Skocz do zawartości


Zdjęcie

obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
szukałem, ale znalazłem tylko o tym jak utwardzać piszczele, a ja mam nieco inny problem. na treningach często podczas ataków podcięciami zbieram po piszczelach i skutek jest taki, że po 3 treningach z rzędu mam już całe posiniaczone. czy jest jakiś środek, który goi takie urazy w trybie niemalże błyskawicznym? smaruję maściami i oczywiście są skuteczne, ale do zaleczenia takimi maściami muszę smarować tydzień, nie trenując jednocześnie. w moim przypadku musiałoby to wyglądać tak: tydzień trenowania, tydzień smarowania piszczeli itd., takie trenowanie mija się z celem, więc może dałoby się coś takiego wymyślić, żeby sińce na piszczeli zniknęły np.w 2 dni?
z tego co zauważyłem, nie jest to tylko mój problem, inni też obijają sobie piszczele, ale po prostu robią wtedy przerwy w treningach i nie ma ich np. tydzień na treningu. ja chciałbym takiego rozwiązania uniknąć. utwardzanie piszczeli chyba raczej nie jest dla mnie, bo nie uprawiam uderzanych sw, tylko grappling.
dzięki z góry za wszystkie cenne wypowiedzi, zwłaszcza od osób, które borykały się z tym problemem i jakoś z nim wygrały.
pozdrawiam,
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
z czasem się przyzwyczają ;)
albo ochraniacze.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
hehe, dzięki za pocieszenie;-]
ale z tymi piszczelami tak mam już od 3 lat i się nie chcą przyzwyczaić:( na uderzanych to pewnie by szybko poszło, a tu nie jest tak łatwo...a z ochraniaczami na treningu judo to normalnie by to wyglądało...?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
Dajesz ochraniacz pod spodnie i problem estetyczny znika :-)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
no jak nie będę miał wyjścia, to chyba tak zrobię, choć się ludziska na treningu będą dziwić, co ja tu wyczyniam z tym ochraniaczami;-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
A co cię obchodzi, co inni powiedzą? Ja nosiłem ochraniacze na piszczele z tego samego powodu, o którym wspominasz i miałem w dupie, co inni judocy sobie pomyślą. Tak samo teraz używam ochraniaczy na zęby i uszy. A jeśli ktoś krzywo spojrzy, to jego problem, nie mój - ja mam wszystkie zęby i uszy bez kalafiorów.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
zdrowe podejście, tylko nie byłem pewien, czy ktokolwiek na sportach chwytanych taki eksperyment przeprowadzał. a skoro tak, to znaczy, że się da :) dzięki!!!

edit:a jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi Shabu: wywnioskowałem, że na judo nie nosiłeś ochraniacza na szczękę, a na bjj nosisz. czy to znaczy, że w parterze łatwiej stracić zęby? pytam poważnie, bo nigdy nie patrzyłem na to pod tym kątem.
pozdrawiam,
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
maść arcalen i może jednak spróbuj utwardzać, czymś w rodzaju kija od miotły (tylko lepiej krótszy) delikatnie opukuj goleń na całej długości , oczywiście nie tak żeby bolało tylko bardzo lekko, tak po 1 min na nogę dziennie, po paru miesiącach powinna być poprawa
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
jak na zawodach mają ochraniacze to czemu na treningu masz nie mieć? ; )
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

maść arcalen i może jednak spróbuj utwardzać, czymś w rodzaju kija od miotły (tylko lepiej krótszy) delikatnie opukuj goleń na całej długości , oczywiście nie tak żeby bolało tylko bardzo lekko, tak po 1 min na nogę dziennie, po paru miesiącach powinna być poprawa

:roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

jak na zawodach mają ochraniacze to czemu na treningu masz nie mieć? ; )

bez jaj? na zawodach judo???
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
nie wszyscy ale na własne oczy widziałem, tylko nie były na cały piszczel tylko do połowy
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

edit:a jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi Shabu: wywnioskowałem, że na judo nie nosiłeś ochraniacza na szczękę, a na bjj nosisz. czy to znaczy, że w parterze łatwiej stracić zęby?

Moje doświadczenie mówi, że łatwiej. W judo - które, podkreslam, trenowałem tylko rok i to od zera - moje zęby nie były ani razu narażone. W jiu-jitsu pod względem zębów jest mi najgorzej z nieco mniejszymi i dużo młodszymi ode mnie, którzy cisną jak szaleni od samego początku, bo wiedzą, że ich najlepszą szansą jest mobilność i ciągły atak. Nie raz już oberwałem kolanem czy łokciem w szczękę w takich okolicznościach, a raz nawet, kiedy już nosiłem ochraniacz, wyleciał mi z paszczy i zatoczył malowniczy łuk, a szczęka mnie potem tydzień bolała. Ale zęby zostały całe, natomiast zagrożenia kalafiorami chyba nie muszę tłumaczyć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

:roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

co? moze na jujitsu nie ma potrzeby utwardzania goleni ale w twardszych sportach tak
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

co? moze na jujitsu nie ma potrzeby utwardzania goleni ale w twardszych sportach tak


a jakie to sa twardsze sporty :?:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
Muay Thai(?)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej


:roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

co? moze na jujitsu nie ma potrzeby utwardzania goleni ale w twardszych sportach tak

głupotą jest utwardzanie piszczeli kijem od miotły.to równie bezsensowne jak kopanie w drzewo
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
Corvo zgadzam sie z toba :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej
Nie masz pojęcia o czymś Corvo a gadasz. Głupota są właśnie wypowiedzi osób bez zielonego pojęcia na jakiś temat, bo przeczytały w internecie i wiedzą.

Wiem ze ta bzdurę na temat szkodliwości utwardzania powiela wiele ogromna ilość osób,mało kto wie w jaki sposb to się robi. Jeden z drugim obejrzeli ziomka Muay thai i myślą ze to napewno o to chodzi.
W ten sam sposób powielanych jest tysiące innych debilnych pseudonaukowych przesądów jak chociaż by brednie o mikrouszkodzeniach mózgu w wyniku uderzeń ale to rozumiem ze trzeba miec dość duzą wiedze o neurologi i paru innych rzeczach zeby się zorientować ze to brednia.
natomiast w przypadku utwardzania mozna to samodzielnie sprawdzić, tylko ze 100% wypocin to czysta teoria bo nikt kto by to zrobił i by mu pomogło nie pisał by bzdur.

Kopanie w celu utwardzania twardy worek jest idiotyzmem jak i kopanie w drzewo (chyba ze ktos ma już twarde golenie to sobie moze jak go nie boli), wogole kopaniem się nie utwardza bo siły kopnięcia nie da się wymierzyć idealnie, i łatwo jest uszkodzić zamiast utwardzić, dlatego utwardza sie pukając w noge przedmiotem typu kijek bo mozna tą siłe łatwo kontrolować, a nie kopać i uszkadzac goleń.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obolałe piszczele-ale nie po sw uderzanej

W ten sam sposób powielanych jest tysiące innych debilnych pseudonaukowych przesądów jak chociaż by brednie o mikrouszkodzeniach mózgu w wyniku uderzeń ale to rozumiem ze trzeba miec dość duzą wiedze o neurologi i paru innych rzeczach zeby się zorientować ze to brednia.

no ba. w koncu trauma nie ma zadnego wplywu na mozg. na szczescie sally ma odpowiednia wiedze neurologiczna, i paru innych specjalizacji, i moze nam powiedziec co i jak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024