Skocz do zawartości


Zdjęcie

Badania stanu układu szkieletowo-mięśniowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania stanu układu szkieletowo-mięśniowego
nikt nie zrobi Ci ani rezonansu ani tomografu bez wyraznego i waznego powodu.
Tak samo jak rentgen wszystkie te badania (ale rezonans i tomograf szczegolnie, bo dluzej trwaja) polegaja na przepuszczaniu przez twoje tkanki promieniowania jonizujacego ktore nie jest obojetne dla organizmu.

Dlugie miesiace mialem problemy z kolanem jedyne co na samo i to uszkodzone kolano dostalem to rtg. Rezonans i tomograf dostalem dopiero jak mi wykryli zwloknienie na kosci [ktore na szczescie okazalo sie czyms niegroznym].

Takze nie liczym bym na tego typu badania i nie sugerowal bym ich nawet.
niestety pozostaje chybba zdac ci sie na swojego lekarza, albo w ramach 'zabezpieczenia' isc do kilku z ta sama gadka i zobaczyc co powiedza.

Pzdr.
B.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania stanu układu szkieletowo-mięśniowego
W każdej częsci kraju panują różne trendy pośród lekarzy. Ja nie miałem żadnego problemu z dostaniem skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście RTG lędźwiówki to żadna koniecznośc jeżeli ten odcinek nie daje dolegliwości ale mimo tego bardzo dużo można się dowiedziec z tego badania o całym układzie ruchowym.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania stanu układu szkieletowo-mięśniowego
o tym ze ciezk odostac sie na badania to pisalem w kontekscie rezonansu i tomografu.
z rtg nigdy i nigdzie nie bylo problemu ani o takowych nie slyszalem.

B.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania stanu układu szkieletowo-mięśniowego
bylem dzisiaj u fizjoterapuetki. poza kilkoma drobnymi niedociagniaciami jest ok. najwiekszy problem to przestawiona szczeka (2 tyg temu dostalem solidnie w podbrodek). przestawiona szczena to ponoc powazna sprawa bo inaczej miesnie szyji sie ukladaja a na miesniach szyji sa zakonczenia nerwowe do calego ukladu miesniowego.

kolano ok. byla zdziwiona ze po takiej kontuzji jest w takim stanie. generalnie moge trenowac wszystko.

acha i jeszcze jedna ciekawa rzecz. zauwazyla ze mam prawe biodro pare cm nizej niz lewe. przekrecila mi szyje, potem kregoslup w kilku kierunkach. chrupnelo na cala sale. stanalem jeszcze raz i.... szczena mi opadla bo biodra byly prawie w jednej linii :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania stanu układu szkieletowo-mięśniowego
nic dziwnego. jak lamalem sobie nadgarstek to jednoczesnie upadlem na plecy/posladek. tydzien mnie bolaly biodra przy chodzeniu. poszedlem do mojego kregarza. pokazal mi, ze mi sie od uderzenia jedna noga "wydluzyla"; tak samo jak ty, jedno biodro bylo wyzej. nastawil, od razu przeszlo.
ja sie tez bede po egzmainach wybieral. ja mam ogolnie z plecami problem, ze mam pospinane w kilku miejscach, teraz np czuje jakbym prawie nie mial erektora lewego jak sie "spinam" :/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024