Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia do sonkuta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia do sonkuta
Witam,

Od pewnego czasu dosyć regularnie ćwiczę technikę Sun Sonkut Tulgi. Robię pompki na palcach, wykonuję technikę na worku treningowym, a także (z umiarkowaną siłą, czyli tak żeby poczuć, ale nie zrobić sobie krzywdy) w drewniane fragmenty ściany (wiem, że trochę głupio to brzmi :) ), ale nie wiem w sumie czy to wystarczy...

I tutaj rodzi się moje pytanie. Jak efektywnie ćwiczyć by skutecznie wykonać tą technikę, czyli przynajmniej tak, żeby uderzeniem złamać egzaminową deskę? Macie jakieś swoje metody treningowe, którymi moglibyście się podzielić? Nie wiem czy bardziej tu chodzi o przyzwyczajenie palców do bólu podczas uderzenia czy może bardziej do jakiegoś wzmocnienia kości (o ile to możliwe :roll: ) Wiadomo, że najważniejsza w tej technice jest oczywiście szybkość i dynamika, ale wydaje mi się że bez dodatkowych ćwiczeń wzmacniających się nie obejdzie...
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Od kiedy to Sonkut Tulgi występuje na egzaminie w testach siły-jeśli tak to na jaki stopień
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Hmmm... od kiedy to nie wiem, ale jakieś 10 lat tamu mój Trener łamał deskę Sonkutem na I dana, a na II dana kciukiem (swoją droga wie ktoś może jak nazywa się ta technika? uderzenie wykonuje się jak do klasycznego sierpa, tyle że zamiast pięścią w deskę uderza się wyprostowanym kciukiem)

ale w temacie bardziej chodziło mi o jakieś metody treningowe, poza tym co federacja czy organizacja to inne wymagania na dany...a mocnego Sonkuta mieć to jednak dobra sprawa :twisted:
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Moim skromnym zdaniem prócz pompek na palcach to możesz jeszcze podczas ich wykonywania gdy następuje wyprost ramion odrywaj je od podłoża i lekko wykonywać tzw podskok-tak jak przy pompkach z klaskaniem-również wykonywać pompki nie tylko na 5 palcach ale również na 4,3,2 i 1 oraz możesz również używać dowolnego sprzętu do ćwiczenia zaciskania pięści.Najlepiej zapytaj się MarKos z Tang Soo Do gdyż wiem że on (jak widać na jego filmikach np podczas egzaminu na 1 Dan przed Kwanjangnim Robertem Cheezic) wykonuje technikę Sun Sonkut.Co do kciuka to w Taekwon-do powierzchnia ta nazywa się UMJI a jesli chodzi o technikę to najlepiej zapytać Gizmo z Taekwondo.[/b]
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Dzięki :-) Takie pompki to już wyższa szkoła jazdy, może te na 4 i 3 zrobię, ale na 2 palcach to jeszcze za wcześnie :-)

Znalazłem ten filmik z MarKosem, faktycznie wykonuję tą technikę, której chce się nauczyć, także prośba do Niego o jakieś rady i sposób treningu.

Gizmo jak możesz to napisz jak się nazywa ta technika z użyciem powierzchni umji (chodzi o tego sierpa)

Pozdrawiam
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
tak z ciekawości, w ITF-ie trenujesz?
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

tak z ciekawości, w ITF-ie trenujesz?


Obecnie mam przerwę spowodowaną kontuzjami i nie uczęszczam w ogóle na treningi. Ćwiczę sam w domu tyle ile mogę... Ale tak ogólnie to kiedyś PUT, a obecnie WTF...

jeżeli chodzi Ci o nawiązanie do tematu to chciałbym kiedyś w przyszłości zdać na I dana w GTFie, stąd te pytania o Sonkuta :)
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
buahahaha rozbawil mnie ten temat do łez:D
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Dawno dawno temu trenowałem kiedyś system o nazwie Tsunami-i to dopiero może rozśmieszyć do łez.Tsunami jeśli nie wiesz o czym mowa i nie wierzysz w takie techniki to się lepiej nie wypowiadaj.
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

buahahaha rozbawil mnie ten temat do łez:D


Nie wiedzieć ludzka rzecz, coś w tym złego? Chyba do tego służy to forum żeby, Ci co wiedzą mogli podzielić się z tymi co nie wiedzą, a chcieli by wiedzieć :wink:

Swoją drogą też nie wiem co w tym śmiesznego...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Wiadomo, że najważniejsza w tej technice jest oczywiście szybkość i dynamika, ale wydaje mi się że bez dodatkowych ćwiczeń wzmacniających się nie obejdzie...


Najważniejsza jest technika wypracowana na sprzęcie, potem reszta. W umji jest prawie sama technika.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

Najważniejsza jest technika wypracowana na sprzęcie

podzielisz sie doswiadczeniem? jaki sprzet i jak cwiczyc? pzdr
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Worek, ściskaczka.
Tyle że zawsze to bilet w jedną stronę.
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
moj nick to tylko zbieg okolicznosci bo nie mam z owym systemem nic wspolnego. myslalem ze ten temat to prowokacja ale wy naprawde trenujecie tego sonkuta:D:D:D ta technika jest tak nierealna ze szok, po co sobie palce niszczyc?:D jesli trafisz kogos dokladnie ta technika kiedykolwiek w splot sloneczny( bo takie ponoc ma zastosowanie) to chyba bede ci oddawal poklon y przez tydzien. PS. w matrixie agent Smith ja stosowal:D polecam hehe
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
oddawal poklon y mialo byc ;]
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
A co to jest wogole za technika? Pytam bo nie wiem i nie umie znalezc :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
W kyokushin NUKITE
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
Sorki Tsunami za te słowa ale widocznie Ty o takich technikach wiesz tyle co świnia o gwiazdach-jeśli zaś chodzi o realność (czyt.skuteczność) to polecam na youtube zobaczyć filmik MarKos'a z Tangsoodo lub filmiki o Uechi-Ryu z podobnymi technikami.Nikt nie każe Ci sonkut stosować w splot słoneczny-z powodzeniem można ją również użyć poniżej grdyki-gardła.O efekt zapytaj lekarza-tylko nie bądź zaskoczony.
  • 0

budo_shadowfighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta

ta technika jest tak nierealna ze szok, po co sobie palce niszczyc?:D jesli trafisz kogos dokladnie ta technika kiedykolwiek w splot sloneczny


Z takim nastawieniem to nie wiem po co w ogóle trenować... Po co robić pompki na kościach i niszczyć sobie pięści? Po co biegać po parkiecie i ścierać sobie stopy? Itd. itd.

Układy i poomse też są w taekwon-do, wszyscy wiedzą że się nie przydają, ale nikt jakoś nie narzeka, że niepotrzebne do walki tylko trenuje... taki ten sport, albo się podchodzi do tego (w miarę poważnie) i ćwiczy się wszystko...albo się wybiera boks czy kickboxing gdzie masz same skuteczne techniki ...nie wiem jak ty trenujesz..wybierasz sobie z całości to co uważasz za skuteczne czy to co ci się podoba?

jesli trafisz kogos dokladnie ta technika kiedykolwiek w splot sloneczny( bo takie ponoc ma zastosowanie) to chyba bede ci oddawal y przez tydzien.


A kto powiedział, że sonkuta będę używał w czasie walki :?: Czy wynika to z któregokolwiek posta :?: Przecież się jasno określiłem, że chce go doskonalić do egzaminu.

A co do skuteczności tej techniki to przychylam sie temu co już zostało powiedziane wyżej, łatwo sobie wyobrazić jak będzie wyglądało gardło po takim uderzeniu...chociaż tak naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić takiej akcji w ulicznej bójce gdzie zwykle to szamotanina i cepy na oślep :wink:

Na potwierdzenie tego że to działa (przynajmniej na deskach) obczaj sobie tej filmik (0:36 sec.) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia do sonkuta
praktyka czyni mistrza...


;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024