyna judo - wiadomo że dyskwalifikuje ją to z brania udziału w zawodach typu "pierwszy krok".

PS Nie jestem fanem tego typu zachowań. Ja dla transparentności każdy swój start musiałem wyjaśniać i "negocjować" warunki, żeby przynajmniej była sytuacja, że organizator wie, przez co trafiałem kategorię wyżej by dostać wpiernicz.

Z drugiej strony nie widzę sensu robienia afery z każdym, kto wcześniej otarł się (o ile to było otarcie się a nie kadra olimpijska) o inne sporty chwytane. Analogicznie można też stwierdzić, że Uira (brawa za medal!) nie powinien do końca w białych startować, bo na pewno jest silniejszy, sprawniejszy i ma lepsza koordynację niż ci którzy dopiero zaczynali przygodę ze sportem.

Jak dla mnie koniec OT
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010

Zawody bardzo fajne. Lipa wyszła z wolnymi losami w -70 niebieskich. Górna połowa drabinki walczyła a dolna patrzyła się :) (przesadzam ale troche śmiesznie to wyszło :) ).Może jakby wcześniej były zapisy i wpłaty to by sie dało to ominąć.


Chyba nie da się ominąć takich sytuacji. W -76 też na początku był bałagan. Najpierw miały być walki eliminacyjne (żeby dobić do ilości 32 zawodników, by drabinki się zgadzały). Organizator puścił jednak najpierw normalną drabinkę, potem wrócili do tych walk (jak mnie wyczytali to okazało się, że przeciwnika nie ma ->policzono mi to jako walkower i facet mówi, że będę walczył jak przejdzie reszta tury, by za 3 walki znowu mnie wyczytać).

Mówi się trudno - ogólnie źle nie wyszło.

U nas było parę dziwnych decyzji sędziowskich jeżeli chodzi o punktowanie niektórych walk, ale to chyba normalna sytuacja (błędy się zdarzają)
  • 0

budo_2222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
sędziowie się nie popisali w niebieskich pasach do 100,5kg w walce finałowej zawodnik wybija drugiemu zęba a sędzia podnosi jego rękę do góry za technikę nie dozwoloną (uderzenie nawet przez przypadek ale nie dozwolone) Po chwili zamieszania walka trwa nadal i kończy sie „0″ do „0″ a sędziowie promują tego co nic nie robił tylko trzymał sie kurczowo w pół gardzi nic nie robiąc (na górze) ,a zawodnik z dołu próbował walczyć mimo straconego zęba i mocnego uderzenia ,a sędziowie KOLEDZE dają wygrać kpina . A w kategorii wagowej do 88kg niebieskich powtarzają walkę po jakimś czasie bo wynik był nie po myśli trenera i sędziów . Zawodnik pokazał klasę i udowodnił że słusznie wygrał co spowodowało :cry: smutek na sędziach , ale odebrało dużo siły do następnych walk bardzo dobremu zawodnikowi
  • 0

budo_lukasz_89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010

. A w kategorii wagowej do 88kg niebieskich powtarzają walkę po jakimś czasie bo wynik był nie po myśli trenera i sędziów . Zawodnik pokazał klasę i udowodnił że słusznie wygrał co spowodowało :cry: smutek na sędziach , ale odebrało dużo siły do następnych walk bardzo dobremu zawodnikowi

W tym momencie mówisz o tym, że nasz zawodnik przegrał a sędzia był przekupiony i powtórzył walkę. Kolego za takie teksty jak powiedział pewien siatkarz w pewnych dzielnicach można dostać w ryja :)
Akurat w tej walce było troszkę inaczej niż mówisz.
Jak walka ma być po myśli trenera skoro jego zawodnik nie słusznie przegrał. (Przeciwnik dostał pkt za technikę której nie było i dzięki tej akcji wygrał walkę). Po walce poprosiliśmy przeciwnika o nagranie, które posiadał i okazało się, że błąd był sędziego. Nie można winić zawodnika, że walczy o swoje jeżeli ma rację.
Fakt walkę powtórzono, przeciwnik był lepszy i wygrał słusznie GRATULUJEMY.
A to, że stracił siły w tej walce to już nie wina nasza tylko sędziego :)

Dziękuję DOBRANOC!
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Ostatni już mój post, bo się trochę czuję wyciągnięty do tablicy :)

Chciałem zapytać, bo ja świeżak w temacie jestem - po każdej imprezie tak jest, że wylew pretensji itp? Nie mówię, że nie słusznych, ale mam wrażenie, że to trochę musztarda po obiedzie, a zawody, bjj i to wszystko ma być dobrą zabawą. Wiadomo, że jak ktoś oszukuje lub jest oszukany to lipa i zabawy nie ma, no ale (dla mnie przynajmniej) blacha ma chyba drugorzędne znaczenie (kariery jako sportowiec już nie zrobię), więc najważniejszy był jednak sam start.

Trochę mam wyrzuty sumienia, no bo fakt, 10 lat capoeira to jednak coś, mimo, że w parterze jestem zielony. No i sam zrobiłem technikę niedozwoloną, ale liczę, że przeciwnik nie ma mi za złe faulu. Gdybym jednak ćwiczył judo tyle czasu a nie capoeira i startował w białych, no to sorry, ale to poniżej mojej -osobistej- godności; mimo to nie mam zamiaru robić za niczyje sumienie. W końcu przegrać, acz stawić opór czarnemu pasowi to nie wstyd.

Mój mistrz zawsze mi powtarza, że nie powinienem robić źle, ale powinienem być przygotowany na to, że ktoś tak będzie robić i umieć równie chamsko zareagować. Co ma jednak zrobić ktoś oszukany na zawodach? Moim zdaniem jedyne sensowne rozwiązanie to złożyć oficjalny protest, jak nie to - nomen omen - po zawodach. Pranie brudów na forach uwłacza nam wszystkim.

Mi zawody dały masę radochy i wiary we własne siły. Na capo tego mamy bardzo mało (czasem myślę, że może i dobrze, bo unikamy sportowych patologii jak ta powyższa) - dzierżyć medal i stać na podium to wspaniałe uczucie :) No ale wiadomo, nie każdym kosztem. Tej radochy każdemu życzę :)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010

Chciałem zapytać, bo ja świeżak w temacie jestem - po każdej imprezie tak jest, że wylew pretensji itp?

tak :wink: więc sobie lepiej odpuść
  • 0

budo_bst_bjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
A ja przytoczę pewna historie .
Junior z mojego byłego klubu który walczył na małych zawodach w wyższej kategorii wagowej
(do 70 kg pomimo ze ważył 64kg) walczył z ludźmi którzy ćwiczyli już wcześniej JJ,Judo .
I jakoś wygrał złoto pomimo ze ćwiczył tylko 3 miesiące i nie był jakoś niesamowicie uzdolniony
Wiec polecał bym ciężko ćwiczyć,ćwiczyć z głową a nie siedzieć na forum i żalić się ze ktoś wam za zawodach skopał dupę i uzasadniać to tym ze ćwiczył dłużej
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
A ja osobiście zapraszam wszystkich, którzy mają do sędziów pretensje do sędziowania.
Baaaaardzo pouczające doświadczenie.
  • 0

budo_plywak666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
a może by tak ktoś zapodał wyniki ? fotki ? filmiki ?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010

Wiec polecał bym ciężko ćwiczyć,ćwiczyć z głową a nie siedzieć na forum i żalić się ze ktoś wam za zawodach skopał dupę i uzasadniać to tym ze ćwiczył dłużej


O to mi dokładnie chodziło ;)

Uira - nie był to do Ciebie przytyk, tylko przykład, że jak się uprzemy to zaraz będziemy wszystko tłumaczyć tym, że ktoś coś ćwiczył lub ogólnie ma więcej czasu na treningi niż my
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Jako sędzia mogę powiedzieć, że kilku gości którzy sędziowali dopiero się uczy tego wiec może więcej zrozumienia dla nich?
Co do rzekomego "sprzyjania" to powiem tak:
stoisz trzecią godzinę na macie jesteś nieco zmęczony + walka jest nudna bo obaj zawodnicy za nic w świecie nie chcą stracić nawet przewagi i mielą się w zamkniętej gardzie. Jeden próbuje sweepa ale nie rozpina gardy dla bezpieczeństwa, drugi nie robi nic oprócz uporczywego wbijania łokci w uda.
Obu ich trenerów znasz, są to twoi koledzy a tylko jednemu zawodnikowi musisz dać zwycięstwo...
fajnie co.
Oczywiście zawsze po każdych zawodach jest cała masa świetnych "sędziów z boku".
Szkoda ze przed zawodami nie piszecie do organizatorów że jesteście chętni do pomocy.
Zapraszamy wszystkich "internetowych sędziów".
Postoicie trochę na macie i pokażecie jak to się robi. A jak wam kibice pocisną parę razy to inaczej zaśpiewacie :)
Osobiście w razie jakichś niejasności po walce tłumaczyłem zawodnikom i trenerom za co, komu, ile pkt. dałem. Wcale nie musiałem tego robić.
Co do znajomości przepisów 2 x miałem u siebie rozbicie o matę (garda i trójkąt) i kilka razy goście zakładali nogę na biodro co jest zabronione od dawna...
Tradycyjnie brak kontroli w bocznej po przejściu gardy a każdy chce 3 pkt....
Temat rzeka, nie chce mi się...
Wszyscy "pokrzywdzeni", macie szanse za rok na rewanż. Sędziowie z pewnością będą lepsi a Wy?
pzdr gnz
  • 0

budo_bombus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Zawody świetnie zorganizowane, sprawnie i bez opóźnień. Kawał dobrej roboty
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010

Jako sędzia mogę powiedzieć, że kilku gości którzy sędziowali dopiero się uczy tego wiec może więcej zrozumienia dla nich?


Generalnie zgadzam się z Twoim postem ale to też działa w drugą stronę.
Zawodnik trenuje ileśtam tygodni, wykłada grubą kasę żeby zawalczyć a tu cały jego wysiłek jest niweczony przez niewiedze sędziego.
Mam wielki szacunek do sędziów bo to jest przerąbana robota i staram się nie krytykować ich pracy. Pomyłki się zdarzają i to jest nieukninione. Natomiast nie może tak być że błąd sędziego jest podyktowany ignorancją a nie trudnością w ocenie sytuacji, bo jak inaczej nazwać przyznawanie 3 pktów za obejście... żółwia lub 2 pktów za sweepa z... dosiadu.
I żeby nie było że czepiam się wszystkich - chodzi mi konkretnie o sędziego z maty trzeciej (dzień pierwszy) i z maty czwartej (dzień drugi) - troszkę większy Pan z brodą i wytatuowaną ręką. Modliłem się, żeby nie sędziował moich walk.
Z pełną odpowiedzialnością piszę, że ten jegomość nie powinien sędziować dopóki nie przeczyta i przyswoi PODSTAWOWYCH przepisów.
Później takie niesprawiedliwe i krzywdzące decyzje wpływają negatywnie na odbiór skądinąd zajebiście zorganizowanych (wielkie brawa i gratulacje Krystian) zawodów.

Tak przy okazji to gratulacje dla wszystkich startujących i medalistów i podziękowania dla organizatorów.

pozdrawiam
Karol Migo
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
tak w ogóle to z szacunku do startujących pasowałoby podać wyniki...
  • 0

budo_inka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berserker`s Team

Napisano Ponad rok temu

Re: VI Mistrzostwa Polski BJJ - Łódź 2010
Na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dawno wszystko jest ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024