Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Witam, zawody były dość udane:) sala bardzo ładna no i aż 5 mat!!! Dosyć sprawnie szły walki więc szybko się zakończyło. Organizatorzy powinni trochę bardziej zapoznać się z przepisami bo były nie potrzebne pomyłki. Atmosfera była super!!! Bardzo dużo kategorii kobiet więc każda mogła sobie powalczyć na swoim poziomie!!! Duży plus za zorganizowanie open kobiet!!! pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
no szkoda tej jednej dziewczyny tylko, wiadomo co z nia??
  • 0

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Jeżeli ktoś ma filmiki z kategorii kobiet open to proszę o wrzucenie:)
  • 0

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Podobno ma naderwany przyczep
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
ehh korci żeby wkleić remix maciusia z klanu ale się powstrzymam i spytam normalnie: co się stało? :)
  • 0

budo_reddevil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Zawody naprawde udane, walki szły szybko, bez opóźnień, medale pierwsza klasa. Jedyny minus to brak listy przed zawodami i ten cyrk z określaniem przepisów ! Ale jak na pierwsze zawody, organizowane przez Frącek Gold Team było naprawde dobrze !!
pzdr
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
"usterki" zawsze sa na zawodach, nigdy nie bedzie idealnie, mi sie ogolnie podobaly i to bardzo:D medale fajne, moj mi sie podoba :)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

Całkiem niezłe zawody (...) ale atmosfera miła :)

Witam, zawody były dość udane:) Atmosfera była super!!!

Zawody naprawde udane, walki szły szybko, bez opóźnień (...) Ale jak na pierwsze zawody, organizowane przez Frącek Gold Team było naprawde dobrze !!

mi sie ogolnie podobaly i to bardzo:D


mam pytanie całkiem serio, czy aby na pewno byliście na zawodach w Opalenicy 4.04 ?
pytania pomocnicze: czy to były wasze pierwsze zawody? czy mieliście kiedykolwiek okazję brać udział w zawodach naprawdę dobrze zorganizowanych (Konin, Koźmin, Liga, MP SW) ?

pzdr
  • 0

budo_marcinbjj5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

mam pytanie całkiem serio, czy aby na pewno byliście na zawodach w Opalenicy 4.04 ?
pytania pomocnicze: czy to były wasze pierwsze zawody? czy mieliście kiedykolwiek okazję brać udział w zawodach naprawdę dobrze zorganizowanych (Konin, Koźmin, Liga, MP SW) ?
pzdr


Przyłanczam sie do pytania:D
Ale zeby za bardzo nie narzekac to powiem tylko o medalach.
Podoba mi sie tylko jedna strona tego medalu:D Zdecydowanie wolałbym zeby zamiast loga klubu był jakiś napis w stylu "ku pamięci Helio Gracie" czy coś takiego.
Pozdrawiam
  • 0

budo_&j
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Dołączona grafika
Foto: Rozdanie pucharów za drużynówkę


Gratulacje i podziękowania w związku z pierwszą edycją nowej serii zawodów. Podziękowania są szczere a poniższe uwagi mają ułatwić nam wszystkim dalszą pracę.

Czy na koniec dnia można liczyć na wyciągnięcie dwóch wniosków?:

- nie ma sensu modyfikowania przepisów CBJJ

- nie można zmieniać zasad w dniu zawodów

Trudno zaakceptować argument o "publicznym ogłoszeniu zmian w dniu zawodów". Poważny trening przewiduje przygotowanie określonej taktyki pod z góry określone przepisy. Takie zachowanie to lekceważenie trudu trenerów, zawodników i zaangażowania finansowego startujących. Sprawa dozwolonych technik i modyfikacji przepisów poruszana była wielokrotnie na forum, by uniknąć chaosu jaki powstał.

Ze zrozumieniem podchodzić można do błędów sędziowskich. Nikt nie pali się do tej pracy i nie wypracowaliśmy skutecznej metody przygotowywania sędziów do pracy. Niedociągnięcia na tym polu, jakkolwiek bolesne dla zawodników, są wspólnym grzechem środowiska. Niedopuszczalne jest jednak lekceważenie wykonywanej pracy przez sędziów, którzy zamiast obserwować walkę piszą smsy, gadają, jedzą czy poświęcają się innym bzdurom. Chodzi głównie o nieprzytomnych "stolikowych". Jesteście dla zawodników a nie odwrotnie.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Charlie, zmanipulowałeś moją wypowiedź ;)
Ja nie jestem z tych co narzekają, więc dlatego napisałem tak jak napisałem.
Oczywiście czekanie na pierwsze walki po 8 godzin i jaja z dźwigniami na nogi to hit sezonu, ale cóż... miejmy nadzieję, że organizator wyciągnie wnioski na przyszłość i będzie tylko lepiej.
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

no szkoda tej jednej dziewczyny tylko, wiadomo co z nia??

jest ok,czeka ja kilka wizyt u lekarza,ale mozesz byc pewny ze za jakis czas spotkasz ja na zwodach.
  • 0

budo_tomek_m
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
zdjecia na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
z czasem bedzie ich co raz wiecej, pojawia sie tez filmy, ale najwczesniej jutro

Pozdrawiam
  • 0

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
I prosimy o douczenie sedziego z maty A ,bo chlopak przepisow n widzial na oczy.
  • 0

budo_bugaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Co do tego pytania czy byliśmy juz na prawdziwych zawodach? Oczywiście, że byliśmy już na nie jednych (około 20), były błędy takie jak brak harmonogramu zawodów, złe wytłumaczenie przepisów, ale nawet na MP były błędy i czekało się na swoją walkę po parę godzin, dlatego organizatorzy powinni wyciągnąć wnioski, a my nie czepiajmy się zbytnio bo jak na pierwsze zawody było całkiem sympatycznie.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

I prosimy o douczenie sedziego z maty A ,bo chlopak przepisow n widzial na oczy.


Dołączam się do powyższej propozycji.....walka bez punktów, byłem przez 5 minut "na górze" chciał nie chciał ( nie dyskutuję czy to była piękna taktyka czy nie...ale...) powinien wskazać na mnie :) .....

Poprosimy Pana "Johna Snow" o komentarz - z tego co wiem to on sędziował na tej macie ;)

PS. Panie Johnie :) nie trzymałem dwoma rękoma za pasek - proszę dobrze się przyglądać następnym razem....


To na tyle prywaty.

Co do zawodów to 6- za medale - minus za reklamę klubu na rewersie :) .......troszkę sprawniej można było wykorzystać 5 mat, ale ogólnie nie ma na co narzekać....

Pozdrawiam
  • 0

budo_joshiro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
kto wygrał klsyfikcje druzynowa ? :-)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
Po fotce widac ,ze to Pumba , wiec LGT
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ
I ja wrzucę dorzucę parę groszy.
Z mojego punktu widzenia były to jedne z najgorszych zawodów na jakich byłem. Na początek brak obiecanej listy startujacych. Na miejscu okazało się że drabinki w ogóle nie są rozpisane co jest zapewne logicznym następstwem braku listy startujacych. Gdyby nie pomoc Duda i gdyby na zawody przyjechało ciut więcej zawodników, podejrzewam że siedzielibyśmy tam do późnego wieczora (btw. ile zawodników wystartowało ?). Kolejnym niedociągnięciem po uporaniu się z dwoma poprzednimi był totalny chaos jeśli chodzi o jakikolwiek harmonogram zawodów, a właściwie jego brak. Wiadomo było jedynie że na początku walczą weterani i elita, a później hulaj dusza, piekła nie ma. Ja sam chyba z pięc razy podchodziłem do pani prowadzącej na macie C aby się dowiedzieć co i jak bo nie było wiadomo kiedy rusza dana kategoria, czy będzie rozgrywana równolegle z jakąś inną itp. itd.
Przepisy i ich prezentacja... Przykro mi ale tragikomedia. Jeśli Helio to z góry widział, to musiał się na drugi bok przewrócić. Kto był ten wie, a kogo nie było niech żałuje. Dobra rozrywka.
Generalnie nie wypowiadam się na temat pracy sędziów, bo to bardzo niewdzięczna rola ale... Znajomośc zasad i ich egzekwowanie były, nie boję się użyć tego słowa, na poziomie żenującym. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Znikoma wiedza na temat zasad i terminologii BJJ. Każdy popełnia błędy, to jasne, ale gdy arbiter sędziuje walkę jakby nie czytał przepisów (CBJJ, FGTJJ, czy jakikolwiek innych) dzieją się sytuacje absurdalne (30 sekund dogrywki finału... uwaga... po dekoracji tychże zawodników).
Panowie organizatorzy, jak widać było w sobotę, nie wystarczą dobre chęci, fajna hala, 5 mat (dośc słabo wykorzystane) i super medale. Każdy się uczy i popełnia błędy ale mamy rok 2009, trochę zawodów w Polsce się już odbyło, a w Opalenicy wygłądało to tak jakby BJJ w Polsce raczkowało. Chwała organizatorom za przedsięwzięcie, proszę o ewentualny umiar w bluzgach, ale jadąc w sumie ponad 900 km i płacąc niemałe wpisowe mam prawo wymagać czegoś więcej niż to co było zaprezentowane w sobotę w Opalenicy.

pozdrawiam
Karol Migo
Grappling Kraków
  • 0

budo_joshiro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Memoriał HELIO GRACJE" - turniej BJJ

I ja wrzucę dorzucę parę groszy.
Z mojego punktu widzenia były to jedne z najgorszych zawodów na jakich byłem. Na początek brak obiecanej listy startujacych. Na miejscu okazało się że drabinki w ogóle nie są rozpisane co jest zapewne logicznym następstwem braku listy startujacych. Gdyby nie pomoc Duda i gdyby na zawody przyjechało ciut więcej zawodników, podejrzewam że siedzielibyśmy tam do późnego wieczora (btw. ile zawodników wystartowało ?). Kolejnym niedociągnięciem po uporaniu się z dwoma poprzednimi był totalny chaos jeśli chodzi o jakikolwiek harmonogram zawodów, a właściwie jego brak. Wiadomo było jedynie że na początku walczą weterani i elita, a później hulaj dusza, piekła nie ma. Ja sam chyba z pięc razy podchodziłem do pani prowadzącej na macie C aby się dowiedzieć co i jak bo nie było wiadomo kiedy rusza dana kategoria, czy będzie rozgrywana równolegle z jakąś inną itp. itd.
Przepisy i ich prezentacja... Przykro mi ale tragikomedia. Jeśli Helio to z góry widział, to musiał się na drugi bok przewrócić. Kto był ten wie, a kogo nie było niech żałuje. Dobra rozrywka.
Generalnie nie wypowiadam się na temat pracy sędziów, bo to bardzo niewdzięczna rola ale... Znajomośc zasad i ich egzekwowanie były, nie boję się użyć tego słowa, na poziomie żenującym. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Znikoma wiedza na temat zasad i terminologii BJJ. Każdy popełnia błędy, to jasne, ale gdy arbiter sędziuje walkę jakby nie czytał przepisów (CBJJ, FGTJJ, czy jakikolwiek innych) dzieją się sytuacje absurdalne (30 sekund dogrywki finału... uwaga... po dekoracji tychże zawodników).
Panowie organizatorzy, jak widać było w sobotę, nie wystarczą dobre chęci, fajna hala, 5 mat (dośc słabo wykorzystane) i super medale. Każdy się uczy i popełnia błędy ale mamy rok 2009, trochę zawodów w Polsce się już odbyło, a w Opalenicy wygłądało to tak jakby BJJ w Polsce raczkowało. Chwała organizatorom za przedsięwzięcie, proszę o ewentualny umiar w bluzgach, ale jadąc w sumie ponad 900 km i płacąc niemałe wpisowe mam prawo wymagać czegoś więcej niż to co było zaprezentowane w sobotę w Opalenicy.

pozdrawiam
Karol Migo
Grappling Kraków


święta racja
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024